« Novembra jaunumi | Home | Par kastingu 2018 »

Labākais laiks copei 2018.gadā

Makšķerniekus bieži interesē, kā sakārtot savus plānus, lai pareizajā vietā pie ūdens būtu labākajā copes laikā. Protams, konkrētos laika apstākļus, kuri var būtiski mainīt situāciju, grūti paredzēt, taču ilgtermiņā var izvērtēt saules un mēness stāvokļa ietekmi uz mūsu izvēli.

Īstermiņa plāniem var noderēt sen zināmas aksiomas, ka vasarā labāko copi var sagaidīt agrās rīta un vēlās vakara stundās. Pēdējos gados gandrīz katrā kalendārā ir norāde par saulrieta un saullēkta laiku.
Tie, kas biežāk copē jūrā, zin, ka devīgākās ir stunda pirms un pēc gan bēguma minimuma, gan paisuma maksimuma. Arī šo parādību laiki katrā reģionā ir atšķirīgi. Tie interesē visus, kas nodarbojas ar kuģošanu, un parasti tos nav grūti atrast specializētos avotos.

 

Vēl viens aspekts ir mēness fāzes. Makšķernieki mūsu platuma grādos sliecas domāt, ka pilnmēness nakšu periodos cope dienā ir vājāka. Izmantoju tīmeklī pieejamu aplikāciju un izveidoju mēness fāzu kalendāru 2018.gadam, var teikt, Rīgas reģionam. Lai nebūtu jāsūkstas par sliktu copi, to var izmantot ilgtermiņā plānojot kādus pasākumus, piemēram, copei veltītu atvaļinājumu vai sacensības makšķerēšanā.

Te var rakstīt komentārus.

 
29. 11. 2017.

  Seko jaunumiem FacebookKomentāru nav(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Personīgo informāciju saglabāt?
Informācija.Visi html tagi tiks dzēsti . Izņēmums ir <b> and <i>. Saiti var izveidot, komentārā ierakstot url vai e-pasta adresi.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.