Cope Latvijas TV

Atkal strauji tuvoja kārtējā gada beigas, atkal Zivju Fondā dienas kārtībā būs jautājums, kuram no TV copes raidījumiem piešķirt valsts atbalstu, un, cik lielā apjomā. Kārtējā ZF sēde ieplānota 6.decembrī. Tāpēc nelielas pārdomas par šo tēmu.

Nedaudz par finansiālo aspektu. Atšķirībā no žurnāliem "Copes lietas" un "Poplavok" Latvijā TV raidījumi eksistē, galvenokārt, pateicoties finansējumam, kuru tiem iedala Zivju Fonds. Lai gan kadros parādās arī citu organizāciju preču zīmes, to finansiālais ieguldījums ir neskaidrs, man ir aizdomas, ka visai neliels. Vai tas ir salīdzināms ar aptuveni 1000 ls, ko raidījumu veidotāji pieprasa un saņem par katru orģinālraidījumu? Piemēram, nav skaidrs, kāds ir autoražotāja Subaru vai tā dīleru devums copes raidījumu gatavošanā. Katrā gadījumā EZ raidījumos, kurus esmu redzējis, sižets par Subaru aizņēma daudz nozīmīgāku vietu, nekā ZF logo, kurš uz dažām sekundēm pazib blakus citiem tikpat lieliem uzrakstiņiem. Līdzīgi jautājumi rodas, kad redzu MO sižetus, kuros pēc būtības un uzkrītoši tiek reklamēts citu zemju skaistums un pieminētas firmas, kuras var mums "palīdzēt" tur nokļūt.

Nedaudz atšķirīgs ir otrs jautājums par raidījuma kvalitātēm. Taču te virsroku ņem subjektīvais vērtējums - par gaumi var diskutēt, bet nav vērts strīdēties. Lai gan esmu dzirdējis daudzus līdzīgus viedokļus, neizslēdzu, ka netrūkst arī pilnīgi pretēju domu.

Izskatās, ka mūsu raidījumu veidotāju iztēle ir apsīkusi. Raidījumu sižeti dažubrīd ir nu pagalam sadomāti, tiem ir gadījuma raksturs. Rodas iespaids, ka autori attiecīgo tēmu filmē tikai tāpēc, ka viņi neko citu nevar izdomāt, vai arī daba ir tik skaista, ka grēks šos mirkļus neiemūžināt. Tie maz atšķiras no veida, kā es kā amatieris iegūstu savus fotoattēlus - tie rodas, kad esmu kaut kur pie ūdeņiem, pildot savus sabiedriskos pienākumus vai atpūtas nolūkā. Taču TV raidījumu veidotāji, atšķīrībā no manis, sevi uzskata par profesionāļiem, kuriem būtu jāsaņem par to pienācīgs atalgojums. Pilnīgi skaidrs, dināmisku copes sižetu dabā iegūt ir stipri dārgs prieks, bet paliek atklāts jautājums - ko darīt, ja tādu kadru nav. Vai ir jēga n reizes rādīt vienveidīgus sižetus, pat nepapūloties tos apaudzēt ar adekvātu un aktuālu informāciju.
Uzkrītoši, ka autori dažubrīd pieļauj paviršības, sniedzot sagrozītu vai nepilnīgu informāciju, vienlaicīgi netiek atspugoļatas, manuprāt, svarīgākas un interesantākas aktualitātes. Tikai daži kārtējie sīkie piemēri. Nezinu, ar ko citu kā paviršību var izskaidrot, ka MO, veltot gandrīz veselu raidījumu MM čempionātam Siguldā, "aizmirsa" pieminēt, kas tās par sacensībām, ka tās 90 % apjomā sponsorē privātfirma, ka galvenais runātājs sižetā ir atzīta autoritāte un Latvijas eksčempions. Uz šāda fona jocīgi izskatījās sižeti, kuros MO stāstīja, ka Portugālē startē LMA komanda, bet pēc pasaules čempionāta Portugālē, tika demonstrēti kadri - Ministru prezidents par labiem sasniegumiem sportā pasniedz diplomus organizācijai, kura ar to nemaz nebija saistīta. Iespējams, tāpēc, ka kāds viņam piespēlēja sagrozītu informāciju. Daudzu sižetu informatīvais devums ir niecīgs, tad rodas sajūta, ka vienkārši, kā saka, tiek stiepta gumija. Autori, nez kāpēc, negrib saprast - lielākā daļa skatītāju, protams, grib kopā ar autoru izbaudīt skaistos mirkļus, taču viņus interesē arī racionālais kodols - kurā vietā, kādi noteikumi, kādā veidā, utt.. Lai viņi paši jaunā kvalitātē varētu iesaistītie copes procesā un tādā veidā gūtu divkāršu baudu. Finansētāja guvums - skatītājs tiek mācīts mīlēt vidi un pareizi uzvesties pie ūdeņiem. It kā vienkārši, bet...

Uzklikšķini!Laukā snieg, pirmais īstais sniegs šoruden Rīgā. Manā dārzā jau ir vismaz 20 cm bieza kārta. Ne sevišķi siltā istabā no rīta gaidu pēdējo gāzes speciālistu, kas tulīt palaidīs gāzes apkuri manā mājā. Jo gāzes būvnieks, starp citu, viens no tiem, kuri pretendē uz copes lietpratēja nosaukumu, nedēļu garu pasākumu iemanījās izstiept divu mēnešu garumā. Laikam tāpēc arī citas lietas izskatās tik vēsi un nopietni.
Visā Latvijā temperatūra nokritusi dažus grādus zem nulles. Taču vīri lielajos ezeros Liepājā, Babītē, Engurē vēl cer uz lielajiem rudens lomiem un nepārtrauc darboties ar spiningu. Lomi dažādi, bet par izciliem eksemplāriem ziņu nav.

Lai vienkāršotu pieeju, izmantojot pogas.lv idejas, izveidoju savu slaidšova lapu ar bildēm, kuras esmu izvietojis uz poga.lv servera. Pašreiz gan tikai eksperimentālo versiju.
 
03. 11. 2006.

  Seko jaunumiem Facebook40 comments

Ēriks Ēriks - 16-11-’06 11:40

Uzskatu, ka TV raidījumiem par Copi nav jābūt zinātniski izglītojošiem un konkrētas firmas reklamējošiem. Tiem jābūt galvenokārt izklaidējošiem. Lielākā daļa skatītāju nav profesionalie makšķernieki, bet gan tie , kam makšķerēšana ir hobijs. Visjaukākais hobijs, kāds var būt. Man personīgi imponē Edgara Zvejas pasniegšanas stils. Taču raidījumiem jabūt aktuālākiem. šodien biji pie ūdenstilpnes, rīt to parādi. Ir pirmais ledus – parādi. Atkārtojumi it sevišķi ne pa tēmu : rudenī par pavasara copi, galīgi garām. Makšķernieku vidū manuprāt ir tāda dominante: 1.pludiņmakšķernieki, 2.zemledus makšķernieki, 3.spiningotāji . Mušinieku, foleristu, tāljūru braucēju ir minimums. Jāatspoguļo vairāk tie copes veidi, kas ir tautā izplatītaki. Bet raidījumiem par Copi ir obligāti jābūt, un katru nedēļu jauniem. Un jāaptver arī lielāka Latvijas teritorija, ne tikai ap Rīgas apkārtnes ūdeņiem.

vzinis vzinis (URL) - 15-11-’06 10:58

Ehh, gribas jau pateikt patiesību, bet … visi jau sen sapratuši, ka jebkurš pasākums, kur ir garantēts finansējums ir pelnošs, sevišķi, ja tas saistīts ar TV un kapēc to nepadarīt par vēl pelnošāku un pašam organizētājam saistošāku – piesaistam īstu copmaņu auto utml. Ar sponsoru naudu tak var panākt vairākas lietas – atrādīt kaut ko pasūtītājam (ZF) un pie reizes gūt personīgi kaifu no copes kādā dabas postītāju neskartā nostūrī vai vienkārši baudīt ikdienā gūto labumu.
EZ par makšķernieku var nosaukt tikai liekot vārdu pēdiņās. MO ir savas lietas fanāts un … diemžēl ar to tā lieta beidzas – daba skaista, info par copes paņēmieniem nulle.
Un varbūt vispār nav vērts Latvijā reklamēt copes priekus un atstāt to katra paša ziņā? Reklāma tak tikai rada arvien tukšākus zivju krājumus … :)

Janka Janka - 09-11-’06 10:42

Man gan personīgi liekas bezjēdzīga runāšana raidījuma garumā par to cik nu šoreiz gara pavadīņa uzsieta(30 vai 32cm), un kā tos sviniņus izvietot. To visu, manuprāt, var izdomāt pats. MO raidījumi liekas interesanti, lai gan, nenoliegšu, ir arī izņēmumi, bet šis formāts liekas normāls.

zinātājs zinātājs - 08-11-’06 23:03

hm
Pastāv variants – veči TV laiku nopērk pa vairumcenām, pērk vairāk lai dabūtu lētāk. Protams, ekrāns nevar būt tukšs tāpēc, TV iestrādā prasību, ka kaut kam jēdzīgam jābūt ekrānā, kaut vai reklāmai. Kāds producenta klients apmaksājot vienu raidlaiku, nezinot patieso cenu skaisti nomaksā trīs reizes lielāku cenu. Producents ar diviem laikiem var rīkoties brīvi, jo tie viņam ir par velti. Bizness ir bizness, kur ir aitas tur ir cirpēji.

hm hm - 08-11-’06 22:48

oltemarim.
Jocīgi gan. Līgumu slēdzot piedalās divas puses, viens prasa otrs piekrīt. Vai tik jūs paši nesasolat vairāk kā varat piedāvāt un pēcāk esat spiesti aizbāzt caurumus?

oltemaris oltemaris - 08-11-’06 22:00

Atkārtojumi tiek iekļauti tāpēc ka Televīzija līgumu slēdzot paredz ka attiecīgā studija to aizpilda KATRU nedēļu. Savukārt Līgums ar ZF paredz noteiktu raidījumu skaitu gadā- orģinālraidījumus. Pārējo nedēļu raidlaikus katrs aizpilda kā māk.
Vides Filmu Studija mēneša pēdējā ceturdienā rāda “Uz meža takas”, pārējā vai nu “Ar Makšķeri” vai “Zelta Fondus”. Arī tos atkārtojumus lasu no arhīviem ārā ar domu lai tie der konkrētajam laikam.
Piemēram Novembrī ir piecas ceturtdienas. Viena no tām ir atkārtojums, trīs oriģinālraidījumi un viena- Meža taka. Šonedēļ, diemžēl, atkārtojums. Tajā paredzēti sižeti par Bušu copi jūrā no 2004 gada, Par līdaku spiningošanu ezerā, kurš atrodas uz aizsalšanas robežas no 2005 gada Janvāra un sižets par rotanu ķeršanu un izdzīvošanas spējām. Speciāli šim rudenim.

einis einis - 08-11-’06 21:32

Par tiem atkārtojumiem es gan piekrītu par visiem 200% Arī man nav tā īpaši skaidrs un nepielec kāpēc būtu jārāda jau gadu veci ieraksti, jo nekā tik būtiska un neatkārtojama gan tur nav. Tas gan manuprāt vairāk ir saistīts ar EZ pārraidēm. Bet tad uzreiz rodas jautājums, kas pie šiem atkārtojumiem ir vairāk vainīgs. Varbūt atradīsies kāds kas šai virtuvei ir tuvāk?

Ilgvars Ilgvars - 08-11-’06 20:54

Gribās pateikties MO par orģināliem raidījumiem, jo es esmu viens no tiem kam patīk viņa stils. EZ raidījumus man grūti skatīties,jo tas izskatās pēc vēlēšanās dabūt finansējumu par katru cenu. Un vēl tas,ka divi latvieši vāji mācēdami sarunājas krieviski, izdomādami savus jaunvārdus… .MO raidījumiem pagaidām alternatīvu neredzu. Salīdzinoši ar dažādiem starplaikiem man ir iespēja skatīties franču mednieku,makšķernieku kanālu. Salīdzinot, pēc manām domām, pastāvot valodas barjerai , MO veidotie raidījumi īpaši nekristu laukā no viņu formāta. Pārsvarā tiek rādīti parasti vienkārši vīri un sievas,kas māk makšķerēt. Reklāmai tiek otršķirīga loma, izņemot SENSAS barību, kurai tiek veidoti speciāli raidījumi. Tā kā pēc manām domām nemaz tik slikti nav. Ar makšķerēšanu ir kā ar seksu, neko jau savādāku uzfilmēt īpaši izdomāt nevar. Tā kā es balsotu par Olte Māri.

nav svarīgi nav svarīgi - 07-11-’06 22:25

Atvainojos par offtopic, neredzu citu vietu, kur uzdot šo jautājumu. Man ir cita weba lapa, gribu tagad uztaisīt arī šo to copes tēmu. Ar interesi skatos uz šīs lapas dizainu un informāciju par lapas apmeklējumu statistiku. Kādas ir svaigākās ziņas? Man liekas ka daudziem patīk sarunas netā, vai tavas lapas lasītāju skaits tāpēc nesāk mazināties?

Varu piekrist, noteiktas vietas, kur uzdot dažādus jautājumus, lapā nav. Pacentīšos 2007.gadā kaut ko mainīt.
Dati par pēdējiem diviem mēnešiem rāda, ka lapas apmeklētāju skaits, neskatoties uz to, ka te nav “pļāpātavas”, 2006.gadā būtiski nav mainījies.
Skaitļi iekavās attiecas uz 7 dienu periodu beidzoties 2006.g. 8. Nov.
Lapu veiksmīgo pieprasījumu skaits: 272 655 (27 983)
Lapu veiksmīgo pieprasījumu vidējais skaits dienā: 3 951 (3 997)
Pārsūtītie dati: 7,69 gigabaiti (538,78 megabaiti)
Dienā vidēji pārsūtītie dati: 114,09 megabaiti (76,97 megabaiti)
Apkalpotie individuālie serveri: 17 217

karluha karluha - 07-11-’06 12:46

es zinu kaa neredzeet MO EZ ekraanaa vajag mums visiem miiljotajiem atvert bezmaksas epasta adresi uz kuru tad mees suutisim muusu parkruto gajienu safilmejumus un par MO EZ ssejas neredzeshanu maksaasiim vinjiem premiju a parejais buus taa vnk kaa es maskjereju otrdien tur un tur un liku aakja katvai desu :) der?
p.s varu noradiit kautvaui ar pirkstu kur kas jafilme un jaraada un varu arii piemineet ka baigais bezpridels notiek uz uudenjiem takaa tur nepaliidzees neviens valsts ieguldiijums lai vareetu kauko dariit lietas labaa . a lai sev nebojatu nervus iesaku visiem neskatiities ‘‘ar makskjeri’‘ un ‘‘ribnij denj ‘’

JK JK - 06-11-’06 15:35

Aleluja!
Nu tad beidzot arī smagā artilērija ir ierunājusies par šo tēmu. Personīgi man šobrīd ir tas brīdis, kad beidzot varu ar jst nostāties plecs pie pleca un piekrist viņam par tiem makšķernieku raidījumiem no A-Z. Nu cope viņos tiek maz popularizēta un praktiskie sižetie jaunajiem un
iesācējiem ar tik pat kā vairs nav. Pats raidlaiks ar ir tad, kad bērni jau guļ, bet vecie buki tajos neko citu kā runāšanu, skaistu dabu un subaru neredz. Pat makšķerēšanas sports tajos reti kad ir atspoguļots. Vienīgie sižeti ir pie Rīgas filmētajās sacensībās (citus neesmu redzējis). Un tad ar uz īsu brīdi. Pozitīvais ir tas, ka beidzot ir sākts runāt par tiem vienveidīgajiem raidījumiem un ceru, ka valsts nauda atkal netiks vienkārši kādam pārskaitīta, jo ierēdņi paši nevar vai negrib to racionāli apgūt.
Esmu šokā par to, ka ZF strādā brīvprātīgie. Cik saprotu tur tak tāda nauda grozās.

ZF padome, visticamāk, ir vienīgā, kura tik nopietnas budžeta summas dala darbojoties uz sabiedriskiem pamatiem. Tā nu tas ir.

einis einis - 06-11-’06 15:08

Vispār jau pirmkārt vajadzētu sākt ar raidlaika palielināšanu. Tās 27 minūtes ar visām reklāmām ir pārāk īss laiks lai varētu ko konkrētu un pamācošu parādīt.

Nez vai vajag palielināt raidlaiku. Kā lai šādā situācijā saprot to, ka pietiekoši bieži tiek rādīti sižeti no arhīva? Varbūt tie ir ļoti vērtīgi? Kā jau ievadrakstā minēju, vismaz man liekas, ka šobrīd pārraidei pieejamais laiks tiek izmantots nepietiekoši intensīvi, tas ir maz piesātināts ar informāciju. TV princips, ka katra sekunde jāizmanto lietderīgi, atstāts otrā plānā. Tas ir konceptuāls jautājums – ja vairums skatītāju vēlās pie ekrāna pasapņot vai paši pafilozofēt, varbūt tas ir pieņemami. Ja grib gūt iespējami daudz informācijas, tad būtu kaut kas jāmaina.

piickotaajs piickotaajs - 06-11-’06 11:21

Kad vieniem mačiem iedevu balvu fondu un atbalstīju, tad organizatoram MO apsolīja atrādīt un informēt, mačus atrādīja, sponsorus aizmirsa. Domāju, ka apzināti…izskatās pēc “dieva” sindroma, jo trūkst konkurences.

Manuprāt – raidījumu saturs bieži attālinās no lielākās auditorijas daļas, jo koncentrējas uz MO līniju…foreles, laši, altas… tas vēl palielina spiedienu uz šo zivju populāciju. Pēc tam būs grūti prasīt kādam lai rāda kā pareizi ķert zivis viņa iemīļotajās vietās.

Izeja – būtu nepieciešamas vadlīnijas – raidījumā – 30-50% informācijas – kas jauns pagājušajā nedēļā copes frontē, sporta sacensībās(tās tagd rīko visi un visur – info pietiek) – 10% – sadaļa noderīgas lietas – kaut vai kā āķi piesiet vai bušu sistēmu vai dajebko, pat ja tās ir pamatā zināms lietas, tad ninses vien`mer ir kaudzēm, 10% – komercsadaļa nozarē strādājošiem uzņēmumiem(produkti, vietas) un 20% amatieru video – kas kur un ko noķēris ar kurioziem utt, konkursi – lielāks zivis, tjipa – plēsīgo sadaļa, baltās zivis…, 10% – a ārzemēs makšķerē šitā…

Pie šādas dažādības varētu auditorija uzlaboties. Citādi – skatīsimies kad sanāks internetā un nevienmēr…

Skan jau utopiski, jo darbs tur jāieliek liels, bet savādāk – vieveidība nogalina.

PS nezinu peripetijas par raidlaiku, bet pieļauju, ka LTV stilā tur neko nedrīkst, bet tomēr drīkst.
Cik no summas tiek iztērēts raidlaikam?

Kāpēc skan utopiski? Pirmais iespaids, ka tā ir loģiska un reāla shēma. To, cik tiek tērēts raidlaikam, nevaru komentēt, jo shēmas ir dažādas.

jj jj - 05-11-’06 19:00

Jāni ,kārtējo(nu jau kuro)reizi esi mani pārpratis!:))Neko nezinu par Tavām un Oltes personīgajām attiecībām.Raidījumos kuros piedalies diezgan draudzīgi tērzējat.Nesen taču bija arī sižets no LPSR TV arhīviem par tā laika kastingošanu(vai kauko jaucu?).
Vai patiešām rādot MM Siguldā obligāti jāsaka ka to sponsorē tā un tā firma?Firma tak nesponsorē to raidījumu!Cik atceros titros vienmēr parāda runātāja vārdu,vai tad tai intervijā tā nebija?
Kad rakstīju par Oltes attiecībām ar makšķ.grandiem ,ar to domāju ka viņš un visi kas startēja Portugālē ir LMA biedri.Vai tāpēc ka visos sporta forumos piedalīšanos organizē Sporta federācija to nevarētu saukt par LMA komandu?Atceries gadu appakaļ diskutējām par komandas (izlases)formēšanas iespējām,vienīgais kas gribēja un ko nepaņēma ,bija Plakenes!:)))
Visiem kritiķiem varu ieteikt tikai vienu,piedāvājiet MO safilmēt jūs un jūsu kruto copi.Piemēram kaut vai samu kvokošana Daugavā,kā visi Zivē par to rēja!!!Bet cik bija tādu kas piedāvāja ,brauc ar mani ,es parādīšu???
Nobeigumā,Jāni ko saki par pēdējo raidījumu?Vai patiešām ir tik slikti???

Tam, kas te bija rakstīts, ir maz sakara ar privātām attiecībām, un piekrītu, ne jau te tās būtu jāapspriezh.
Par tiem sponsoriem un nosaukumiem nav tik vienkārši. Ja kāda firma tik daudz iegulda vienā pasākumā, viņai ir pamats cerēt, ka viņas vārds tiks korekti pasniegts arī pasākuma atspoguļojumā. Makšķerēšanas sportā atsevišķi sponsori iegulda daudz un attieksmei no mūsu puses vajadzētu būt iespējami korektai. Pie tam tas neko vairāk kā vienkāršu pieklājību neprasa.
Tāpat, man liekas, ka visi būtu ieguvēji, ja, parādot cieņu, raidījuma titros pretī J. Masaļska uzvārdam būtu uzrakstīts – Latvijas eksčempions.
Par Portugāli. Katrs no mums var sastāvēt, cik organizācijās viņš spēj. Taču sastāvēt un pārstāvēt ir dažādas lietas. Pasaules čempionātos drīkst startēt tikai LMSF ietilpstošo klubu biedri. Tīri formāli. LMSF sastāvā ir MK Pasaule, bet nav tāda kluba LMA. Ja kāds grib pārstāvēt valsts izlasi, viņam jākļūst arī par kāda LMSF kluba biedru. Un nepieņemami, ja kāds, tūlīt pēc starta PČ “aizmirst”, ko viņš pārstāv un sāk afišēties, kā kādas citas organizācijas biedrs.
Kad tu aicini kritiķus aizvietot esošos izpildītājus, negribu tev piekrist. Cope ir sfēra, kurā tikai retais speciālists nesavtīgi dalās ar saviem knifiem. Valodīgāki parasti ir tikai iesācēji vai “aktieri”, kuri apstrādā potenciālos vēlētājus. Pie tam TV raidījums ir produkts, kas tiek ražots par valsts naudu, tātad visi drīkstam cerēt, ka profi ir pietiekoši gudri, lai arī bez mums uztaisītu superproduktu. Vai vismaz nedaudz labāku par Reksa Hanta teātri. :-)
Visu starpā ir gadījies redzēt, manuprāt, arī tīri labus sižetus. Par pēdējo raidījumu jau atbildēju.

?? ?? - 05-11-’06 17:53

Ko tu jst domā par pēdējo Ar makšķeri raidījumu? Man tīri labi patika.

Līmeni visvbiežāk nosaka persona, kas darbojas kadrā. Armands savā jomā ir profesionālis, par to man šaubu nav. Attiecīgi, viss ir pasniegts ļoti labi. Par rudens alatām, sižets labs, bet informatīvi, es teiktu, pieticīgi pasniegts. Kopumā šis bija interesantākais raidījums no tiem, kurus man gadījies redzēt. Varbūt tāpēc, ka tēma ir man tuva.

einis einis - 04-11-’06 22:30

Agri, nolaidies uz zemes! Atspoguļot sacensības bērniem protams ir ne vien ieteicama bet pat nepieciešama pārraide! Par to manuprāt nešaubās neviens! Bet tam ir nepieciešams, un ļoti konkrēts izskaidrojums to vecāku vidē kam šī nodarbošanās patīk. Nākamais! Ja tev iedos izvēlēties skatīties kā spices veči sagatavo barību, izvēlas vietu, sagatavo inventāru un mēģina vilkt brekšus tad man ļoti interesētu, ko tu skatīsies!? Būsim godīgi pret sevi. Tas pats attiecas arī uz bērniem. Man pašam mājās tādi ir pieci no kuriem trīs jau soļo man līdzi copes pēdās. Tu domā, ka viņus interesē makšķerēšanas sacensības bērniem? Pilnīgi garām! Padodiet Grabovski, padodiet Eglīti, Lideru vai Kārkliņu. Viņi grib mācīties…..!!! nevis skatīties kā citi viengadnieki, kaut kur mačos, trīs stundu laikā, izvilkuši 1,750 gr mailes….. Kas attiecas uz pārraidēm bērniem tad tām manuprāt ir jābūt iekļautām atsevišķās bērnu TV programmu pārraidēs un konkrētās dienās, konkrētos laikos.

Lielā mērā varu tev piekrist. Tikai, vai daudz mūsu copes raidījumu kaut daļēji atbilst šādai nostādnei? Nosauc, lūdzu, kādu no mūsu copes raidījumiem (izņemot tos, kuros piedalās NG vai PL) kurš derētu par prototipu. Varbūt kaut ko esmu palaidis garām.

einis einis - 04-11-’06 21:35

Nu ļoti gribētos dzirdēt konstruktīvus ierosinājumus tās kopējās bildes uzlabošanai. Brīžiem tā tukšā d-ana skar mūs visus, tai skaitā arī mani, bet ja pieprasa kaut ko konkrēti, tā apcērtas nagi un turpinās tukša muldēšana.
Ja reiz temats aizskarts, tad lūdzams priekšlikumus un nost ar Olti, Zveju un tiem kas šajos raidījumos tā pabiežāk mēdz piedalīties. Viņi visi nesaprot kādā sviestā iekūlušies. Visa Latvija zviedz, un neviens neskatās! ( velns parāvis, bet komentē gan……) kaut kā tā jocīgi sanāk.

Konstruktīvi un derīgi risinājumi parasti nerodas spontāni. Pirms tam ir nepieciešams relatīvi nepateicīgs un garlaicīgs analītisks darbs. Piemēram, noderīga būtu arī tīri tehniska analīze, – kādas tēmas ir parādījušās gada laikā, kādi eksperti un cik ilgi ir bijuši redzami ekrānos, cik efektīvi ir izmantots ētera laiks un citas tamlīdzīgas detaļas. Bez šādām detaļām gan jebkura kritika, gan katra jauna doma var izrādīties tikai kā tāda iesācēja līmeņa “demokrātiska” papļāpāšana. Ja tu kaut cik pārredzi šos raidījumus, varbūt tu pats arī vari kaut ko dot konstruktīvā virzienā? Tas būtu labs devums, domājot par Copes TV.

DDD DDD - 04-11-’06 19:56

oltemaris, 18:02

“Neesat pamanīuši ka Grabovskis arī šogad vairākas reizes par pludiņmakšķerēšanu runājis…
ja runā par sportu, tad labāk izvēlos runāt ar čempioniem. Atspoguļojot sacensības cilvēkiem daudz ko parādīt nevar.
savukārt uzaicinot stabilus līderus uz ierindas copi var sanākt labi sižeti. Tā arī taisos darīt.
Bet Stikuta lapu iesaku lasīt vienīgi tiem, kam dzīve hroniski pārāk gaiša rādās. Labāk redzu sakarīgu diskusiju šeit- te ir demokrātiskāka vide.”

Sorre, doma nozagta zivē.lv

Varu tikai piebilst, šis savdabīgais citāts no zive.lv tiešām vairāk iederās “demokrātiskā vidē”. Atstāju to joka pēc. :-)

einis einis - 04-11-’06 19:34

Jā Māri! Tieši tā! Var būt labāk, var būt sliktāk. Man tikai šķiet, ka tur kaut kas sēž “apakšā”, un velk uz kādu cūcisku idejas realizāciju.

koks123 koks123 - 04-11-’06 19:32

Te dažam nepatīk, ka katrs komentētājs pasaka tikai SAVU taisnību? Kur jūsu tolerance? Kas tirgojas laikam nojauš ko domā naudīgākie klienti, bet kā es varu pateikt kādu citu taisnību, ja to nezinu un mani tā visai mazx interesē. Vai man būtu jāzin citu domas par TV ? Lai taču katrs dzīvo ar savām domām. Ja neslimojam ar provinciālismu, katrs mēs esam pasaules naba savā ziņā. Man ir vienalga, vai citi par to TV domā kā es, netaisos taču investēt TV savu naudu. Esmu vienkāršs patērētājs, ja produkts sāk apnikt, norauju kloķi. Ar copi nodarbojos praksē, TV atstāju ….istiem.

oltemaris oltemaris - 04-11-’06 18:15

Un tiem kas raidījumu kurā ielieku visu savu sirdi un laiku nosaukt par trīs- piecu stundu filmējumu…Mirror- suņanaglu dabūsi tik gudri vāvuļodams.

oltemāris oltemāris - 04-11-’06 18:13

Uzklausot kritiku vietā es ņemšu to vēra, bet pie citāta”…redzu MO sižetus, kuros pēc būtības un uzkrītoši tiek reklamēts citu zemju skaistums un pieminētas firmas, kuras var mums “palīdzēt” tur nokļūt…” pasmaidīšu un beidzot atļaušu sev pateikt ka beidzot arī Stikuts vienā viedoklī ir aizlaidis galīgi šķēsām.
Nefilmēju Latvijas jauniešu čempi, bet rādīju Limbažu, Salacgrīvas un Staiceles bērnu sacensības. Arī bērnu makskerēšanas svētkus Lucavaslā…
Man patīk ja savu viedokli pasaka taisni acīs, nepatīk ja teicējs redz tikai savu taisnību.
Uz sadar`bību nākamajā gadā! Olte

Ak tad “beidzot….” Paldies par komplimentu. Bet tavus tekstus arī šoreiz tā īsti nesapratu, varbūt slikti orientējos modernajā jauniešu valodā, varbūt arī kāda cita vaina.

einis einis - 04-11-’06 17:15

Nu jā. Temats padots itin nopietns. Kaut kas līdzīgs kā N. Grabovskis aizskāra tīklus….. Bet domas protams jāizsaka, jo tā tikai dzimst kaut kāda daļa no taisnības.
Ja ņem pamatraksta otro rindkopu tad protams pat nemēģināšu to komentēt. Kāpēc? Tāpēc, ka man kā uzņēmējam šāda stila “ virtuves” ir pieredzētas un pazīstamas! Kādam jau vienmēr kaut kas apnīk, tik jautājums, ātrāk vai vēlāk.
Neviens raidījums ilgi nepastāv, ja tam nenomaina virsrakstu, režisoru vai skata objektu. Tam visam vēl klāt biznesa intereses. Manuprāt komentēt un meklēt atšķirības starp Zveju, Olti un Vērpes kungiem ir viennozīmīgi subjektīva gaumes lieta! Katrs mēs esam atšķirīgi, ar atsevišķu pieeju tam vai citam notikumam un tā atreferēšanai. Kas vienam patīk, tas otram nepatīk. Vai ne tā? Mēs taču nevēlamies atkal kļūt padomiski, pelēki vienādi.
Par TV raidījumiem. Atklāti sakot man ir pilnīgi vienalga cik saņem šo raidījumu veidotāji, jo mani interesē sižets. Protams ir lietas kas mani kā atsevišķu, subjektīvi domājošu būtni, interesē un neinteresē. Par piemēru ar zināmu vienaldzību skatos, kā copē kaut kur Eiropā un pavisam neinteresantas šķiet vēl kaut kādas karstās zemes. Pieņemu to kā informāciju. Es gribu redzēt izdevušos vai neizdevušos copes mirkļus šeit Latvijā!!!!, un tas varētu būt pārmetums copes raidījumu veidotājiem no manas un mana copes veikalā esošo pircēju puses, jo pārspriežam šeit daudz ko. Savukārt man kaimiņš ir stāvā sajūsmā par to eksotiku ko parādīja Zveja staigājot pa kaut kādu tur silto zemju tirgu! Oltes atrādītais Portugāļu “papa karlo” vispār izraisīja tādu viedokļu vētru ( tas saistībā ar Māra pavadošiem tekstiem), ka zaķis pie “STOP” SIGNĀLA NOBREMZĒTU. Kurš no mums ir tas gudrākais? Kaut kā neņemos spriest. Tomēr izrādās, ka vienam otram šķiet, ka viņš ir pasaules naba un tieši viņa domas ir tās pareizās! Protams, labā vārda pēc, tiek izdarīta piebilde par subjektīvu spriedumu. ATVAINOJIET, TEMATS PĀRĀK ĪPAŠS!
Manuprāt, gan Mārim, gan Edgaram raidījumi ir skatāmi. Vienmēr var vēlēties kaut ko būtiskāku un notikumiem bagātāku. Cope Stikuta kungs, ir neprognozējama un jūs to labi zināt. Kam nu kam, bet jums jaunu tas nav jāatgādina. Līdz ar to sižeti ir labāki un sliktāki. Nekasīsimies gailim pie olām, jo arī vistas mēdz būt dažādas. Tas protams tajā gadījumā, ja nodomi ir GODĪGI, bet atkal, tas jau tikai “MANS SUBJEKTĪVS VĒRTĒJUMS”.

karluha karluha - 04-11-’06 13:43

Jaunie raidiijumi sucks lai gan paradijies vairaak temu ko apskatiit 20 minutees, haltuura pilniigaaka laigan 10% no visa safilmeta ir super , karo4e kaa es ar branzhu satikos saberu oljus upe un paskatijos netalu no majam uz forelju njemshanos :)))) vai salaidu karpas diikji daudz un tagad tirgoju par sarga algu :)))))))
E.Verpes raidijumi par ziemas copi ir paraugstundas lietas turpinaatajiem.
Ljoti maz par samiem un kvokoshanu ,skatiities eholote un kjert samus tas ir tas pats kas rimi pirkt foreles no akvarija :)))

k3 k3 - 03-11-’06 18:31

Nu skaidrs taču, ka tauta grib skatīt Edgaru Vērpi!!! Vai tiešām vēl vajag kaut kādas SKDS socialoģiskās aptaujas??:) Arī raidījumu reitings priekš reklāmdevējiem izskatīsies pievilcīgāks.

Mirror_reflex Mirror_reflex - 03-11-’06 18:30

Šeit nu JST tiešām piekrītu par visiem 100%! Jau labu laiku neskatos šos raidījumus to “tiešajā” raidlaikā. Internatā gan draņķīga kvalitāte, bet, tā sakot, atbilstoša raidījumu saturam. Dīvaini ir tas, ka labais tonis skaitās aplikt ZE, jo daudziem nav pieņēmams viņa “paļci vejerom” stiliņš krievu valodā, bet MO mēs taču publiski (zive.lv) neaiztiksim: savējais taču. Tāpēc galvenā problēma ir tā, ka nav jau konkurences: lielākajai daļai MO vienalga būs labāks par ZE, kāpēc tad lai meklēt kaut ko jaunu un papildus iespringtu? Un viss sākās ar to, ka nepamatoti, un cik toreiz sapratu arī nevisai godīgi, no spēles tika izslēgts Vērpe E. Varbūt raidījuma attīstību sekmētu atgriešanās pie vecām tradīcijām – vienas nedēļas raidījums tiek atvēlēts VE praktiskās makšķerēšanas apskatam, otra nedēļa lai paliek MO filozofēšanai, jo arī tas laikam daudziem iet pie sirds. Nu un katra raidījuma sižeta filmēšanai tomēr vajadzētu veltīt vairāk laika, jo ne vienmēr pa tām 3-5 stundām notiek kaut kas plašākai publikai demonstrēšanas vērts. Pieaugs izmaksas? Protams – bet es labāk dodu priekšroku retāk iznākošam, bet kvalitatīvam raidījumam, nevis pierastai ikpārnedēļas haltūrai.

Bebrs Bebrs - 03-11-’06 17:55

Es savā ģerevņā neredzu nekādus oxota@ribalka tāpēc mani tieši arī interesē – uz ko, kā kad un apmēram kurā vietā, un pie tam nevis uz spiningu bet uz pludiņmakšķeri, es jau gada sākumā zivē rakstīju ka bez Vērpes copes raidījumi aizies pa vienu taciņu, pa to pašu kur tagad teciņus laižās arī žurnāls copeslietas – pārsvarā viss par spiningošanu, forelēm, arī ārzemēm, bet tādi raidījumi kā bija Vērpem par makšķerēšanu ziemā Liepājas ezerā, Ventā Ventspilī utt. vairāk vienkārši nav.

jj jj - 03-11-’06 15:51

Jāni ,vai patiešām ZF,Salmo,LMA un vēl nez kāda copes granda, un Māra Oltes attiecības ar tiem prasijās apspriest Tavā copes lapā?!?!Nu tak varēja izsaukt uz to ZF sēdi un salikt tos punktus uz i!Citādi te tagad iebruks vēl visi praida forelisti un sāks rieties ar karpistiem ,raudistiem,ziemeniekiem ,sportistiem un vēl nez kādu copju novirzienu pārstāvjiem.Vai mums to vajag?Protams Olte nav viennozīmīgs,bet savā ziņā makslinieks,un kā ir ar maksliniekiem to mēs visi apmēram zinām!:))Varbūt ZF vajadzētu padomāt tieši par vēl kāda copes raidījuma finansēšanu.(Vērpi varbūt pierunāt atgriezties)?Katrā ziņā copmaņiem diez vai interesē reklāma copes raidījumos,drīzāk tās varētu būt mazāk(vai nemaz).

Slikti, ja kāds šajā tēmā redz tikai mūsu attiecības. Negatavojos tās apspriest. Taču TV raidījumi ir konkrētu cilvēku darba auglis un , neapšaubāmi, tas kādu skars. Taču neizskatās nemaz tik ļauni. Problēmas ir objektīvas, mūsu mazajai valstiņai no tām tik drīz neizbēgt. Pie tam TV ir tā tēma, kurā katrs skatītājs var atļauties kaut ko izteikt un cerēt, ka var ko iespaidot. Manuprāt, tas ir normāli. Bēdīgāk būtu, ja visi paliktu vienaldzīgi – tad gribētos secināt, ka visi līdzekļi ir veltīgi tērēti.

andris andris - 03-11-’06 13:54

Ģirtam taisnība, feina atslodze. Uzlieku uz ausīm mūziku un ruulz, neko neesmu zaudējis.
Kur tu ģirt redzi vispār kādu copes filozofiju? Tikai tukšus lozungus – davai visi sargāsim lašus. Atceraties to bildi kur mūsu varonīgais lašu sargs pats brien pa Salacu un ķer taimeņus. Galīgi garām vai arī esmu galīgi stulbs, man nepielec. Kas par konkursiem, vai kāds ir dzirdējis ko par konkursu? Tas pats Bebra klips pie Ventas ir vairāk vērts ka daži labi profu sižeti.
Priekā!

girtsd girtsd - 03-11-’06 13:06

Man patīk MO veidotie raidījumi. Feina atslodze. Skaisti skati. Skatīties par nažu un makšķerkātu uzbūvi var arī krievijas Ahota i ribalka kanālā. MO veidotajos raidījumos, manuprāt, dominē cita copes filozofija, kura, man, piemēram, ir tuvāka. Doma ir – dabas skaistuma izbaudīšana caur makšķerēšanu pretstatā kilogramīgu karpu copei divus hektārus lielā dīķī.

aldaris aldaris - 03-11-’06 12:14

Lai tik turpina, jo alternatīvas šā vai tā nav- tobiš kadru trūkums LR ir visās frontēs:( ZF gan būtu ar abiem raidījumu līderiem pirms nākošās sezonas tā skarbāk jāizrunā visi novēršamie trūkumi.
Lai veicas!

RaimondsB RaimondsB - 03-11-’06 11:29

JST! kādā veidā šie mākslinieki ieguva tiesības šos raidījumus veidot- konkurss?Kāds bija prasības no ZF puses raidījuma saturam , kvalitātei utt?Kā raidījumu kvalitāti, saturu utt kontrolē?Kad pēdejo reizi notika sarunas-prasības novērst trūkumus un ieteikumi par raidījuma jēgu,saturu utt?
Varbūt vienkārši māksliniekiem nav motivācijas/konkurences utt.(kaut ko iefilmēs uzliks pa virsu jautru mūziku un attiet….. )
Copes raidījumus esmu redzējis gandrīz 100% pēdējo 5 gadu laikā, kvalitāte stipri iet uz leju-motivācijas nav, kontroless nav – ANARHIJA:))

Atbildi daļēji vari atrast manā replikā Lielajai Lapsai. Par raidījuma nepieciešamību neviens nešaubās. Jautājumi – kādam tam būtu jāizskatās un kas varētu to veidot.
Ar kritiku te ir par maz, par to visu runāts vairākkārt. Piemēram, varbūt labāk būtu, ja tiktu veidots viens Copes raidījums ar RU vai LV titriem. Varētu it kā koncentrēt spēkus un līdzekļus. Vai arī pirkt autorraidījumus – varbūt būtu augstāka kvalitāte, bet problēma – kas to organizēs un pārraudzīs.
Tāpat problēma ir gan pasūtītājos, kuri nevar precīzi definēt, kādai jāizskatās precei, gan izpildītājos. Pie tam līdzekļu daudzums nespēj tikt līdzi pašreizējo izpildītāju vēlmēm, bet konkurences nav. Sekas abpusējas. Skatītājiem biežāk iznāk samierināties ar apšaubāmas kvalitātes produktiem. Izpildītājs stagnē, jo nevis konkrētais tirgus spiež paaugstināt produktu kvalitāti, bet tikai pašu apziņa, ka bez kvalitātes tālu netikt. Ar to apziņu ir stipri dažādi.

haha haha - 03-11-’06 11:07

Valdi. H. jo stulbāki raidījumi, jo vairāk bābas par tiem klačo, jo lielaku piķi var saņemt no draugiem – reklāmdevājiem. Tā ka sava niša atrodas pat idiotiem.

Valdis H. Valdis H. (Email ) - 03-11-’06 11:01

Jāni, Tev ir taisnība. Raidījumiem ir jābūt interesantākiem, tomēr EZ un MO veidotie raidījumi nav nemaz tik stulbi, kā A.Birkova SWH radio raidītie. Vēl stulbākus sižetus par copi dažreiz rāda krievu raidījums RIBALKA. Vienu reizi tā RIBALKA rādīja divus renus latišei, kuri Baikāla ezera tuvumā uz spiningiem un pludiņa makšķerēm ķēra krimināla izmēra alatītes. Vakar tā RIBALKA parādīja vēl komiskāku un stulbāku sižetu. Tur, kādi trīs krievu klauni, tērpušies baigākajos Gore teksops un ar tiešām dārgiem spiningiem un mušiņmakšķerēm, visdārgākajās angļu piepūšamajās laivās laidās lejā pa vienu no Sibīrijas taimiņu upēm un beigu beigās izrādījās, ka tie visi trīs nemaz neprot ne spiningot ne iemest mušiņu un tāpēc viņi uz spiningu pa trijiem noķēra vienu ap pusotra kg smagu taimiņu, bet uz nahlistu vispār neko. Vot tas bija raidījums!!!

?? ?? - 03-11-’06 10:59

Cik tad lielu naudu ZF gadā iedod copes raidījumiem, par kuriem mēs te filozofējam?

Aptuveni 120 tūkst. latus, ieskaitot raidījumu par zvejniecības tēmu.

ĢIRC ĢIRC (Email ) - 03-11-’06 10:59

Ja cilvēki nodarbojas ar n-patsmit lietām vienlaicīgi, tad , acīmredzot, nevar gribēt, lai tā viena no lietām būtu proferionāla un forša. Manuprāt profesionālisms nav saistāms ar daudzfunkcionālismu. Taču, ja jāizvēlas starp EZ un MO – man liekas , ka tas otrs tomēr ir augstvērtīgāks produkts.

Saprotams, daudzfunkcionālisms izkliedē izpildītāja enerģiju, tas nevar katrai no daudzajām funkcijām atdot visu savu enerģiju vienlaicīgi. Taču ieguldījums katrā funkcijā ir atkarīgs no katra konkrētā cilvēka spējām. Spējīgs cilvēks var daudzas funkcijas veikt pat labāk nekā šauri specializējies, bet vājš darbonis.

Megafox Megafox - 03-11-’06 10:50

Arī jāpiekrīt JST … ja godīgi, es vairs copes raidījumus neskatos … ja nu nejauši uztrāpu, tad ar vienu aci paskatos, bet citādi īpaši nemeklēju … Un diemžēl, man nepatīk ne EZ, ne MO stils televīzijā, kaut arī jāsaprot, ka visiem izdabāt nevar, ka jāatrod vidusceļš starp profesionāliem copmaņiem un iesācējiem … daudz par šo tematu ir diskutēts zive.lv (arī plakenes – nemiera gars – pieminēja), varbūt naudas dalītājiem vajadzētu ieklausīties šajos viedokļos un arī no tiem vadīties, piešķirot finansējumu. Vispār priekšlikums būtu sekojošs (nezinu neko sīkāk, kā tas notiek, tādēļ lūdzu bez pārmetumiem) – pretendenti varētu iesniegt nevis vispārinātu koncepciju, bet jau konkrētu rīcības plānu – zinot, cik būs raidījumu skaits, iesniedz tēmas, par ko būs raidījumi (kā, piemēram, zive.lv rakstīja mirtins – par pavadiņām utt.), iepriekš vienojas ar atzītiem profesionāļiem/čempioniem, kas piedalīsies raidījumā; zinot, kādi pasākumi būs nākamajā gadā – šo pasākumu atspoguļojumu utt. Tātad doma ir tāda – ka nevis mēs to varam, esam darījuši utt, bet konkrētu rīcības/darbības plānu (bez šaubām, atstājot tukšus laukums neparedzētām situācijām, arhīvu raidījumiem, ja kaut kas nojūk) …

Tavs plāns ir loģisks un saprotams. Taču eksistē viena problēma. Zivju Fonds darbojas pilnīgi uz sabiedriskiem pamatiem, tajā nav algotu darbinieku, attiecīgi, nav kam uzticēt pārraudzības funkciju. Kaut vai pienākumu analītiski izvērtēt visus raidījumus, lai būtu pārliecība, ka nauda ir izlietota atbilstoši ZF mērķiem. Tāpēc šīs pienākums līgumiski tiek deleģēts citiem, bet viss pasākums kļūst slikti pārredzams. Diemžēl, nekāds labāks vadības modelis šobrīd nav izdomāts. Lai gan TV raidījumu finansējuma kopējais apjoms ir aptuveni 120 tūkst. ls.

js js - 03-11-’06 10:36

Nebbrīnos, ka tevi jst tik reti redzam ekrānā, vajadzēja jau drusku ceturtajai varai uzbraukt lēnāk.:-) Kas zin, varbūt tiktu lielos priekšniekos vai deputātos… Tie, kas tajos lodziņos redzami katrā nedēļā, tos pašus raidījumus tik slavē.Man ar šis tas patīk, bet reti kopš Vērpe ir pametis to lietu.

Ja nopietni, tev ir pilnīga taisnība.

Plakenes Plakenes - 03-11-’06 10:24

Passam par lielu izbriinu pirmo reiz sso gadu laikaa (kopss lasu lapu) man jaapiekriit visam Tevis teiktajam. Daudziem skatiitaajiem jau sen ir piegriezies ssiatis bla, bla, bla… viens un tas pats copes raidiijumos (protams manu pazinju loka info), ko jau padu zive.lv portaalaa. Teikssu atklaati, tas ko maksskkernieks grib redzeet un redzeeja!!! ir (laikam vairs nebuus) Edgara veerpes raidiijumi par copi. Nafik mums muuzika ar dabasskatiem un kaut kaadas tur aizjuuru zivteles tirguu (tiessaam tas raidiijums bija smieklu pavadiits). Cerams ar laiku raidiijumi paliks jeedziigaaki, jo tiessaam liekas ka dazziem jau ir izsmeltas copes teemas ko raadiit.

agris agris (Email ) - 03-11-’06 09:37

Jāni,Tev ir taisnība. Reizēm skatoties raidījumus rodas sajūta, ka makšķerēt Latvijā prot labi, ja kādi desmit cilvēku.Nebūtu problēmu , ja tie raidījumi būtu kā cituviet pasulē veidotas autorprogrammas, bet ja tiek finansēts no valsts, tad arī par saturu ir jānes atbildība. Piemēram, šogad LČ bērniem neatspoguļoja ne EZ, ne MO, jo ir laikam baigi aizņemti, bet varu pateikt ka nav tālu laiks , kad šādos pasākumos vispār nebūs dalībnieku.Cits aizrautīgs fakts,EZ reizēm rullē jau sen redzētas pārraides, ja viņš domā, ka visi ir auni, tad ceru ka Zivju Fondā situācija ir savādāka.Ceru ka ar laiku raidījumi kļūs saistošāki.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.