Pavasaris Polijā un Latvijā

Iepriekšējās nedēļas beigas pagāja Polijā, kur 08.03. - 11.03. biju kopā ar Latvijas izlases komandu, kas piedalījās pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā. Ziemeļaustrumu Polijā, kur atrodas pazīstamā un zivīm bagātā Mazūrijas ezeru sistēma, bija vērojami īsti pavasara uzplūdi, vienu vakaru Mikolajkos bija pat +18° C. Čempionāta norisei tik ļoti vajadzīgais ledus uz ezeriem visūr kusa, burtiski, pa stundām, un organizātoriem galvassāpju netrūka.
Ceļojums, protams, radīja iekavējumus manā darbu kalendārā, taču Latvijas komandas uzvara pasaules čempionātā sagādāja neaizmirstamus mirkļus, bez tam tā arī man ļāva tikt pie dažām spēļu mantiņām - jaunākajiem eholotu un GPS aparātu modeļiem. Vienlaicīgi, ar Baltijas jūras valstu delegāciju vadītājiem izdevās pārrunāt dažas domas par Baltijas līgas izveidošanu. Baltijas līga ļautu visas mūsu sacensības padarīt plašākas un interesantākas. Vienojāmies, ka Prāgā, kur maija sākumā notiks CIPS kongress, sarunas tiks turpinātas.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!


Pēc iepriekšējā nedēļā patīkamā laika nedēļas nogale Latvijā atnāca galīgi nepatīkama. Rīgā tikai +3 - 4°C, lietus, vējains. Ledus Latvijā un tuvajā pierobežā visās zivainākajās vietās ir vai nu bīstams, vai pazudis. Pat uz Peipusa ezera copes sezona beigusies, jo uziet uz ledus ir aizliegts. Upēs ūdens līmenis augsts un iet ledus. Attiecīgi, pirmā pavasara aktivitāte - vimbu sezona vēl nav nopietni sākusies, kaut gan atsevišķi eksemplāri ir šur tur noķerti. Tomēr tauta kļūst nemierīga, tāpēc jau nākošnedēļ sāksies RMMB biedru apgāde ar Lielupes vimbu licencēm.
Jūras cope, kaut gan ienāk ziņas par atsevišķām veiksmīgām copēm, arī nav vilinoša, šobrīd, galvenokārt, sliktā un stipri vējainā laika dēļ.

Dārzā šogad samērā agri parādījušies parastie pavasara vēstneši - sniegpulksteņi un pīles. Pierādījumam saglabāju dažas pavasarīgas bildītes.

Uzdūros labam interneta resursam, kurā var atrast pieeju daudziem iespaidīgiem videoklipiem par copes tēmu. Ir arī interesanti raksti, no kuriem mani ieinteresēja Pete Riola rakstiņš, par to, ko amerikāņi domā par zvejas ierobežošanu savos ezeros. How about limited harvest or catch and release only on some small lakes?
 
18. 03. 2007.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

jst jst - 23-03-’07 17:31

Par to maksas pasākumu nesapratu. Es nevienam nemaksāju, man neviens nemaksā. Piektdienas ziņas parasti varu ielikt tikai vakarpusē. Noteiktu ieskatu dod arī ceturtdienas līmenis, kuru var redzēt jau no vakardienas.

Egi / tas pats/ Egi / tas pats/ - 23-03-’07 11:54

Jāni! Saprotu, ka ir maksas pasākums, bet vai tomēr nevarētu vismaz uz piektdienām apdeitot ūdens līmeņa rādījumus. Tagad uz pavasara copi tā tiešām būtu ļoti noderīga lieta visiem copēt gribētājiem. Veiksmīgu nedēļas nogali!

Maksis Maksis - 20-03-’07 09:52

Šī jaunā interneta adrese ir lieliska iespēja smelties jaunu informāciju un gūt priekštatu par copes manierēm un īpatnībām citviet copes pasaulē.Paldies Tev par šo informāciju…(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.