« Aprīļa sīkumi | Home | Vaislinieku zveja un … »

LMSF konference 2007

Vakar Rīgā, viesnīcā Maritim notika kārtējā Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas konference.

Konference apstiprināja prezidenta ziņojumu par darbu iepriekšējā periodā, norādīja uz pasākumiem, kurus jāveic tuvākajā laikā un veica dažas izmaiņas LMSF valdes sastāvā.
Līdz ar to līdz 2011.gadam valde var darboties sekojošā sastāvā - Raimonds Vaišļa (SIA Salmo), Valdis Holbergs (Rīgas Mušiņmakšķernieku klubs), Zigismunds Sipko (PBLMS), Ārijs Ūdris (MK Amber Carp), Normunds Grabovskis (SIA Salmo), Agris Ziediņš (SIA Bauers un Ko), Jānis Mančass (SIA Normark Latvija - Rapala), un Viesturs Rozentāls (RMK). Prezidenta pienākumus turpinās pildīt Jānis Stikuts (RMMB).
Lai klubi varētu pilnvērtīgāk iesaistīties federācijas darbā, visi vienojās, ka paziņojumi par valdes sēdēm turpmāk tiks izsūtīti pa e-pastu visiem federācijas biedriem ( LMSF biedri ir juridiskas personas).

Blakus uzdevumiem, kuri definēti statūtos, kā svarīgākos konkrētos pasākumus, kas jāveic turpmākajā periodā, konference norādīja sekojošos:
- rūpes par makšķerēšanas sportam piemērotu modernu bāzu attīstību un esošo uzskaiti;
- publiskot Latvijas izlašu veidošanas principus;
- pilnveidot darbu ar jaunatni, sākt līdzdalību starptautiskos makšķerēšanas sporta pasākumos, kuri tiek organizēti jaunatnei, tai skaitā pasaules jauniešu čempionātos;
- jāiesaistās pasaules un Eiropas čempionātos, kuri notiek starp sievietēm;
- uzlabot sakarus ar masu mēdijiem, lai labāk parādītu Latvijas sportistu sasniegumus starptautiskās sacensībās un notikumus Latvijā;
- paplašināt darbu ar sporta tiesnešiem;
- izpētīt iespējas izveidot sporta klasifikāciju;
- lai vēl vairāk celtu sacensību organizācijas līmeni un paaugstinātu to kvalitāti, popularizēt labāko sacensību praksi;
- jāizstrādā noteikumi, kuri regulētu sportistu pāreju starp LMSF klubiem.

Sakarā ar to, ka nepārtraukti aug dalībnieku skaits visos čempionātos un problemātiska kļust sacensību kvalitāte, izskanēja doma, ka turpmāk čempionātos būtu jāpielaiž tikai klubi, kuri ir federācijas sastāvā. Tā kā makšķerēšanas sportā pamazām sāk veidoties Baltijas līga un paplašināsies iespēja labākajie klubiem piedalīties augstāka līmeņa starptautiskās sacensībās, jādomā par Latvijas līmeņa sacensību skaita samazināšanu, pārejot uz sistēmu, kad čempionāti tiek organizēti vienā kārtā (vai posmā). Vienlaicīgi būtu jādomā, kā paplašināt zemāka līmeņa sacensībām, lai tajās varētu iesaistītis katrs klubs. Piemēram, attīstot reģionālās sacensības.

Šeit publiskotais materiāls nav konferences protokols, tās ir tikai tēzes, kuras es atzīmēju savos pierakstos. Vienojāmies, ka par katru no šīm domām uzsāksim arī plašāku diskusiju šajā interneta lapā.
 
19. 04. 2007.

  Seko jaunumiem Facebookfour comments

JR JR - 23-04-’07 22:18

Kā tur ar tām balvām, ko dod valdība čempioniem? Vai tas Ventas olimpietis ar varētu saņemt? :-)

Neolimpiskajos sporta veidos tie, kuri izcīna augstas vietas CIPS pasaules vai Eiropas čempionātos, var saņemt ievērojamas naudas balvas par augstiem sasniegumiem sportā. Par to parasti Nacionālā sporta padome lemj vienreiz gadā, gada beigās. Gaidīsim, kā Latvijas sporta dzīves vadītāji lems par mūsu šī gada pasaules čempioniem.
Ventas olimpiāde nav nevienā sporta pasākumu kalendārā, tādēļ Ventas olimpiskajam čempionam šī naudas balva ietu garām.:-)

??? ??? - 23-04-’07 17:17

Kas tas par starptautisko lašu čempionātu, kurš esot bijis Salacā?

Lai gan man tas ir jaunums, ka lašu copes pasākumu, kurš notika Salacā, kāds ir nosaucis par starptautisko lašu čempionātu, atkārtošos. Vairākkārt jau esmu rakstījis, ka katra fiziska vai juridiska persona savu pasākumu var dēvēt, kā vien vēlās, un uz savām balvām rakstīt, ko vien vēlās. Piemēram, vimbu copi Ventā kāds varētu nosaukt par Ventas olimpiādi, bet Gunti Kuldīdznieku pasludināt par olimpisko vimbu copes čempionu un zelta medaļnieku.

lauki lauki - 23-04-’07 09:55

Pastāstiet kāds kas tā tāda makšķernieku asociācija. Mani paziņas tādu nezin, kaut gan tas pats Olte tur it kā esot liels vīrs. Pa radio dzirdēju šie pārstāvot Latvijas makšķerniekus. Gribēju tik paparsīt kas to stulbumu noteikumos ar zivju piebeigšanu izdomājis.

Varu tikai ieteikt šo jautājumu uzdot asociācijai. Man precīzu ziņu nav, tādēļ nevaru sniegt atbildi. Zivju piebeigšana, kā tu raksti, ir priekšlikums, kuru MN iekļāva pēc LMA priekšlikuma.

JK JK - 19-04-’07 08:15

“Tā kā makšķerēšanas sportā pamazām sāk veidoties Baltijas līga un paplašināsies iespēja labākajie klubiem piedalīties augstāka līmeņa starptautiskās sacensībās, jādomā par Latvijas līmeņa sacensību skaita samazināšanu, pārejot uz sistēmu, kad čempionāti tiek organizēti vienā kārtā (vai posmā).”

2 jautājumi par šo :
1. Vai tas nozīmē, ka Latvijas čemionāts būs vienā/divās dienās vai arī LR posms tiek apvienots ar Baltijas līgu.
2. Ja apvieno šos abus pasākumus vienā, tad cik komandas ir plānots pielaist, jo cik saprotu, tad bez Daugavas mums nav neviena ūdenstilpne ar ļoti garām, vienveidīgām krasta līnijām?

Manā tekstā ir rakstīts -…jādomā par…Attiecīgi, nevaru tev atbildēt, ko kas nozīmē, vai, cik plānots pielaist, jo konkrētu plānu vai priekšlikumu vēl nav. Iespējams ir jebkurš variants, par kuru mēs visi kopā vienosimies.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.