« Dažubrīd piemirstas l… | Home | Pavasaris Polijā un L… »

Latvija uzvar pasaules čempionātā

Kārtējais 4. Pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā ir aizvadīts. Tas risinājās 10. un 11. martā Polijā un tajā piedalījās 11 valstu izlases komandas. Sacensības slikto ledus apstākļu dēļ jau vienreiz bija pārceltas 2 nedēļas vēlāk kā sākotnēji bija plānots. Taču nedēļu pirms sacensībām Polijā sākās siltuma vilnis, pirmajā treniņu dienā gaisa temperatūra bija + 14° C. Tā rezultātā paredzētajā vietā ledus situācija strauji pasliktinājās, un visa čempiona norise bija zem lielas jautājuma zīmes. Beigu beigās organizātori tomēr atrada nelielu ezeru Mazūrijas ezeru sistēmā, kur ledus apstākļi bija apmierinoši un čempionāts startēja.
Diemžēl, zivju krājumi jaunajā vietā bija nelieli. Ja čempionāta pamatvietā mūsu sportisti treniņa trīs stundās noķēra ap 10-15 kg visdažādāko zivju, tad jaunajā vietā lomi ar nelieliem izņēmumiem bija 1 - 2 kg robežās. Saprotams, tas būtiski sarežģīja copi un rezultātus stipri varēja iespaidot pat viena nopietnāka zivs.
Uzreiz jāsaka, ka mūsējiem veiksmīga izrādījās pirmā sacensību kārta. Neskatoties uz blīvajiem rezultātiem, Guntis K., Normunds G. un Pēteris L. savās zonās bija labākie, Rita V.G. bija otrā, bet Krišjānis K. - piektais. Tādējādi Latvijas komanda ar 10 punktiem pēc pirmās dienas kļuva par izteiktu līderi, jo otrajāun trešajā vietā esošajām Krievijai un Baltkrievijai bija, attiecīgi, 20 un 21 punkts. Vienlaicīgi 4 mūsējie saglabāja reālas izredzes iegūt godalgotu vietu arī individuālā vērtējumā.
Pilnīgi pretēji notikumi risinājās otrā diena, kad labāko sniegumu uzrādīja komandas, kuras no mums bija krietni atpalikušas - Lietuva un mājinieki poļi. Normunds un Pēteris savās zonās neatrada zivis un palika 8. un 7. vietās, Rita vēlreiz nodemonstrēja klasi un ieguva otro vietu, Guntis - 4.vietu, Krišjānis palika 6. vietā. Taču mūsu tuvākajiem konkurentiem veicās vēl sliktāk. Neskatoties uz otrās dienas sarežģījumiem, iepriekšējā dienā iestrādātais deva augļus un komandu vērtējumā zelta medaļas ieguva un par pasaules čempionu komandu vērtējumā jau otro reizi pēc kārtas ar 37 punktiem kļuva Latvija. Otrajā vietā Lietuva ar 40,5 punktiem, trešā - Polija ar 49 punktiem. Tālāk sekoja Baltkrievija un Krievija ar 50 punktiem.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Individuālajā vērtējumā jau trešo reizi pēc kārtas pasaules čempiona nosaukumu izcīnīja Latvijas pārstāvis. Pateicoties vienmērīgam un augstam sniegumam abās kārtās, šoreiz pasaules 2007. gada čempiona zelta medaļu ar 4 punktiem izcīnīja Rita Verza-Grabovska , otro vietu ar līdzīgu punktu skaitu bet mazāku kopējo loma svaru ieņēma Polijas pārstāvis Sławomirs Żołądźs, trešajā ar 5 punktiem bija baltkrievs Jurijs Ščors. Ļoti maz, varbūt tikai viena nopietna zivs līdz bronzas medaļai pietrūka Guntim Kārkliņam, kurš ar 5 punktiem bet nedaudz mazāku kā baltkrievu pārstavim kopējo loma svaru palika 4. vietā.

Protokolus var atrast čempionāta mājas lapā. Tiem, kas saprot vērtēšanas principus, neiesaku brīnīties par protokolos parādītajiem rezultātiem. Organizātoriem vislielākās problēmas sagādāja gan organizātoriskās nianses, gan iegūto punktu aprēķini. Internetā izliktie protokoli, lai gan komandu vietas sakārtotas pareizi, liecina, ka pat pēc mačiem viņi šo to nav sapratuši.
Vienkāršības labad ievietoju arī savu protokolu variantu.

Uzlādēju arī nelielu bilžu komplektu.
 
12. 03. 2007.

  Seko jaunumiem Facebook



nineteen comments

JK JK - 22-03-’07 10:15

Es arī konkrēti arī atbildu, ka ar mani nevar 100% rēķināties, jo esmu pārgruzīts ar darbiem. Bet darīt kaut ko lai tikai darītu, tas man nepatīk. Un palīdzību es vienmēr sniedzu iespēju robežās.

NG  NG - 21-03-’07 19:12

Nu re tikko sākās runas par konkrētām lietām, tā tu met plinti krūmos, par to startēšanu BL lai JST saka tuvāk, zinu, ka viņam bija pārrunas ar somiem, zviedriem un visādiem citiem jocīgajiem

JK JK - 21-03-’07 14:15

Viens no iemesliem kāpēc es jau tagad gribu visu zināt ir, ka arī mans darba apjoms ir trīskāršojies (tikai ne atalgojums), un vajag visu labi saplānot. Diemžēl man nav laika, lai mestos ar pilnu sparu organizēšanā. Ja laicīgi zina kas un kur jādara, tad jau varu palīdzēt tīri fiziski. Ja mēs netiekam uz BL, tad jau par tiesnesi Latvijas posmā uzreiz varu pieteikties, jo tāpat kaut kur tuvumā grozīšos, lai turpinātu izlūkot kas un kā.

NG NG - 21-03-’07 12:58

runa iet par 3 komandām no katras valsts, plus ir iespējama somu, zviedru, poļu un var būt arī krievu piedalīšanās, tas gan vairāk varbūtības formā, bet ir viens BET, runa, vismaz sākotnēji, gāja par to, ka no katra kluba varēs piedalīties tikai viena komanda, kas, lai arī jums ar SALMO skara ir pamaz, tomēr varētu jūsu komandai liegt dalību šajās sacensībās, bet JST to visu nokomentēs precīzāk, no savas puses varu piebilst, ka ja mēs organizēsim BL Latvijas posmu, tad tur komandu skaits nebūs ierobežots, jo vietas tur pietiks visiem, bet labprātāk jau neuzņemtos to organizāciju, ļoti labprāt, var būt, ka tu gribi pieteikties par organizatoru, runa iet tieši par cilvēku kas darīs, nauda šajā gadījumā nav liela un noteikti nav noteicošais

JK JK - 21-03-’07 10:32

NG
Šito mazo laika sprīdi, kamēr esmu makšķerēšanas sportā, manas izlūkdienesta spējas ir konstatējušas, ka runātāju ap lietām ir vairāk, kā to cilvēku, kas zina konkrētas atbildes uz konkrētiem jautājumiem. Tāpēc jau arī jautāju tieši jst, lai nepītos neoficiālajā informācijā tālāk.
Plus vēl vismaz man nav skaidrība, kas varēs Baltijas līgā piedalīties, jo cik nojaušu tad 3 komandu(LIT, LAT UN EST IZLASES) turnīrs nevarētu būt šādas līgas pamats.

NG NG - 21-03-’07 09:32

No kurienes tev tāda jocīga informācija, es neko neesmu dzirdējis, manuprāt Baltijas līgai tieši ir visas iespējas attīstīties, bet var jau būt, ka kaut ko esmu palaidis garām, tev jau tas izlūkdienests strādā labāk.

JK JK - 21-03-’07 08:04

Dārgais hm, ir neoficiāla informācija, ka notiks tikai viens no Baltijas čempionāta posmiem, ja vispār. Tāpēc arī gribu zināt, kurš no posmiem nenotiks, lai plānotu savu dzīvi. Atvainojos, ka esmu jūsu augstdzimtību tik dziļi aizskāris! (pig)

hm hm - 20-03-’07 22:35

JK Varēji jau pats ar apskatīties sacensību kalendāru.

JK JK - 20-03-’07 14:42

Redzu pie aktualitātēm, ka Latvijas čempionāts makšķerēšanā ar pludiņmakšķeri 19. – 20. maijā. Vai Baltijas līgas posms nenotiek nedēļu pirms tam?

Sapals Sapals - 13-03-’07 19:40

Vakar pa vienu radio (man liekas pa swh bet varbuut fit) dzirdeeju pieminam sho faktu, un shie veel izteica domu, kapeec jaafano par hokeju, kur chempja tituls Latvijai reaali diezvai spiid, re ku ir zemledus blitkotaaji ar reaaliem chempionu tituliem :) … kaut kaa taa

Mareks Mareks - 13-03-’07 14:54

kur tos rezultatus var atrast jauniešiem?Ludzu pasakat!

<span class='registered'>mirtins</span> mirtins - 13-03-’07 10:08

VH bet zini, tas ka LETA kaut ko raksta, nenozīmē, ka tas aizies plašāk. Diemžēl tas ko no mums paņem ir atkarīgs no tiem medijiem, kas no mums tās ziņas pērk. A pašlaik visiem ir svarīgas šitās politiskās ģeķības un nojēgšanās, no kurām normāliem cilvēkim patiesībā nekādas saprašanas nav. Īsos vārdos sakot Diena un LTV nodarbojas ar cilvēku zombēšanu, mēģinot iestāstīt, ka valdība ir slikta, Lembergs slikts, bet Vīķe un Soross labs. Neatkarīgā visu laiku ir spiesta klaigāt, ka Lembergs ir labs, bet KNAB ir slikts, kreivu avīzes nekas cits neinteresē, kā tikai nacistu gājieni 16.martā. Labi. Latvijas avīze izbrauc uz entuziasmu un aizbrauc nobildēt un aprakstīt PČ.

Diemžēl. P.S. Šodien Časā ielikta maza ziņiņa, ka tāds PČ ir bijis un ka Rita ir 1.vietā. Paldies par to pašu:))

nožēlojami, bet fakts:))

VH VH - 13-03-’07 09:36

Tas, ka par mūsu komandas lielisko sasniegumu Polijā mūsu masu mēdijos ir maz informācijas mēs esam vainīgi paši, jo paši slēpām svarīgu un interesantu informāciju. Vislielākais stulbums bija slēpt informāciju par to, ka tas PČ reāli notiks Polijā un ka mēs pieņēmām lēmumu tur piedalīties. Uz to brīdi, tā būtu bijusi sensacionāla informācija, jo visā Eiropā bija silts un ledus nebija pat Somijā. Tad mums vajadzēja iedot informāciju agentūrai LETA, ka PČ notiks Polijas ZA un, ka tas ir balstīts uz prognozi, ka ledus tur tomēr būs. Dabiski, ka ja mēs to būtu izdarījuši par mums rakstītu, ka ja bļitkotāji taisās uz copi, tad drīz būs sals un sāksies ziema utt utml., bet mēs būtu piesaistījuši sev uzmanību un tad varētu agentūrai LETA piespēlēt informāciju par mūsu komandas gatavošanos, pēc tam, ka ir aizbraukuši un tikai tad, ka uzvarējuši. Pat tad, ja poļu ezeri tā arī neaizsaltu un PČ nenotiktu tā nebūtu nekāda traģēdija.

Tu pārspīlē, neviens šo informāciju neslēpa. Tikai arī neuzbāzās ar to nevienam. Kā jau mirtins rakstīja, diemž’‘el, LETAS ziņa “Romario gūst ‘hat trick’ un pietuvojas saviem tūkstošajiem gūtajiem vārtiem” un tas, ka Biedriņš grib spēlēt gan NBA play off, gan Latvijas izlasē, daudziem mūsu tautiešiem liekas interesantāka informācija.

erudzi erudzi - 13-03-’07 08:29

Pievienojos kuplajam apsveicēju pulkam.

Mareks Mareks - 13-03-’07 01:04

Kur var atrast jauniešu rezultatus 2007 gada LR čempim?

mirtins mirtins - 12-03-’07 21:58

Nu ja par tiem notikušajiem faktiem, tad bija tā

nemeklējot pārāk tālu, bet tikai pirmajā skatījumā webā virsraksti hronoloģiskā secībā

01:05Notiks Latvijas zemledus makšķerēšanas čempionāta otrais posms
01:05Turpināsies Latvijas zemledus makšķerēšanas čempionāta otrais posms
18:48Zemledus makšķerēšanas čempionāta otrajā posmā uzvar “Salmo”
01:43Notiek Latvijas zemledus makšķerēšanas čempionāta pēdējais posms
16:39Par Latvijas čempioni zemledus makšķerēšanā kļūst “Salmo” pārstāve Verza-Grabovska
01:04Latvijas izlase piedalās Pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā
01:08Notiks Daugavpils rajona čempionāts zemledus makšķerēšanā 01:22Ludzas rajonā notiek zemledus makšķernieku sacensības 01:31Mazajā Baltezerā notiks jaunatnes čempionāts zemledus makšķerēšanā
18:48Latvijas komanda pēc pirmās dienas vadībā Pasaules zemledus makšķerēšanas čempionātā
02:00Latvijas izlase turpina dalību Pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā 16:05Latvijas izlase nosargājusi pasaules čempiones titulu zemledus makšķerēšanā 18:49Latvijas pārstāve Verza-Grabovska izcīna pasaules čempiones titulu zemledus makšķerēšanā 18:02Zivju fonds lems par atzinības piešķiršanu Latvijas zemledus makšķerēšanas komandai

mirtins mirtins - 12-03-’07 21:53

:) Laikam tev ir attālināts priekšstats par aģentūras LETA darbu:)) Diemžēl attieksme pret zemledus makšķerniekiem kopumā sabiedrībā nav tāda pati kā pret olimpskajiem sporta veidiem. Vienīgais ko varu darīt, ir informēt par to, pie katras mazākās iespējas. Taču neviens nav pasargāts no tā, ka notiks teju valsts apvērsums tieši tajā pašā laikā kad PČ un nevienu tādi zemledus makšķernieki pilnīgi nekrata. Ja būtu bijusi tradicionāla nedēļas nogale, tad katra ziņa, pat zirnekļa pirdiens klusā mežā izskanētu kā pirmā Latvieša izkāpšana uz mēness. Diemžēl šī nebija tieši tāda nedēļas nogale:) Tādēļ ir tā kā ir:) Kamēr nebūs makšķernieku lobija katrā medijā, tikmēr garantēt publicitāti visos medijos būs pilnīgi neiespējami.

Cik redzēju, bija vienā krieviski iznākošajā medijā par pirmās dienas rezultātiem, un jau pieminētajā LNT. Tas arī viss un turklāt pateicoties tikai un vienīgi aģentūrai LETA:)) Atvaino par reklāmu šajā lapā:))

Tas taču neizslēdz iespēju, ka LMSF vērsīsies IZM?:))

Nu ja.. LA būs rīt, bet tas ir vienīgi Alda nopelns. Tur’māk… tad jau redzēsim:))

mirtins mirtins - 12-03-’07 20:54

Un vēl –
Riekstiņš atzina, ka šāds apbalvojums nav liels, jo komandā ir astoņi cilvēki, tomēr Zivju fondam nav iespējas sportistus atbalstīt ar lielāku finansējumu. Savukārt Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija varētu ierosināt Izglītības un zinātnes ministrijai apbalvot sportistus par viņu sasniegumiem.

Tu tak to darīsi, vai ne?:)))

Tu ļoti nepacietīgi interesējies, ko es darīšu. Bet vai tu esi izdarījis visu, ko pats varētu izdarīt? Piemēram, vakar mobīlais telefons visiem mūsējiem zvanīja nepārtraukti, bet šodien tauta man zvana un vaicā, kāpēc ne vārda par šo panākumu nav TV sporta ziņās. Vien tikai tradicionālie pekstiņi par to, ka Skrastiņš vēl joprojām ārstē kāju, Šarapovas uzvarām un Ziemeļamerikas hokeja reklāma. Sporta žurnālistiem laikam vieglāk un ienesīgāk savus jaunumus “nopumpēt” no ārzemju ziņu portāliem, nekā izmantot lettiņu informācijas kanālus. Bet varbūt tas viss jau vakar tika pasniegts mēdijiem? Tas gan būtu pārsteigums.

mirtins mirtins - 12-03-’07 20:51

Apsveicu ar atgriešanos:) un ar labām ziņām:)) No savas puses varu tikai piebilst:)) Rīga, 12.marts, LETA. Latvijas Zivju fonda padome 21.martā lems par atzinības piešķiršanu Latvijas zemledus makšķerēšanas komandai, kas šogad pasaules čempionātā otro reizi izcīnīja pirmo vietu, aģentūrai LETA teica Valsts zivsaimniecības pārvaldes priekšnieks Normunds Riekstiņš.

Ja tev ir iespēja to ietekmēt, lūdzu paietekmē:)))

Paldies par apsveikumiem. Interesanti, – LETA raksta, par to, kas varbūt notiks. Iepriecini mani ar ziņu, ka LETA ir uzrakstījusi ziņu, par jau notikušo faktu.:-)



(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.