Ar lāpām uz muižu

Ar autora laipnu atļauju ievietoju rakstu, kurš 07.09.2017 bija publiskots www.copeslietas.lv

Nepieciešamas pārmaiņas, kaut kas jāmaina, vajag savādāk ... skan pēc Latvijas izlases rezultātiem PČ spiningošanā no laivām.

Lai būtu skaidrība, par ko diskusija, būtu nepieciešams saprast dažas pamata lietas. Pirmā un galvenā, nepietaisīt aku, no kuras pašiem pēc tam būs jādzer. LMSF ir valsts un starptautiski atzīta organizācija un tikai LMSF tika un tiks uzdots organizēt Latvijas čempionātus, veidot izlasi un, ja novērtē starptautiski, tad tikai LMSF tiks uzticēts organizēt Pasaules čempionātus šeit. Pasaules čempionātus LMSF ir organizējis un par to organizēšanu, cik man zināms, ir saņemtas tikai labas atsauksmes. Šīs LMSF rīkotās sacensības nevajadzētu jaukt ar citām, kā Latvijas Valsts meži vai citu organizāciju rīkotām vai atbalstītām sacensībām šeit vai citur Eiropā, pasaulē.

LMSF Latvijas čempionātu spiningošanā no laivām rīko ilgstoši, ja godīgi, tad neredzu, kas kardināli būtu jāmaina. Ir lietas, kuras jāuzlabo, jāsakārto, bet mainīt? Varbūt nepieciešams sākt ar to, ka apzināties, ka LČ ir klasiskas sacensības, kuru mērķis ir labāko sportistu, komandu noteikšana un rezultāti ir pamats valsts izlases veidošanai? Noteikumiem pamats ir starptautiskie noteikumi, nevis vakar tā nolēmām. Tās nav un nebūs komerciālas sacensības ar šova elementiem, kur spīdīgas un vilinošas balvas un lieli čeki uzvarētājiem. Nevajag jaukt valsts čempionātu ar World Predator classic vai citu uz reklāmu, šovu skatītājiem, reklāmdevējiem orientētu pasākumu. Vajag tomēr nodalīt šīs lietas, komercsacensības un valsts čempionātus.

Ja uz komercsacensību fona Latvijas čempionāts šķiet ... nenovērtēts, pliekans, slikti organizēts? Tad, kas liedz taisīt komercsacensības vai pie pietiekošas intereses, šādas sacensības vairākās kārtās? Neviens likums vai noteikumi to neaizliedz. Kur ir tās superīgi organizētās sacensības Latvijā ar mega balvu fondiem? Nemēdz būt tā, ka tukšums paliek neaizpildīts. Diemžēl, kad nonāk līdz darīšanai, piedodiet, tirgus potenciāls un reklāmas budžets priekš Latvijas ir tāds, ka visbiežāk to starptautiski uzņēmumi neizdala ... citiem vārdiem neesam interesanti, pērkam tik maz, varam atļauties tik maz, ka ir pie vienas vietas, vai šeit kaut kas tiek pārdots vai nē. Ja kādam bija naiva cerība, ka nāks ārvalstu onkulis ar lielo maku un vietējiem bāleliņiem uzsauks ballīti ar makšķerēšanas elementiem, tad varbūt ir laiks pamosties? Utopiju panākt neizdosies.

Līdz ar to jāapzinās, ka Latvijas čempionātu rīkojam paši sev, tas ir un tam jāpaliek par klasiku, nav par katru cenu LČ jāpārvērš par komercsacensībām. Tiem, kuri vēlas skaļus komercmačus, ja nevēlaties, lai LMSF zaudē savu statusu un reputāciju starptautiskā vidē, taisiet savas sacensības, nespiež neviens piedalīties LČ. Ir būtiska atšķirība ... nevienas komercsacensības, lai cik lielas vai mazas tās būtu, Jums nedos valsts čempiona statusu. To pašu statusu, kuru daži nevērtē, šeit uz vietas, izsakās visādi, bet, nokļūstot starptautiskā apritē, izziņo kā pirmo, jo tas ir patiesais panākumu apliecinājums. Kur ir atšķirība, man šķiet, ka tikai pie mums ir LČ augsto vietu ieguvēji, kuri neciena organizāciju, kura viņiem šo titulu ir piešķīrusi.

Ar to nevēlos pateikt, ka sacensībām nevajag meklēt atbalstītājus, vienkārši jāapzinās, ka ar mūsu tirgu ir jābūt pateicīgiem par katru, kurš atbalsta makšķerēšanas sportu. Tiem, kuri vēlas pārmest stagnēšanu, pārmaiņu noraidīšanu iesaku panākt izmaiņas šaha noteikumos, kad izdodas, atgriezīsimies pie makšķerēšanas. Cik no tiem, kuriem viss ir slikti un LMSF ir lielākā makšķerēšanas sporta bēda, Jūs esat dzirdējuši konkrētus priekšlikumus. “Kaut kas jāmaina un par to jālemj visiem” nav priekšlikums, tā būs laika tērēšana, kur labi izpaudīsies cilvēki, kuri patiesībā nevēlas darīt, bet izceļas ar runāšanu. Tā kā pirms atkārtot to, ko runā citi, ņemt rokās lāpas, lai dedzinātu visu veco nost ir vērts aizdomāties, ko vēlaties panākt un kas ir slikti tieši Jums, jo beigās var izrādīties, ka lielākie aktīvisti pasmiesies par tiem, kas sēdēs pie sasistas siles.

Turklāt 30. septembrī, 1. oktobrī tiek plānots Latvijas kauss. Kā es sapratu tad Latvijas kausa nolikums atšķirsies no LČ nolikuma. Lūk, Latvijas kauss ir iespēja ieviest un izvērtēt jaunievedumus, ka arī lieliska iespēja visiem pacīnīties ar Latvijas labākajiem, saprotams, ja Latvijas kausa rezultātus ņems vērā, veidojot Latvijas izlasi. Katrā ziņā novēlu nepaļauties atsevišķu cilvēku provokācijām, skaidri izvērtēt kādas būs sekas vienam vai otram priekšlikumam. LMSF novēlu, ja arī nolemjat apzināt kādas pārmaiņas nepieciešamas, aptaujājiet visus LMSF biedrus, nevis tikai izredzētos. Var sanākt tā, ka tiem, kas klusē ir vairāk ko teikt, nekā tiem, kas ar bļaustīšanos vēlas lietas pakārtot sev.

 
13. 10. 2017.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.