« No Itālijas | Home | Ceļojums uz ziemeļval… »

No Modenas Itālijā

Šodien šeit beidzās 2007.gada Eiropas čempionāts pludiņmakšķerēšanā. Uzreiz jāsaka, ka mēs tajā ieņēmām ierasto vietu otrā desmita beigās. Precīzāk, komandu vērtējumā ieguvām 21.vietu.
Pirmā diena izvērtās samērā veiksmīgi. Rita savā sektorā bija 8.vietā, Normunds - 11., Ivo - 18., Jevgēnijs - 19., Genādijs - 25.vietā. Komandai kopā bija 18.vieta.
Neveiksmīga izrādījās otrās dienas taktika. Mūsu komandas dalībnieku lomi palika iepriekšējās dienas līmenī, bet mūsu tuvākie konkurenti savus lomus uzlaboja, kā rezultatā mēs noslīdējām trīs vietas zemāk.
Komandu vērtējumā pārliecinoši pirmās trīs vietas ieguva itāļi, angļi un francūži.
Individuāli labākie bija itāļi Ballabeni (2 punkti, loma svars 21,850 kg) , Falsini ( 3p., 20,42 kg) un francūzis Dellanoy (3 p., 18,810 kg).
Mūsējiem sekojošie rezultāti.
Rita Verza-Grabovska - 43.vieta ( 20 p., 16,070 kg), Ivo Kalnmalis - 78. vieta (33 p., 10,580 kg), Normunds Grabovskis - 89. vieta ( 37 p., 9.130 kg), Jevgēnijs Grigorjevs - 90. vieta ( 38 p., 11,780 kg), Genādijs Grigorjevs - 109.vieta (48 p., 8,980 kg).
Detalizētāks izvērtējums būs vēlāk.
 
25. 06. 2007.

  Seko jaunumiem Facebookeigthteen comments

NG NG - 03-07-’07 12:55

neko nevajag, brauc un brauc, galvenais, lai skate neiet uz beigām, visādi citādi pasaki – labas dienas, reģistrācijas apliecība, reizēm apdrošināšana, pase, pat tiesības uzprasa tikai reizi 5 gados, i to kaut kur uz Polijas robežas.

JK JK - 03-07-’07 10:12

Kolēgas pasaules braucēji.
Vai ar līzinga kompānijas mašinu braucot ārā no Latvijas kaut kādi mistiski papīri nevajag? Kādreiz vajadzēja notāra apstiprināta pilnvara, bet to laikam atcēla 2005/2006 gadu mijā. Un vai LV uz dibena arī jābūt?

Agris Agris - 30-06-’07 20:29

Jā piekrītu tev, biju par 100% pārliecināts, ka otrā kārta būs pēc Vāles,vakar zvanīju JS viņš arī īsti nevarēja pateikt, kādēļ tāds bordelis.Bet ceru, ka Nēmūnas upe mūs attalgos ar labiem lomiem, esmu tur ķēris, gatavojat smagos plakanos pludus. Normi, piezvani savam draugam Brudam, viņš tur ir ķēris vairāk kā 20 kg 3 stundās. Leiši apstiprināja šos datumus.

NG NG - 30-06-’07 17:57

Leiši vienā balsī apgalvo, ka Baltijs čempionāta 2.tūre notiks nākošo sestdienu un svētdienu, t.i. 7.un 8. jūlijā, tā esot bijis no paša pirmsākuma paredzēts, Aurelius man solījās atzvanīt, be to neizdarīja, ja ko uzzināšu noteikti došu ziņu, ja tā būs, tad ar motiļiem būs problēma.

Agris Agris - 30-06-’07 12:18

Pabijām mēs Modēnā un klātienē visu pavērojām. Kā atzina vairums manu draugu,ar kuriem vērojām šīs sacensības, šī bija tiešām izdevusies cīņa, kur rezultātu noteica meistarība un pareiza taktika. Divas dienas bija lieliska iespēja pavērot vadošos pasules makšķerniekus. No malas skatoties vis likās ļoti vienkārši, no starta sabaro un pēc tam tikai štancē mazo karūsiņu, visu laiku uztorot tempu un regulāri piebarojot. Visā šajā vienkaršībā arī slēpās panākumu atslēga, kā man pēc sacensībām pastāstija anglis Stīvs Gārdners. Otrajā dienā viņam pietrūka pēdējo 20-30 min, jo vienkārši pazuda zivis un viņš palika sektorā tikai otrais,kas neļāva ieņemt vietu uz goda pjedestāla. Tās pašas likstas bija arī mūsu Ivim,tikai ar lielākiem tukšuma brīžiem. Divas dienas Ints bija Ivja palīgs sektorā un visu redzēja klātienē, tiko zivis normāli copē viss ir štokos,temps pietiekošs un labs zivju izmērs,tad 20min pa tukšo un tā visu laiku,tur arī pačabēja tie pāris kg līdz vēl labākam rezultātam. Otrajā sacensību dienā pavēroju Ritu, baigais malacis, izvēlējās atšķirīgu taktiku no večiem, ķēra tuvāk, līdz ar to arī ātrāk, bet par nelaimi palaida pāris karpiņas, pie 8,5kg vēl kādi 2kg un rezultāts būtu vēl labāk. Pirmajā dienā arī itāļi savā televīzijas pārraidē atzīmēja Ritas sniegumu. Būtu visiem izdevies tāds starts kā Ritai, Normundam nebūtu pamats gausties, bet tāda tā makšķerēšana ir te tev ķerās, te neķerās.
Pie mums Latvijā visiem no bērnības ir uzskats, ka kārūsiņas ir viegli noķerama zivis, bet tur varēja redzēt cik tā cope bija cimperlīga. Ne jau nejauši itāļi bija spicē, viņiem ir baigi uzsista roka uz karūsām, jo ļoti daudzās sacensībās viņi ķer tieši karūsas. Pirmajā dienā pēc skaita viss vairāk saķēra Gārdners, 204 zivis, bet otrajā Ballabeni, Falsini un Raisons noķēra pie 240 gab., tas tiešām ir baigais temps, bija uz ko paskatīties.
Domāju vēlāk uzzināsim kādēļ mūsējiem tik labi neķērās, pēc mačiem nesanāca aprunāties, jo uz uzvarētāju apbalvošanu tikai mūsu komanda nebija ieradusies,gan jau tam bija kāds nopietns iemesls. Kopā ar mums pavērot sacensības bija atbraukuši arī citi letiņi, viņi bija diezgan izbrīnīti par tādu mūsu komandas attieksmi.
Tiekamies pēc pāris nedēļām Valles dīķī,paķersim tikpat sīkas karpiņas, kā itāļu karūsiņas.

JK JK - 28-06-’07 11:35

mirtins
Tā vien dažreiz gribās tevi saķert aiz matiem un uz celi izslēgt! To teikumu par uzkāpšanu es neizlasīju :DDD Bet ja nopietni, tad aizejot vienam spēcīgam sportistam no tik liela čempionāta kā mūsu, tam ir graujošas sekas. Ir piemēri arī tepat Latvijā pagājušās sezonas beigās. Un tas nav vēl viss. NG tomēr ir daudz darījis, lai to čempionātu veidotu. Piemēram pateicoties viņam arī es ienācu šajā slimo kolektīvā.
Un kas no tā iegūst? Paliek retākas favorītu rindas un pie labas veiksmes kāds cits tiek uz pjedestāla, bet medaļas garša jau ir cita. Un no kā tu mācīsies? Es piemēram datorā skatoties, katru mirkli ķēru, ko varēja redzēt no lielajiem grandiem. Paskatoties to roku veiklību un ātrumu, kā strāda, no tā jau vien iedzen respektu. Nedomāju, ka pie mums ir kāds sportists, kurš 3 stundas var ar vienu roku mest barību un vienlaicīgi ar otru slidināt štekeri iekšā. Bez meistariem nav līmenis un tad jau arī jēga zūd.
Mēs tak abi varam arī taisīt daiļslidošanas konkursu. Viens būs uzvarētājs, bet vai uz Eiropas čempi mums būs ko darīt? bla,bla,bla ….
Ceru, ka NG tiks pāri šim kalniņam un tādas dumjības vairs nerunās. :-)
Breksis vēl ir kūtrs, bet aizdomīgs ūdens paliek. Kaut kad sprāgs 100%.

mirtins mirtins - 28-06-’07 10:52

JK – nu jāsaka zives klasiķa vārdiem, dabūsi pa apakšmuti:D es varu zbacaķ tādu teikumi, ka vecais Upīts apmetīsies uz otriem sāniem:))

Tu jau esi pirmais kurš priecāsies, ja NG aizies, tu jau cierē uz kāpšanu no Asara uz Salmo:DDD

labāk pasaki, vai tavā speķa robā brekšuki jau ņem(as)?:))

JK JK - 28-06-’07 09:02

NG
Neķer kreņķi par šī gada vasaras izlasi neviens neko nevar teikt, jo tiešām aizbrauca pirmais 5 un arī MAVERs parādīja, ka ir nopietni sportisti ieguldot savu naudu citu cilvēku līdzi ņemšanā. Starts ir tāds, kāds tas bija.
Par prom iešanu uz laiku, tu nesteidzies, jo es vēl neesmu tevi vienā sektorā apspēlējis. Nu ja es to paspēju izdarīt šosezon, tad jau nekas tevi nedrīkst traucēt. (rakstu ar smaidu līdz ausīm)
Vienīgi kas notiks ar jau tā mirstošo vasaras sportu un Salmo komandu? Nu labi tevi kāds aizstās, bet ko darīs tā komanda no kurienes to sportistu paņemsiet? (jau nopietnāk)
Aiz neko darīt saskaitīju komatus vienā tavā teikumā, iepriekšējā komentārā. Aš 9 gabali. Mans domāt, ka pat mirtins tik garu teikumu nevar uzrakstīt. (atkal jokoju)
Bet reāli Itālijā dabūjāt pieredzi, ko varēsiet tagad abos atlikušajos LR čemja posmos izmantot, jo tas Valles dīķis ar savām karpām un karūsām noteikti jums atdosies.

NG no mājas NG no mājas - 27-06-’07 21:32

nejauc vecīt pirkstu ar pim…, vasaras mačiem federācija mani ievēlēja kā izlases komplektētāju, ko šajā gadījumā pat nevajadzēja darīt, jo brauca pirmais piecinieks, Maver sportisti apmaksāja profesionāla trenera, ne makšķerēšanas, braucienu, tieši tāpat tika apmaksāts brauciens vēl diviem puišiem, kas tikai to vien darīja, kā filmējqa un vēroja favorītus itāļus, komandas darbs bija tāds kāds vēl līdz šim nekad nebija bijis, tāpēc jebkuru tavu , no gaisa ņemtu, komentāru var uzskatīt tikai un vienīgi par tukšu runāšanu, jo šo tēmu tu nepārzini. Nosauc man vienu cilvēku, kurš varētu būt izlases treneris- komplektētājs, cilvēku kurš ir parādījis, ka kaut ko saprot no makšķerēšanas un kurš var atļauties iebilst visiem no malas, kuriem tā gribās kaut ko ietekmēt komandu sastāvā vai taktikā, nekad neesmu teicis, ka esmu ideāla , vai pat laba kandidatūra, bet tik pat labi apzinos, ka uz doto mirkli nav neviena kurš šo “godpilno” darbu darītu. Es vecīt varu atbildēt par katru savu pateikto vārdu un par katru savu darbu, arī par ziemu, jā esmu pietiekoši godkārīgs, bet savu varēšanu un tēmas saprašanu esmu pierādījis daudzos mačos, un manuprāt nav nekā slikta, ja cilvēks apzinās savu vērtību, es no kautrības nenomiršu.

Jurchiks Jurchiks - 27-06-’07 15:09

Interesanti palasiit shito aizbildinaashanos. Vairaakus meeneshus mees te blaustamies, ka NG ir galiigi garaam kaa treneris (liidz shim vinjsh par taadu arii tika uzskatiits jo federaacija vinju par taadu izraudziijaas) jo izveelas sastaavu peec nedemokraatiskiem principiem un tagad vinsh taa kautriigi pazinjo – nu kas tad es par treneri, taads ierindas makshkernieks jau vien esmu. Tad jautaajums vinjam pasham – ja jau Tevi ieceela par treneri, tad kaapeec nepildi funkcijas? Un jautaajums federaacijai (laikam JST personaa) – kaapeec ieliekat taadu treneri, kuram nav iespeejas pildiit savas funkcijas, jo pasham jaamakshkeree? Atljaushos mineet atbildi – gribeejaam noshaut divus zakjus ar vienu shaavienu, domaajaam ka taa buus leetaak. Droshi vien ietaupiijaat, bet bez trenera iistajaa noziimee jau maajaas esot ir jaasaprot, ka neko neredzat apkaart un nevarat cetraas dienaas atkost situaacuju. Treneris ir taktikjis nevis copmanis (makshkereet vinjam protams ir jaamaak) un nekaadi spiegi jums neliidzees. Saprotu ka nauda ir tik cik ir, bet nevajag meeslus taisiit pashos pamatos. Ziemaa shitas numurs it kaa izgaaja cauri, kad treneris NG atmeta ar roku saviem pienaakumiem un raapaas uz ledus, jo redz baigi gribeejaas pacopeet, bet vasaraa shis ir cits staasts. Un nestaastiet man ka treneris nevar noseedeet chetras treninju dienas itaaliem franchiem angliem belgiem u.t.t. paseedeet aiz muguras un iebraukt temataa. Ceru dzirdeet konstruktiivu atbildi, jo zinu ka NG nav dumjsh. Varbuut mazliet godkaariigs…(h)

NG NG - 26-06-’07 18:40

Pirmkārt es šajā braucienā nebiju ne izlases treneris ne kas cits izņemot ierindas sportistu, otrkārt mūsu komanda ir tur kur tai arī šajās sacensībās bija jābūt, Rita vienīgā bija gatava nostartēt labāk, pietrūka treniņu un pieredzes, personīgi man pietrūka motivācijas, to gan nedrīkstētu teikt, bet es morāli briestu, ka man šī varētu būt pēdējā sporta sezona, vismaz uz laiku, kaut kas iekšā ir salūzis, Ivo pietrūka pieredzes un arī ātruma. Reālā situācija ir tāda, ka šādās sacensībās, kur liela nozīme ir tieši zivs izvilkšanas ātrumam, līdz idiotismam noslīpēta tehnika, ko var panākt tikai ar mežonīgu darbu un neskaitāmām pie ūdens pavadītām stundām, ko daudz maz strādājošs cilvēks reāli nevar sasniegt. Rita uz doto momentu ir vienīgākas var ātrumā sacensties ar grandiem, bet viņa to dara nevis ar tehniku, bet ar baigo gribasspēku, piemērs, līderiem bija pa 240 zivīm 180 minūtēs un tas ir uz 7-9 metrīgiem štekeriem, no mūsu sportistiem šādu rezultātu reāli varētu uzrādīt labi ja 2-3 un arī pēc ilgākiem treniņiem un ideāli pielāgotas barības un sakoncetrētām zivīm.
Zem nika PEKSIS noteikti slēpjās cilvēks, kurš pats vairāk ir teorētiķis, un arī pašvaks, tomēr man viņam ir jāpiekrīt, Latvijā nav cilvēka kurš ideāli atbilstu trenera statusam, runa ir par vasaru, un nav cilvēka kurš‘šo pienākumu gribētu uzņemties, šādam cilvēkam ir jāatbilst vairākiem kritērijiem, bet neba šeit un tagad par to ir jārunā.
Šajās sacensībās patiesībā pirmo reizi strādāja komanda, treniņu process notikās pēc pareizas shēmas, pietrūka vienas -divu treniņu dienu, jo bija nianses ko bija psiholoģiski grūti pieņemt, jo tās bija pilnīgā pretrunā ar visu līdzšinējo copes teoriju, ļoti specifisks ūdens, bet tai pat laikā arī ļoti interesants, no sava iepriekš teiktā netkāpjos, Latvija ir vidusmēra komanda un mūsu sportistu vieta ir ap vidu, par komandas lielu veiksmi jāuzskata iekļūšana ndesmitniekā, uz pjedestāla uzkāpt cerības ir tikai individuālajā vērtējumā, un arī uz doto momentu reāli tikai Ritai, gribētos jau teikt arī ka man, bet pirms tam jāsakārto domas un nopietni jāpastrādā.

peksis peksis - 25-06-’07 20:44

Mirtins- nu re viena gaiša doma. Protams, ka katram komandas dalībniekam būtu vajadzīgs viens cilvēks, kas būtu spējīgs saskatīt tos mazos knifiņus, kas līderiem dod uzvarošo rezultātu. Lai to saskatītu, pašam ir ļoti labi jāsaprot, kas tai virtuvē notiek un ļoti labi jāzin sava trenējamā iespējas, lai realizētu uzreiz tavus dotos padomus, jo sacensību laikā jau nevienu makšķerēt vairs neiemācīsi. Bet tā jau ir mazā utopija. Vismaz pašreiz.

mirtins mirtins - 25-06-’07 16:30

Peksis – visam tev piekrītu izņemot vienu – NG nav treneris klasiskā izpratnē:)) Trenerim nevajadzētu pašam copēt, bet koordinēt asistentus, kas pienes informāciju un analizēt situāciju. varbūt kādreiz kad uz mačiem varēs braukt ne tikai komanda, bet arī atbalstītāju loks – kas čeko notiekošo visos sektoros un pienes ziņas, un kāds stratēģis varētu to visu izfiltrēt un dot vadošus norādījums, tad varētu parunāt arī par treneriem:)) Latvijas čempionātā piedalās sešas komandas – visi visu redz un daudz maz ir skaidrs. Bet ja tev viena zona izstipjas tā, ka galu neredz, tad nevar zināt ko dara zonas kaimiņi, tikai pašus tuvākos. Un tad ir labi ja kāds pienes informāciju. Šādā gadījumā nelīdzētu arī viens treneris, kurš pats necopē, jo visiem aiz muguras neizstāvētu. nja… baigi sarežģīti tas viss… un baigais mārketings:))

Peksis Peksis - 25-06-’07 16:17

Jurchiks- varētu padomāt, ka uz trenera vietu pretendētu vesela rinda ļoti kompetentu treneru. Šobrīd Latvijā situācija ir tāda kāda viņa ir. Neredzu nevienu citu cilvēku, kas varētu un gribētu ieņemt šo vietu. Rezultāts atbilst mūsu spējām un varēšanām. Lai cerētu uz ko vairāk ir patstāvīgi jādzīvo un jātrenējas pa šiem Eiropas ūdeņiem un jāmācās no Eiropas vadošajiem sportistiem, bet tas prasa milzīgus līdzekļus, kuru nevienam nav.

kola kola - 25-06-’07 13:53

Rita jau labu laiku griež pogas ārā visiem Latvijas večiem. Neba viņai kāda sava spectaktika, vai te nospēlē sieviškais. Cik bija sieviešu dalībnieku Itālijā?

mirtins mirtins - 25-06-’07 12:28

Jurchiks – tu biki jauc. Ja kādā sporta veidā komanda cīnās par pirmo desmitnieku un neiekļūst tajā, neraugoties uz to, ka šajā sporta veidā tiek ieguldīti visādi līdzekļi tai skaitā arī no nodokļu maksātāju naudas… tad jā. Bet Situācijā, kad mēs cīnamies paši ar sevi, kad mūsu latiņa ir tik cik ir un ieguldījums sporta veida attīstībā ir tāds kāds tas ir:))) par ko tu runā?:))

Tavuprāt nomainot treneri Latvijas makšķernieki varētu pretendēt uz vietu pirmajā desmitniekā?… man domāt vienīgais kas ir – strādāt, strādāt un vēlreiz strādāt un krāt pieredzi…. Kamēr mēs darbosimies amatieru līmenī(kad makšķerēšana ir hobijs, nevis pamatnodarbe) tikmēr viss būs atkarīgs no atsevišķiem sportistiem. Kad mūsu makšķerniekiem būs tādi sponsori kā civilizētajā pasaulē, tad arī varēs prasīt atdevi:))

Jurchiks Jurchiks - 25-06-’07 11:50

Izskataas, ka komandas labaa gaisotne nav bijusi pietiekami laba, lai nostarteetu liimenii… Jebkuraa citaa sporta veidaa treneris atkaaptos no amata. Paskatiisimies ko dariis muuseejais speeleejoshais.

mirtins mirtins - 25-06-’07 11:03

Ballabeni – šitā vīra barību pāris reizes esmu lietojis arī Latvijā. Jāska – dārgi, bet labi. Brīnumi nenotiek, bet breksītis ķerās:))(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.