Licences un to cenas Aļaskā

Interesanta un parauga vērta izskatās licenču sistēma ASV Aļaskā. Lai gan Aļaskā zivju krājumi ir labā stāvoklī, to pārvaldei tiek veltīta liela uzmanība, arī licenču cenas ir nopietnākas. Koncentrēts kopsavilkums ir zemāk.

LICENSE REQUIREMENTS:
• An Alaska sport fishing license is required for all nonresidents 16 and over, and most residents from 16 to 59 (see below), to fishin all Alaskan fresh and salt waters.
• Anyone under the age of 16 is not required to have a sport fishing license.
• Sport fishing licenses and king salmon stamps may be purchased from a license vendor (most sporting goods stores), by mail or online www.admin.adfg.state.ak.us/license.
• Alaska residents 60 or older are not required to purchase sport fishing licenses, but must apply for an ADF&G Permanent Identifi cation Card (PID), which is a lifetime hunting, fishing, and trapping license. Alaska resident disabled veterans (50% or greater) may apply for a lifetime hunting and fishing license. Application forms are available at ADF&G offi ces,
or by mail from the ADF&G Licensing Section at the address and phone numbers above.
• Your fishing license or PID card must be in your possession while you are sport fishing, personal use fishing, and/or clam digging.
• Your sport fishing license is valid for a calendar year.
• In accordance with regulations, a sport fishing license permits you to take or attempt to take any finfish or shellfish in fresh or salt waters, except anadromous (sea-run) king salmon, for which you must also have a king salmon stamp (see “King Salmon Stamps,” at right).
• All persons engaged in sport fishing or in possession of fi nfi sh or shellfi sh must show their sport fishing license/PID card, harvest record, and any permits or tags to any representative of ADF&G or any peace offi cer of the state, upon request.
• A lost sport fishing license may be replaced for a small fee at any license vendor. A lost PID card may be replaced free at any ADF&G offi ce.

2006 LICENSE FEES:
Resident license fees
Resident sport fishing license . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $ 24.00
Resident sport fishing license for the blind . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .25¢
Resident—income restricted . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $ 5.00
Only if your income for the previous year was less than $8,200, or you received state or federal welfare assistance in the preceding 6 months.
Nonresident license fees*
1-day sport fi shing license . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $ 20.00
3-day sport fi shing license . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $ 35.00
7-day sport fi shing license . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $ 55.00
14-day sport fi shing license . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .$ 80.00
Annual nonresident sport fishing license . . . . . . . . . . . . . . . . . . .$145.00

KING SALMON STAMPS:
• Most anglers sport fishing for anadromous (sea-run) king salmon must have in their possession a current year’s king salmon stamp.
• In order for the stamp to be valid, anglers must sign their name, in ink, across the face of the king salmon stamp and stick the stamp onto the back of their current year’s
sport fishing license.
• These anglers DO NOT NEED a king salmon stamp but DO NEED a harvest record:
–resident and nonresident anglers younger than 16
–resident and nonresident anglers who are fishing for king salmon that are stocked into landlocked lakes
–residents with the 25¢ license for the blind
–residents with the $5.00 income restricted license (harvest record is on the back of license)
–residents who possess an ADF&G PID or DAV card.

King salmon stamp fees HARVEST RECORD CARDS
Even if you don’t have to purchase a king stamp, you may need a harvest record card before you go fishing

LICENSES
Resident king salmon stamp . . . . . . . . . . . . . . $ 10.00
Nonresident 1-day stamp . . . . . . . . . . . . . . . . $ 10.00
Nonresident 3-day stamp . . . . . . . . . . . . . . . . $ 20.00
Nonresident 7-day stamp . . . . . . . . . . . . . . . . $ 30.00
Nonresident 14-day stamp . . . . . . . . . . . . . . . $ 50.00
Nonresident annual stamp . . . . . . . . . . . . . . . $100.00
Military annual stamp . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $ 20.00
Use our secure server to buy your licenses, stamps, and tags online! www.admin.adfg.state.ak.us/license
Hunting and fishing licenses and king stamps may be printed at home (all other licenses and stamps must be mailed).
 
06. 01. 2007.

  Seko jaunumiem Facebookeleven comments

neticīgais neticīgais - 29-01-’07 20:00

Man viens pienesa ziņu, ka šitas rekordists nemaz to zivi pats nav noķēris. Lai pasaka vai tik nav ments. Ja ments, tad …

samuandris samuandris (Email ) - 22-01-’07 02:00

Kurā datumā tika saņemts pieteikums RL?

copmanis copmanis - 19-01-’07 22:09

Pīīī
Tu runā par lietu. Muļķi laist to Olte mak, tiko grib runāt par lietu tā sākas šķidrā frakcija. Nu nav divu fronšu, kārtīgi copmaņi nav kā te jst teica uz mušpapīru ķerami. tīklā plosās daži nepilngadīgie un viss.

pīīī pīīī - 19-01-’07 21:46

īstenībā jau piegriezies šis balagāns ap šo zivi. visā pasaulē ~1,1-1,2m garas līdakas ir svarā ~10-15kg, bet mūsējā pēkšņi 22!(mutants bļ***). visvairāk krīt uz nerviem klauns Olte(ihtiologs bļ***). nekautrējās bazūnēt pa visu pagastu par eiropas līmeņa līdaku(diez ko teiktu tiešām eiropas speciālists, banānu republika bļ***). vēl vakar raidījumā cemmerēšanas reklāma papildus “rekordlīdakai”(OM citāts: žēl, ka neaizcemmērēju aiz vēdera”…u.t.t.bļ***) izsviesta nauda par raidījumiem, pied*** ētera laiks bļ***
JST, Tu varētu pielikt punktu šim murgam, kas ir sašķēlis Latvijas ceperus divās bezmaz karojošās frontēs(utopistos un reālistos)vai kaut kā tā. Pasaki konkrēti: rekorda nav, līdaka nav mērīta un svērta atbilstoši nolikumam: svari nav sertificēti, svars nav precizēts līdz 10gramiem u.t.t.
ja šis rekords tiks reģistrēts Tu nevarēsi atkauties no tādu rekordu pieteikumiem, kā zivi veiksmīgi nofočēt Tu arī zini, un zīmogus no copes vekalā strādājoša čoma un lieciniekus dabūt nav problēma………
Paldies par uzmanību!

einis einis - 19-01-’07 18:13

Manuprāt tā situācija ar to rekordlīdaku ir vienkārša. Pirmkārt, spriežot pēc foto, tā nebūt neatbilst 20 un vairāk kg. Cilvēciņš gribēja pajokot, bet sanāca pa stipri nopietnam. Ja ņem vērā to publicēto garumu, tad sadalot līdaku pa proporcionāliem gabaliem, un ņemot vērā galvas un astes specifiku, kaut kas galīgi neiet kopā. Uz 10 cm tīrā svara sanāk jocīgi cipari. Vai nu viņa ir bijusi makten resna un liela strupaste.

kra kra - 17-01-’07 22:33

Jāsmejas. Tas līdaks ir tīri smuks, cepuri nost. Tik tos aizsapņojušos neta spečukus viegli noķert uz visprastāko šmuguli. Tas rekordzivs fināls bija skaidrs – cik ilgi var vilkties tā komēdija.

??? ??? - 17-01-’07 21:18

Tā līdaka ir pieteikta par rekordu vai nav? Olte taču savā ķinītī to jau anonsēja kā jauno rekordlīdaku.

Pieteikums ir saņemts. Tikko būs veikta ekspertīze, sniegšu gallīgo atzinumu.

Olte Māris pieminēto līdaku par rekordzivi nosaucis pilnīgi nevietā un priekšlaicīgi. Nesaprotu, kāpēc viņš vispirms nepacentās pārliecināties, ka nav, kā saka, noķerts uz mušpapīra. Pietiktu ar pašrocīgu un vienkāršu zināmo rekordzivju izmēru analīzi vai kāda speciālista atzinumu, lai saprastu, ka par rekordu var tikai sapņot. Salīdzināšanai varu piedāvāt apskatīt vienu lapu, kur ir ziņas par lielām līdakām http://www.24.olsztyn.pl/salmo/gallery/t.. Tās bildes izsaka pietiekoši daudz.

mirtins mirtins - 12-01-’07 07:50

kāds tu tomēr esi skeptiķis:) Tu tak savā mūžā esi izķēris nevienu vien līdaku un noteiki esi atskatījies uz visādām anomālijām. Kādēļ šitā nevarētu būt viena no tām? Cilvēkiem ir jātic, kā te viens saka – defaultā:)) ticība un mīlestība izglābs pasauli:)) un varbūt līdakām uz vecumu arī kauli smagi paliek – nu normāli – skrimšļi pārkaļķojas, radikulīts un tā. Turklāt nevienam nav noslēpums, ka dzīves laikā organismā un piemēram aknās uzkrājas visādas dranķības, tajā skaitā smagie metāli. Nu varbūt tā līdaka ir no sešdesmitajiem gadiem, gad vēl dusts bija modē un minerālmēslus bēra upēs:)) un tagad viņai tas viss ir uzkrājies un tāpēc tās kotletes tik garšīgas:))) Ticēt vajag, ticēt:)))

Tici, kā saka, vesels. Un mierini savi ar varbūt, varbūt, varbūt…Es arī bieži ticu un uzticos, tikai mana ticība reti ir konfliktā ar veselo saprātu.:-)

no laukiem no laukiem - 11-01-’07 20:11

Labvakar! Vai jūs ko zinat par Eiropas fondiem, kas būs pieejami zivaudzētājiem? Cik lielas tās summas var būt?

Pēc informācijas, kas man bija pieejama uz šodienu, vienam akvakultūras sadaļas projekta īpašniekam būs iespējams saņemt līdz 1 milj. EUR

arī arī - 11-01-’07 19:40

skatoties no malas uz šo ažiotāžu vairs nezinu pieteikt rekordam savu 25cm garo un 3,5kg smago asari vai ne :))
bet ja nopietni, džekiņš pēc tiešām skaistas līdakas noķeršanas satraukumā bija gatavs noticēt svaros redzamiem cipariem(ir redzēti gadījumi kad nosver līdaku ar visu vannu;-0)). Makšķernieku svariņi99% defaultā ir uzstādīti uz LBS, pārslēdzot uz KG tie rādītu 10 ar kapeikām, kas pilnīgi atbilstu redzamai zivij un garumam.(manas domas)
p.s. jst, sen gaidīju tavu viedokli šajā sakarā, jo liekas rekordus reģistrē LMSF. Vaidzētu pārplēst to uzpūsto burbuli laicīgi ar blīkšķi. Var jau arī turpināt vērot šo cirku (laikraksti, TV, zive.lv u.t.t)

Tev taisnība, LMSF reģistrē rekordus. Taču komentēt katru savdabīgu ziņu vai nodarboties ar dažādām spekulācijām nav lielas jēgas. Oficiālu rekorda pieteikumu saņēmis neesmu.
Vai tik vien mums to burbuļu? Pie tam to apjūsmotāju arī netrūkst. Vismaz kaut kāda jautrība.:-)

??? ??? - 11-01-’07 12:59

Sveiks. Ko tu domā par to Ventas superlīdaku? Izskatās aizdomīgi.

Varu vērtēt tikai pēc bildes, kas šodien bija nra.lv. Zivs vizuālais izskats un fiksētais garums viennozīmīgi atbilst 10-12 kG līdakai. Paskaties, kā un cik viegli fotografēšanas brīdī autors tur to 20-kG monstru. Ja būs rekorda pieteikums, pieņemot, ka zivs nav norijusi pāris nopietnas svaru bumbas, no bildes pietiekoši precīzi varēs noteikt tās svaru.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.