« Metieni ar mušiņmakšķ… | Home | Cope Zviedrijā 2016 »

Fīderistu 2016 gada pasaules čempionātā

Fīdermakšķerēšanas 2016.gada pasaules čempionāta sacensības notika DTD kanālā pilsētā Novisad, Serbijā. Latvijas komanda tajā startēja sekojošā sastāvā - Igors Losevs, Krišjānis Lisovskis, Jurijs Gerasimovs, Vladislavs Tolmačovs, Ainārs Gurtiņš un Mareks Celmiņš

Straume kanālā bija atkarīgā no slūžu darbības un vējā virziena. Straume nebija liela. makšķerējam dziļumos no 1,5 līdz 4-5 metriem, barotavas līdz 40 gramiem. Pārsvarā zivis atradās 20-25 m no krasta, bet bija zonas, kur varēja makšķerēt arī no betona slīpuma 4-7 metru attālumā. Lomos trāpījās kanālu samiņi, plauži, siņieci, čehonjas, karūsas, saules asari, asari un ķīši.

Komanda produktīvi trenējās 3 dienas, pec iespējas sekoja citu komandu taktikām, meklēja barības sastāvus un izstrādāja zivju ķeršanas taktikas. Komandas lomi treniņu periodā bija no 2 līdz 4 kg, kas nebija slikti uz citu komandu fona.

Trešdien, ceturtdien un piektdien tika veiktas atlases par iekļaušanu sestdienas starta sastāvā. Svētdien neveiksmīgāko sestdienas dalībnieku nomainījām ar rezervistu. Mūsu stiprākā puse bija tieši samiņu ķeršana.

Sestdien ne visiem paveicās ielozēt sektoros, kur bija samiņi, rezultātā 3 cilvēki no 5 uzrādīja vājus rezultātus. Balto zivju ķeršanas taktika kardināli atšķīrās no samiņu ķeršanas un mums nebija izdevies līdz galam atšifrēt visas nianses.
Svētdien izloze bija nedaudz veiksmīgāka un nostartējām labāk, uzlabojot savas pozīcijas kopvērtējumā.

Kopvērtējumā starp 28 komandām palikām 22.vietā. Pēc komandas Vadītāja Vladislava Tolmačova domām iegūtā vieta bija atbilstoša mūsu komandas komandas sagatavotības līmenim. Pēc viņa domām, lai uzlabotu rezultātus, turpmāk pasaules čempionātos vajadzētu delegāciju nokomplektēt ar 2 treneriem, kuri rūpētos par ēsmām, taktikām, vēros konkurentus, piedalīsies kapteiņu sanāksmēs. Treneriem jābūt ar pieredzi pasaules čempionātos.
Viena no komandas kļūdām bija tā, ka relatīvi mazās delegācijas ietvaros pārāk daudz laika tika veltīts komandas atlasei uz vietas, kas aizņēma 3 dienas, tādējādi komanda nepaspēja pārbaudīt dažādus taktikas variantus.

Rezultātus var redzēt protokolā.

 
07. 07. 2016.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.