« Matt Guymon un dabas … | Home | Lucky John 2016 »

Mušiņmakšķernieki Eiropā

Latvijas mušiņmakšķerēšanas izlase ir atgriezusies no Eiropas mušiņmakšķerēšanas čempionāta ar izcīnītu 6.vietu.

Pagājušajā nedēļā Polijā, netālu no Gdaņskas, norisinājās Eiropas čempionāts mušiņmakšķerēšanā. Tā kā šogad nebraucām uz pasaules čempionātu, lai nezaudētu starptautisko sacenšibu praksi, izlēmām braukt uz Eiropas čempionātu. Kopumā šajā čempionātā piedalījās 16 valstu komandas, 17.komandu veidoja individuālie sportisti.

Sacensības bija specifiskas ar to, ka ieskaitītas tika tikai alatas virs 25 cm, kas liedza makšķerēt mazās foreles, kuras upē netrūka.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Mūsu sportisti (Mārtiņš Plešs, Andis Vecvērdiņš, Andrejs Gusenkovs, Māris Eglītis un Guntars Lagūns) dažas dienas pavadīja apkaimē treniņu režīmā, lai saprastu, kādā upē sacensības notiek. Upe, jāatzīst, bija daudzveidīga, un lai gan sektori bija izkārtoti vienā upē, katrs sektors atšķīrās – bija gan sekli un strauji, gan dziļi un purvaini sektori. Šī iemesla dēļ sportisti nekad nevarēja zināt, kāda taktika un tehnika būs vajadzīga nākošajai sesijai.

Atgādinu, ka sacensības notiek 3 dienas, kurās katrs komandas sportists piecās triju stundu sesijās makšķerē piecos dažādos sektoros; komandas rezultāts veidojas no 25 individuālo rezultātu summas. Viegli rēķināt – uzvarot visas sesijas, komanda var iegūt 25 punktus, vai, zaudējot visās sesijās, 425 punktus. Mūsu komanda, ar 135 zivīm un 204 punktiem, ierindojās 6.vietā, septīto vietu, īrus, apsteidzot tikai par vienu punktu, bet 5.vietai, Francijas psortistiem, zaudējot 8 punktus.

Izņemot pirmo piecu vietu ieguvējus (uzvarēja, protams, Polija ar 81 punktiem, otrie bija Čehija – 105 punkti, trešie Spānija – 142 punkti, un ceturtie, atkal!, Somija ar 155 punktiem), pārējām komandām rezultāti bija ļoti blīvi.

Visa komanda darbojās ļoti saliedēti un mērķtiecīgi, tāpēc arī rezultāts neizpalika. Paldies visiem mūsu sportistiem! Gribu atzīmēt, ka mūsu komandas dalībnieks Andrejs Gusenkovs individuāli izcīnīja augsto 7.vietu.

Detalizētākus rezultātus var atrast komandu vērtējuma un individuālā vērtējuma protokolos.

Paši uzskatām, ka rezultāts ir apmierinošs un pierāda, ka mūsu izvēlētais iekšējais sacensību formāts, kā arī metodes, ar kurām trenējamies, virza mūs pareizā virzienā. Nevienā upes posmā nepalikām pēdējā vietā. Katrā ziņā, situācija vairs neliekas tik bezcerīga, kā tas ir bijis iepriekšējos gados.

 
11. 10. 2016.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.