Par zivju resursu kontroli

Tikai fragmentāras pārdomas. Kopija no zive.lv publiskotā orģināla, kas adresēts jj (jst, jj, 22:16 27.12.2006.)

Vai varam no valsts sagaidīt būtisku atbalstu ūdeņu apsardzībā?

Ūdeņiem ir tāda "laba" objektīva īpašība. Zivju krājumu inventūra ir ļoti, ļoti dārga. Bet katra nopietna firma zin, ka inventarizācija ir viens no būtiskiem mehānismiem, lai samazinātu zagšanu. Jāsaprot, ka zvejnieki un makšķernieki veido noteiktu uzskaites mehānismu, taču makšķernieku ieguldījums tajā ir tuvs nullei.

Latvijā nozveja iekšējos ūdeņos sastāda tikai 300 tonnas, to dod zvejnieki. Vairumcenās tas dod ap 300 tūkst Ls produkcijas.
Labi, makšķernieki varbūt izķer 5x vairāk, arī maliķi paņem 5x vairāk. Taču jebkuri šie cipari no valsts viedokļa ir vienkārši niecīgi. Nav izslēgts inventarizācija varbūt varētu pierādīt ko citu. Pie tādas "apgrozības" valstij kā saimniekam ir pilnīgi nerentabli sekot lietu stāvoklim un fiksēt, cik ir nozagts. Ekonomiski izdevīgāk ir to neredzēt, nav pat jānoraksta kā "nobirums". Pie tam visi šie "zagļi" laiž apgrozībā kvalitatīvu produktu, nevis kādu apšaubāmu dziru vai narkotikas. Vai tas rada vitālus draudus valstij?

Vienkārša kontroles pastiprināšana nepalīdzēs. Pat Rietumeiropas lielveikalos zog un daudz. Briselē copes lielveikala īpašnieks stāstīja,- nekas nepalīdzot. Un lepojās, ka ieviešot superpasākumus esot izdevies zādzību samazināt līdz 10%, tas esot OK.
 
27. 12. 2006.

  Seko jaunumiem Facebooknine comments

bobins bobins - 30-12-’06 23:32

Nezinu varbūt runāšu pilnigas muļķības, bet man kremt, ka tā naudiņa ko es samaksāju par savu makšķernieku karti aiziet maisā kuram ir baigs caurums. Man personīgi nesatrauc un neinteresē cik X, vai Y upē izlaisti lašu mazuļi, cik daudz piesaistīti inspektori un citi drošības struktūras strādājošie vīriņi sargājot lašu nārstu.Varbūt tos līdzekļus varētu dalīt pa reģioniem. Man kremt, ka Aiviekste padarīta par caurtekošu dīķi, kur ne no Daugavas, ne Lubāna zivs praktiski netiek iekšā. Vai piemēram , kad paziņoja Aiviekstes slūžu riktētāji, ka viņiem pēc sākotnēja projekta vairs nesanāk “šaibiņas” zivju ceļa izveidei. Vai nevarēja kādu latu piešķiebt, lai tak zivtes migrē, bet nekā, nevienam nerūp. Še jums slūžas un labi. Jebkurš vecāks makšķernieks atcerās cik bagāta bija Aiviekste ar šķaunēm, karpām, kas gāja un iznērsa ezerā un atgriezās upē baroties. Uz ziemu migrēja uz ezeru ziemot. Tagadiņ noklausotes riebums, ka pie slūžām velk kā negudri zandartiņus, raudiņas un citas zivītes, kas sastājušās pie slūžām savu dabīgo instinktu vadītas.
Nāks pavasaris un akal visas vādas būs pilnas ar kankariem, kur izkauj pēdejo upē palikušo zivi, par strāvu vispār nerunāsim. Sakārtotu pa šīm naudiņām zivju ceļus ,pastiporināti pasargātu nārsta laiku arī citur ne tikai lašiem.

Bebrs Bebrs - 30-12-’06 20:30

Man nezin kāpēc liekas ka pie zivju nabadzības ūdeņos lielā mērā var vainot arī faktu, ka ūdeņi aizvien vairāk aizaug ar zālēm, ūdenī vairāk zāles, zivīm mazāka platība un grūtāk stāvošos ūdeņos pārziemot. Piemēram Venta katru gadu aizaug aizvien vairāk un pavasara pali arī gultni nespēj iztīrīt. Varbūt pie ūdeņu aizaugšanas vainīgs ir piesārņojums vai visticamāk klimata izmaiņas vispār?

Varu piekrist, klimata izmaiņas dara savu. Mainās ūdens bilance, upēs nav iespaidīgas ledus iešanas, mainās visa apkārtējā vide, tai skaitā arī ūdenstilpes un to iemītnieki.
Atliek tikai visu to iespējami pilnīgāk prognozēt un, attiecīgi, ievērot savā darbībā. “Vienkāršs” uzdevumiņš, pie tam sistēmā, par kuru mums ir visai aptuvena informācija.

vxz vxz - 30-12-’06 15:46

da lasno tam ktoto v more lovi,eto pol bedi .vse bedi ribi i ribakov 4to nedajut( otnerestica,tokom bjut,setkami vovremja neresta tipo kontrolnij otlov) i vi xotite mne dokazat 4to ribaki tolko lovjat nemereno????

cirks cirks - 29-12-’06 23:36

jst Apskaties šivakara Zvejas teātri. Klausījos skatījos, nesapratu neko, sapratu ka visūr ir s**īgi un ka visiem draud bezkļovs ja Subaru un asociācija neturpinās mūs glābt. Nu galīgi nojūgušies, tiem večiem dzīvā ūdens akcija laikam turpinās. Lej un lej.

ha ha - 29-12-’06 09:42

Ludzu ieskanē jauno MK karti un lūdzu parādi kurā vietā ir tā “brīva vieta, kurā katrs var ierakstīt vietējā inspektora numuru” ? Lūdzu arī dari mums zināmu cik LR ir “vietējo” inspektoru, kurus mums katram vajadzētu ieralstīt kartē, na vsjakij slučai, jo ka Megafox raksta ta makskernieka ceļi ir neizdibināmi.

Ja ieraksts kādam ir problēma, aizmirstiet manis piedāvātu variantu. Skanēšana un inspektoru skaitīšana tur nepalīdzēs. Ierakstiet 1188, tur kāds atbildēs vienmēr. Vismaz attiecībā uz Latviju.:-)

joprojām nesaprotu joprojām nesaprotu - 29-12-’06 09:07

OK, skaidrs, redzu pie udens nelikumibas, piemeram, sesdien no rīta, gaidu pirmdienu, lai darba laikā sazvanītu nodrukāto telefonu, uzzinu, vietējā inspektora telefonu un piezvanu viņam :) Kā teikt – paldies.

Tu gribēji, lai kāds kaut kur pilnā ekipējumā sēž, sagaida tavu zvanu un brauc kā uz ugunsgrēku ķert maliķi? Parasti, ja cilvēks ir tik izglītots, ka spēj atšķirt nelikumību no likumīgas darbības (copē tas nav nemaz tik vienkārši, kā daudziem šķiet), viņš atrod loģisku risinājumu. Dažreiz, varbūt, ir tikai jānoplāta rokas, jo neko nevar izdarīt. No tā nepalīdzēs izbēgt neviens mobilais telefons.

megafox megafox - 29-12-’06 08:58

nevar piekrist Tev, jst, ka jāzvana uz to Nr., kas kartē, jānoskaidro vietējais inspektors utt. tā var rīkoties, ja copē vienā dīķī … bet ko lai dara, ja šodien copēju Aiviekstē, rīt Ventā, bet parīt uz Gauju aizbraucu ? Tomēr vajadzētu tak būt 1-am mobilajam Nr., kas sazvanāms jebkurā laikā un tālāk jau informācija tiek nodota vietējam inspektoram …

Nevari piekrist, droši rīkojies citādi.. Es tikai pieminēju vienu konkrētu variantu, kā katrs var rīkoties. Lai nebūtu pārpratumu, – man ar MK nav vairāk saistības kā jebkuram vienkāršam makšķerniekam.
Ja runājam abstrakti, par ideju kā tādu, tu stādies priekšā tās praktisko realizāciju un efektivitāti? Ko darīs tāds dienests, ja kāds maliķis pusnaktī pazvanīs, ka kaimiņu Žanis maliķo un nupat izvilcis lielo tīklu? Cels augšā inspektoru un sūtīs pārbaudīt? Jokainu cilvēku, kas šādu ideju var novest līdz absurdam, netrūkst. Tikai viens pilnīgi svaigs personīgs gadījums. No rītiem parasti ceļos stipri agri, taču Ziemassvētku rītā viens mani pamodināja vēl agrāk, lai noskaidrotu, vai Salacā drīkst spiningot. 118 nezinot atbildi un iedevuši manu tel. Nr.

Nezinu VVD domas šajā jautājumā, taču man liekas, ka tā būtu zvirbuļu šaušana ar lielgabalu.

Nesaprotu Nesaprotu - 29-12-’06 00:34

Vakar nopirku jauno makšķerēšanas gada karti 2007.gadam. Tai otrā pusē rakstīts tas, ka jāievēro makšķerēšanas noeteikumi, u.c. lietas, identiski kā uz 2006.g.kartēm, savukārt beigās ir rakstīts, ka noteikumu neievērošanas gadījumiem “lūdzam ziņot VVD pa pātruni 7469664 (darba laikā)”. Vecajās kartēs bez šī telefona vēl bija divi mobilie Nr., pa kuriem varēja zvanīt cauru diennakti. Jautājums vai tiešām no visu karšu pircēju naudas nevar kaut vienu mob.nr. atrast, kur varētu zvanīt un vismaz kaut kā izpildīt savu pilsoņa pienākumu redzot nelikumības pie ūdeņiem ? Cik tad daudz ir to makskernieku, kuri makšķerē darba dienās, pie tam darba laikā un vai tiešām maliķi tagad darbosies tikai darba laikā ? Varējāt jau iet tālāk un uzrakstīt, ka noteikumu neievērošanas gadījumiem lūdzam ziņot VVD pa pastu ierakstītā vētulē :(.

Varbūt pamanīji, uz MK ir atstāta brīva vieta, kurā katrs var ierakstīt vietējā inspektora numuru. Pazvani uz nodrukāto tel. Nr, noskaidro sava reģiona inspektora mobīlā tel. Nr. un ieraksti.

Sergejs Sergejs (Email ) (URL) - 28-12-’06 23:36

Tā arī nesapratu, kā varētu sazināties ar fishing.lv redaktoriem, tāpēc rakstu te:
Jau labu laiku internetā ir ieejama informācija par skaistu copes vietu Jelgavas rajonā http://www.sudrablicis.lv,, likās ļoti dīvaini, ka pie jums mājaslapā vispār nav informācijas par šo vietu.

Vairākās vietās šajā resurspunktā var atrast manu adresi jst#fishing.lv Adresē # ir jānomaina ar @ Uz šo adresi raksta tie, kurus interesē šajā portālā izvietot plašāku informāciju, piemēram, savu lapu sadaļā VIETAS. Arī ieraksts komentārā ir normāls paņēmiens, kā sazināties ar mani. Paldies par informāciju.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.