Nedaudz par copi un fotogrāfiju

Iespējams, draugiem tas nebūs jaunums, - kādreiz jau esmu skāris šo tēmu par maniem fotografēšanas pirmsākumiem. Fotogrāfijai nopietni pievērsos jau pirms aptuveni 30 gadiem ne tikai tapēc, ka Maskavā iznākošajiem maniem rakstiem bija nepieciešamas adekvātas ilustrācijas. Svarīgāka loma bija manām trenera gaitām kastinga sportā 90.gados, kad trenēju PSRS kastinga izlasi. Reiz man bija izdevība darboties treniņnometnē, kurā par viestreneri bija uzaicināts VDR izlases galvenais treneris Volfgangs Rihters. VDR tajā laikā bija izteikts līderis kastingā.
Atceros viņa pamācību - lai saprastu visus knifus, kurus izmanto labākie sportisti, lai sasniegtu augstus rezultātus, bez fotogrāfijas neiztikt. Video tajā laikā bija tāls sapnis. No tā laika fotoaparāts ir neatņemama visu manu ceļojumu un copes ekipējuma sastāvdaļa.

Pēdējā laikā esmu secinājis, ka man interesantāk bildēt visu, kas kaut kādā veidā asociējas ar makšķerēšanu, bet ne nomedītās zivis un iespaidīgus lomus. Iespējams tāpēc, ka makšķerēšanas pasākumos nākas pildīt kādu sabiedrisku pienākumu un arvien mazāk laika atliek praktiskai makšķerēšanai. Varbūt arī tāpēc, ka ar vienu bildi var pateikt daudz pat bez vārdiem. :-)

Attiecīgi, manos albūmos maz ir zivju bilžu, kuras tik ļoti pievilina makšķerniekus, jo sevišķi iesācējus. Papildus - copei pieeju racionāli un ķeru tikai, cik vajadzīgs, kā saka, paša pārtikas programmai. Azarts un interese par copi krasi mazinās, kad noķerts ņemams eksemplārs, C&R atzīstu tikai, kamēr tiek atlaistas mazizmēra zivis. Ja noķerta ņemama zivs, copes eksperimentus parasti pārtraucu.

Tā kā mazāk makšķerēju, vairāk uzmanības varu veltīt savai tuvākajai apkārtnei. Mans pēdējais fotoalbūms veltīts visam, ko varēju ieraudzīt maijā un jūnija mēneša sākumā manā dārzā. Tas saucās "Jūnijs 2017 Vārves ielā"

Jūnijs 2017 Vārves ielā

Zemāk uzskaitīti arī citi mani albūmi, kuri radušies, apmeklējot albūmos minētos pasākumus pirmajā 2017.gada pusgadā.

Latvijas čempionāts spiningošanā Burtnieks 2017
CIPS kongress Prāga 2017
Latvijas čempionāts spiningošanā dīķos 2017
World Ice Fishing Championship Rīga 2017

 
13. 06. 2017.

  Seko jaunumiem Facebook



No comments



(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.