« Par makšķerauklām.… | Home | Par biedrībām. »

Kaķīša karpu maratonā

Raivis L. atsūtīja informāciju par saviem rezultātiem Kaķīša karpu maratonā.

"Šodien noslēdzās Gunāra Ķirsona „LIDO” rīkotais ikgadējais karpu maratons. Šogad šis rīkotais pasākums bija pulcinājis ļoti lielu karpu tīkotāju pulku. Pasākums, kā jau ierasts, bija sarīkots uz goda. Sākot ar svinīgu atklāšanu līdz pat noslēgumam. Tā kā komandas sastāvā drīkstēja būt trīs dalībnieki, mēs, šīgada Volgas kausa ieguvēji SALMO CARP komandas dalībnieki Raivis Losevs un Oskars Bērziņš pieteicām trešo dalībnieku Mārtiņu Bērziņu. Atšķirībā no normālām karpu sporta sacensībām, kurās tiek izlozēti sektori un zonas, šeit drīkstēja makšķerēt no jebkuras sev izvēlētās vietas un arī no laivas. Protams, tas arī tika izmantots, un citi dalībnieki savas vietas jau bija iebarojuši vairākas dienas iepriekš, kas arī tiem atnesa rezultātus. Mūsu komanda ieradās piektdienas vakarā (es ar Mārtiņu pat naktī) un pēc rīta svinīgā starta salūta, sākām aktīvi iebarot. Laika apstākļi bija, kā radīti labai copei, taču pirmās zivis mums pieteicās tikai naktī uz svētdienu. Lielākā daļa makšķernieku kā ēsmu izmantoja kartupeli, bet mēs firmas Nutrabaits un Antbaits boilas. Pazaudējot pirmo zivi dēļ kaimiņu auklām, kuras tika pārmestas pa diognāli pāri mūsu divām makšķerēm, nācās meklēt citu iebarošanas punktu. Iebarošanai izmantojām kukurūzu, kaņepes un firmas Salmo tirgotos sausos karpu iebarojamās barības mikšļus. Parasti karpu makšķerēšanas sacensības ilgst trīs diennaktis un ilgāk, jo kamēr karpas atrod iebaroto vietu un pienāk, bieži aiziet divas diennaktis. Par to vēlreiz liecina stundu pirms noslēguma noķertā 10.320 kg karpu mamma. Bet pateicoties ēsmai, laika apstākļiem, iebarojamai barībai un mūsu meistarībai tikām pie otrās vietas kā komandu vērtējumā, tā arī es individuālajā vērtējumā. Pirmā bija komanda Egons, kurā startēja tādas slavenības kā Latvijas čempions Uģis Nuķis un Ārijs Ūdris, ar 24.68 kg smagu kopējo lomu, trešā - pagājušā gada uzvarētāja komanda Karpovi ar vienu lielu 10.600 kg smagu sacensību lielāko zivi. "
Uzklikšķini!Uzklikšķini!
 
31. 07. 2006.

  Seko jaunumiem Facebooktwo comments

Valdis Holbergs Valdis Holbergs (Email ) - 04-08-’06 11:46

Tai vietu aizņemšanai un lielajai piebarošanai nav tik lielas nozīmes. esmu piedalījies visos Kaķīša karpu maratonos un rezultāti bija sekojoši:
-pirmajā reizē atbraucu tikai sestdienas rītā un pilnīgi uz dullo aizīros uz ezera tālo līci, kur satiku un iepazinos ar I.Aizekoviču, kurš man patiesībā pirmo reizi dzīvē parādīja, kā ir jāmontē tā saucamā mata montāža. Man bija līdzi tikai pāris kg karpu sausās karpu barības TRABUCCO, kuru man ieteica Genādijs Grigorjevs un dažas buņdžas ar kukurūzu, turpretī Iljai Aizekovičam bija pilna laiva ar prikormu un viņam vēl bija palīgs, kurš izmērīja dziļumu ap copes vietu, uzzīmēja dziļumu plānu, pēc tam pēc Aizekoviča norādījumiem braukāja ar laivu pa to rajonu un ar lielo celtnieku lāpstu bārstīja ūdenī zivju barību. Rezultātā uz manām gruntenēm, kuras bija sējis Ilja Aizekovičs bija divas karpu copes. Pirmā karpa bija baigi liela un tā visu aprāva, bet otro kura svēra 3,7 kg es tomēr izvilku, bet tai pat laikā pašam Aizekovičam, kurš pie sava prikorma sēdēja man blakus, nepieķērās neviena karpa.
-otrajā reizē es arī atbraucu tikai sestdienas rītā un atkal aizbraucu uz to pašu rajonu. Arī barības man bija tieši tik pat daudz, kā pirmajā reizē. Viena liela karpa man tonakt pieķērās, bet to izvilkt neizdevās. Tajā reizē daudz, bet ne pārāk lielas karpas bija savilcis Juris Robežnieks, kurš starp citu stāstīja, ka viņš esot braukājis pa ezeru meklēdams aizvēju un vienā klusā līcī ieraudzīja, ka karpas dzīvojas pa ūdens virsu un tajā vietā viņš it kā esot iemetis enkuru un dažas pikas kaut kādas modernas barības un burtiski stundas laikā esot noķēris dažas karpas. Vecmeistars vēl teica, ka viņš esot brīnījies par to, cik ātri tās karpas esot atradušas barību.
-trešajā reizē es tajā maratonā piedalījos, bet man tika uzticēta diplomātiska misija t.i. man bija jācopē kopā ar Krievijas vēstnieku Studeļnikova kungu. Vispār mēs visu dienu uz kukurūzu un baltajiem vilkām raudiņas un tik un tā man negaidot izdevās noķert karpu uz pludiņa makšķeri, lai gan mēs karpas speciāli nebarojām un maķšķerējām uz ne visai karpām piemērotu ēsmu,-kukurūzu ar baltajiem.
-šogad es atbraucu jau piektdien un piedalījos saviesīgajā pasākumā, bet no rīta, pēc starta aizbraucu uz Limbažu rajonu, jo man bija no sporta nometnes jāatved bērni. Pa to laiku no manas komandas ezera krastā palika Sergejs Dolgopolovs, ar savu dēlu Dimu un cik es zinu viņiem bija tikai kādi trīs kg sausās karpu barības Sensas, kuru arī visu viņi iemeta ūdenī. Pie ezera es atgriezos tikai ap plkst. pieciem vakarā, kad abi Dolgopolovi jau brauca prom. Pa dienu viņiem pa abiem bija tikai viena karpas cope, bet viņi to zivi neizvilka. Tad, kad viņi aizbrauca es viņu vietā iemetu ūdenī vēl divus kg sausās karpu barības Sensas un trīs kg tā saucamo žmihu. Tad sākās lielie podi, jo izrādījās, ka es neprotu uzsiet slavenās angļu firmas FOX montāžu, ar kuru mani bija apgādājis Ilja Aizekovičs. Zvanīju Iljam pa mobilo, bet viņš mani konsultēt nespēja. Ilja pateica, lai paņemu to savu kasti ar visiem pribambasiem uz vakariņām pēc septiņiem vakarā. Līdz septiņiem vēl bija kādas divas stundas un es sāku pētīt to lielo firmas FOX komplektu un atradu angļu instrukciju ar zīmējumiem. Labi, ka man līdzi bija arī brilles un es kaut kā tos visus mezglus uzsēju. Pēc tam pirmā 2,5 kg smagā karpa man pieķērās tūlīt pēc desmitiem vakarā, otrā 3,5 ap vieniem naktī, bet trešā 2 kg smagā četros no rīta. Vairāk man copes nebija. Vispār bija diezgan jocīgi redzēt, ka salacgrīvieši pēc maratona krastā atveda divus līdz pusei iztukšotus barības maisus, kuri viņiem palika pāri. Ja viņiem palika pāri ap divdesmit kg barības, tad viņi ūdenī iegāza kaut kur trīsdesmit kg vai var būt pat vairāk.

zemnieks zemnieks - 31-07-’06 09:04

Vai tad tādu pasākumu var saukt par godīgu sacensību? Tā ir visparastākā cope, ja jau var aizņemt vietu nedēļu pirms. Kas atbrauca pēdējie varēja sūkāt…(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.