Par jauninājumiem spiningošanas sacensībās

LMSF valde 2013.gadā ekonomisku apsvērumu dēļ atteicās no idejas par sacensību gaitas atspoguļojumu tiešsaistē, toreiz bija iecere, ka lomus protokolā ievietos paši tiesneši. Taču tehnoloģijas ir strauji attīstījušās un šī gada LK sacensībās, kuras notika 30.septembrī un 1.oktobrī Daugavā pie Rīgas, bija mēģinājums atgriezties pie šīs idejas. Uzreiz jāsaka, ka kopumā viss izskatījās interesanti, tika iegūta jauna pieredze.
Tiesnešu un sekretariāta darbību zināmā mērā atviegloja jaunais LK formāts, kad ieskaitē bija jāvērtē tikai 9 zivis, lielākajai daļai vēl mazāk - ne vairāk kā 6 zivis. (LČ parasti jāvērtē 20 zivis). Ja 2016.gada LK sacensību protokolā, kad piedalījās 21 laiva, parādījās 780 zivis, šogad, kad piedalījās 29 laivas, bija tikai 250 ierakstu. Nez kā darba apjoms izskatītos, ja metode, kad ieraksti tiek veikti tiešsaistē, būtu jāizmanto LR čempionātā. Taču, ja izslēgtu nepieciešamību sūtīt bildes vai būtu jāsūta tikai bildes, iespējams, viss būtu vienkāršāk.

 

Par iespēju sekot tiešsaistē. Lapā, kura sacensību laikā bija izvietota uz mākoņservera, varēja izsekot, cik cilvēku aplūko lapu konkrētajā brīdī. Vēroju šo skaitli visas otrās dienas garumā. Tas bija 15 sacensību pirmajā stundā, vēlāk tas auga līdz 27 sacensību pēdējā stundā. Pēc sportistu stāstītā, liela daļa vērotāju bija paši sportisti, kuri regulāri tur iegāja, lai saprastu, kā veicas citiem sportistiem un attiecīgi pielāgotu savu taktiku. Piemēram, zinot daudzas potenciāli labas vietas un redzot, ka kāds apstājies kādā šādā vietā, katrs varēja apmeklēt rezultātu lapu, lai redzētu, kā konkurentam tajā vietā veicas, un attiecīgi rīkotos.

Vērojot visu tiešsaistē, radās iespaids, ka rezultāti tiešsaistē paredzēti galvenokārt dalībniekiem un tiesnešiem, mazāk skatītājiem, kuri sekoja gaitai. Jo pieeja lapas saturam līdz ar lomu ievades beigām tika slēgta, un nedz lomi, nedz kopējie rezultāti pāris stundas nebija internetā pieejami. Tikai pēc kāda laika ziņu par uzvarētājiem varēja atrast LMSF mājas lapā. Rezultātu tabulas parādījās krietni vēlāk.

Būtu jāpiemin vēl viena problēma.
Lai informācija interneta mājas lapā darbotos efektīvi, tai vispirms ir jābūt viegli pieejamai, tikai pēc tam var vērtēt tās saturu. Nepieciešamība izdarīt lapā vairāk kā 2 -3 darbības lasītājus, jo sevišķi, mobīlo ierīču lietotājus padara nervozus un viņi biežāk pamet lapu, nesaņemot atbildi. Līdzīgi uzvedas arī interneta meklētāji. To varēja pilnā mērā attiecināt uz LK rezultātu atspoguļošanu tiešsaistē. Vērotājam, kuram nebija konkrētās adreses, bija sarežģīti pat Facebookā atrast pareizo adresi.

Saprotu, sacensības bija eksperimentālas. Tagad var ar vēsu prātu izvērtēt, kādas jaunas atziņas ieviešot jauninājumus ir iegūtas.
Paskatījos tikai vienu aspektu,- kāds būtu kopsavilkums, ja būtu summēti nevis garumi, bet garumu kvadrāti, kā tas ir starptautiskajos noteikumos. Var redzēt, ka šādā gadījumā kopsavilkumā lielāku lomu spēlētu līdakas. Iespējams, pirmais, tā dēvētais, izlases kandidātu desmitnieks nemainītos, bet godalgoto vietu saraksts gan būtu citāds.

No citiem jauninājumiem būtu jāizvērtē, vai lietderīgi ir tiesnesim atļaut lietot mabīlo. Papildus, - ja katru lomu atspoguļo tiešsaistē, vai lietderīgi laivā uzturēt tiesnesi? Varbūt pietiek, ja vērtē tikai sportistu atsūtītas fotogrāfijas? Taču kā mūsu apstākļos izvairīties no runām, ka kādam zivis tiek pievestas no malas?
Vai ir jēga mainīt vērtēšanas principus, ja jārēķinās, ka pasaules čempionātos vertē citādi?
Interesanta bija pieredze ar startu Rīgas centrā, taču, ievērojot laivu kustības ierobežojumus Daugavā, būtu jāvērtē, vai nebūtu lietderīgāk startu organizēt Ķīšezerā.

Par street fishing - sacensības pēc būtības ir viena no disciplīnas "spiningošana no krasta" modifikācijām, kura līdzīgi kā spiningošana dīķos varētu būt interesanta tautas sporta ietvarā. Nedomāju, ka tā var kļūt par CIPS atbalstītu atsevišķu sporta veidu.

 
13. 10. 2017.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.