« No spiningotāja ābece… | Home | Ziemassvētki »

Par izmaiņām makšķerēšanas sacensību noteikumos

Pēc informācijas, kura ir nonākusi mūsu rīcībā, FIPSed savā izpildkomitejas novembra sēdē ir pieņēmusi lēmumu, sākot ar 2017.gadu, ievest dažas izmaiņas sacensību noteikumos. Te ir tikai tās, kuras, skar Latvijas čempionātus. Pārsvarā tie ir sīki precizējumi.

Pirmās izmaiņas, kuras, iespējams, tās tiks piemērotas jau 2017.gada Latvijas čempionātā, paredzētas sacensībās zemledus makšķerēšanā. Par tām LMSF saņēmusi jau oficiālu informāciju. Tās attiecas uz vienā kārtā atļauto dzīvās ēsmas daudzumu. Tas noteikts sekojošos apjomos: tārpi – 0,5 litri, lielie odu kāpuri (motiļi) - 0,25 litri. Iebarošanā atļautais motiļu daudzums palicis nemainīgs, proti, 1 litrs. Tas nozīmē, ka iebarošanai katrs sportists var izmantot vai nu 1 litru sīkā motiļa, vai arī šī litra apjomā izmantot atļautos 0,25 litrus lielos motiļus.

Otra tēma ir spiningošana no laivas, arī te izpildkomiteja ir precizējusi dažus noteikumu pantus. Sākot ar 2017.gadu organizatoriem Nolikumos būs jānorāda, kādas laivas tiks nodotas sportistu rīcībā, jāatspoguļo to raksturojums un motoru jauda. Tāpat būs jānorāda, kāds būs sacensību laikā atļautais maksimālais laivu ātrums, organizētāji to drīkstēs ierobežot. Iespējams, būs vairāk to, kuri nopietnāk izvērtēs, vai ir jēga ņemt savas laivas. Precizējums izdarīts arī attiecībā uz mānekļiem. Lai izslēgtu manipulācijas, kad sportistiem radās iespēja vienā reizē izvilkt vairākas zivis, aprīkojot ar āķiem dažādus svariņus, piemēram, tā sauktajās rigu sistēmās, turpmāk tikai vienu no mānekļa elementiem drīkstēs aprīkot ar āķiem. Tātad, āķi drīkstēs būt tikai vizulim. Turpmāk aizliegta būs tā dēvēto “Lip-Grip” veida satvērēju izmantošana zivju iecelšanai laivā.
Pie organizatoriska rakstura jauninājumiem var pieskaitīt to, ka treniņu laikā spiningot būs atļauts arī treneriem. Izņemti noteikumi, kuri tam, kurš apstājies vietā, kas šaurāka par 50 m, liedza spiningot, ja kāda laiva brauca garām tuvāk par 50 metriem. Tas nozīmē, ka turpmāk stāvošais varēs spiningot bez šī ierobežojuma.

 
05. 12. 2016.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.