« Ceļojums uz ziemeļval… | Home | Kaķīša karpu maratons… »

Spiningotāji Engures ezerā

Savās mājās pat sienas palīdz, to kārtējo reizi pierādīja mērsradznieku ekipāžā Viktors Sibiļevs un Uldis Zutis, kuri izcīnīja 1.vietu Latvijas spiningošanas čempionāta 2.kārtā, kura 21.jūlijā notika Engures ezera laivu bāzē "Mazsaliņa". Cīņu par šīs kārtas uzvarētāju šoreiz izšķīra burtiski viens asaris, kurš pietrūka 2. vietas ieguvējiem Jānim Strazdiņam un Igoram Arahovskim no Daiwas komandas. Mērsraga ekipāžai bija 12750 g , Daiwas pārstāvjiem - 12637 g smags loms. Trešajā vietā ar 9942 g smagu lomu palika liepājnieku komandas Pie Kuzmiča ekipāža Gundars Urbančiks un Raitis Laivinieks.

Komandām labākās bija Daiwa (10 p.), Mērsrags 1 (23 p.) un Koknese 1 (25 punkti). Rezultātus var redzēt protokolā.


Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Lai gan karstā laika iespaidā daudzu spiningotāju prognozes par rezultātiem bija diezgan pesimistiskas, lomi pierādīja pretējo. Sacensību dalībnieki kopā noķēra 128 kg līdaku un asaru, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā pirmajā kārtā Lobē.

Engures ezerā pēdējos gados spiningotāju skaits ir strauji audzis, tādēļ netraucētas zivīgas vietas atrast dažubrīd ir diezgan grūti. Tādēļ arī šajās sacensībās rezultātu lielā mērā noteica pareiza stratēģija. Vinnēja tie, kuri iepriekšējā nedēļā bija veltījuši laiku zivju koncentrācijas vietu izpētei. Tas deva iespēju tūlīt pēc starta bez liekas kavēšanās doties uz šīm vietām, dažas no kurām atradās diezgan ievērojamā attālumā no starta vietas. Aktīva cope bija tikai dažas stundas līdz brīdim, kamēr saule pacēlās virs mežu galiem, pēc tam tā kļuva izteikti vājāka. Kas zivīgās vietas nepaspēja atrast pirmo pāris stundu laikā, palika zaudētājos. Lomos galvenokārt bija asari, piemēram, uzvarētāju lomā to svars bija maksimāli atļautie 10 kilogrami. Ievērības cienīgu līdaku šoreiz nebija.
 
22. 07. 2007.

  Seko jaunumiem Facebook69 comments

jst jst - 28-08-’07 20:02

Krišjānis
Lūdzu, pazvani man.

Haris Haris - 10-08-’07 13:49

Vieča, ja nevari precīzi, tad labāk vispār necitē manis teikto! Nekad neesmu tev teicis, ka tiesnesim laivā ir jāairē un tādas muļķības, ka laivā jāsēdina divus sportistus, katru no sava kluba arī nē.
JST, ja tas jauneklis biju domāts es, tad atvainojos, ka “garās diskusijas” laikā, kas sākās ap plkst. 21:00 nepamanīju, ka ap trijiem pie galda biji iemidzis, un pamodināju Tevi.:-)
Priekšlikumi būs. Šajā sezonā tāpat nekas nemainīsies, tā kā steigas nav.

??? ??? - 07-08-’07 23:07

pp
tu interesanti laid – lai dalība būtu prestīža lieta. Vaitad šodien tā nav prestīža lieta, ja visi grib piedalīties un vinnēt? Tāpēc ka nepiedalās biezie? Tie dzīvo savā pasaulē, kur labi ķerās, kad ir labi samksāts. Tautas pasākumi tos maz interesē, vai tad var pieļaut, ka plebeji vinnē. Parasti grozās tik tur kur kāds ministrs vai deputāts. Ja kāds atceras kā Ķirsons ar palīgiem gribēja visiem iekabināt Babītē. Kad neizdevās pameta. Tas pats bija ar Simsonu, kad tauta sāka šo presingot, nobālēja. Palika īstie veči, kam maciņa plānums un sīkās balvas netraucē. Tikko parādās kādi labi veči tā pat sponsori sarosās.
Viss notiek, to dažu neveiksminieku vai ņergu dēļ nav ko satraukties. Ja kāds notīs makšķeri, vieta tukša nepaliks, bet gaiss tikai uzlabosies.

pp pp - 07-08-’07 21:26

liecinieks biju tikai matu skaldīšanai,jo čempionātā šogad nepiedalos.jāizvilojas tagad,jo vēlāk var būt par vēlu.arī gaisa pilis nevajag būvēt.sākumā jāsakārto elementārās lietas ,sākot jau ar MN ievērošanu.kā jau tika iepriekš minēts ,var palielināt pieļaujamo mēru.nebūs jābaidās par diskvalifikāciju un arī ar dubļiem nevajadzēs mētāties.kāda ir ieņēmumu un izdevumu bilance nav pat māzākās nojausmas.neskatoties uz to mainīt kaut kas jāsāk.japadara sacensības interesantākas,lai dalība tajās būtu prestiža lieta,kā nekā LATVIJAS čempionāts spiningošanā.skatoties katrs savā mapītē un maciņā neko nepanāksim.padarot čmp pieejamu tikai bieziem makiem labāk nepaliks.gaismas stariņš ir-Latgales čempionāts spiningošanā.lai viņiem izdodas!nebūtu slikti noorganizēt “jautājumu un atbilžu mēnesi”,ja cien.J.Stikuta kungam nekas nav pretim. teiksim pēc čmp.pēdējā posma babītē publiski to paziņojot visiem dalībniekiem.tad arī redzēs cik reāla ir cien.BUKA kng.doma par divām pellām.

Vieca Vieca - 07-08-’07 17:36

Es tikai uzrakstīju ideju. Ja ir atbalstītāji, tad varam apspriest ka un ko. Nevajag neko atlikt līdz labākiem laikiem. Vai tad ir tik nabadzīgi Latvijas klubi, ka nevar nopirkt divas laivas +/-800 LVL. Ja nevar, tad nebūs tik daudz gribētāju piedalīties. Kas attiecās uz dalības maksām, tad sen jau vajadzēja palielināt. Dzīvs piemērs karpu LRC. Klubu dalība 120LVL no komandas, tie kas nav klubos 200LVL. Es pieteicos trešajā dienā, no brīža, kad bija izsludināta pieteikšanās un biju 11.Atrunāties mēs varam ilgi un dikti, bet varbūt beidzot ir vajadzīks kāds kas dara, nevis tikai runā…

mieru, kungi mieru, kungi - 07-08-’07 16:00

Piekrītu, ka jādzīvo tagadējā realitātē. Domāju, ka pietiktu, ja tiešām sacensībās tiktu ievēroti spēkā esošie MN, un noteikumi konkrētā ūdenskrātuvē. Piem., ja konkrētās ūdenskrātuves izmantošanas noteikumi neaizliedz lietot motoru, kādēļ to aizliegt sacensībās? Piem. šā gada 3posmi – Lobes ezerā elektromotors daudz nepalīdz mazā izmēra dēļ, bet Engurē un Babītē jebkādu motoru lietošana nav atļauta…diskusija atkrīt pati par sevi… Par vienādiem mēriem – NG minēja kanalizācijas trubas u.t.t., bet atceros kaut kad pats JST staigāja vienos mačos un dalīja Salmo uzlīmes ar 50cm mēru, izdalītu tagad pirms mačiem tādas un, gan visiem vienāds mērs, gan reklāma Salmo, un neviens nevarētu teikt, ka aizmirsis mēru un acumērs pieklibo.. Laivu pirkšanu un tiesneša nodrošināšanu katrā laivā prasīt nav reāli ne no organizatoru, ne no Mklubu puses, kas patiesībā ir domubiedru entuziastu pulciņš bez reālas naudas aizmugurē. Vnk pašiem dalībniekiem ir stingrāk jāvēršas pret pārkāpējiem, ja konstatēts pārkāpums, nevis jāsačukstas aiz muguras u.t.t. Vairums dalībnieku ir pazīstami savā starpā vairākus gadus, bet pārkāpēji tomēr ir viengadnieki…………

EdgarsG EdgarsG - 07-08-’07 13:25

Ideja par 3vietīgām laivām ir baigi OK (tas par Viečas HarijaR idejas atstāstu p.1). P.2 – pēc mačiem turpināsies stāsti, piem tev jau labi foršs airētājs gadījās, bet mūsējais lēni un skaļi airēja, tāpēc neko nenoķērām (vai arī speciāli gribēja ieriebt mūsu komandai). Secinājums – tam pirmām kārtām jābūt tiesnesim, bet airēt viņš var, ja grib pats.
P.3 Laivā 2vus sportistus katru no sava kluba – var tikai 2vu dienu sacensībās. Katru dienu cic nosaka braukšanas virzienu. Ja laivā sēž godprātix tiesnesis, tad arī ar vienu komandu laivā ir OK. Tiesnesis skatās uz piem. asaru salikšanu atsevišķi (tos taču katru atsevišķi nesvērs un vaļā nelaidīs. Var arī svērt un atlaist, ja nosaka piem. 20cm vai lielāku limitu asarim).
Nadaudz par vērtēšanas kritērijiem.
Svars pie atlaišanas neder, jo svariem rādījumi diezgan stipri atšķiras. Atliek tikai garums. Domāju, ka dalības maxas varētu segt (ja nepieciešams palielināt, bet budžetā jāiekļauj) vienādu lineālu izgatavošanu.
Tiesneša funkcijās varētu ietilpt arī uzmanīt lai sportisti saudzīgi izturas pret noķertajām zivīm. Vajadzības gadījumā izsakot piezīmes (iekļaujamas protokolā ar -0.5kg piem.) un norādod pareizo āķa izņemšanas veidu (caur muti vai žaunām). Tiesnesim jāparaxtās svēršanas protokolā un jātazīmē piezīmes, ja ir.
Par sacensību noteikumiem (SN) un makšķerēšanas noteikumiem (MN). SN ir jābūt pret zivīm saudzīgākiem par MN, BET NEKĀDĀ ZIŅĀ NE OTRĀDI. Var nolemt asarus no 25cm ņemt sacensībās vai līdakas 3 gab 55cm, bet vairāk par 5kg asaru vai 49cm līdaka uz cilvēku ir ārpus augstāk stāvošajiem MN.
Un vispār, kārtībai un saudzīgai attiexmei pret dabu, kā arī cieņai pret citiem sacensību dalībniekiem, pirmām kārtām ir jānāk no paša. Savādāk ne viens, ne divi tiesneši laivā nepalīdzēs izbeigt “riešanos”. Kad bijām Spānijā uz blackbasu čempionātu, tad dažām laivām arī nebija laivas vadītāja/tiesneša. Viņi bija atbraukuši ar savām laivām. Kapteiņu sapulcē izskanēja domā, ka jāliek klāt kāc no citas komandas. Bet diemžēl komandām nebija ko piedāvāt, bet organizatori par šādu iespēju nebija pabomājuši. Sacensību beigās par šo tēmu neiesniedza nevienu protestu, jo paši dalībnieki bija džentelmeņi un savus konkurentus arī par tādiem uzskatīja. UN NEVIENAM VISĀDAS FIGŅAS PAR CITIEM PAT PRĀTĀ NENĀCA!

Ideja par 3-vietīgām laivām ir laba, taču jau sen “apsūkāta” un nolikta sagaidīt labākus laikus. Neiz plūdīšu argumentācijā. Atbildiet sev tikai uz praktiskiem jautājumiem – cik laivas ir nepieciešamas, kurā ezerā tas viss notiks, kas nodrošinās airētājus utt. Salieciet kopā visu, kas ienāks prātā, uztaisiet ieņēmumu – izdevumu bilanci ( palīdzēs arī tā sauktā vājo un stipro pušu vai SVID analīze ) un, ja gribat aiztaupīt savu enerģiju, iedomājaties, ka LMSF visus iespējamos variantus un apstākļus ir jau analizējusi. Jādarbojas ir esošajā realitātē. Pasapņot, protams, nav grēks, bet es gribētu redzētu pilnu risinājumu, nevis tikai diskusiju par nebūtiskām detaļām. Atrisināsim jautājumu, kā tikt pie laivām, pēc tam varēsim ilgi filozofēt, ko labu var izdarīt airētājs – tiesnesis. Jau iepriekš prognozēju, neko principiālu tas nemainīs, bet parādīsies citas problēmas. Protams, dažiem pazudīs bažas par blēdīšanos un varēs ķert un ieskaitīt jebkuras zivis, jo tās varēs atlaist.
Starp citu, viens jauneklis mani pirms mēneša pamodināja naktī plkst. 03:00 un pēc garas diskusijas apsolīja, ka kaut kāds konstruktīvs priekšlikums drīz būs. Gaidīsim. :-)

JK JK - 07-08-’07 11:25

konkrēti
Man pieejamā aparatūra netiktu izmantota pievemšanai. Oficiālā daļa un tumbas pazūd. Bet ja gribi lakt un vemt, tad maksā vien ragā un pievemjamās tumbas atvedīšu. Un kas tu tāds, lai es uz tevi cerētu? (devil)

rrr rrr - 07-08-’07 11:02

Agri. Viedi vārdi – Vieču par prezidentu!!! Tikai pasaki lai pārtrauc d——.

konkrēti konkrēti - 07-08-’07 10:57

Baigi jau forši būtu muzonis kādas pāris dienas Ventas malā. Ja visi palūgtu dievu, lietus ietu garām un vējš ar nesvilpos pārāk skaļi.
A kas būs ja kāds uzvems tumbām , kurš atbildēs? JK tu varbūt? Kas vedīs turp atpakaļ? JK vai tu gribētu tādu darbiņu, uz mani neceri.

Agris Agris - 07-08-’07 10:29

Tur jau ir tā sacensību sāls aprakta, mēs paši, tie kas piedalamies sacensībās, varam izveidot to vidi, kurā sacenšamies, tādu kādu vēlamies. Ja regulāri notiks uzlabojumi un katrs būs devis savu mazu artavu tajā,tad arī mači pārvērtīsies par svētkiem un atkritīs matu skaldīšana par katru nēbūšanu.

JK JK - 07-08-’07 10:23

Agri
Ko par konjaku neizdarīsi!!! Mačos, kuros es piedalos (ziema un pluds), to varētu noorganizēt, ja LMSF uzraksta vēstuli manam bosam un atklāšanas/noslēgumi nesakrīt ar kādu svarīgu bosu vizītēm. Es Agri nekad savu palīdzību neesmu atteicis. Ja man laicīgi visu pasaka un man vienam tas nav vajadzīgs, tad varu arī ko darīt lietas labā. (angel)

Agris Agris - 07-08-’07 10:07

JK
Janka,Tev ir vienreizēja iespēja noorganizēt ka vismaz vienā tūrē un noslēgumā skan valsts himna, atved uz Lucavsalu normālu aparatūru un atskāņo himnu,varam arī turpmak tev uzticēt vasaras un ziemas mačos šo godpilno misiju-Valsts himnas atskaņotājs. Paņemiet un sarīkojiet kaut vai vienu sacensību tūri, tad arī redzēsi kas ir kā, jo tici man laika labas aparatūras meklēšanai tev nebūs pārāk daudz, bet uz švakas aparatūras var atskņot tikai Līgo dziesmas,kad visiem ir pie kājas kas skan,ka tikai fons. Patreiz sanāk tā, ka galvenie runātāji un kritizētāji ir tie,kas paši nekad neko nerīko, bet tikai visus kritizē, piekrītu Viečam tādi nu mēs letiņi esam. Tā kā ceru septembrī dzirdēt himnu labā izpildījumā.

JK JK - 07-08-’07 09:23

Piekrītu, ka starptautiskajos čempionātos tas tā ir (neatskaņo valsts himnu), bet valstu iekšējos čempionātos atklāšanā un noslēgšanā himna ir gan. Man ir bijis gods piedalītis Vācijas, Dānijas un Šveices dažu čempionātu atklāšanā (komandējumos esmu bijis tuvumā) un himnas bija visur. Nerunāsim par ASV, kur pirms katras spēles pilnīgi jebkurā sporta veidā skan himna.
Un domājot vienīgo LR čempi es domāju, ka piemēram futbola, hokeja, basketbola, volejbola un rokasbumbas mačos himnu atklāšnā/noslēgšanā atskaņo. Arī rajonu mačos to ir nācies piedzīvot.
p.s. Tās ir vienkārši manas domas par tekstiņu 01 08 07 – 13:50. Pārējais jau izklausās pēc kosmosa iekarošanas. (h)

jst jst - 07-08-’07 07:33

Tādi paziņojumi, ka sacensības nav godīgas vai tajās nav kārtības nav nekas jauns. Esmu to dzirdējis arī pilnīgi visos pasaules čempionātos, vajadzēja tikai pieiet pie noteiktiem cilvēkiem un varēju uzzināt, kas ir bijis negodīgi, ka tas un tas ir nepareizi, ka viss ir slikti utt. Līdzīgi ir pie mums. Ik pa brīdim atrodas kāds, kurš paziņo, ka nekas nav labi, ko jūs veči te ņematies, visu vajag darīt citādi. Neko nemaksā izmest kādu domu, citādi ir, ja tā pašam būtu jāiemieso kādā pasākumā un jārēķinās ar reālo dzīvi, vidi un reāliem cilvēkiem. Jo visbiežāk “jaunās” idejas ir, kā saka, ar bārdu, tās gan atrisina vienu, bet rada citas un ne mazāk nopietnas problēmas.

Ja kāds grib eksperimentēt, nevienam nav liegts. Varu tikai apgalvot, esmu bijis visdažādākajos atklātajos pasākumos, kuros piedalījušies gan vairāki tūkstoši makšķernieku, gan tikai daži desmiti. Un pieredze ir viena – nav pasākumu, kuros nebūtu problēmu, nav pasākumu, kurus nevarētu organizēt vēl labāk. Tas ir pilnīgi normāli. Svarīgi ir ar kādām acīm (kādu priekšzināšanu bagāžu) un no kāda skata punkta uz visu to skatās, kādus mērķus organizātors dotajā reizē izvirza.

Ja makšķerēšanas sacensības varētu būt godīgas un vizuāli pievilcīgas, tās sen jau būtu olimpisko spēļu programmā. Godīgas tās var būt tikai tik, cik godīga var būt loterija. Būt godīgām šī vārda vispārpieņemtajā nozīmē tām traucē kaut vai viens apstāklis, – tajās ir iesaistītas citas dzīvas būtnes, kuras rezultātu dažreiz var iespaidot vairāk nekā paši dalībnieki.

Vieca Vieca - 06-08-’07 22:01

Ko Jūs te visi ņematies? Latvijā tuvākajā laikā kārtības macos nebūs un ja arī būs, tad vienmēr atradīsies kāds “labvēlis” kuram vajadzēs iekakāt citam dvēselē (ar vai bez pamatojuma). Tā ir mūsu Latviešu daba.

Lai atrisinātu situāciju ir nepieciešams (citēju Hariju R. un viņam pilnīgi piekrītu):

1. Uzlikt par pienākumu katram klubam, kurš piedalās LR cempionātā spiningošanā iegādāties divas trīsvietīgas laivas. Piemēram “Mini Pellu”.
2. Uz katru posmu nodrošināt divus tiesnešus/airētājus (piemērs sacensības Zviedrijā), kuri noķertās zivis nosver, nomēra un atlaiž.
3. Laivā sēdināt divus sportistus, katru no sava kluba.

Uzreiz atkritīs daudzi tīkotāji pēc “viegliem” tituliem un balvām (balvas neattiecās uz LR spiningošanas cempionātu), kā arī nebūs runas, ka kāds sien zivis, ķer “netīšām” zemmēru, ved krastā nepieļaujamsus pēc svara lomus u.t.t.

pp pp - 06-08-’07 20:11

paldies!es labāk par ierindas dalībnieku godīgās sacensībās!

arī arī - 06-08-’07 20:02

Paganelu Pirmo par prezidentu !!!

pp pp (Email ) - 06-08-’07 19:51

runājot par noteikumiem…vai atļauts sacensību laikā spiningot liegumā?nejauši biju liecinieks atsevišķu komandu pārstāvju sarunai,kur šis jautājums tika diezgan skaļi apspriests!viens to nenoliedza un apgalvoja,ka tur atradušās vēl piecas laivas!!!!!no tā secinu,ka čempionāts sāk pārvērsties par lielu farsu .diezgan daudzi pazīstami dalībnieki no tabulas augšgala jau sāk apsvērt vai nākamgad vispār piedalīties.vai visa šī smugulēšanās ir tā vērta,lai čempi ar visām nebūšanām pataisītu par kaut kādu vēl liekāku balagānu!n o t e i k u m i ir domāti visiem.manuprāt sapnis par spēcīgu čempionātu un baltijas līgu ir tikpat reāls kā komunisms,kur piedalīsies maksātspējigi zemmēra siļķu ķērāji.

Par farsu sāk kļūt tie nepārtrauktie mēģinājumi “uzlabot” sacensību norisi izplatot nepārbaudītas un apšaubāmas ziņas. Lai gan tavs jautājums liecina, ka tu nepārzini sacensību nolikumu, ja biji liecinieks kaut kam pretlikumīgam un tev ir neapgāžami fakti, lūdzu, apraksti tos un iesniedz federācijā. Absolūti nepieņemami ir tas, ka visi klusē, kad ir iespēja un pienākums neklusēt, bet met vēlāk ēnu uz citiem paslepus, izmantojot internetu un niku. Tas, kurš uzrādīja 48 cm garu līdaciņu, rīkojās krietni godīgāk.

hm hm - 06-08-’07 17:34

JK Vienīgais čempis bez himnas?! Kur tu esi bijis un ko redzējis, nezinu. Es ar esmu piedalījies visādos čempjos, tikai himnu gan neesmu dzirdējis. laikam nebiju īstajā laikā un vietā.

Himna ir lieka greznība. Nu varbūt derētu starptautiskos mačos, kad Latvija var kādu nomazgāt. Neesi pamanījis, ka pat vienādas formas no organizatoriem arvien mazāk sporta veidos tiek prasītas, pat volejbola laukumā veči uznāk raibos tērpos, nerunājot par individuāliem mačiem.

mirtins mirtins - 06-08-’07 09:26

JK – a kas tev liedz dziedāt himnu? :DD es ar pa laikam uzdziedu:))

JK JK - 06-08-’07 08:12

???
Saki lūdzu, kam tie nevajadzīgie precedenti jeb kā tos tur juridiski pareizi sauc, ir vajadzīgi?
jst
Es jau nu sevišķi nelaimīgs nebūtu, ja atklājot un noslēdzot čempionātu, skanētu himna karogu paceļot/nolaižot. Esmu bijis daudzos lielos un mazos mačos, bet līdz šim LR čempis copē ir bijis vienīgais bez himnas. :-?

Ja esi laimīgs bez himnas, neriskēšu.

Atklāšanas/noslēguma procedūras, ja tās notiek zemāka ranga sacensības, var būt visdažādākās. Augstākā ranga sacensībās valstu himnas ne čempionātu sākumā, ne beigās kaut kā nav gadījies dzirdēt, kaut gan esmu piedalījies kādos 15 pasaules un Eiropas čempionātos. Himnas parasti spēlē tikai apbalvošanas laikā. Mums procedūras nav reglamentētas. Par himnu esam diskutējuši vismaz reizi pāris gados. Dažādu iemeslu dēļ šī doma nav iedzīvojusies.

??? ??? - 03-08-’07 13:00

daddy_j
Tu no bērnudārza vai? Uzsēdies uz to vienu līdaciņu un širmis ciet. Jāsmejas, baigā problēma mačos. Viens sportists iznesis krastā vienu bezmēra zivtiņu un izsprucis bez liela soda. Vajadzēja taču uztaisīt paraugprāvu! Sagribējies saldo ēdienu? ;)

Daddy_j Daddy_j - 03-08-’07 11:51

JST.

paldies par atbildi. 4% no 50cm ir tieši 2cm (50×0.04) tātad 48cm nav “kriminālas” (ok, lai būtu “administratīvas”), bet tās, ja pamana vnk neieskaita lomā…

Jautājums – vai Babītē izvedot malā 45cm līdaciņu drīkstēs uz Tevi atsaukties par tiem 10%, ko PAT autoinspekcija piedod? :)

Agris Agris - 02-08-’07 14:17

JST tagad man ir skaidrs, ka problēmas vispār nav un tā bļaustīšanās ir pa tukšo.Par tiem motoriem Jāni es runāju tādēļ, ka personīgi es ciest nevaru airēt lielus attālumus it sevišķi pret vēju.Ja varēs braukt ar motoru,domāju būs arī vairāk sieviešu ekipāžu, jo tagad viņām sacencties airēšanā ar vīriem ir diezgan pagrūti.
Ja kāds uzskata,ka visapkārt tikai blēdās, tad lai nepiedalās sacensībās,jo viens no pamatprincipiem ir savstarpēja uzticība.Sacensībās vērtē meistarīgāko spiningotāju, bet ne kombinātoru.

Mana personīgā attieksme pret elektromotoriem pamatā ir līdzīga tavai. Tikai, ali atrisinātu sieviešu problēmu, ar EM pielietošanu nez vai pietiks. Protams, sastāvs mainīsies, kāda nāks klāt, kāda pazudīs. Ja kāds parādīs piemēru, ka var veiksmīgi sarīkot šādus mačus, varbūt tā lieta aizies. Problēmas, kuras uzreiz ienāk galvā – ezeri, kur atļauts, un, ko darīsi, ja aku izbeigsies.

JK par prezidentu !!! JK par prezidentu !!! - 02-08-’07 10:41

viedi vārdi

JK JK - 02-08-’07 10:28

Es jau neko no sporta nesaprotu, bet ja paredzēta ir diskvalifikācija par pārkāpumu, tad tai ir jābūt. Tad gan izņemot rezultātus no kopējā kāds paceltos, bet vainīgais nokristu līdz lejai. Salīdzinājums ar CSDD neiztur nekādu kritiku. Man pat pretīgi palika izlasot to murgu. Sprintā pat vējš tiek ņemts vērā, lai uzstādītu rekordu, bet te redz zemmērs neko nenozīmē. Un to saka Latvijas makšķerēšanas SPORTA federācijas galva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Varēji jau sen pateikt, ka juridiskās lietas nav tava stiprā puse. Varbūt izlasi ??? 2007-08-01-13-50 tekstiņu, viņš diezgan pilnīgi deva ieskatu tavas pieejas konsekvencēs. Pie tam tas, ka zemmērs neko nenozīmē, ir tikai tavs secinājums, nevis mans. Ja nav citu argumentu, nevajag man tādus atklājumus pierakstīt.

jst jst - 02-08-’07 08:24

Agrim.
Es biju galvenais tiesnesis, mans vietnieks bija Roberts Š. Tās problēmas bija tikai divos gadījumos, vienam bija kļūda par 2%, otram – 4%. Kļūdas rezultātus nekādi neiespaidoja, man izskatījās, ka šie cilvēki otrreiz tā nerīkosies, tāpēc uzskatīju jautājumu par nobeigtu.
Katrs zin, ka pat autoinspekcija, sodot par ātruma pārkāpumiem, liberāli attiecas pret 10%
novirzi…

El.motors nevienu problēmu neatrisinās.
Tiem, kas nespēs pārkāpt neuzticības barjerām un savu ambīciju vai pārspīlētas principialitātes dēļ katru sīkāko problēmu sasinās līdz absurdam, sacensības kļūs bezjēdzīgas. Mans uzskats, – pārliecinošs vairākums uzskata, ka sacensības ir pietiekoši godīgas un paši negatavojas iesaistīties jelkādās blēdībās.
Protams, gandrīz katrā pasākumā parādās kāda līdz galam nepārdomāta vai neatrisināta detaļa, kuru katrs nepamana, bet kura varēja būt nostrādāta labāk.

mirtins mirtins - 02-08-’07 06:04

Krišjānis – nu pludiņmakšķerēšanā it kā zivis var palaist vaļā dzīvas:)) Tas varētu būt švaks attaisnojums. Dažreiz tas izdodas:)) Es gan gribētu redzēt kā jūs ziemā ar humanizatoriem šķaidiet pa ledu ķīšus atbilstoši noteikumiem, kas peredz lomā paturamās zivis nobeigt:DDDDDDDD

Agris Agris - 01-08-’07 23:22

Simtprocentīgi piekrītu visiem tiem,kas ir par noteikumu ievērošanu.Pats esmu gan organizējis gan tiesājis spiningošanas sacensības un zinu visas objektīvās problēmas.Par to motoru lietošanu es runāju tikai viena iemesla pēc-tas ļautu pacelt spiningošanas sacensības augstākā līmenī un manuprāt atkristu dažas problēmas par kurām notiek diskusijas.Nezinu kurš bija Engures tūres galvenais tiesnesis,bet tieši viņš ir atbildīgs par to vāvuļosanu,kas patreiz notiek ap zemmēra līdakām.Vajadzēja pierakstīt visus tos,kam bija problēmas ar zivju izmēriem un pēc mačiem visiem vienoties ko šajā konkrētajā gadījumā darīt.Tagad visas šīs runas ir bezjēdzīgas.

daddy_j daddy_j - 01-08-’07 15:13

dalībniekam 2
pats redzēju 3:55, izbraucot no kanāla! pasaki lūdzu – cikos un kāds tad bija SIGNĀLS un kurš no tiesnešiem to deva?? :))

Protestu nerakstīju un nerakstīšu, jo pats pie noteikumu un nolikuma pārkāpuma fakta konstatēšanas klāt nebiju, par to uzzināju no foruma…ja tā bija – slikti, ja nebija – vēl sliktāk, ka neviens tās baumas neapgāž…

man patika – gan pagājšgad, gan arī aizpagājšgad šitajā pašā čempī, bet teikšu godīgi, ar katru gadu patīk mazāk…

neiet jau runa par to, ka pirmo vietu dabūt ir viegli, bet par to, lai visiem būtu vienādas iespējas sacensību nolikuma ietvaros un organizatori, kas apņēmušies tam sekot līdzi, to arī darītu…it kā jau vienkārši

???
nu principā – normālas fantāzijas, jo ja jau IR nolikums tad viņš IR jāievēro, ja kaut ko no tā neievēro vai nevar izkontrolēt, tad vnk nevajag rakstīt

…mūsu komandai tieši tā arī bija, ka startējām 3jatā, jo pieteiktie dublieri diemžēl netika – 1x muļķi tātad, ka nepaņēmām ģaģu vasju. palaidu vaļā 3gab 48-49cm līdaciņas – vēl 3x muļķis…

??? ??? - 01-08-’07 13:50

Atļaujos nedaudz pafantazēt. :-)
Vajag beidzot ievest kārtību visiem pārbaudīt uzvārdus, personas kodus un pieprasīt attiecīgā kluba biedru kartes, makšķernieku kartes vai nav viltotas, sapdrošināsanas polises, pārbaudīt vai māk sniegt pirmo palīdzību un peldēt, vai visi zin no galvas MN un Latvijas himnu. Pārbaudīt tiesnešu veselību un sevišķi redzi. Pārbaudīt vai laivas izgājušas tehapskati, bet glābšanas vestes ir atbilstošas eironormām. Visas zivis pārsvērt un pārmērīt un tikai ar sertificētiem svariem. A vdrug tie 7 asarīši ir pāri par 5 kg? Pārbaudīt katru asaru i vai tas nav zandatru mazulis, vai 48 cm līdaka nav pabijusi zem mašīnas riteņiem un līneāls ir sertificēts. Pārbaudīt vai 5 km rādiusā ezerā nav piesieta kāda līdaka, nometni slēgt un nelaist nevienu nepiederošu to neizkratot, pārbaudīt visas laivas vai kādam zem laivas nav piesietas zivis. Vārdu sakot visu pārbaudīt, pārbaudīt un vēlreiz pārbaudīt. Vot tad būtu kārtība. Kas spēs iziet visas pārbaudes medaļa ir garantēta :) :)

dalībnieks2 dalībnieks2 - 01-08-’07 13:31

daddy_j
Kas tev par tām 5 laivām stāstīja? Es redzēju uz starta visapkārt laivas, neskaitīju, bet neredzēju ka kāds brauktu bez signāla tālāk. Kāpēc tad neviens stingrās līnijas piekritējs neuzrakstija protestu par rezultātiem vai to Simsona līdaciņu? Taisnība tev nav vērts piedalīties, pirmo vietu dabūt nav viegli. ja gribi lai tās tiesā citādi, tad uzraksti kā. Sasapņojies ka visiem 130 večiem laivā sēž tiesnesis? Vai tiesneši ar motoreni skraida visiem no pakaļas?!? cik ilgi var vienu un to pašu malt? Uzraksti, kuros spiningošanas mačos tev patika tiesāšana?

Krišjānis Krišjānis - 01-08-’07 12:35

Labi, bet tad arī pludiņmakšķerēšanas sacensībās jāskaita 5 nevis vairāk vimbas…Un pie svēršanas spinigotājiem nomērīt Visas līdakas nevis teikt, ā šitai noteikti ir, a šo te gan pamērīsim… Nu labi trijnieces varbūt nevajag mērīt! :)

daddy_j daddy_j - 01-08-’07 11:42

Manuprāt nolikuma 4. nodaļā viss ir skaidri pateikts – “Sacensības notiek ievērojot Makšķerēšanas noteikumus Latvijas Republikas ūdenstilpēs…Laivas ekipāža, kuras lomā ir aizliegtas zivis, tiek diskvalificēta.”

Diskutēt var par jautājumu – kāpēc tas netika izdarīts un kurus nolikuma punktus vēl var pārkāpt, lai par to “nekas nebūtu”?

Un arī par citiem jautājumiem – ko darīt, ja starts ir sarunāts 4:00, bet 3:55 starta vietā ir labi ja 5 laivas, bet pārējās jau pazudušas tālēs zilajās…u.c.

un pats galvenais jautājums – vai ir vērts piedalīties “sacensībās”, kas , kā redzam “faktiski netiek tiesātas??

dalībnieks dalībnieks - 01-08-’07 10:33

Diskusija par ko: vai jāievēro makšķerēšanas noteikumi – protams; vai jāizlasa sacensību nolikums pirms dalības čempionātā – protams(tas īp.Kr.Kr); vai jāievēro tur rakstītais – protams; vai jāsoda tos, kas neievēro – protams; u.t.t.

mirtins mirtins - 01-08-’07 09:49

JST – centrāltirgum varbūt nav sakara ar makšķerēšanu, lai gan neesmu pārliecināts, bet Juglai gan un vispār tirgum kā tādam. Bet tavu viedokli par to man nav izdevies sagaidīt:)) Nekas, gaidīsim citus:)) Manas domas gan ir ka tirgus ir reālā stāvokļa atspoguļojums visos laikos. Ja gribi uzzināt, vai mežā jau gailenes pastiepušās – neej uz mežu – aizej uz tirgu:))
Es piemēram sen vairs nemēru ar termometru ūdeni, lainoskaidrotu, vai karūsas un līņi jau nārsto vainē un vai ir cerība uz lielo lomu vai tikai atsevišķiem indivīdiem. Es aizeju uz tirgu un uzreiz ir skaidrs kādas zivis nārsto:)))

jst jst - 01-08-’07 07:32

Atvainojos, ka neesmu devis atbildes uz vairākiem jautājumiem. Pārsvarā tas ir laika trūkum dēļ. Izskatas, ka paši rakstītāji daudz ko ir jau noskaidrojuši.

Agrim
Centrāltirgus līdakām nav sakara ar makšķerēšanu. Tur taisnību vari nemeklēt.

Pilnā mērā solidarizējos ar jopcig. Pat neatkarīgi no MN, – ja pirms sacensībām visi esam vienojušies par kaut ko, tad paliksim pie šīs vienošanās. Ja nolikumā ir ierakstīts, ka sacensības notiek ievērojot MN normas, sacensībās ievērosim normas, bet par MN normām diskutēsim, kad sacensības būs jau garām.
Visiem tāpat neizdabāsim, ja kādam nav pa prātam šāda pieeja, viņš var nepiedalīties.

Krišjānim.
Lai gan MN ir ierakstīts, ka sacensību nolikumi jāsaskaņo ar…, neredzu tam racionālu izskaidrojumu, jo sacensībās ķert zivis drīkst tikai atbilstoši MN. Kāda jēga saskaņojumam, ja visam jānotiek pēc MN?
Tevis minētais Biķernieku piemērs ir spēkā arī copē, taču tikai, ja runa ir par sacensībām privātā ūdenstilpē, kura atrodas viena zemes īpašnieka robežās.

Krišjānis Krišjānis - 31-07-’07 23:30

Gudrais runātāj, pasaki tad kapēc katras makšķerēšanas sacensības cītīgi jāsaskaņo ar vietējo pašvaldību un ne tikai? Varbūt arī autorallijā jānosaka ka nedrīkst pārsniegt 90 km/h vai ja tas notiek Biķerniekos, tad varbūt 50 km/h , ja reiz tā ir apdzīvota vieta? Padomā ko runā!

Agris Agris - 31-07-’07 23:29

jopcig:
Patin atpakaļ filmu un paskaties,kādu ideju vārdā Latvijā tika ieviests līdaku minimālais izmērs 50cm,tad aizej uz Centrālo tirgu un apskaties kādas līdakas tirgo,tur arī vajag meklēt taisnību.

jopcig jopcig - 31-07-’07 22:25

Runa iet par elementāru MN ievērošanu, lai cik absurdi kādam tas neliktos. Ja līdakas piecas uz cilvēka, katra ne mazāka par 50cm(ne 45, ne 47, ne arī 49cm), tad tā tam jābūt, ja MN nosaka, ka asari 5kg uz cilvēka, tad arī tas ir jāievēro. Arī satiksmes noteikumos noteiktie 90km/st man liekas absurdi un braucu ātrāk, ja tieku sodīts, nebrīnos. Kāpēc tad ir pieļaujama acu pievēršana uz MN pārkāpšanu, lai kādi tie neliktos?

Agris Agris - 31-07-’07 22:07

Spiningošanas sacensībās tagad nepiedalos,bet esmu lietas kursā par to kas tur notiek.Vienmēr esmu uzskatījis ka tas ir absurds, ka loma var paturēt tikai 5kg asaru,ka netiek skaitīti ruduļi utt.,jo tad zūd meistarība,jo arī ruduli noķert uz rotiņu ir jāmāk,man piemēram tas nav nekad izdevies.Savulaik daži gudrie gribēja pieņemt likumu, ka Latvijas iekšējos ūdeņos janosaka minimālais izmērs asariem, tad mēs savu ziemas čempi varētu rīkot tundrā,paldies dievam šī stulbā norma netika pieņemta.Šitā vāvuļošana par to,ka kāds ir jādiskvalificē tikai par to, ka atnes uz svēršanu līdaku 49cm garumā ir tikai stulbi,posma organizātoriem tādā gadijumā jānodrošina katra laiva ar vienādu mērāmo.Domāju ir laiks padomāt,ka sacensības jārīko citos ūdeņos, jo Engure,Babīte,Lobe nav vienīgie Latvijas ezeri,ir laiks padomāt par to, ka spiningošanas sacensībās jāļauj pielietot elektromotorus un iekšdedzes dzinējus līdz 5 zirgiem,jāļauj piedalīties ar savām laivām, jo pašā disciplīnas nosaukumā ir ielikta dziļa jēga-Latvijas meistarsacīkstes spiningošanā,tur nav neviena vārda par airēšanu.Varbūt neviens nav pamanījis to,ka šodien ir jau 21 gadsimts un ir laiks kautko mainīt.
Esmu gatavs uzturēt šo sarunu un gribu saprast spiningotāju nostāju šajos jautājumos,jo tad būs par ko lemt federācijā, jo pagaigām neviens konstruktīvs priekšlikums nav saņemts,jums pašiem ir jāgrib sakārtot savu sacensību vidi.

JK JK - 31-07-’07 17:30

Es tak neko nesaprotu. Man tikai liekas absurds šāds pielietojums MN sacensību laikā. Tāpēc jau arī pierakstu par tādām pašām pludiņnieku problēmām, tikai mums tās ir tādas, ka ja ir daudz mailes, tad tie, kas cope nopietnāka izmēra zivis parasti Latvijas ūdeņos zaudē. Savukārt tie, kas karpu dīķos cenšas spiest uz raudu un asarīti, tie zaudē, ja kāds dabū karpu. Tas jau tikai tāds filozofisks skatījums, jo biju sacensībās, kur spiningošanu novinnēja ar 30 g asarīti un laivas sūtīja ezerā ar smaidu uz lūpām sakot, ka kaut ko nospiningot šeit ir nereāli. Man jau tas bija jautri, jo pats nespiningoju un iepriekšējā dienā biju pludiņos savilcis mailes līdz trešajai vietai. Un beigās apbalvojumi bija spiningošana, lielākajai zivij un vēl komandām. Pludiņniekus piesmēja, kaut arī nolikumā bija rakstīts, ka apbalvos katru disciplīnu atsevišķi. Tagad es vispār ne par kādiem brīnumiem šajā sportā nebrīnīšos (h)

??? ??? - 31-07-’07 15:52

JK
Tu pats saproti ko uzrakstīji? Tāpat vien, kafiju dzerot var visādas muļķības atļauties?;-)

JK JK - 31-07-’07 09:32

Man jau īsti ir pie kājas, kas ar tiem spiningotājiem notiek. Man tikai nav saprotams, kāpēc piemēram spiningotājiem tiek ņemts lomā 5 kg asaru, jo sportā tak ir jārāda meistarība, kā tu vari ko vilkt. Protams tūlīt demagogi sāks stāstīt, ka tas ir rakstīts noteikumos utt. Nospļauties par tiem noteikumiem, jo ja visu skatās pēc tiem, tad visu. Tāpat tad arī pludiņniekiem vajadzētu ņemt no loma ārā maili, ja ķer vietās, kur tā kā dubļi vai arī karpas, ja mači notiek karpu dīķi. Tā kā saprotu, ka nekas nemainīsies, tad uzrakstīju tikai tāpat, jo dzerot kafiju nav citu ko darīt. (h)

??? ??? - 30-07-’07 19:58

Diez kur tad JST? Neviena komenta? Netiek pie kompja? Vai arī..?

Nikins Nikins - 30-07-’07 11:09

Joni. Tev derētu iepazīties ar makšķerēšanas noteikumiem, kur rakstīts, ka iekšējos ūdeņos viens cilvēks var noķert 5kg asaru.

Jonis Jonis - 30-07-’07 10:43

Nikins
Tā kā asariem nav MN ierobežojuma, tad tos var ķert cik grib, bet sacensībās uz cilvēku vairāk par 5kg neskaita.

Nikins Nikins - 30-07-’07 09:48

Bet ko darīt tad kad iznes arā 10,5kg asaru. Drīkst taču 10kg un šajā gadījumā arī vajadzētu diskvalifikāciju.

Aldis Aldis - 28-07-’07 20:18

Paskaties bildi, kur apbalvošanā ir visas komandas, vai tad ir formas. Runa neiet , kas ir bijis, bet gan ko vajadzētu ieviest, lai nebūtu mūžīgās runas kā tirgus sievām.

Aldim u.c &JST Aldim u.c &JST - 28-07-’07 18:35

šoreiz neiet runa par pārkāpumiem ezerā, ja nepamanīji. komandām vairāk vai mazāk ir formas, vismaz komandas cepures. runa iet par reālām zemmēra līdakām, kuras tika uzrādītas pie svēršanas no vairākām ekipāžām. tas, ka kādam nav līdzi mērs nevarētu būt attaisnojums, kļūda zem 50cm bija ne jau milimetros, bet vairākos centimetros
jst, gribētu tomēr uzzināt tavu izskaidrojumu, kādēļ šīs ekipāžas netika vismaz diskvalificētas šajā posmā. vai tiešām tādēļ, ka viens no zemmēra līdaku uzrādītājiem bija augstāk pieminētais lma vīrs???

mirtins mirtins - 27-07-’07 20:22

domājiet, domājiet:DD un beigās secināsiet, ka arī spiningošanā, kas pašlaik no sacensību veidiem ir demokrātiskākais finansējuma ziņā, jums sāk sarukt komandu skaits:)) Teorētiski, katram kurš laivā vajadzētu peldvesti:DD

P.S. un ja kāds tiešām ir vedis laukā zemmērus… ohriņeķ… normāls diskābels. Bet nezin kādēļ arī padumjajos laikos sacensībās uz zemmērniekiem stingri neskatījās… nu pašķobījās, labākā gadījumā izņēma no loma, sliktākā – izlikās ka neredz:)) Tas man reiz bija biedrības mažos – aplauzos ne pajokam – startēju pie jauniešiem un rūpīgi atlaidu sīkās. Un tad skatos – citiem lomos aiziet mazās meženes:D aleluja:))

Aldis Aldis - 27-07-’07 17:09

Ka pirmais būtu jāiesāk, ka visiem dalībniekiem ir sarkanās vestes vai dzeltenas ar numuriem katrai komandai, lai tanī pašā babītē varētu atšķirt sportistus no parastiem makšķerniekiem, tas atrisinātu daudzus sacensību nolikumu punktus un vieglāk varētu atzīmēt pārkāpumus, nevis pēc tam tukši muldēt, jo nav jau tik dārgi komandai nopirkt četras vestes un organizētāji piešķirtu numurus, lai tiesneši varētu atpazīt katru komandu uz ūdens.

??? ??? - 27-07-’07 13:50

JST laikam rokas nolaižas, kā nekā LMA boss ir viņa čomaks…:-))

NG NG - 27-07-’07 10:30

Starptautiskajās sacensībās tieši tā arī notiek, ir aizliegto zivju sugas vai minimālie izmēri un šo noteikumu neievērošana tiek sodīta ar diskvalifikāciju, tiesa neesmu gan redzējis, ka kādu no distances noņem, lai gan kasās klāt visam, arī makšķeres pārmēra, pat par to, ka neesi pats nomērījis atļauto barības vai tārpu daudzumu var dabūt piezīmi, divas piezīmes nozīmē diskvalifikāciju. Latvijā, kur spiningošana un ziemas cope jau ir kļuvusi par ļoti populāru sporta veidu NOTEIKTI ir jāsāk piegriezt noteikumu skrūves, es domāju gan makšķerēšanas gan sacensību noteikumus, protams, ka ar atpakaļejošu datumu vairs neko izdarīt nevar, bet nākotnē tā tam vajadzētu notikties, manā saprašanā pieļaujamā kļūda līdz sodīšanai ir maksimums 0.5 cm, tiesa to varēs darīt tikai tad, kad sacensību organizatori varēs nodrošināt visas laivas ar vienota standarta mērtraukiem, tad jautājumu nebūs. Dzīvē tas izskatās šādi = 100 laivas = 50 sešdesmit centimetrus gari plastmasas kanalizācijas trubu gabali ar korķi galā, korķi uzsēdina uz hermētiķi un trubas smuki gareniski pārzāģē uz pusēm, visās trubās atzīmē 49;50;51 cm atzīmes un tas ir arī viss, nekādu strīdu būt vairs nevar.
ak jā, tikai nezin kurš gan to darīs?????

Piekrītu nujam Piekrītu nujam - 27-07-’07 09:50

Varbūt administratīvais protokols būtu pa daudz (sacensībās daudzi patur zivis, kuras parastā copē laistu vaļā), bet diskvalifikāciju, vismaz uz šo posmu, noteikti vajadzētu piešķirt. Cik zinu, tad Hondas kausā arī tā izdarīja ar vienu ekipāžu, un pareizi vien ir.

!!! !!! - 26-07-’07 21:47

ar lma – vistiešākais, tās redzamākajam(arī izmēros) pārstāvim ziedojiet kāds metramēru(vismaz pusmetra)

??? ??? - 26-07-’07 21:32

nuja Kuri tad bija tie pārkāpēji, kāds te sakars ar lma?

nuja nuja - 26-07-’07 20:19

sacensības, makšķerēšanas sporta popularizēšana, tas ir ļoti jauki. vajadzētu arī priekšzīmi rādīt, nu kautvai elementāru m.noteikumu ievērošanā. zemmēra līdakas ir nevis jāizņem no kopējā svara, bet gan pārkāpēji jāsoda, par automātisku diskvalifikāciju nemaz nerunājot. aizbildināšanās, ka mērs nebija līdzi, vai vēl kas no tik zināmu makšķernieku mutes skan vienkārši nožēlojami. ja sacensībās ved ārā tādas siļķes, kas tad notiek ikdienā? lma un makšķerēšanas sportam šādi gadījumi godu nedara, pārsteidza arī tiesnešu vienaldzīgā, pat labvēlīgā attieksme………
automātisku diskvalifikāciju un administratīvo protokolu katram pārkāpējam!!!

mirtins mirtins - 23-07-’07 17:45

tagad jau ar var taisīt pats savas mazās džiggalvas un nevienam neredzot uz āķa likt naktstārpu un vilkt smukus asarus. pats reizēm tā daru – vai nu kaut kas līdzīgs džigam, vai skrotīte pa priekšu un āķis ār tārpu pakaļ ļurinās.

nu labi, neskaitiet ar lomā … bet ruduļu spiningošana tik un tā ir interesants pasākums:D

??? ??? - 23-07-’07 17:16

mirtinam. Rudušus neskaita tāpēc, lai dažus pārgudros nepielaistu pie spiningistu pasākumiem.:-) Iedomājis, atnāks viens bebrs ar mačkātu, pieliks vizuli bez āķa (džiggalvu vai smagu pludu) galā, augšpusē trīs mušas un iegūs LR čempja nosaukumu spiningošanā…

Jonis Jonis - 23-07-’07 16:51

Nu beidz mirtin sarežģīt sev dzīvi.:-)

mirtins mirtins - 23-07-’07 16:19

Uz vizuļa nosaukumu pretendē šūpiņi un sliktākā gadījumā rotiņi. Vobleri, silikoni, poperi ir labākā gadījumā mākslīgie mānekļi:) Bet nemaz nepretendēju uz to, ka man patiesība. Tikai viens jautājums – kas tas par kušķi uz vizuļa troiņika? Vai ap āķi apsietus diegus nemēz uzskatīt par mušu? Vai tādas ir aizliegtas? Ja ir aizliegts krāmēt kaut ko mākslīgu uz vizuļa āķa, tad kā būt ar silikona astītēm uz vizuļu āķiem? Tas ir tāds pats mākslīgs radījums:D

Patiesībā man ir vienalga ko jūs tur lietojiet:) Mani interesē, vai varētu kādreiz atļaut lomos ieskaitīt ruduļus? Tas būtu interesanti:)) Cik es zinu, gandrīz visas zivis ik pa laikam kļūs daļēji par plēsoņām. Piemēram brekši, ruduļi, pat lielās raudas, par karpām nemaz nerunājot. Piemēram vienā brīdī, kad šķiļas zivju kāpuri, tos pilnām mutēm rij visi. Tobiš daļēji ir plēsoņas. Kādēļ tad tos lomā neieskaitīt, ja ķeras uz vizuļa?

??? ??? - 23-07-’07 15:48

Mirtins – Tu gan māki visu saputrot. No kura laika vobleris nav vizulis? Vobleris ir viens no vizuļa veidiem, tāds pats kā šūpiņš,rotiņš un citi. Bet tādas lietas kā mušas vai boili nav vizuļi.

mirtins mirtins - 23-07-’07 14:03

Jonis – interesanti, kas ir tas spalvu kušķis trojņikam uz āķa aiz roterīša, ja ne muša:D Tev ir taisņība, spiningošanas sacensību nolikumu neesmu lasījis. Nu re – palasīju – Spiningojot atļauts pielietot vienu spiningu, kurš aprīkots ar mākslīgu ēsmas imitāciju – vizuli. Ja visam atslēga ir vārds vizulis – tad nedrīkst lietot ne gumijas, ne voblerus, arī mušas nē. Bet ja visam atslēga ir mākslīga ēsmas imitācija, tad manuprāt drīkst lietot visu, kas nav dabiskie kustoņi un drīkst lietot piemēram arī mākslīgos proteīnu tārpus un citas figņas, kuras mauc virsū uz āķa. Sīkāku skaidrojumu neatradu. bet ja man prasītu – es teiktu ka drīkst gan izmantot apspalvotus āķus:))

Jonis Jonis - 23-07-’07 12:32

Mirtin
Iskatās ka Tu esi diezgan tālu no spiningošanas sacensībām. Mušas jau nu točna nevar lietot.
Varbūt patīrīsim arī no kriminālajām līdaciņām, kā to daš laps sacensību dalībnieks darija:-)

mirtins mirtins - 23-07-’07 12:29

ko nozīmē – lietot mušas? Ja nemaldos, tad drīkst lietot jau tagad? Vismaz patīrītu ezeru no zivīm, kuras speciāli reti kurš ķer:))

copmanis copmanis - 23-07-’07 09:34

Engurē ruduļu skaitīšana būtu absurds. Ja skaitīs ruduļus, Engurē spiningošana paliks par teātri, jo veči sāks lietot mušas, saķers ruduļus kaudzēm un neko nevarēs izkontrolēt. Tā ka labi vien, ka ruduļus vispār neskaita.

mirtins mirtins - 23-07-’07 08:48

Vai varētu kādreiz būt tā, ka lomos spiningotājiem ieskaita arī ruduļus? Dzirdēju, ka viens otrs labi pavilcis ar mazajiem roterīšiem:)) It kā jau nav izteikts plēsējs, bet arī man šad tad nācies noķert kādu ruduli, pat ar lieliem, 4nr mepiem.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.