No 2009.gada Šveicē jauna kārtība

Kā informē Šveices lielākais makšķernieku žurnāls "Petri-Heil", makšķernieki Šveicē no 2009. gada tiesības makšķerēt varēs iegūt tikai, ja būs nokārtojuši attiecīgu eksāmenu.
Ab 2009 müssen Anglerinnen und Angler in der Schweiz ausreichende Sachkenntnisse nachweisen, um eine Fangberechtigung zu erwerben. Artenkenntnis und tierschutzgerechte Behandlung des Fangs sollen so gewährleistet werden.
Ab 2009 besteht für Patentbezügerinnen und -bezüger eine Ausbildungspflicht. Damit wird die Fischereigesetzgebung den neuen Tierschutzvorschriften angepasst. Der Bundesrat hat die Teilrevision der Verordnung zum Bundesgesetz über die Fischerei genehmigt und das Inkrafttreten der neuen Bestimmungen terminiert.
In sieben Kantonen existiert bereits eine obligatorische Ausbildungspflicht.
Das Schweizer Sportfischer Brevet wird als Sachkundenachweis akzeptiert sein.


Līdzīga kārtība jau diezgan sen ir Vācijā. Latvijā mēs ik pa brīdim par to tikai nedroši filozofējam, laikam gaidām, kamēr to pirmie izdarīs igauņi.
 
11. 09. 2006.

  Seko jaunumiem Facebook21 comments

Guntarins Guntarins - 01-10-’06 23:17

atvainojos, ja rakstu viena reizee daudz, tad tieku klasificeets kaa spams.

vacijas zivsaimnieciibas?… :) vairaak gan jaasaka danhu zivsaimnieciiibas izdzzivo uz vacu copmanhu rekhina. un vaacu copamni – paarspiileeti skaitlhi – es tur copeeju aptuveni 40 dienass gada un apmeeram 5 reizes es redzu citus makshkherniekus.

bet jautaaju savaadak?
vai tas nav stulbi, ka tiek pirktas un ielaistas zivis, kas sezonaa tiek izvilktas un neidziivo ziemu? nezinu kaa citiem, bet mani vienkarshi tracina ka jaavelk ielaistas zivis… nevis dabiskas… viss ir sinteetisks. varaviksnes forele Ahr upeee -tur pat zirgam jasmejas!
taa vietaa lai atjaunotu dziivotnes un dabisko populaaciju, kaa pieraad manu vaacu draugu apsaimneikotie uudenhi ir pilnigi dziivotspeejiga – tiek pelniita nauda ar dienas licenzeem

Guntars

Rakstot par pārspīlētajiem skaitļiem, tu, acīmredzot, domā par veco Vāciju. Cik zinu, tā ir viņu problēma, kas izveidojusies superzaļo aktivitāšu rezultātā. Makšķernieki vairāk koncentrējas austrumu puses ūdeņos.

Vai tu redzi citu izeju? Laikā, kad makšķerēšana kļūst visiem arvien pieejamāka (tehniski) un zivju ķeršanas iemaņas un rīki arvien izsmalcinātāki. Bet ūdeņu resursi izjūt arvien lielāku spiedienu no visām pusēm. Padalies ar savu viedokli.

Guntarins Guntarins - 01-10-’06 23:12

par copes apsaimniekoshanu…
jaa, varu… un nevajag taalu skatities – tepat Lielbritaanijas Velsaa 7 gadu laika viss (resursi, kaartiiba, u.c) ir atjaunots. kaadaa veidaa?
par ES un Uk naudaaam… Un dazhu cilveeku darboties gribu! un nostadot to ka valsts (ok, velsas) prioritati.
un kas ir interesanti, taa vieetaa ka udenhus buutu jaasledz (japrivatizee), tie tiek atpirkti no sindikaatiem un pieejami sabiedriibai. Protams par maksu. bet pieejami!!!

Būtu skaisti, ja tu varētu kādreiz tuvāk un pilnīgāk šeit izklāstīt Velsas pieredzi pēdējos 7 gados. Pirms gada, kad vienā saietā tikos ar Velsas makšķerēšanas sporta līderiem, izrādījās, ka arī viņiem problēmu netrūkst.
Latvijā ir stipri atšķirīgs sociālais fons. Pie tam viena no lielākajām problēmām ir tā, ka trūkst cilvēku, kuri būtu spējīgi sagatavot šajā jomā nopietnus projektus un paņemt EU naudu.

Guntars

Guntarins Guntarins - 01-10-’06 23:06

:)
smalkas atbildes. Paldies.
neko, ir veidi kaa udenhus apsaimniekot tos neprivatizeejot. Iedomaata briiviiba? smalki smalki :)
man nekad nav bijusi iedomaata brivibas izjuuta! kaitina tikai ka ir dazhi kuri var copeet labos publiskos udenhos zem saukla tos apsaimniekojot! piemerus var redzet gan sheit vaacija, gan lielbritaanija, gan citaas zemees. vai ne?
Izskatās, ka arī tava brīvība tomēr ir pilnīgi normāla. Tā nav absolūta bet tikai relatīva. Tevi taču kaitina tas, ka nevari makšķerēt, kur vēlies…:-)

Klubu sisteema? nevajag man par to stastiit… zinu sheit vairaakus klibus kuros nevar iestaties taapecc ka slegti. tatad copet nevar… kaa to nosaukt? apsaimniekoshana? jaa, tad kam?
Klubu sistēma ir viens no modeļiem, kurš palīdz apsaimniekot ūdeņus. Valsts var pati apsaimniekot, bet var savas tiesības deleģēt arī citiem, piemēram, klubiem. Kapēc tevi satrauc slēgtie klubi, ja ir pietiekoši daudz klubu, kuri ir atvērti? Protams, katrā valstī var sastapt galējības.

Voldis Voldis - 25-09-’06 16:32

Nu nebūs jau laikam vis tā eksāmenu būšana tik vienkārša. Itkā jau nebūtu nekāda skāde, ja katram makšķerniekam būtu uz rokas dokuments, kas apliecina to, ka viņš pārzina makšķerēsanas noteikumus, pazīst zivis… Un tomēr, tas varētu radīt arii daudzas problēmas. Pirmais, kas nāk prātā uz sitienu. Mums ārvien vairāk un vairāk ir privāto ūdeņu, ūdeņu ar licencēto makškerēšanu, vārdu sakot, tādu ūdeņu, kuri tiek apsaimniekoti, iespējams, nākotnē parādīsies arī tādas ūdenstilpes, kurās kāds varēs piedāvāt augsta līmeņa copi arī ārzemju viesiem. Naivi būtu cerēt, ka kāds no ārzemniekim pie mums brauks, ja cope būs jāsāk nevis ar makšķeru iztīšanu, bet ar Latvijas makšķerēšanas noteikumu apgūšanu, eksāmena kārtošanu, pārlikšanu u.t.t. Pieļauju, ka šveicieši varētu arī nebūt sevišķi ieinteresēti makšķerēšanas viestūristu pieplūdumā, taču to nevarētu teikt par mūsu valsti, kurā liela uzmanība pēdējā laikā tiek veltīta dažāda veida lauku tūrisma attīstībai, kas sevī ietver arī copes servisu, tiek piešķirts Eiropas finansējums…
Tas radīs arī daudzas problēmas mūsmāju makšķerniekiem: velti iztērēts laiks formalitāšu kārtošanā, no makšķernieku aprindām automātiski tiks izslēgti bērni līdz spējīgam vecumam nokārtot eksāmenu, problēmas ar eksāmena nokārtošanu varētu rasties arī lauku cilvēkiem, līdzīgi, kā vietām tiem ir ar makšķerēšanas karšu iegādi. Un kur vēl birokrātiskā aparāta uzturēšana. Jebkurā gadījumā, ejot uz kaut ko tādu, ir rūpīgi jāizvērtē, vai šī ideja nesīs vairāk labuma, nekā problēmu, vai tā nekļūs bezjēdzīga. Es personīgi baidos, ka šo pasākumu sagaidīs tas pats velosipēdistu tiesību liktenis. Makšķerēšanas noteikumu popularizēšanā tachu ir tik daudz citu, demokrātiskāku, neuspiestāku, daudz pieņemamāku un efektīvāku līdzekļu! Shie noteikumi ir visur pieejami, pat copes veikalos tos dala bez maksas, tie lasāmi internetā, par tiem regulāri runā arī makšķernieku presē, televīzijas raidījumos un itkā viss griežas visai sekmīgi. Tik daudz šajā ziņā pēdējā laikā ir lietas virzījušās uz priekšu, ka grūti pat iedomāties makšķernieku, kas par tādiem neko nav dzirdējis. Jā, ir ļaunprātīgie pārkāpēji, starp citu, ne mazāk izglītoti, bet kad nu shos pieķer, tad nu tēlo mūļķīšus: “Es nezināju!” Nu ja, kaut kas jau ir jāsaka…

Guntarins Guntarins - 21-09-’06 16:35

veel,
personigi neuzkatu ka tas ir normaali, ja copeshana tiek ierobezhota ar kaut kadam tiesiibaam. Dzivojot sheit tikai var novertet latvijas copes briiviibu un iespejas copeet. labak jadoma kaa sakartot copes apsiamniekosahnu un resusrsu atjaunoshanu udenhos, nevis atkal karteja birokratiska izdariiba.

prieka
Guntars

Vispārīgi jāsaka, tu neesi vientuļš savos uzskatos. Tie, kas atbalsta līdzīgu pieeju, parasti nevar neko jaunu un konstruktīvu piedāvāt un aprobežojas ar vispārīgiem lozungiem. Varbūt tu līdztekus savam uzstadījumam vari piedāvāt kādu risinājumu, lai “sakārtotu copes apsaimniekošanu un resursu atjaunošanu”?

Vācijā, piemēram, daudzas zivju audzētavas izdzīvo tikai tāpēc, ka to produkcijai liels pieprasījums ir nevis pārtikas tirgū, bet gan makšķernieku organizāciju vidū, kuras nodarbojas ar resursu atjaunošanu. Tās, savukārt, līdzekļus iegūst no biedriem. Un tikai lielais biedru skaits un viņu nozīmīgais ieguldījums spiež arī valsti, zemju valdības un pat privātfirmas biedrībām palīdzēt ar dažāda veida dotācijām. Līdzīga pieeja ir visā Rietumeiropā. Vai tu redzi kādus trūkumus, ka nevari pieņemt šādu modeli? Nerunājot par to iedomāto brīvību, kura visbiežāk robežojas ar resursu nesaimniecisku izšķērdēšanu.

guntarins guntarins - 21-09-’06 16:28

atkal mani komnetari ir spams! :(

varbuut tikai iisi – Marim ir taisniba, copmana tiesibas vacija var nopirkt viegli!
eksamens ir sarezghits un vacu valoda, maksa pa 350 eur, plus pie manis tiek organizets 2 reizes gada
neuzskatu, ka latvija tagad shi ir prioritate – labak domaat, ka ndodroshinat lai visi cope ar makskhernieku kartem
Guntars L

Pie mums pat autovadītāja tiesības var nopirkt. Daži saka, ka ļoti viegli, nedomāju, ka tikai tāpēc eksāmenu sistēma būtu jāmaina.
Neatceros, ka kāds būtu teicis, ka eksāmeni ir prioritāte, tā ir tikai alternatīva, ja vēlamies panākt, lai pie ūdeņiem biežāk būtu redzams izglītotāks makšķernieks. Nevis mīļš nezinītis, kurš pie upes “bauda” dabu un savā nodabā ķer visu, kas ķerās.
MK realizācija nez vai ir aktuāla, tās pērk arvien vairāk un inspektori “sūdzās”, ka makšķernieki bez MK jau šodien ir reti sastopami. Nav izslēgts, ka, lauku rajonos ir atsevišķi individuālisti. Pie tam nekur nav pasludināts, ka eksāmeniem vai kursiem Latvijā būs jābūt par maksu. Attiecīgi, priekšlaicīgi ir pūlēties novākt barjeru, kuras nav.

:))) :))) - 18-09-’06 17:00

Nu beidziet tachu muljkjoties! Taa makshkjereeshanai nepiecieshamaa zinaashanu bagaazha jau nav tik liela, lai taa buutu eksaamena cieniiga! :)))) Nu labi, dazhss varbuut te saredz iespeeju noslaukt kaadu santiimu no lielajiem onkuljiem soda naudas vai birokraatisko proceduuru celjaa. Citu iemeslu es neredzu, jo ne jau aiz nezinaashanas tiek paarkaapti makshkjereeshanas noteikumi. :)))) Bet ko dariisim ar beerniem? Ko ar iesaaceejiem? Par makshkjernieku tachu neviens nepiedzimst, par taadu kljuust pamaziiteem, leeniiteem, soliiti pa soliitim. Viss saakas ar pirmo zinjkaariibas pilno meegjinaajumu- pameegjinaat, pirmo asariiti vai raudinju. Un tikai tad seko secinaajums: Jaa, gribu makshkjereet! Paredzu, ka shiis “tiesiibas” nocirtiis jau daudzus makshkjerniekus pashos pirmsaakumos, jo kaa tad nu meegjinaasi bez tiesiibaam!? Ja jau nu tik sarezhgjiiti, tad neviens vien atmetiis ar roku un aizies nodarboties ar kaut ko citu. Kaut gan, varbuut, ka tas arii nav slikti? ;)

Tieši otrādi, copē nepieciešama diezgan liela zināšanu bagāža. Ja tā zināšanu bagāža būtu tik neliela, tad nebūtu vērts pat filozofēt. Žēl, ka tu pat šādā jautājumā redzi tikai iespēju noslaukt kādu santīmu. Nez kāpēc, neviens nopietns santīmu slaucējs nav manīts.
Ne jau visi iesācēji sāk un beidz ar raudiņu vai asarīti. Tikpat labi tās var būt līdaciņas vai forelītes. Tātad, nebūsim sīkumaini bērna ziņkārības apmierināšanas labad…
Esmu par to izteicies vairākkārtīgi, pilnīgi nepareizi ir domāt, ka visi MN pārkāpj ļaunprātīgi. Zinot tos, bet neievērojot.

GUGA GUGA - 14-09-’06 23:29

PALDIES ka nav tākā Vācijā vai Šveicē. Mēs tomēr esam brīva valsts. Es tomēr ceru, ka Latvijā atradīsies zivtiņa katram, kas iemērks savu kātu ūdeņos. Dzīve rāda, ka pārlieka ūdeņu privatizācija nenes augļus.Nav svētmakšķernieku ceļotāju pūļi ne uz Kaķīti,Baltezeru, ne uz Dūņezeru.Pēc manām domām pārlieku liela zivju mākslīga ielaišana ezeros radījusi nejēdzīgu daudzumu mazu zivteļu,kuras pielāgojušās esošajai situācijai.Es ceru, ka tā vietā lai laistu mākslīgi zivju mazuļus,nauda tiktu novirzīta pētījumiem,un tiktu mēģināts labot situāciju.Pārsvarā jau nav runu, ka nav zivju. Runas ir ka nav NORMĀLA IZMĒRA zivis.Mēs esam izmainījuši zivs izdzīvošanas vidi. Zivij ir izdevīgāk būt mazai. VĀCIJĀ man nekad nebija tik mazas zivis, kā pie mums.Ceru ka šis pārlieku subjektīvais cunfšu princips neieviesīsies Latvijā un katram puikam Cēsīs,Krustpilī un Ventspilī būs iespēja nodarboties ar makšķerēšanu neatkarīgi no dusmīgiem,pareiziem onkuļiem.

Tavs komentārs liecina, ka tu slikti pārzini tēmu, par kuru izsakies.
Mēs esam brīva valsts…, pie mums nav tā kā Šveicē…Jocīga atziņa.

ES ES - 14-09-’06 13:02

to nūģis.
Stāsts jau nav par ziedošanu, stāsts ir par saziedotā izlietojuma kontroli un iespējām ietekmēt. Ja man nepatīk, kā tagadējie pie varas esošie izlieto manis maksātos nodokļus, es balsošu par citiem. Bet šeit būs kārtēja ārpusbudžeta barotava.

Nemainu savas domas, – bezjēdzīgi ir nomaksāt nodevā pāris latus gadā, un pēc tam amatiera līmenī tēlot tautas kontroli.

nūģis nūģis - 13-09-’06 18:34

Ko jūs visi ieciklējušies uz vienu sīku ierēdnīti, itkā viņš būtu baigais boss. Netiks pēc vēlēšanām Vējonītis par ministru un pazūdīs nebūtībā arī viņa pakalpiņš. Jāspriež par pašu ideju. Dažam “principiālajam” jau bikses pilnas no domas, ka par eksāmenu būs jāmaksā un būs jāatsakās no lieka pusstopa. Tā gatavība ziedot ir tikai tad, kad par to var pamuldēt. Kad jāziedo nauda, viss daugavvanagu patriotisms vējā.

Čukča Čukča - 13-09-’06 15:10

Nekāds brīnums jau nebūs, ja tiešām būs jāliek eksāmeni, ja jau ne viens nebrīnās par to Alvi Birkavu, kurš dzīvo Rīgā, bet algu saņem Salacgrīvā, kā Salacgrīvas domes galvenais speciālists makšķerēšanas jautājumos!!! Vēl tas pats Alvis Birkovs skaitās ministra Vējoņa padomnieks makšķerēšanas jautājumos !!! Johaidī, esmu dzirdējis dažus šīs personas vadītos raidījumus SWH radio un lasījis dažus viņa sacerējumus MMD un NRA! Atvainojiet, bet tas kungs taču vispār neko nesaprot no copes! Kā tad viņš var strādāt tik atbildīgos amatos?
Noteikti, ja pieņems tādu lēmumu, makšķerniekiem likt eksāmenus, tad Stikutam,Grabovskim, Liderim, Oltem, brāļiem Simsoniem un pārējiem būs jākārto eksāmens pie A.Birkova. Tas tik būs numurs!

ES ES - 13-09-’06 13:43

Varbūt Vācijā tas ir labi, bet šeit tā būs vēl viena naudas iekasēšana, par kuras izlietojumu nav jāatskaitās. (Par kartēm, starp citu, arī neesmu redzējis nevienu pārskatu, cik tad īsti ticis iekasēts un cik un kādiem mērķiem izlietots). Un ticēt, ka šādā silītē neviens neiebāzīs savas spalvainās rokas līdz elkoņiem?! Latvijā?! Varēs tikai nopriecāties par kārtējo no plikas algas uzbūvēto villu.

Mani joprojām pārsteidz, ka nomaksājot 3 vai 10 latus nodokļos, daudzi no tiem, kas raksta komentārus internetā, atrod laiku un enerģiju, lai ar savām vājajām zināšanām pētītu, ne tikai, kā tiek izlietoti daži lati valsts budžetā, bet pat ilgi un dikti apstrīdētu jebkura santīma izlietojumu pa kreisi vai pa labi.
Piemēram, ja tevi interesē pārskati par MK iekasēto līdzekļu izlietojumu, tos var atrast Zivsaimniecības gadagrāmatās. Varbūt, uzzinot faktiskos skaitļus, tev negribēsies vairs runāt par spalvainām rokām un villu celtniecību. Vismaz, šajā sfērā, kurā apgrozās tik niecīgi līdzekļi.

gklavs gklavs (Email ) - 13-09-’06 10:24

Nu nesaprotu es eksāmenu jēgu- mūsu apstākļos, tas vienkārši palielinātu darba vietu skaitu- (jauni eksaminētāji, biļešu sastādītāji, apliecību drukātāji utt). Makšķerniekam tas palielinātu izlietotās naudas daudzumu, bet pretī neko nesaņemtu. Makšķernieku skaits pie upes nesamazinātos, 9un vai tas ir mērķis??), jo jau tagad neviens nekontrolē MK, jo neesot līdzekļu, kas tad makšķernieka apliecību kontrolēs? Par makšķernieku papildus izglītošanu arī neticu, jo domāju ka ikviens kas makšķerē zin, ko drīkst un ko nedrīkst, cita lieta, kā to katrs ievēro.

%(admin)Konsekventi turpinot tavu domu, var secināt, – sūtot bērnus skolā mēs izmetam naudu vējā. Jo neko nesaņemam pretī. Tikai radām darba vietas skolotājiem un citiem kalpotājiem. Negribas ticēt, ka tev ir šāds viedoklis. %

Tu stipri kļūdies arī, ja domā, ka ikviens, kas makšķerē zin, ko drīkst un ko nedrīkst. Tikai viens piemērs. Daudzus gadus bērnu makšķerēšanas svētkos pats organizēju improvizētus MN eksāmenus. Nav bijis gadījuma, ka kāds no makšķernieku vecākiem atbildētu pareizi uz visiem relatīvi vienkāršiem jautājumiem par MN. Arī to bērnu zināšanas, kuri piedalās pirmo reizi, ir neapmierinošas. Vienlaicīgi tie bērni, kas piedalās regulāri, pēdējos gados visu zin gandrīz perfekti.

Raimondsb Raimondsb - 12-09-’06 18:26

JST un visiem pārējiem—- kungi nav jau nemaz tik slikti pie mums ,jo dziedam un dejojam mēs daudz labāk nekā Šveicieši un Vācieši.

Varbūt, tu gribēji teikt, – metam copei mieru un ejam dejot?

JK JK - 12-09-’06 15:39

Atkal nelaimīgais Vācijas piemērs no manas dzīves. Es tur sabiju 2,5 gadus pie tādas mazas upītes, kā Donavas. Tur lai copētu ir tiešām jāliek eksāmeni, par kuriem ir jāmaksā un tie nav tie lētākie.
Grundsätzlich bedarf die Prüfung einer langen und ausführlichen Vorbereitung – denn sollte man sie nicht bestehen, so muss man nicht nur ein weiteres Jahr warten, sondern man ist auch eine Menge Geld los.
Tiem kas nesaprot pa fāteriski, tad šajā teikumā ir teikts, ka eksāmenus nevar kārtot katru dienu, līdz nokārto, bet gan pēc nenolikšanas ir jāgaida vesels gads, lai atkal par savu naudu varētu pamēģināt. Mums līdz tādam līmeni kā līdz Ķīnai ar kājām. Skaudri, bet tāda nu ir taisnība.

Bebrs Bebrs - 12-09-’06 15:12

Katram makšķerniekam protams jāzina ko, kad, kur un cik daudz drīkst makšķerēt, eksāmens ir kaut kāda izeja, bet vispirms vajag ieviest kārtību kontroles jomā.

Izglītības nekad nebūs par daudz. Ja visi būs vairāk zinoši, kontroli un kārtību kontrolē realizēt būs nesalīdzināmi vienkāršāk.

Jonis Jonis - 12-09-’06 13:38

Pirms daudziem gadiem, kad stājos Valmieras MMB es arī kārtoju eksāmenu, bija pat komisija. Iedalija biļetes ar 4 jautājumiem, pēc tam apdomāšanas laiks, un atbildēšana. Jāzina bija tā laika makšķerēšanas noteikumi(man jau liekas ka tagad arī tie daudzos punktos nav izmainijušies). Tā kā tas bija pirmais eksāmens mūžā, tad bija jūtams pat zināms uztraukums.Man varēja būt kādi 7 gadi. Vienlaicīgi kārtojām četri puikas, diemžēl laikam vienīgais no tiem vēl jo projām esmu tajā biedrībā un daudz maz regulāri makšķerēju.:-)

Māris Eglītis Māris Eglītis (Email ) - 12-09-’06 11:56

Atvainojiet,bet pēc pieredzes varu teikt, ka nu nav jau tā, ka jākārto Vācijā eksāmens,kā mēs to stādāmies priekšā.Aizbraucam uz pašvaldības iestādi, kura arī reģistrē mašīnas un pilda citus pienākumus,paņemam līdz paziņu, kurš apstiprina , ka tu esi makšķernieks un atļauja uz gadu ir tava.

Tava lokālā pieredze nenozīmē, ka tāda ir kārtība. Man ir zināmi cilvēki, kuri piebrauc pie upes un copē bez jebkādiem papīriem…

Neliels citāts, kurš apliecina, ka tev nav taisnība. Ceru, ka saproti vācu val.

Wer in Deutschland allerdings angeln möchte, der muss einen gültigen Angelschein besitzen. Um diesen zu erlangen, muss man die Fischerprüfung bestanden haben, welche eine sehr umfangreiche und zugleich auch eine nicht ganz so einfache Prüfung ist. Man kann die Prüfung einmal im Jahr ablegen, wann und wo genau, hängt vom jeweiligen Bundesland ab. Grundsätzlich bedarf die Prüfung einer langen und ausführlichen Vorbereitung – denn sollte man sie nicht bestehen, so muss man nicht nur ein weiteres Jahr warten, sondern man ist auch eine Menge Geld los.

NG NG - 12-09-’06 11:53

Es būtu par, kaut vai no rītdienas, bet zinu, ka pie patreizējās valsts(nepiekasies pie vārdiem, pats zini ko es domāju) nostājas attiecībā uz dabas aizsardzību un mūsu nozares sakārtošanu, JSTdiez vai šo faktu piedzīvos. Tomēr visus jauninājumus ieviešot tie noteikti jāadaptē vietējiem apstākļiem, lai nesanāk, ka mēs aptiprinam citu valstu sliktākos piemērus, Holandē nedrīkst lietot barības kaķenes, jo tas skaitās ierocis, Vācijā pat tārps ir cilvēks. Ja būtu referendums, tad balsotu par, lai gan neticu, ka tas nāktu par labu makšķerēšanas popularizēšanai, starp citu, ja cilvēks ar pirmo reizi nenokārtotu ejksāmenu JST aprakstītajā aparātā, tad viņu varētu nosūtīt uz pāris stundu ilgām pārrunām ar Holbergu.

Valdis Holbergs Valdis Holbergs (Email ) - 12-09-’06 09:50

To var darīt Vācijā un Šveicē nevis Latvijā. Uz mirkli iedomāsimies šo murgu, kurš ir iespējams pie mums. Tātad ir vajadzīgs cilvēks, kurš pieņems šos eksāmenus. Un kurš tad Latvijā ir īsts makšķerēšanas jautājumu speciālists? Nu protams Alvis Birkovs no Salacgrīvas pašvaldības! Urā, muļķu zemes pavalstnieki! Urā!

Tu pārspīlē Birkova lomu. Pie tam šodien tādus eksāmenus parasti karto ar trafaretu palīdzību, līdzīgi kā CSDD kārto vadītāja eksāmenus. Iedomājies tādu ainu – pieej pie automāta, iemet nodevu, ievadi savu parakstu, nospied nejauši izvēlēta testa podziņas un saņem kaut kādu papīrīti – biļeti. Nospiedi nepareizi, – kārto no jauna. Tīrākais tehnikas jautājums, pie tam cilvēki pirms copes sāks meklēt atbildes uz testu jautājumiem, proti, arī kaut ko iemācīsies.

Scorpio Scorpio - 12-09-’06 08:58

nezinu kā tur Vācijā, bet domāju ka pie mums tāda lieta uz ilgiem gadiem vēl ir bezcerīga – ja nespēj izkontrolēt un pasargāt ūdeņus no maliķiem (kas, ja nemaldos, ir pat krimināli sodāms), tad kurš nu ķers un kontrolēs tos kuri copē bez tiesībām! Turklāt, domāju ka Latvijā copmaņu, proporcionāli iedzīvotāju skaitam, ir krietni vairāk nekā lielākajā daļa Eiropas valstu! Un vēl – lai brauktu ar velosipēdu ir jābut tiesībām un numuram – kā Jūs domājat – cik, no pirmajiem desmit satiktajiem velosipēdistiem tas būs izpildīts ? :) domāju ka nevienam!

Tev ir liela daļa taisnības. Taču agri vai vēlu mums pie tā būs jānonāk. Līdzīga filozofēšana bija uzsākot epopeju ar MK. Protams, problēmu netrūks, vienmēr būs gudrinieki, kuri raudās, ka tā ir naudas kāstuve un prasīs, lai valsts ievieš kārtību, bet neaiztiek viņu tiesības. Kopumā, domāju, ka tas ir viens no darbības virzieniem, lai kaut ko uzlabotu.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.