Aiviekstes vēdzeles

Uzklikšķini!Mana māja pie Aiviekstes atrodas rajonā, kurā Aiviekste ir izteikti akmeņaina. Attiecīgi, šajā upes posmā pēc nostāstiem esot labas vēdzeles. Vietējie gan teica, ka pēdējos gados neviens nopietni ar vēdzeļu copi te nenodarbojas. Vakar vakarā apmeklēju Aivieksti, kā saka, lai ieziemotu māju. Pie reizes izmēģināju, kas tur notiek ar vēdzelēm. Laiks bija galīgi nepatīkams - visu dienu lija, jo tālāk uz austrumiem, jo stiprāk. Ūdens līmenis Aiviekstē izskatījās kādus 50 cm virs vasaras zemā līmeņa. Pie upes tiku vēlu, jau tumsā. Tas sarežģīja copi - tumsā nebija lielas izvēles iespējas un metu ļoti aptuveni, visu laiku bija jādomā, lai neiemestu grunteni otrā krastā. Aiviekste tur ir tikai kādus 40 m plata.
Uzklikšķini!Kopumā secinājums viennozīmīgs. Ar vēdzelēm viss ir kārtībā. Apstākļi ir piemēroti, nekas vairāk labai vēdzeļu copei nav vajadzīgs. Inventāru var sagatavot istabas siltumā un pie gaismas. Atliek tikai 30 metri līdz krastam, tos var veikt jebkuros apstākļos, pēc tam var darīt, ko tīk. Rezultāts pirmajai reizei arī apmierinošs - īsā laikā līdz plkst 20:00 divi 500 - 600 gramīgu vēdzeļu dupleti. Naktī vēl pāris reizes pārbaudīju ēsmu, bet nekas vairāk nenotika. Vai nu tāpēc, ka ēsma katrreiz bija pienesta ar lejup peldošām zālēm, vai arī vēdzeļu rosība bija apsīkusi līdz ar lietus beigām. Interesanti, kas te notiks vēlāk - decembrī.
 
21. 11. 2006.

  Seko jaunumiem Facebooknine comments

jj jj - 23-11-’06 18:27

Jāni,vajadzēja rakstīt-Norvēģijas laša gabaliņš ;) ,vēl jau var piesieties ka zivis nav nogalinātas (joker) Ja nopietni ,skaists loms komuflāžā.Kurzemē diemžēl izņemot dažas upes jau liels retums :( Varbūt derētu kāda programma populācijas atjaunošanai?

Apsūdzētais var atzīties visādos grēkos, ja netiek savākti citi pierādījumi, viņa notiesāšana ir nereāla :-)
Esmu lasījis, ka vēdzeles ir nopietns lašveidīgo mazuļu patērētājs. Pie tam neesmu pārliecināts, ka eksistē nopietnas ziņas par šīs noslēpumainās zivs krājumiem mūsu ūdeņos.

Maris Maris - 23-11-’06 08:51

Skaista bilde. Ieverojat krasu zimejuma atskiribas abam zivim?

Tagad redzu. Vai tiešām pārītis? Varbūt zini?

Bebrs Bebrs - 22-11-’06 21:02

Protokolu par 22.p. varētu jau uzrakstīt bet to pārsūdzot visticamākais tas tiktu anulēts. Īstenībā mani laikam nomāc skaudība jo savu vienīgo vēdzeli esmu noķēris pusdienlaikā un tā laikam bija 10 cm gara. Jāatmet drope un jālaiž uz copi. Kur tagad var dabūt svaigu foreles gabaliņu?

Nav vērts pat rakstīt protokolu, jo nepierādīsi, ka zivs un zivs gabaliņš ir viens un tas pats. Ir arī citas nianses. Pie tam, likumdevējs šajā pantā pēc būtības ir noteicis, ka aizliegts izmantot minētās zivis kā ēsmas zivtiņas. Zināmā mērā nekonsekvence tajā ir – asari, līni vai vimbu paturēt un izcept drīkst, bet par ēsmas zivtiņu izmantot, piemēram, lai noķertu lielu samu, nedrīkst. Vispirms jāizcep, tad gan varbūt neviens nepiesiesies.

Pa ceļam uz vēdzelēm jāiegriežas kādā foreļu dīķī, vai veikalā. Vismaz man vienā dīķī izdevās ātri tikt pie forelēm. Domāju, ka karūsiņas arī derētu.

copmanis copmanis - 22-11-’06 18:16

jb Uzklikšķini uz bildīti, ieraudzīsi tekstu – ēsma foreles gabaliņš…:-)

jb jb - 22-11-’06 16:54

Kas par ēsmu? Nav taču noslēpums :)

Nākamajā komentārā viss jau pateikts.

Bebrs Bebrs - 22-11-’06 12:39

Es arī vislaik taisos un nevaru sataisīties uz vēdzelēm, bet drope un cope nav savienojamas lietas(monkey) ja nu vienīgi kāds Cēsu alus.
Citāts – “Ēsma – foreles gabaliņš”. Kā tad sanāk ar MN punkta Nr. 22 izpildi? :-?

Nekādi nesapratu, kas tad tev traucē doties uz vēdzelēm – doma, ka copē būs drope, vai tas, ka copi nevarēs savienot ar dropi. Pamēģini vienreiz, tad jau redzēsi, kas ir kas.:-)
Kā tu domā, ja inspektors mēģinātu līdzīgā situācijā kādam, kā saka, piešūt 22. panta pārkāpumu, vai viņam tas izdotos?

Valdis H. Valdis H. (Email ) - 22-11-’06 09:10

Viens mans draugs, kādreiz mani agitēja aizbraukt ķert vēdzeles uz Ventu. Es viņam atbildēju, ka nekad tās neesmu ķēris un man pat gruntenes nav. Viņš man pateica, ka ķert vēdzeles nav nekāda lielā māksla, tikai jālejot iekšā un jādzer. Sapratu, ka tā vēdzeļu ķeršana ir banāla drope un nekas vairāk. Tā arī viņiem līdzi neaizbraucu. Kad viņam atkal piezvanīju, viņa sieva man pateica, ka viņi ir aizbraukuši uz copi uz Ventu, tikai viņš pat makšķeres neesot paņēmis. Kopš tiem laikiem, ja visi mani čomi stāsta ka esot aizbraukuši uz Salacu ķert lašus, bet esot ķēruši tikai vēdzeles, tas nozīmē, ka tiešām viņi ir bijuši Salacā un gribēja noķert lasi, bet laši nav ķērušies un viņi vienkārši upes malā ir dzēruši šņabi. Tād ķert vēdzeli, žargonā nozīmē dropi upes krastā. Tas laikam ir tāpēc ka vēdzele krieviski ir naļim un naļim skan gandrīz kā darbības vārds naļivatj (liet iekšā).

inspektors inspektors - 21-11-’06 22:09

Hm, laba vietiņa. Pat ar noteikumu punktu par uzraudzību neatālinoties vairāk par 50 metriem viss kārtībā. Var samest gruntenes un visu nakti neizlīst no mājas, bet piesieties par pamestiem rīkiem neviens nevarēs.:-)

Jāatzīst, kad apsprieda makšķerēšanas noteikumus, pats brīnījos par to jocīgo 50 metru attālumu, kurš pēdējā brīdī parādījās, neatceros no kurienes. Tagad iznāk , ka varu izmantot to sev par labu.:-)

girtsd girtsd - 21-11-’06 16:48

domāju īpaši lielākas nebūs. manu interesi par aiviekstes vēdzelēm sen ir apslāpējuši vietēji, kas copē vēl mazākas par šīm un ir pārliecināti, ka lielas tur noķert nevar.

Vietējos ar gruntenēm tajā posmā neesmu manījis. Kopumā tava ziņa vairo manu optimismu. Ceru, ka vēl šogad būs kāda iespēja visu pārbaudīt praksē un nedaudz nopietnāk.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.