« Aprīļa sīkumi | Home | Vaislinieku zveja un … »

Mums izdevās!

Pa Lieldienām 6 latvieši devās uz FIPSed rīkoto the 3rd World Black Bass Angling Championship, kas šoreiz notika Caspe, Spānijā.
Komandas sastāvs:
Laiva 1 – Andis Miezis un Harijs Raciborskis;
Laiva 2 – Edgars Grimze un Normunds Nordens;
Laiva 3 – Ingus Goltiņš un Andis Kazušs.
„Saulainā” Spānija sagaidīja mūs ar tīri latvisku laiku - mākoņainu un vēsu. Kad ieraudzijām Ebro, mums garastāvoklis pasliktinājās vēl vairāk. Ūdens upē – kafija ar pienu. Pa upi peld koka gabali. Ziņas no vietējiem – ūdens līmenis ir +1.5 m virs parastā, tas pēdējā laikā ir 4 reizes mainījies, arī ūdens temperatūra ir ļoti zema priekš Bassiem. Nu ko, visiem apstākļi vienādi. Kopā ar Latviju, šogad piedalījās 9 valstis. Katrā komandā pa 3 laivām.
Pirms atklāšanas ceremonijas sapazīstamies ar Austrijas komandu, kas šoreiz piedalās pirmo reizi. Viens no šīs komandas dalībniekiem runāja arī spāniski. Viņš mums izstāstīja, ka vietējā Caspe avīzē ir ielikts raksts par Pasaules čempi. Arī uz ielām bija izlīmēti plakāti par gaidāmo notikumu. Viņa raksta atstāsts bija, ka Latvijas un Austrijas komandas ir minētas, kā vājākās, kā arī viens no Austrijas komandas sastāva, kļūdas pēc, ierakstīts Latvijas komandā.
Trešdiena – oficiālo treniņu diena. Pēc FIPS nolikuma, pirms šīs dienas čempionāta dalībnieki nedrīkst šajā ūdenskrātuvē makšķerēt. Nu ko, atrodam izlozētās laivas un dodamies Bassot. Rezultāti – pa zivij virs 2kg noķer Normunds un Harijs. Svērtas tās netiek, jo pēc īsas fotosesijas, saudzīgi tiek atlaistas atpakaļ. Lai gan uz kopējā fona izskatāmies lieliski, tomēr lielas cerības nelolojam.
Ceturtdiena – pirmā sacensību diena. Stipri līst, auksts. Basi mūs pilnībā ignorē. Andim K. piesakās 25kg sams ( tas godam tika izvilkts ar 0,28 monofīlo auklu ), Andim M. - 5kg sams un 7 zandarti ( 1,5-3kg ). Diemžēl, šīs zivis ieskaitē neiet un tiek atlaistas. Izlīstam līdz ādai un stundu garajā braucienā uz finiša vietu ar ātrumu aptuveni 70 km/h, izsalstam pamatīgi. Līdz laivu izvešanai krastā, vēl salstam laivās ap pusstundu. Noskaņojums draņķīgs, jo bez zivs uz skatuves kāpt negribas. Pa galvām sāk risināties matemātikas uzdevums – kāda X pēc šitā mocīties, ja Basi mūs ignorē. Bet zinām, ka rīt tāpat būsim „uz strīpas”.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!


Piektdiena – otrā sacensību diena. Man piesakās 2,438kg Bass. Komandu vērtējumā tas dod 6. vietu.
Sestdiena – pēdējā sacensību diena. Protams, līst, bet ne tik stipri, kā ceturtdien. Ar Normundu sākumā trāpām uz zandartu vietu, bet, lai netērētu laiku, no turienes aizmūkam. Normundam piesakās 2,384 kg Bass, Andim M. - 2,492 kg. Pēc sacensībām, ieejot pie organizatoriem, lai uzzinātu rezultātus, dzirdu - „Congratulations to Silver medalist!”. WOW, izrādās es ar Normundu esam ieguvuši otro vietu laivu ekipāžu vērtējumā, bet komanda kopā – bronzas medaļu. Normunds N par šo faktu teica - meistarību nodzert nevar (joks). Diemžēl, lielākās zivs ķērājus neapbalvoja, jo Andim M. un man bija divas pirmās vietas lielāko zivju konkurencē. Vēl jāpiebilst, ka 14 ekipāžas vispār palika bez zivīm. Mūsu bronza bija liels trieciens pārējo profesionāļu komandām (viens itālis pat raudāja ).

Nākošais FIPSed World Black Bass Angling Championship notiks 2008. gada oktobrī, Itālijā.

BTW, Paldies SIA Salmo un Latvijas Makšķerēšanas Sporta Federācijai par atbalstu.

Ne asakas, Edgars Grimze.
 
16. 04. 2007.

  Seko jaunumiem Facebooktwelve comments

Exputnam Exputnam - 20-04-’07 14:18

Protokolu linx ir jst iepriekšējā raxta beigās. Ne krievi, ne amerikāņi nepiedalījās.

Exputns Exputns - 20-04-’07 10:23

Super!!!! Apsveicu Latvijas komandu!!! Pagājušogad Alquevā pārējās komandas noteikti negaidīja, ka šogad būs tāds izrāviens… nabaga itāļi…man jau patīk viņu pašpārliecinātais pārākums, bet forši ka var to nedaudz apcirpt… :D
Bet noteikti noteicošais ir pareizais komandas sastāvs….bez graujošiem indivīdiem….

Kā veicās Yamomoto pārim? Kā kolēģiem no Krievijas komandas?

JK JK - 18-04-’07 09:26

līdzjutējam
Nosēdies uz zemes. Šajā valstī lielākajai daļai ir pofig, kas to vārdu nes pasaulē un tikai tad, ka kaut kas ir izdarīts, tad nu visi bučo, dala dāvanu kartes un sauc par varoņiem. Te es domāju mūsu zemledus panākumus. Piemēram R.Bergmanis, cilvēks ar divām augstākajām izglītībām un viens no pasaules spēcīgākajiem cilvēkiem armijā ir tikai dižkareivis.
Ja visi uzņēmumi paralēli hokeja komandām un basketbola komandām kādu naudiņu ziedotu arī copes komandām. Bet, kad iepazīsties ar tiem sportistiem, tad beigās izrādās, ka zem lielajiem nosaukumiem apakšā arī ir pašu sportistu nauda. Lielie naudas maisi tikai nopērk kreklus vai citas lietas, uz kurām var uzlikt savu logo. Pārējo pērk paši sportisti. Tā kā pārmetumi Salmo ir nevietā.
Kad spēlēju hokeju, tad mans ekpējums bija līdz 500 Ls, volejbolā dārgākais bija botas 200 Ls, bet copē aprēķinot visas nepieciešamās lietas, lai varētu startēt augstā līmenī, tad tieci pie 5000 Ls apmēram. Un tam paralēli vēl vajag visu ūdenī metamos un ceļa izdevumus. Tad parēķini, cik maksā hokeja vai voleja komanda un cik 5 cilvēku copmaņu komanda. Uz pirmajiem iet skatītāji, bet uz copi reti kurš.
Nu kaut kā tā.

cits līdzjūtējs cits līdzjūtējs - 17-04-’07 21:40

Nav ko sūkstīties, letiņi izvēlas citas prioritātes, nodokļu maksātāju nauda tiek atdota profesionālajam sportam. Hokejam, basim, futbolam. Citi veidi saņem uzmanības kripatas.
Tipiska bija šovakar Ponorāma, tā pati, kas tērē mūsu naudu.

Citēju: “Hokejā mūsējie zaudēja…, basketbolā…., Maskavas Dinamo nodrošināja vietu pusfinālā…., Golden State Wariors…., Nugets uzvarēja… Aiversons…, NHL New Jersey….,Marats Safins pārvarēja…Ernests Gulbis zaudēja….” Ziņu beigas. Visi apmierināti smaida. :-)

Tādas ir Latvijas sporta ziņas. Tas pats notiek regulāri 10x dienā, visos mēdijos.

NG  NG - 17-04-’07 20:47

Pēdējais komentārs izraisa nelielu smīnu, jo vēl mēnesi atpakaļ visi tieši šo pašu tēmu mala par ziemas čempionātu, protams, ka ir patīkami saņemt atzinību un vērtīgas balvas, tomēr tas noteikti nav noteicošais, lai piedalītos sacensībās, galvenais ir iekšējais pašapliecināšanās gars, tas urdītājs, pateicoties kuram vispār kaut kas notiek neolimpiskajos sporta veidos. Lai vai kā, tomēr lielā mērā tieši pateicoties daudzu peltā SALMO atbalstam ir iegūti čempionu tituli un mūsu valsts makšķernieki ir iekļuvuši pasaules elitē, kā jau tev Edgar to teicu arī reāla finansiāla labuma no tādas atbalstīšanas nav nekāda, tieši otrādi tikai izdevumi, pietam lieli, tāpēc cerēt uz lielu sponsoru rindu ir velti, ja izdodas atrast kādu veiksmīgi strādājošu kompāniju, kuras vadītāji ir reāli copmaņi un kuriem ir vēlme izdarīt kaut ko labu, tad jums stipri veicās, tikai nevajag viņiem solīt zelta kalnus.

līdzjutējs līdzjutējs - 17-04-’07 18:10

cien.Stikuta kungs, vai mūsu zēni nav pelnījuši ko varāk par Salmo inventāru 300Ls vērtībā uz sešiem par Latvijas popularizēšanu starptautiskā makšķerēšanas sporta pasaulē par saviem(ne maziem!) līdzekļiem? Domāju ne viens vien plašajā pasaulē pēc šī mūsu sportistu panākuma meklē kartē mūsu mazo LATVIJU.

edgaram edgaram - 17-04-’07 11:07

visu cieņu par panākumu, bet liekas – aizrāvies nedaudz(h)

EdgarsG EdgarsG (Email ) - 17-04-’07 10:46

Un kas attiecas uz Normark, tad Normark piedāvāja mums iegādāties rīkus par draudzīgu cenu, bet laika trūkuma dēļ šo iespēju nerealizējām. Starp citu Normark Latvijas filiāle nav lēmumu pieņēmējs par sponsorēšanu starptautiskos mačos. Viņu apgrozījums šajā mazajā tirgū arī nav liels, kā arī sponsorēt komandu, kuras panākumi ir maz ticami, lēmuma pieņēmējam šķistu nauda vējā. Kā piemēru varu minēt, ka izstādē satikos ar Spānijas makšķerēšanas firmu Grauvell. Piedāvāju, ka varam piedalīties kādā viņu mārketinga pasākumā Spānijā par nelielu, bet godīgu atbalstu. Uz to saņēmu sakarīgu atbildi, ka firmas atbalsta politika ir atbalstīt tikai jūras makšķerēšanu, jo BlackBassu equipment tirgū Spānijā stabili valda amerikāņu brendi. Vispār jau Normark produkcija tur arī ir cieņā, un piemēram labāko BB makšķerēšanas kātu, G-Loomis izplatītāji Eiropā arī ir Normark. Atbalstīt mūs varētu ne tikai makšķerēšanas piederumu ražotāji, bet arī citi (it sevišķi starptautiski) brendi. Piemēram GPSi un reāls GoreTex apģērbs būtu ļoti noderējuši.
Ne asakas!

EdgarsG EdgarsG (Email ) - 17-04-’07 09:02

Nau ko skaitīt cik katrs atbalstīja, cik nē. Attiexme ir svarīga un mēs to novērtējam. Ja gribat atbalstīt mūsu piedalīšanos nākošajā PČ, raxtiet. Gribu vēl piebilst, ka diez vai Itālijā varēsim iztikt bez iepriekšēja treniņa. Šoreiz neparastie laika apstākļi visus nostādīja vienādās pozīcijās, savādāk komandām, kas bija Ebro bijušas, protams būtu lielāki panākumi.

es zinu es zinu - 17-04-’07 08:35

inetā izmaksas ir redzamas: 6 cilvēku komandai 3250eur dalības maksa + 750 par katru laivu(3 laivas), + transporta izmaksas, + citi izdevumi. Mūsējiem neviens neko neapmaksā, vnk sadala izdevumus uz 6. Tā lūk , tādēļ dubultprieks par mūsējo panākumiem! MALAČI !

viens no sponsoriem viens no sponsoriem - 17-04-’07 07:36

oskaram
Ar to fui tu iebrauci baigās auzās. Ja zini ienes skaidrību un uzraksti kas un cik nosponsorēja. Stulbi ir sākt skaitīt visus kas nav sponsori un apstāties pie viena vārda Normark. Kāpēc nepiemini AirBaltic vai vēl nezin kādu, kas palika malā? ;-)

Vīri tiešām malači, šis veids laikam nav lētais. vai nevar kāds zinātājs pateikt cik tāds brauciens komandai izmaksā, kas to visu apmaksā.

Izdevumi šoreiz bija aptuveni sekojošie – katrs komandas dalībnieks ziedoja 2000 latus, lai segtu gandrīz visus ar līdzdalību saistītos izdevumus, SIA Salmo sponsorēja inventāru 300 latu vērtībā, LMSF 480 latu apjomā finansēja tērpu iegādi.

oskars oskars - 16-04-’07 23:15

malači mūsējie :) no sirds apsveicu,tiešām neizsakāms prieks :) liels paldies Salmo,par atbaslstu. negribās jau to teikt,bet liels, fui,Normark,gabals būtu nokritis,ja vismaz simboliski būtu nosponsorējuši mūsējos?(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.