21.oktobrī

Šodien notiek pēdējā LR spiningošanas čempionāta kārta. No rīta Rīgā -1° C, dažās vietās salnas. Debesis gandrīz bez mākoņiem, viegls ZA vējiņš, ūdens līmenis Babītē augsts. Tādos laika apstākļos Babītes ezers nav sevišķi devīgs. Pēc 5 stundām redzēsim, vai manas sliktās prognozes bijušas pareizas. Pa ceļam apstājos pie Varkaļu kanāla un uztaisīju dažas bildītes.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Informāciju par sacensībām ievietoju sporta veblogā.
Izrādās, biju pārāk pesimistisks attiecībā uz rezultātiem. Ezerā vējš pūta pietiekoši stipri, un, attiecīgi, kas atrada zivis, tika pie tīri pieklājīgiem līdaku lomiem.

Taimiņi Latvijas upēs bija jau divas iepriekšējās nedēļas, lai gan ne visās vienādi masveidīgi. Jocīgi, ka Salaca nav to upju skaitā, kurās zvejnieki līdz šim varēja baudīt labu taimiņu kāpienu. Arī Daugavā, kur pašreiz tiek vilkti vislabākie lomi, taimiņi esot tikai atsevišķiem zvejniekiem, kuriem laimējies savus murdus ievietot īstajās vietās.
Šodien kļuva skaidrs arī, ka pēdējās dienās upēs parādījušies arī laši. Visticamāk, tāpēc, ka gan ūdens temperatūra beidzot ir nokritusi pietiekoši zemu, gan pieklusis vējš, kurš jūras ūdeni dzina upēs un, attiecīgi, palielinājusies upju notece, kura līcī esošajiem lašiem ļauj nekļūdīgāk noteikt ceļu uz nārsta vietām. Joprojām zvejniekiem lielākās problēmas rada roņi, kuri nāk arvien dziļāk Daugavas un citu upju grīvās, kā arī kuģi un personas, kuras visādos veidos cenšas sabojāt vai nozagt zvejas rīkus.
 
21. 10. 2007.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.