Ziņas no Igaunijas

Kamēr mēs filozofējam, kā uzlabot MK pārdošanu, igauņi sākot ar 2008.gadu realizē jaunu soli - makškerēšanas licenču apmaksu arī ar īsziņu palīdzību. Izskatās interesanti. Zemāk neliels citāts no raksta, kas publicēts internetā.
Pie reizes arī informācija par to, cik 2006. gadā Igaunijā ar banku starpniecību ir realizētas licences. Kā redzams, igauņi iemanījušies tās pārdot par summu aptuveni 261 tūkst. latu apjomā, kamēr Latvijā, kurā makšķernieku ir krietni vairāk, valsts kase no makšķernieku puses tiek papildināta ar 2x mazāku summu. Saprotams, arī Latvijas copmaņi dod pieklājīgu ieguldījumu Igaunijas budžetā, taču kopumā par šiem skaitļiem ir vērts padomāt.

Право на ловлю рыбы появляется через два часа после того, как сообщение, подтверждающее оплату, достигнет адресата. «Временная задержка необходима для того, чтобы избежать оплаты непосредственно перед самой проверкой, едва только инспектор окажется в поле зрения», — говорят специалисты, разработавшие проект поправки.
Для инспекторов, проверяющих наличие разрешений на рыбалку, предусмотрены 16 миниатюрных компьютеров, стоимостью от 10 до — 15 тысяч крон. Чиновники предполагают, что в 2008 году желающие обзавестись разрешением на рыбалку сделают около 10 тыс. платежей по мобильному телефону. При этом за основу приняты прошлогодние данные, которые показывают, что рыболовы-любители сделали 30 000 банковских платежей и пополнили казну на 5,9 млн крон.
 
29. 10. 2007.

  Seko jaunumiem Facebookseven comments

aivisliepins aivisliepins (Email ) - 29-11-’07 14:16

igauņi malači   

Bebrs Bebrs - 30-10-’07 14:01

Pilnībā piekrītu visam rakstītājam tikai sods par nomestu izsmēķi būs 5 Ls bet par nomaliķotu lasi minimums Ls 350. Lai sods būtu advekāts man maliķis 70 reizes jānoķer kā nomet izsmēķi. Pie tam privātā teritorijā vari darīt daudz ko no tā ko nevar sabiedriskā vietā – dzert, mest izsmēķus utt.

jst jst - 30-10-’07 11:57

Bebrs
Tu interesējies par formulējumiem.
Tiesai, spriežot par lietu, ir jāvadās tikai no pierādījumiem. Taču spriežot par pierādījumu pietiekamību un to kvalifikāciju, tā vadās no personīgās pieredzes, zinātnes atziņām un loģikas likumiem. To paredz likumi.
Ja MN nav aprakstīts, kā izskatās attiecīgais zivju ieguves rīks, piemēram, spinings, strīdīgos gadījumos, izmantojot kādu priekšmetu kā pierādījumu, jānodrošinās ar eksperta slēdzienu par šā priekšmeta kvalifikāciju. Eksperta slēdzienu var sastādīt jebkurš speciālists, izmantojot vispārzināmus un pieejamus (publiskus) informācijas avotus. Protams, tas viss sarežģī procesu. Vienkāršāk būtu, kā to raksta zivē buzijs, apsūdzēt par nomestu smēķa galu….:-)

JK JK - 30-10-’07 09:41

Pilniigi piekriitu NG. Nav kontroles, nav naudas!!!

Berbs Berbs - 30-10-’07 08:59

Piemērs ar mednieka gada karti. Summa par gadu ir Ls 3. Es nomaksāju valsts kasē šo summu un vēl papildus samaksāju par pārskaitījumu. Tie 3 Ls visi nonāk valsts kasē, protams banka paņem savu par pārskaitījumu bet ar to ir jārēķinās veicot maksājumu. Tad ar bankas maksājuma izdruku dodos uz mežniecību kur man izsniedz gada karti. Es domāju ka pie ūdeņiem pilnīgi pietiktu ar maksājuma apliecinošu dokumentu par noteiktu summu noteiktā kontā un viss. Vienīgi jāpadomā par to kā līdz gada beigām saglabāt to papīrīti nesaburzītu, ielaminēt vai kaut kā tamlīdzīgi.

NG NG - 29-10-’07 21:39

Ziemās mums 80% Valmieras veikala pircēju brauc copēt uz Igauniju, tāpēc zinu, ka večiem tiešām ir bailes no tiem igauņu sodiem, man paziņas ir maksājuši arī 500 latus par atrašanos zandartu lieguma zonā ar makšķeri laivā, daudzi ir sodīti par zemmēra asariem Pērnavā, tur jūt kontroli, tāpēc jautājums par atļaujas nopirkšanu ir pašsaprotama lieta pat tiem, kas toNEKAD nav darījuši Latvijā.
Igaunim viss ir vienkārši, labākajā gadījumā ir šāds teksts: razresenije jest? sto netu? nu tokta pistui na perek…. un tas nakas ka šāds dialogs ir 3-5-7 km no krasta. Ir jākontrolē un JĀSODA, tas ir jādara , tadpārējie arī sāks domāt.

Bebrs Bebrs - 29-10-’07 18:36

Es arī nesaprotu kāpēc daļa no naudas(izgatavošana, realizācija) ko samaksā makšķernieks par karti nonāk starpnieku maciņos. Vai tad tik tiešām nevar ieviest līdzīgu kārtību kā Igaunijā?

Tā nauda, kura aiziet garām valsts makam un nonāk pie starpniekiem, Latvijā ir aptuveni 10 procenti no visas MK realizācijas summas. Neteikšu, ka tā ir liela summa. Domāju, ka arī Igaunijā kaut kas nonāk starpnieku rokās, – bankas taču nestrādā par velti. Taču uzkrītoša ir atšķirība kopsummā. Kā rāda informācija par makšķerlietu tirgu, Latvijā tas ir vismaz 2 reizes lielāks kā Igaunijā. Jo makšķernieku skaits arī ir izteikti lielāks. Neskaidrs paliek jautājums, kāpēc Latvijā valsts kasē ienāk būtiski mazāka summa, un, vai tas izskaidrojams tikai ar atšķirību licenču cenās.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.