Rudens līdakas Babītē.

Uzklikšķini!Jau iepriekšējās nedēļas otrajā pusē parādījās ziņas, ka beidzot arī Babītes ezerā ir noķertas skaistas 4 līdz 6 kg smagas līdakas. Šodien ezerā notika RS sezonas noslēguma pasākums un klātienē varēju pārliecināties, ka ziņas atbilst patiesībai.
Laika apstākļi bija gandrīz ideāli, ezerā pūta vidēji stiprs D vējš, gaisa temperatūra dienā bija ap +8° C, debesis mākoņainas, sauli varēja ieraudzīt reti. Lai gan daudzi palika bez zivīm (pasākumā netrūka iesācēju), tiem, kuri atrada līdakas, bija skaisti eksemplāri. Pārsvarā 2 - 3 līdakas kopsvarā no 5 līdz 7 kg. Bija arī atsevišķi eksemplāri ar svaru 4 - 6 kg. Runāja, ka šodien ezerā daudziem lomos ir skaistas līdakas, esot noķerta arī 9,5 kg smags eksemplārs. Spuņnupes bāzē lielāko līdaku autors Imants Kramiņš, kurš pēc trīs stundu copes atveda divas 6 un 4 kg smagas skaistules, sūkstījās, ka viņa vienīgo labo vizuli norāvusi vismaz desmitniece. Viņš nebija vienīgais, kuru pārsteigusi liela zivs, bija vēl pāris līdzīgi stāsti. Aptaujāju visus lielo zivju autorus un secinājums bija viennozīmīgs - katrs no viņiem bija izmantojis atšķirīgus mānekļus, pārsvarā dažādus voblerus. Arī labākās copes vietas bija izkaisītas pa visu ezeru - lai gan lielākās līdakas bija noķertas klajumos, arī piekrastes seklumos un zālēs bija gadījušās skaistas zivis.
Kopumā radās pārliecība, ka arī Babītē sākusies aktīva līdaku sezonas nobeiguma cope, kura ar nelieliem pārtraukumiem var turpināties līdz pat pirmajam ledum.
 
28. 10. 2007.

  Seko jaunumiem Facebooktwo comments

vxz vxz - 29-10-’07 15:16

http://www.striborg.ee vot fotki i riba!!!(angel)

copmanis copmanis - 29-10-’07 11:08

jst
Tā jau ir normāla līdaka. vajag tādas bildes sūtīt uz Delfiem, lai nedomā ka spiningotāji tikai mazuļus slaktē. Vispār arī lielās vajag laist atpakaļ lai vairojas.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.