Makšķerauklas 2008

No brīža, kad 2002.gadā publiskoju savu pēdējo apskatu par makšķerauklām, pagājuši seši gadi, tomēr joprojām centrālais un visbiežāk uzdotais jautājums ir par to, kāda aukla ir labāka - mono vai pītā. Protams, mūsdienu makšķerniekam nav grūti atrast atbildes - pietiek ieiet internetā, ierakstīt atbilstošos atslēgas vārdus mekētājā un visa informācija tiks nolikta priekšā, kā saka, uz paplātes. Neskatoties uz to, daudzi pienācīgā līmenī neizmanto šīs iespējas vai vienkārši ir slinki lasītāji. Protams, racionāla pieeja norāda vienkāršāku ceļu, - daudz neapgrūtināt sevi un iztikt tikai ar jaunākajām ziņām. Sarežģītākajos gadījumos - iemest tīmeklī jautājumu un gaidīt atbildi, neskatoties uz risku saņemt pilnīgi neadekvātu informāciju. Neliels attaisnojums šādai pieejai ir arī apstāklis, ka šodienas informācijas daudzvalodīgajos džungļos var viegli apmaldīties, jo nav nemaz tik vienkārši atrast ticamus informācijas avotus un iemācīties, kā saka, nofiltrēt reklāmas izpušķojumus un nepamatotus apgalvojumus.

Lai gan regulāri sekoju, kā šis jautājums attīstās pasaules informācijas avotos, salīdzinājumā ar to, ko rakstīju 2002.gadā, principiāli jaunu atziņu ir visai maz. Tikai var atrast arvien vairāk faktus, kuri apstiprina agrāk izteiktās vispārīgās atziņas.

Viennozīmīgs ir secinājums, kas radis papildus apstiprinājumu pēdējos gados, ka monoauklas...vairāk
 
02. 03. 2008.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

jst jst - 05-03-’08 14:22

Edgars G rakstīja. – 1)Atmiņas nav. Drīzāk auklai ir atmiņa palikt taisnai. Jau no iepakojuma spolītes pati tinās nost…

moritz :) moritz :) - 05-03-’08 13:55

kas ir “FK problēma Nr.1”?

EdgarsG EdgarsG - 02-03-’08 11:14

Sveix, Jāni!
Laps apraxc, bet manuprāt iztrūxt infas par Latvijā vēl nepopulāro fluorocarbon. To pie mums pagaidām izmanto pārsvarā pludiņnieki pavadiņām, bet ārzemēs šo auklu izmantošana spiningošanā kļūst arvien populārāka. Pac trešdien pamēģināju spiningot ar fluorocarbon 14 Lb (apm. 0.33mm).
Nu ko lai saka:
1) Atmiņas nav. Drīzāk auklai ir atmiņa palikt taisnai. Jau no iepakojuma spolītes pati tinās nost.
2) Jūtība super. Nestiepjas. Jūt katru vizuļa pieskārienu zālei.
3) Metiena attālumu novērtēt nespēju, jo par maz bija uztīc uz spoles (pirmajā metienā bārda, jo bija par daudz, bet nogriežot bija jūtami pa maz).
Tā kā aukla ir ūdenī grimstoša un jūtīga, tā varētu būt ļoti noderīga džigojot lielākos dziļumos.
Amerikāņi fluorocarbon izmanto musky un jūras copes pavadām. It kā pret zobiem ir izturīgāka, nekā pītā.

Piekrītu, informācija par fluorkarbonu noderētu. Taču tas izgāja ārpus īsajam un neplānotajam rakstiņam iedalītā laika ietvariem. Pie izdevības papildināšu. Vēlu veiksmi tavos eksperimentos. Ja tiksi galā, varbūt, būsi pirmais, kurš veiksmīgi sadzīvo ar FK problēmu Nr.1:-)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.