Brauciens uz Ziemeļvidzemi

Attīstot tēmu par LZRA sadarbību ar privātajiem zivjaudzētājiem, 18. un 19. janvārī biju garākā braucienā pa Ziemeļvidzemi un apmeklēju potenciālos zivjaudzētājus, kas gatavojas saimniekot pie dažām Vidzemes upēm un upītēm. Vispirms biju piebraucis pie Aiviekstes rajonā virs Ļaudonas. Ūdens līmenis upē gandrīz tikpat liels kā pavasara palos. Pēc tam maršruts veda uz Gaujas augšteci (pie Lācītēm) un tās pietekām Tirzu, Vilauni, Azandu un Palsu. Vēl ceturtdien sniegu nekur nevarēja manīt, arī uz bildēm visūr redzama zaļa zāle. Bet piektdienas rītā Gulbenes un Valkas rajonā visūr jau bija nopietni sasnidzis, vietām bija pat 10 cm bieza kārta. Tas, protams, iespaidoja gan ainavu, gan braukšanas apstākļus - visas upes un strautiņi bija izgājuši no krastiem un vietām strautiņu šķēršošana ar auto bija kā loterija. Dažuviet braukšanu traucēja arī slapjā sniega izgāztie koki, taču, kā stāstīja vietējie, šīs nedēļas vētras postījumi neesot lieli. Iznāca pabūt pie daudzām šī reģiona mazajām HES un uzzināt jaunas un interesantas lietas par rajonu, kurā sen nebiju bijis.

Izskatās, ka mana 12. janvārī publiskotā pašrocīgā laika prognoze šodien 20. janvārī Ziemeļvidzemē ir gluži tuvu realitātei. Tur esot bijuši -5° C.


Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
 
20. 01. 2007.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.