Vidzemē kārtējais ledus

Joprojām neesam beiguši meklēt upi un vietu, kur varētu izveidot kādu nelielu ūdenskrātuvīti. Šodien ar Ivaru P. apmeklējām vienu potenciāli interesantu vietu Madonas rajonā.
Izskatās interesanti, taču visas zemes ir aizņemtas un problēmas var sagādāt zemes īpašnieks.
Lai gan Latvijā nopietnāks sals sākās jau vakar, makšķerniekus uz ledus vēl nemanījām. Bet sals pieņemas spēkā. Madonas pusē no rīta esot bijis -6° C, bet pusdienā jau bija -9° C, visi dīķi jau pārklāti ar pāris cm biezu ledu. Izskatās, ka nedēļas nogalē ziemas cope Vidzemē ies pilnā sparā. Arī Tomē lielais dīķis jau ciet, tur pēcpusdienā bija -6°
Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Vakar no LZRA speciālistiem saņēmu atzinumu par līdaku, kura tika pieteikta kā jauns Latvijas rekords. Kā jau biju to sākotnēji vērtējis, secinājums ir viennozīmīgs. Iesūtītais līdakas svars neatbilst, ne tās vecumam, kuru noteica izpētot zvīņas, ne tās izmēriem - garumam, kuru uzrādījis loma autors, un platumam, kuru noteica no pieteikumam pievienotās fotogrāfijas.
Citiem vārdiem, pasaulē nav manīta līdaka, kura pie šādiem parametriem būtu lielāka par 15 kG, un nav iemesla domāt, ka šī līdaka ir kaut kas unikāls. Ja pieņemam, ka loma autors ir godprātīgs, viss liecina par svēršanas kļūdu.
 
23. 01. 2007.

  Seko jaunumiem Facebookseventeen comments

erudzi erudzi - 21-02-’07 19:22

Kāpēc nevar ielikt komentu sporta lapā? Šāda problēma ir ne tikai man, bet ir vēl zināmi citi rakstīt gribētāji, kuriem arī nesokas.
Tā, acīmredzot, bija īslaicīga un no manis neatkarīga problēma. Kā var redzēt no ierakstiem, dažas minūtes vēlāk viss notika normāli. Informē, ja joprojām nevari ievietot komentu.

Ja nevar ielikt komentu, var būt kāds no diviem iemesliem. Vai nu serveris īslaicīgi ir pārslogots, vai arī komenta apjoms pārsniedz normāla komenta apjomu. Programma tādu komentu klasificē kā spamu.

lauki lauki - 20-02-’07 22:56

Gribētu atrast kādas bildes ar mezgliem, kā labāk piesiet murmuli. Kaut kur manīju svešvalodu lapās tik aizmirsu pierakstīt adresi. Internets ar ne vienmēr piejams un nav laika daudz sērfot tajos plašumos.
Paldies jau iepriekš.

Pacentīšos tuvākā laikā kaut ko sameistarot.

marianna marianna (Email ) - 20-02-’07 16:41

Sveiks JST, varbūt zini kāpēc “laiks Latvijā” ir apstājies pie 19. februāra un tālāk ni un ni???

Nezinu, pie izdevības palūkošos, kas tur notiek. Visticamāk, problēma ir īslaicīga.

JB JB - 12-02-’07 23:11

Hm, par tavu 12.janvāra prognozi nav ko piebilst…..Līdz 20.01. kļūs vēsāks līdz -5°C, līdz 10.02. līdz -10° dienā, līdz 20.02. paliks siltāks līdz -2° dienā…. Negribi nomainīt mūsu paziņu A. Leitasu?
:-)

JK JK - 08-02-’07 15:45

Raimondsb

Kurā pagastā tas brīnums atrodas? Es domāju tas 650 000 LVL brīnums?

Raimondsb Raimondsb - 01-02-’07 20:10

Nu ja tev taisniiba, cik dzirdeeju RLS arī tas bizness nemaz tik spozji neiet.“Novadniekiem” puse no novisa rajona pieder, atvaljinaajuma laikaa nemaz nav iespeejams apstaigaat-viniem jau pietiek.

Raimondsb Raimondsb - 01-02-’07 16:18

Svieks JST -Mums(Nekustamo īpasumu kompanijai) piedāvajumā ir Zivsaimniecība Talsu rajonā , Kopējā platība 188,2 ha t.sk. zivju dīķi 86 ha, kurus savstarpēji atdala dambji , slūžas utt. meži 26 ha +krūmāji, purvi, ganības.
Nezini kam šāds “brīnums” varētu interesēt?

p.s. cena ir 650 000 LVL :)))

Tiešām nezinu, kuru tas varētu interesēt. Varbūt, vienīgi, ja kāds sadomā tur naftu meklēt:-)
Padalies ar rls, viņam 2006.gadā bija līdzīga problēma. Starp citu, ja tie dīķi ir pie Kalnimantām, piedāvā saviem bagātajiem novadbrāļiem. Varbūt noderēs kādam EK medību projektam…

stukačš stukačš - 29-01-’07 14:44

Runa ir par to, ka brīvdienās “balansirščiki” turpināja darīt TO ko DARĪJA PIEKTDIEN un nevienam tas neinteresēja. Jeb tas ir not ēmas – mums tjipa maksā un mēs tjipa strādājām? 100 pie alags tači piesvieda? vai ne?

cits inspektors cits inspektors - 29-01-’07 13:28

Tu laikam donmā ka inspektors sēž un gaida tavu zvanu. ;-)
Ja jau Gutovskis nevar palīdzēt, zvani Nagaiņa priekšniekam laikam viņu sauc Strautiņš 26462316
Tur jau tas āķis, viens inspektors nevar sadalīties n sastāvdaļās un izskriet pa visām vietām.

stukačs stukačs - 29-01-’07 13:02

Piektdien 12.20 caur Juri Gutoski cien. Nagainim tika nodota konkrēta informācija par zemmēra līdaku slaktēšanu Spuņņupē. Piektdienas vakarā, kad copmaņu vairs tur nebija, atbrauca 2 makšķernieku kartes pārbaudīt… Sestdien un Svētdien tur turpināja netraucēti slaktēt zemmēra līdakēles. Tikmēr Nagainais pārbauda makšķernieku kartes un atskaitei – pieraksta – vārdu, uzvārdu, personas kodus utt, lai atskaitītos – ko padarījis… KAM VĒL LAI ZVANA??? GODMANIM?

copmans copmans - 27-01-’07 19:15

Kas jums tur tajā Zivju Fondā nav kur naudu likt, ka to grūž tādos stulbos raidījumos? Tiko Copes raidījumā redzēju atkal to Birkovu un kā Zveja pa mūsu naudu reklamē Subaru un dienvidjūras. Lielāku haltūru stipri jāmeklē.
Labāk būtu kaut ko taustāmu apmaksājuši, nu zivju ielaišanu desmit ezeros.

hallo hallo - 25-01-’07 15:59

Vai jūs interesē labs dzirnavdīķis uz Tirzas pietekas Vilaunes upes Vidzemē? Ja interesē dodiet šeit ziņu, pazvanīšu pats.

Mans tel. 29517507

mailītis mailītis - 25-01-’07 15:37

“Iesūtītais līdakas svars neatbilst, ne tās vecumam, kuru noteica izpētot zvīņas, ne tās izmēriem – garumam, kuru uzrādījis loma autors, un platumam, kuru noteica no pieteikumam pievienotās fotogrāfijas.” Interesanti, ja netbilst iesūtītajam, tad kādam atbilst???

Atbildi vari atrast tepat blakus komentāros rakstam Licences un to cenas…..

karluha karluha - 25-01-’07 15:29

es ticu :o)

Armands Rušenieks Armands Rušenieks (Email ) - 25-01-’07 11:56

Ar to līdaku jocīgi jau bija no paša sākuma. Laikam bija aprautās gruntenes saēdusies.
Piemēram, es ar saviem draugiem biju sestdien iebraucis vienā ezeriņā atvadīties no vaļējiem ūdeņiem. Atvadas izdevās godam. Lielākā līdaka (tātad ezerniece) bija 92 cm un 6,3 kg. Mēs smējāmies, ka ja būtu +15cm – Latvijas rekords kā likts. Un vēl vēderā 300 gr līdaciņa un, diemžēl, pilna ar ikriem.
Ventspils jau vispār ir interesanta pilsēta. Varbūt tur kāds vīrs ar lielu hūti ir licis visu reizināt ar 1,5. :))

Patīkami uzzināt, ka tu esi dzīvs un vēl nodarbojies ar copi.:-)

valdis H valdis H - 24-01-’07 15:28

Ar to līdaku viss bija skaidrs uzreiz. Kā vispār nav kauna izplatīt tādas ziņas: Jauns Latvijas rekords!!! utt Piedāvāju pieprasīt, sākumā pa labam, visiem masu informācijas līdzekļiem, kuri to bija izbazūnējuši, atsaukt nepatieso informāciju un ja nedēļas laikā tā netiek atsaukta, tad lai LMSF vēršas tiesā.

Tu mani uzjautrini. Rīkojies tā pilnvarojuma ietvaros, ko esi saņēmis. Tikai bez asinsizliešanas.:-)

Bruno Liepiņš Bruno Liepiņš (Email ) - 24-01-’07 11:31

Tere!
Jāni,par ūdenskrātuvi varam paštukot.Mans t.29174199

Paldies, zvanīšu.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.