No spiningotāja ābeces

Laiks novembrī visumā bija labvēlīgs, lai ar makšķerkātiem padarbotos laukumā. Dažiem iesācējiem tā bija izdevība pie manis apgūt 3-dienu pamatkursu mušiņmakšķerēšanas metienu izpildē. Kā parasti, visi, kas grib apgūt mušiņmakšķerēšanu, uzskata, ka spinings viņiem ir noiets etaps, tāpēc neiztrūkstošas ir sarunas arī par spiningošanas tēmu.

Intereses pēc visiem piedāvāju ar spiningu nodemonstrēt savu metienu māku. Diemžēl, ar retiem izņēmumiem jāsecina, ka no laivas ezerā un no krasta upē trāpīt varētu katrs, taču vairumam ir problēmas ar spiningotāja pamatiemaņām.
Šoreiz tikai par vienu jautājumu.
Jebkura amatnieka līmeni var atpazīt, redzot, kā viņš apietas ar amata rīkiem. Pirmais, pēc kā var novērtēt makšķernieku, ir tas, kā viņš satver un tur makšķerkātu, šajā gadījumā spiningu. Slīdrādes attēlos ir daži paņēmieni, kā satvert spiningu ar atklāto bezinerces spoli (uzbraucot ar kursoru, slīdrādi var apturēt). Izrādās, daudzi nezin, kā pareizi turēt spiningu un darboties ar to. Protams, atrodas arī tādi, kuri noskatījušies atsevišķus videoklipus cenšas nekritiski atdarināt redzēto. Viens no maniem audzēkņiem nupat stāstīja, ka necik sen redzējis video ar 2-kārtēju Latvijas čempionu, kurš ķēris lašus un turējis spiningu tieši ar manis kritizēto paņēmienu. Varēju tikai atkārtot, ka kļūt par miljonāru, bet copē arī par čempionu, var arī bez jebkādas izglītības.
 
27. 11. 2016.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.