Par pasaules akvakultūru

Neliels citāts no Ronnie Morris raksta Aquaculture the key to future demand for fish, says UN January 6, 2008

Aquaculture, or the farming of fish under controlled conditions, was the only way to meet the future global demand for fish, the UN Food and Agriculture Organisation (FAO) said late last year.
Rising human populations meant that by 2030 another 37 million tons of fish would be needed to maintain consumption levels.
According to the FAO, about 45 percent of the 48 millions tons of fish consumed each year is raised on farms. The addition of 2 billion people globally by 2030 means farming will have to produce nearly double that to keep up with demand.
Jacques Diouf, the FAO director-general, told a meeting in Rome that while the development of aquaculture should be a priority, it must be promoted in a responsible fashion.
"A rapid development of aquaculture … requires better planning and better management of the sector in order to mitigate the adverse consequences on the environment," Diouf said.
 
06. 01. 2008.

  Seko jaunumiem Facebooktwo comments

breksis breksis - 18-01-’08 10:45

Iznāk jst tev taisnība. Re kā arī zvejnieki protestē, prasa Vējoņa demisiju. Ka tik tur atkal nav iemaisīts tas pats “akciju meistars” no LMA.

lauki lauki - 09-01-’08 19:39

jst Ko tu domā par tiem jaunajiem sodiem, kas nupat pieņemti?

Pavēles nav apspriežamas, tās jāpilda.:-)

Par acīmredzamo neizteikšos. Tikai par dažiem citiem aspektiem. Kāda kvalifikācija būs tiem, kas piemēros sodus? Šodien inspektori ir ierēdņi, kuru alga ir 370 lati. Protams, par tādu algu nopietnus kadrus grūti atrast. Kādu gan cilvēcīgu attieksmi varam gaidīt no inspektora, kuram būs tiesības makšķerniekam nereti piedraudēt ar sodu, kas ir lielāks par inspektora mēneša algu? Un kāda būs rūdīto brakaru attieksme, ja viņam draudēs šāds sods? Nebrīnīšos, ka viņi aizstāvēsies ar jebkuriem līdzekļiem un izmantos jebkurus paņēmienus, lai izvairītos no nepatikšanām. Neizslēdzu, ka ķerti pārsvarā tiks sīkie pārkāpēji. Mūsu apstākļos, piemēram, kad pie retas ūdenstilpes var atrast kādu uzrakstu, tādā situācijā var nokļūt jebkurš nespeciālists. Bet nopietnākos gadījumos viss, kā saka, tiks sakārtots citādi.

Interesanti, kur šodien ir patiesība – makšķernieku signālos par lielo maliķu skaitu, vai inspektoru paziņojumos, ka maliķu skaits ir samazinājies. Ja maliķu skaits samazinās, nesaprotu, kāpēc tik īsā laikā divas reizes ir jāpaaugstina sodi. Jau iepriekšējās sodu pacelšanās laikā cirkulēja doma,- jo lielāki sodi, jo vairāk inspektori varēs piepelnīties.

Pie tam, – sodīt tikai var tad , ja kāds tiek noķerts. Pie lieliem sodiem papildus paaugstinās prasības arī pret pierādījumu bāzi. Paredzu, ka katrs nopietni apsūdzētais meklēs katru niecīgāko spraugu pierādījumos. Bet ķērāju skaits un viņu kvalifikācija taču nav izmainīti.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.