Vienīgais Latvijas patriots

Ienāca prātā, ka tā, laikam, sevi dēvē padomnieks, viceprezidents un pašvaldības makšķerēšanas speciālists Alvis Birkovs.
Nupat iznāca noklausīties MO radio interviju ar savu priekšnieku LMA viceprezidentu AB. Lai pirmie iespaidi nepazustu, šo to atzīmēju. Vēl necik sen MMD bija publicējis AB rakstu, kurā netrūka jokainas kritikas manā virzienā.
Jāsaka uzreiz, - AB atkal ir izvērsis savdabīgu kampaņu, kuru citādi kā par pašslavināšanu nevaru nosaukt. Pēdējās dienās visus šos "jaunatklājumus" varēja atrast dažādos medijos. Pie tam ar fantastiskiem pieteikumiem, piemēram, ja LMA netikšot galā ar problēmām šeit Latvijā, ņemšot palīgā starptautiskas institūcijas. Jo viņš nupat esot sapratis, ka Latvijā valda totāla nekārtība, notiek nelegālā zveja, bet neviens, izņemot LMA, neko nedarot...

Pat Ziemassvētku dienā, klausoties radio, bija jāsaprot, ka LMA ir vienīgā, kas domā valstiski. Gan VZP, gan LZRA, gan pašvaldības ir to skaitā, kas nu galīgi atpalikušas. Arī "čomaks" Vējonis, laikam, nav ieklausījies "padomdevēja" padomos, ja pat inspektoru neizdarības tiek pieminētas publiskā telpā. Diemžēl, tas viss uz pilnīgi nekonkrēta un demagoģiska fona.
Nu kaut vai AB replika - nerunāsim ne par ko konkrēti, skaitļi jau nav svarīgi. Svarīgi ir būtība - LMA iestājas par... un neatlaidīsies nekad... Vārdu sakot... Laikam jau paspējis aizmirst savus skaļos, bet neizpildītos solījums panākt, ka Jelgavas cukurfabrika saņem pelnīto sodu par pēdējo gadījumu Lielupē.

Smieklīgi bija arī klausīties, ka LMA, laikam jau AB personā, ir daudz darījusi, lai inspektoru algas būtu lielākas. Iznāk, ka turpmāk visiem ierēdņiem, tai skaitā arī man, būs jāsaka paldies AB par algu paaugstinājumu. Vienīgais jaunums, kuru dzirdēju no abiem dīdžejiem, man bija tas, ka pašvaldību darbinieki (daudzskaitlī !) arī strādā LMA. Izrādās, ka tikai tie pašvaldību darbinieki, kuri strādā LMA, esot kaut ko labu darījuši copes labā... Varbūt arī valsts inspektori strādā LMA, kā nekā LMA akcijas laikā esot izņemti 60 000 km tīklu? Cik nudas ieņemts Salacgrīvā, kuras pašvaldībā AB it kā strādā, par lašveidīgo licencēm, to gan AB nezināja, bet tas jau sīkums, salīdzinot ar to lielo darbu... Utt.

Pat jaungada vēlējums bija gandrīz kā no Kalvīša valdības deklarācijas. Smejies vai raudi, bet tas viss izskanēja ar tādu patosu, gluži kā kādā komisijā, kas lemj par VZP vai vismaz VVD priekšnieka vietu. Hm, vai kaut kur nav izziņots konkurss?


Tomēr, Ziemassvētki ir piedošanas laiks. Kā dziesmā, - iedegsim sveces, un, lai neviens šeit nejūtas lieks.
 
24. 12. 2006.

  Seko jaunumiem Facebookeleven comments

einis einis - 19-01-’07 17:29

- mamuts
Laba statistika.
…..un atbildīgajiem – tad tā pavisam vienkārši, un no tautas sakot: “Kāpēc tas fruktiņš joprojām sēž tur kur sēž?”

vxz vxz - 07-01-’07 14:29

realno nado bolshe inspektarov!!ne 3-5 na rajon!:)etoze smesno!! vot u nas v Valmerskom rajone zvonish inpektaru on ili ne v zone,ili govarit 4to nemozet, vapros po4emu tak??na Gaue tokom v 4erte gorada tokom bjut,cemerjat ,a nize v Cesiskom rajone tam letom uklejki net vse ubito tokom. A VI VSE LASOS!!! DA EMU SKORO EST NE4EVO BUDET!!!!

Bebrs Bebrs - 05-01-’07 18:54

Kas tā par akciju, ja tai piedēvē parastu ikdienas inspektora darbu? Vai tad LMA koordinē arī inspektorus ko šiem darīt vai nedarīt? Pēc personīgās šīs rudens pieredzes par par LMA man zuda pēdējās simpātijas, tas domāts saistībā ar elektriķu apkarošanu.

??? ??? - 05-01-’07 17:44

mamutam
Visa tā ir viena liela muldēšana. Vai tad bez akcijām neviens neko nedara?! Aritmētika šiem gan klibo. No tiem smukajiem cipariem vajadzētu atņemt tos tīklu km cik visi šie poliči un inspektori vidēji gadā atņem par aldziņu un bez akcijas. Ja kas paliktu pāri, ar to varētu plātīties.

Mamuts Mamuts - 05-01-’07 15:43

jst – es nezinu, varbūt copmaņu žurnālā kādā nopublicēt šitādu komentāru par mūsu kopējā drauga izdarībām?

Sensācija vai ziepju burbulis?

Latvijas Makšķernieku asociācija ir Latvijas lielākā makšķernieku sabiedriskā organizācija, kura aktīvi iesaistījusies zivju krājumu aizsardzībā, organizējot akcijas „Lašiem būt!” (2004. un 2005.gadā) un „Dzīvais ūdens” (2006.gadā). Šo akciju laikā dažādu makšķernieku sabiedrisko organizāciju pārstāvji kopā ar Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektoriem, Valsts policiju un citiem dienestiem veic reidus Latvijas ūdenstilpēs, atrodot un konfiscējot nelegālos rūpnieciskās zvejas rīkus. 2006.gada akcijas „Dzīvais ūdens” plaši izziņotie rezultāti – konfiscēti 60 000 kilometru nelegālo tīklu – šokēja visus. Lai iztēlotos šo prātam neaptveramo skaitli, atliek atcerēties, ka zemeslodes diametrs ir aptuveni 40 000 kilometru.
Tātad, Latvijas 2256 ezeros ar kopējo platību nedaudz vairāk kā 100 000 hektāru 2006.gadā tikuši izvietoti 60 000 kilometru tīklu, tas ir 100 000 : 60 000 = 1,67 kilometru tīklu uz 1 hektāru (100×100 metriem). Lai šāda garuma tīkla linumu ievietotu vienā hektārā, tas būtu jāsaloka 16 reizes un vēl pāri paliktu gandrīz 70 metri. Attālums starp katru tīkla linuma locījumu būtu aptuveni 100:16=6 metri. Un tā katra ezera katrā hektārā, ieskaitot peldvietas, niedrājus un biezi aizaugušas platības. Tik fantastiska aina tomēr nav nekur novērota, tāpēc es izpētīju akcijas „Dzīvais ūdens” atskaites. Valsts policijas darbinieki akcijas laikā konfiscējuši 182 nelegālos zvejas tīklus ar kopējo garumu 12 000 kilometri, vidējais viena tīkla garums, pārvēršot metros, ir 12 000 000 : 182 = 65 934 metri jeb aptuveni 66 kilometri. Tik garus tīklus pat tāljūras zvejā neizmanto. Savukārt 66 metru garš viena tīkla vidējais garums izskatās pat ļoti reāls iekšējo ūdeņu zvejā, kur tīklus, kas garāki par 100 metriem, neizmanto, jo tos grūti noslēpt tā, lai neviens cits tos neieraudzītu. Ja pieņem, ka viena kļūda radījusi citas, proti – konfiscēti nevis 60 tūkstoši kilometru tīkla linuma, bet gan 60 tūkstoši metru, kas ir 60 kilometri, situācija kļūst saprotama. Latvijas ūdenstilpēs rūpniecisko zvejas tiesību nomniekiem 2007.gadam piešķirti aptuveni 163 kilometri rūpnieciskās zvejas rīku (tīklu) limita, pamatojoties uz Latvijas Zivju resursu aģentūras speciālistu rekomendācijām, kas balstītas uz daudzgadīgo pētījumu datiem. Savukārt pasaulē uzskata, ka maluzvejnieku nozveja sastāda 30% no legālās nozvejas. Iekšējos ūdeņos tiek piešķirts rūpnieciskās zvejas rīku limits, nevis nozvejas limits. Tādā gadījumā es akcijas „Dzīvais ūdens” dalībniekus varu tikai apsveikt ar labi padarītu darbu – (163 : 60) × 100 = 27%. Tas nozīmē, ka gandrīz visi nelegālie zvejas rīki šogad tika konfiscēti. Labi pastrādāts. Tik augstus rezultātus varēja sasniegt tikai tad, ja zivju resursu aizsardzībā tiek iesaistīta visi makšķernieki un citi cilvēki, kam šķiet nosodāma maluzvejniecība. Visu cieņu, tomēr… man lūgums akcijas „Dzīvais ūdens” atskaišu rakstītājiem – pārbaudiet katru aizdomīgu skaitli, lai nekļūdītos par tūkstots reizēm. Laimīgu Jauno gadu un – ne asakas!

VXZ VXZ - 31-12-’06 16:14

SKAZETE POZALUJSTA ZA4EM VOABWE ETI RAZREWENIJA??ESLE JA EDU NA RIBALKU I MNE EWE NADO POKUPAT RAZREWENIJA.??KAK GOVARJAT PRAVILNO KTOTO O4EN XARAWO VARICA NA NAS RIBAKAX>:))I SKAZITE ZA4EM MNE ETI LASOSI ,A PO4EMU ZABOTIMSDJA TOLKO O LASOSJAX??? KTO TUT SAMIJ VUMNIJ SKAZITE POZALUJSTA MNE TUPOMU!! I VOOBWE VSEX S NOVIM GODOM!!!!!!III BOLWE VSEM RIBI!!!!:)))))))))

Mamuts Mamuts - 27-12-’06 13:39

19 tūkstoši gada kartes un 45 tūkstoši 3-mēnešu kartes, paskaties pats – http://www.tv.lv/static/consolemanager/c..},%2027077&one= – viss pareizi. 90K pārdotas gada kartes – tas būtu SUPER, bet godīgo copmaņu ir krietni mazāk.

Nav jau godīgo tik maz. Izskatās, ka nopietnie makšķernieki pēdējā laikā visi pērk MK. Protams gadās izņēmumi, galvenokārt, starp svētdienas atpūtniekiem. Dažreiz arī vietējie, kuri vispār negrib zināt, ka eksistē MN. Bet tādu neesot daudz. Drīzāk gan daži aprēķini par makšķernieku skaitu ir pārspīlēti. Domāju, tas skaitlis ir ap 120 tūkst., kas ciešami korelē ar pārdoto MK skaitu.

??? ??? - 27-12-’06 10:54

Sveiks, jst. Tanī pēdējā MO TV raidījumā LVZ priekšnieka vietnieks teica, ka pārdotas 90 tūkst gada kartes un fondā esot ienākuši kādi 120 tūkstoši LS. Man kaut kā tas bizness nav skaidrs. 5Ls karte X 90 000 jābūt pusmiljonam lašu. Kur tad paliek tā naudiņa? Kaut kas nav pareizi?

Tu esi pārklausījies.

Mamuts Mamuts - 27-12-’06 10:44

Piedod, dievs, garā vājajiem, jo tiem pieder debesu valstība… :D
Nu ko Tu vari dusmoties uz psihiski nelīdsvarotu cilvēku, kurš piedevām bērnībā ir pārlasījies Darelu un barojas no videnieku silītes? :P Visa viņa “programma” ir frāžains murgojums, bez konkrētiem priekšlikumiem… ;)

Kur tu pamanīji dusmas? Kā tu pareizi atzīmē, piedosim…Ziemassvētki ir piedošanas laiks. Ja traucē, atliek tikai nospiest vienu podziņu.:-)

sapals sapals - 26-12-’06 14:16

Bebrs
Nun tu gan izdomāji. Artadis nopietnu organizāciju.;-) Tepat Valmierā mūsu MMB ir desmit reizes vairāk biedru.
Tu, laikam, zini, cik LMA ir biedru. Padalies.

Bebrs Bebrs - 26-12-’06 10:48

Pilnībā piekrītu
http://rgen.radio.org.lv/radioreq?200612..
Noklausījos internetā un neko jaunu neizdzirdēju, īstenībā tieši tā populistiskā bļaušana gadu nu gada “nu vienreiz ir galīgi p…., nu ir kaut kas jādara”, atbaida daudz normālus makšķerniekus no LMA kā no nopietnas organizācijas.
P.S. Kā man pietrūkst “Kroņa ķēriens” sestdienas rītos, noklausoties to bija labs garastāvoklis abām brīvdienām, varēja kārtīgi izsmieties.

Man strādā tikai LR adrese, kas ir manā tekstā. Tavu adresi nevaru iedarbināt.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.