Spiningošanas sezona sākusies

Uzklikšķini!Pārlūkojot šīs lapas arhīvus, nācās pārliecināties, ka tikai 2003.gadā pavasaris bija izteikti agrāks. Tajā gadā tas atspoguļojās skaistos sezonas atklāšanas lomos daudzos Latvijas ezeros un upēs.
Šogad pavasaris rit diezgan ierastā gaitā, varbūt pat nedaudz kavējas - ievas vēl nezied, nupat Rīgā manā seklajā dīķītī atvērās purenes un sāka ņemt karūsas. Līdaku aktīvāku copi parasti saistu ar ābeļu ziedēšanas sākumu. Līdz tam, ja neuznāks siltuma vilnis, vēl jāgaida pāris nedēļas. Mani novērojumi liecina, ka šādā situācijā uz labiem lomiem maija sākumā var cerēt galvenokārt seklākajos ezeros.

Daļēji to apstiprina arī saņemtās no ezeriem pirmās ziņas.
Pirmā pozitīvā informācija ienāca no Ruckas ezera, tur gandrīz katram spiningotājam šodien lomā bija pāris 2 - 3 kG smagas līdakas. Kaņierī arī normāla cope, makšķernieku bažas, ka ezers būšot tukšs, nav apstiprinājušās. Copi traucēja vienīgi stiprais vējš. Kaņieris var lepoties ar pašreiz lielāko man zināmo atklāšanas dienas līdaku ar svaru 12 kG.

Par sezonas sākumu liecina arī makšķernieku aktivitāte internetā. Kā rāda lapas apmeklējumu statistika (aplūkoto failu skaits, apmeklēto lapu skaits - 28/Apr /06: 55555: 4667; 29/Apr /06: 27302: 3135 ), salīdzinot ar iepriekšējām dienām, lasītāju interese ir dubultojusies.

Pie manis vēl var dabūt dažas atļaujas copei Lielupē pie Bauskas.
 
01. 05. 2006.

  Seko jaunumiem FacebookOne comment

peteris peteris - 02-05-’06 11:37

1. maijā bijām Lielauces ezerā – diemžēl situācija bij dramatiska – jo sliktās apsaimniekošanas rezultātā (tāds iespaids radās) ir izslāpušas vairums zivju, vēžu – nu vismaz veinā ezerā pusē dibens kā nosēts ar līfaku līķiem….. Tuvākos 3 gadus šājā ezerā nav ko darīt….(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.