Pāris lozungu publikācijai Copes Lietās

Atļāvos izprovocēties un uzrakstīju žurnāla COPES LIETAS oktobra laidiena viesredaktora slejai īsu rakstiņu. Tā saturs pieminēts CL mājas lapā - Par to, ka tuvojas atklāto ūdeņu sezonas noslēgums redaktora slejā raksta Jānis Stikuts, pie reizes atgādinot, ka ir jāsakārto savas saimniecības daudzajiem Latvijas makšķerēšanas klubiem.... Turpat var uzzināt vairāk par oktobra izdevuma saturu.

 

Manā rakstā pēc būtības ir divi lozungi. Piestrādāsim pie metienu tehnikas, tā vairāk iespaido rezultātus spiningošanā nekā mānekļa izvēle. Un otrs, - organizēsimies klubos, tas dos iespēju mums pašiem vairāk rūpēties par ūdeņiem un zivīm tajos.

CL publicēto sleju pilnā apjomā drīkstu citēt šeit tikai novembra mēnesī. Nepacietīgākie orģinālu var izlasīt CL Nr.10, tas ir pieejams tirdzniecībā. :-)

P.S. 01.11.2017. Turpinājumā var izlasīt pieminēto rakstu.

Copes Lietas Nr10 2017. Viesredaktora sleja

Tuvojas kārtējās atklāto ūdeņu sezonas noslēgums, un Latvijā parasti tas saistās ar novembri un decembri, kad pirmie sali sāk pārklāt ar ledu ūdenstilpju seklākos rajonus. Makšķerniekiem šis ir īstais laiks, kad ar mierīgu prātu var pārskatīt atmiņas un izvērtēt lietas. Šoreiz uzmanību gribu pievērst diviem jautājumiem.
Gandrīz katrs, kas no jauna iesaistās makšķerēšanā, vispirms grib atrisināt savu savtīgo problēmu, – kļūt par labu makšķernieku. Vēlāk, kad zivju, izrādās, nav tik daudz, kā cerēts, uzrodas otrs jautājums – kāpēc viņu ir tik maz un ko darīt, lai būtu vairāk.

Panākumi makšķerēšanā, ja neskaitām pieminēto emocionālo pusi, lielā mērā ir saistīti ar informāciju par to, kas ir panākumu atslēga. Uz iesācējiem diemžēl galveno iespaidu parasti atstāj makšķerrīku tirgotāju reklāmas. No Facebook un arī no žurnālu stāstiem rodas iespaids, ka bez katrai situācijai pielāgota rīka uz copi nemaz nav vērts doties. Makšķerēšanā, kur, kā saka, visi gali ūdenī, viegli var iestāstīt, ka tikai pareizais māneklis ļauj tikt pie loma. Šajā nostādnē ir arī patiesības graudi, tomēr nepieciešamība pēc vienīgā ideālā mānekļa visbiežāk tiek pārspīlēta. Praktiskās copes iemaņu iegūšana ir ļoti plašs darbalauks, turklāt kopā ar copes teorijas, Makšķerēšanas noteikumu apguvi tā ir arī biznesa niša copes profesionāļiem.

Pirmais, ar ko katram būtu jāsāk, ir kastings – metieni ar spiningu un mušiņkātu. Tas ir vienīgais makšķerēšanas sporta veids, kurā sacensības stadionā notiek metienu precizitātē un tālumā, un vienīgais, kur iznākums nav atkarīgs no zivs klātbūtnes un apetītes. Tajā pašā laikā tas dod iespēju apgūt visas copmanim nepieciešamās pamatiemaņas. Piemēram, mušošana, neapgūstot metienu pamatus, var pārvērsties par visai neizteiksmīgiem rezultātiem daudzu gadu garumā. Ar nepilnīgu metienu tehniku spiningotājs vējainā laikā ir spiests darboties tikai pa klajumiem. Ja karpinieks nespēj aizmest precīzi iebarotajā vietā 100–150 m attālumā, viņam atliek meklēt zivis tikai vietās, kas pieejamas katram iesācējam. Pēc tam visiem atliek tikai skaļi secināt: zivju te nav.

Otrā tēma, kuru gribu pieminēt, ir makšķernieku saimniecība. Joprojām pilnīgi novārtā ir pamesti makšķernieku klubi. Bez klubu sistēmas ūdeņu apsaimniekošana joprojām uz priekšu virzās ar minimālu ātrumu vai stāv uz vietas. Nedaudzie izņēmumi, kad ūdeņus apsaimniekošanā pārņem pašvaldības vai to institūcijas, par būtisku progresu šajā virzienā neliecina. Bez klubiem kā juridiskām personām neizmantotas paliek iespējas sagatavot jēdzīgus projektus, lai piesaistītu dažubrīd visai nopietnus sponsorus un Eiropas fondu finansējumu.
Būtu skaisti, ja atrastos autori, kas par savu klubu darbību un rezultātiem mums visiem kaut ko pozitīvu pavēstītu Copes Lietās. Gaidām!

 
20. 10. 2017.

  Seko jaunumiem Facebook



No comments



(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.