No spiningotāja ābeces

Joprojām ziema vairāk līdzinās agram pavasarim, - naktīs daži grādi mīnusos, dienā plusos. Manā dārzā sniega nav. Nosacīti normāls ledus Latvijā atrodams tikai Vidzemes augstienē un Latgalē.
Tauta jau sāk lēnām gatavoties vasaras sezonai, tāpēc ievietoju dažas noderīgas bildes par spiningošanas tēmu ar maniem komentāriem.Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Teorijas sadaļā ievietoju Jāņa Birzaka rakstu "Latvijas iekšējo ūdeņu zivju resursi un to izmantošana".
 
03. 02. 2008.

  Seko jaunumiem Facebooktwo comments

kaspars kaspars (Email ) - 25-02-’08 22:11

Labdien Stikuta kungs. Man ir šāds praktiskas dabas jautājums, vēlos iegādāties jaudīgu jūras multiplikatoru. Aplūkojot spoles, ievēroju, ka lielākajai daļai šo spoļu nav auklas licēja. Vai bez šīs, manuprāt, svarīgās ierīces spole darbosies korekti? Vai arī uztinot auklu tā jāpiekoriģē ar pirkstu? Iepriekš pateicos, ja spēsiet sniegt atbildi.

Tev ir taisnība. Auklas licējus parasti liek mazām un vidējām spolēm, kuras tiek lietotas arī ēsmas iemešanai. Lielās spoles ir velcēšanai, pie tam uz lielām zivīm. Lielu zivju copē svarīgāko lomu spēlē bremžu un ritošās daļas kvalitāte. Pie lielajiem spoles rotācijas ātrumiem, kad zivs vienā mirklī var izraut no spoles 50 -100 metrus, katrai kustīgajai detaļai ir svarīga loma. Tāpēc detaļu skaits tiek minimizēts un šīm spolēm auklas licējus parasti neliek. Jo pie lieliem ātrumiem tas ir tikai lieks un ievainojams mezgls spoles konstrukcijā. Tā kā velcējot ietīt iznāk reti un, pat “pumpējot” zivi, auklas uztīšanu nedaudz var palabot arī ar roku, tad nekādu problēmu parasti nav.

BOSIKS BOSIKS (Email ) - 04-02-’08 11:27

Labdien JST!
Varbūt ne īstā vietā, bet doma un ? ir šāds:
Par cik ne vienmēr kātiem var ticēt uzrādītajiem iemetiena testiem, vai pastāv iespēja pašam to vizuāli un fiziski uz sajūtām izsecināt piesienot iecerētajam pirkumam plānoto mānekļa svariņu gala riņķītim, un tad horizontāli turot kātu novērtēt spicītes locījumu?
Tā daru izvēloties attiecīgo gruntenes kātu -lai locijuma leņķis nepārsniegtu 45grādu, par optimālo uzskatu aptuveni 35. BET!!!:)) Gruntene nav spinings, 10-20gr. kļūda nav daudz-tieši tik lai spinings kļūtu nebaudāms vai pat nelietojams:)))

Tu nodarbojies ar kātu testiem? Ja nē, tad kāpēc tev svarīgi zināt tos testus? Lai kaut ko pasūtītu neklātienē, jeb, lai copē zinātu, cik lielu svaru pielietot? Uzticēties testam var tikpat daudz, cik laika prognozei. Tas, ko tu raksti par saviem mērījumiem, ir pilnīgi normāli. Taču, manuprāt, vairāk gan, lai apmierinātu savu ziņkāri un noskaņotu savas izjūtas. Ieteikums – uzticies ne tikai testiem, bet vairāk tām savām sajūtām, kuras nosaka tava personīgā metienu tehnika. Tās var būt stipri atšķirīgas lietas.

No citas puses, cope būs neefektīva, ja svariņš būs it kā pareizi piemeklēts kātam, bet ne dziļumam vai straumei un citiem faktoriem. Mans parastais ieteikums – ja labi apgūsi metiena tehniku, pavērsies iespēja efektīvi izmantot arī svariņus, kuru svars iziet ārpus rakstīto testu robežām. Protams, var iet citu ceļu, – katram svaram (testam) iegādājoties atsevišķu kātu. Tā rīkojas sportisti sacensību vajadzībām, kad inventāram un ātrai darbībai ir izšķiroša loma. Ierindas copmanim nez vai ar to būtu jāaizraujas, kaut gan nekā slikta tur nav. Es pieturos pie citas filozofijas – labam makšķerniekam jāmāk maksimāli efektīvi pielietot visu, kas ir pie rokas. Skaidrs, runa nav par galīgi nepiemērotām lietām. Jo copē bieži gadās nonākt situācijā, kuru krāmējot mājās inventāru, grūti paredzēt. Neierastus soļus var spert arī pilnīgi apzināti. Piemēram, ir situācijas, kad man patīk lietot 5 gr vizuļus ar kātu, kuram uzrakstīts tests 20 – 40 grami vai vairāk. Iemest ar to var, bet galvenais, sarežģītos apstākļos var savaldīt arī lielu zivi. Utt. :-)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.