« Gatavosim izmaiņas no… | Home | Saskaņojumi, saskaņoj… »

Marta sīkumi

Latvijas mušiņmakšķernieki joprojām tikai domā par līdzdalību oficiālajās starptautiskajās sacensībās. Lai redzētu, kādā līmenī risinās cope oficiālajās sacensības, der ieskatīties sacensību protokolos. Nupat Jaunzēlandē ir beidzies kārtējais 2008.gada CIPS pasaules čempionāts mušiņmakšķerēšanā. Gan individuāli gan komandu vērtējumā labākie bija Čehijas pārstāvji, otrajā vietā komandu vērtējumā palika mājinieki Jaunzēlandes sportisti, trešajā - Francijas pārstāvji. 99 dalībnieki kopā noķēra 4270 zivis, lielākā no tām bija 689 mm, vidējais zivs garums - 255 mm. Detalizētus rezultātus var atrast internetā.

26. marta sēdē Zivju fonds atbalstīja LMSF lūgumu iedalīt līdzekļus līdzfinansējumam 3800 Ls apjomā Latvijas izlases komandas startam Eiropas meistarsacīkstēs pludiņmakšķerēšanā jūnija beigās Čehijā un 1000 Ls LMSF prezidenta komandējumam uz CIPS kongresu, kurš notiks aprīļa beigās Ēģiptē, Kairā.

Par spiningošanas čempionātu
Latvijas čempionāta pirmās kārtas organizātora pienākumus uzņēmies Liepājas makšķernieku klubs. Kārta ieplānota 24. maijā Liepājas ezerā. Šajā kārtā, saskaņā ar ūdenstilpes apsaimniekotāju izvirzītajiem noteikumiem, zivis paturēt nedrīkstēs.
Gatavību piedalīties čempionātā uz 31.martu ir izteikušas sekojošas komandas:
1. Rapala, +
2. Robinsons, +
3. Salmo, +?
4. Koknese, +
5. Liepājas MK 1, +
6. Valmieras LMMB (1) +
7. Pie Kuzmiča, +
8. Pasaule 1, +?
9. Remonts K +
10. Milo, - nebūs
11. Silver Scale, +
12. Mērsrags, + ?
13. Daiwa- Cormoran, +
14. Eagle Claw Latvija, +
15. Fish Bon (Pure Fishing), +
16. Koknese - RRKP Būve, +
17. Mēs zivīm, +
18. Stream +,
19. Ventspils buki (1) +,
20. Rapala 2 +
21. Vecliepāja +
22. Dulkan, +
23. Philips +
24. Jēkabpils AAM +
Vēlmi piedalīties ir izteikušas arī vairākas atsevišķas laivu ekipāžas, kuras nav šajā sarakstā.
Par gatavību organizēt kādu no kārtām paziņoja Mērsraga pašvaldība (Engures ezerā) un MK Pasaule ( M. UN L. Baltezerā). Engures ez. sacensības būs iespējams sarīkot tikai tad, ja MK paspēs pieņemt noteikumus, kuri ļaus lietot laivas ar motoriem.
 
29. 03. 2008.

  Seko jaunumiem Facebook29 comments

??? ??? - 14-04-’08 19:20

gan jau viestur kādreiz

Ja esi gatavs atbildēt uz jautājumu manā vietā, vismaz pacenties izteikties konkrētāk.

viesturs viesturs - 10-04-’08 20:29

Vai kādreiz būs zināms kur notiks 3.un 4.posms?

Protams, tikko tas būs skaidrs, visi to uzzinās. Daudz kas būs atkarīgas arī no dalībnieku skaita.

egons t. egons t. (Email ) - 08-04-’08 21:17

sakarā ar Lč spiningošānā,aizdomīgs klusums ,ko gan tas varētu nozīmēt.

Tikai to, ka spriedelēšana beidzot ir galā. Ziema garām un visi asina savus ieročus.

Haris Haris - 05-04-’08 10:08

Komandu sarakstu var papildināt ar vēl vienu- “Philips”.
Par tiesnešu lietām- ņemot vērā to, ka tiesnesim būs jāsēž konkorentu komandas laivā, katra komanda jau būs maksimāli parūpējusies par tā informētību, ko drīkst un kas nav pieļaujams. Ja nu kāds to nebūs izdarījis perfekti, tas palīdzēs saviem konkurentiem. Šī ir viena no lietām kura atrisināsies pati no sevis. Un pienākumi kuri tiesnesim ir jāveic ir tik primitīvi, ka runāt par kvalifikāciju nav nekādas jēgas.

??? ??? - 04-04-’08 16:04

mirtin Tie strīdi ir tikai tavā galvā. Kur tu redzēji mačos strīdus? Vai tad tā muldēšana kad vilciens ir aizgājis ir strīdi?!? ;)

Andis Andis - 04-04-’08 14:57

Mums jau šī ir pirmā sezona.Uzskatu,ka tā jau esam panākuši ļoti daudz.Nākotnē tiks domāts arī par tiesnešu kvalifikāciju.Protams tam būs vajadzīga nauda…Pagaidām galvenais lai mači notiek pēc iespējas godīgāk.Varbūt pēc sezonas nolikumā būs jāmaina vēl kādas nianses.Ar cieņu…

mirtins mirtins - 04-04-’08 12:22

Andis – nu redzi… foršu cilvēku pasaulē daudz, taču…. visā pasaulē, normāla līmeņa sacensības tiesā tikai attiecīga līmeņa un kvalifikācijas tiesneši. Kādreiz, padomju laikos arī bija kaut kāda sistēma kā tiesneši varēja paaugstināt savu kvalifikāciju. Ja nemaldos, man papucis kaut kad pat tika līdz kaut kādam tur līmenim, bet tad mums komanda izputēja un arī viņš vairs nekur nebrauca. Protams, var notiesāt jebkurš, bet strīdus situācijas mūsu sabiedrībā rodas uz katra soļa. Protams, makšķernieki ir tie, kas savā starpā vienmēr … gandrīz vienmēr spēs vienoties, taču vienmēr pastāv kāda varbūtība un ir labi, ja tiesnesis kaut ko saprot no notiekošā pasākuma, nevis tikai brauc sauļoties:)) Taču kvalificēts darbaspēks ir dārgs:)) To es saprotu un nežēlīgajā kapitālismā ir ļoti maz kvlificētu darboņus, kas par velti grib pirkstu pret pirkstu sasist:DDD

Piemēram, pērn skatījos pludiņmakšķerēšanu, Baltijas līgas posmu Ventā. Atsevišķiem makšķerniekiem tika likts no lomiem izmest mazos sapaliņus, vimbiņas. A nez kādēļ man atmiņā palicis, ka kādam lomā tika ieskaitītsvairāk nekā 5 vimbas. Tad nu redz neskaidrs – ja jau drīkst paturēt vairāk nekā 5, teorētiski var pamatot, ka zivis tāpat laiž vaļā, tad kādēļ lomā neieskaitīja arī maziņās, zemmēra, jo tās tāpat laiž vaļā….

Protams, tie visi ir dzīves sīkumi:)) Visu cieņu cilvēkiem, kuri var ziedot jau tā retās brīvdienas, kurā varētu pacopēt, tā vietā vizināties ar citiem copmaņiem un skatīties, kā citi ķer:))

(admin) Par atsevišķiem jautājumiem pirms konkrētām sacensībām tiek doti paskaidrojumi. Tiem ir spēks tikai attiecīgajās sacensībās. Ja tiesneši būtu paskaidrojuši, ka šajās sacensībās tiks svērtas arī zemmēra zivtiņas, tad būtu attiecīgi organizēta procedūra un tas tiktu tā arī darīts. MN to neaizliedz. Acīmredzot, skaidrojums bija tāds, kāds tas tika realizēts.

Andis Andis - 03-04-’08 16:46

Mirtins-Tu man tiešām liecies sakarīgs džeks,tāpēc nesaprotu,ko Tu cepies par tiem tiesnešiem!Es tur vispār neredzu nekādu problēmu.Katram taču ir kolēga,draugs,kaimiņš,brālis,māsa,sieva,komandas rezervists,dēls,meita utt.utj.,kurš būtu ar mieru izpalīdzēt-atbraukt patusēt makšķernieku sabiedrībā,pacept gaļiņu,padzert aliņu(tiem kas prot),papriecāties un sešas stundiņas patiesāt.Tiesnesim ir tikai trīs nosacījumi:18.gadi,jāpazīst lineāls un jābūt skaidrā.Viņš drīkst būt vīrietis,sieviete(jaunava),klibs,kristietis,pareizticīgais,rudmatis,trolejbusa vadītājs,apavu pārdevējs-ar vārdu sakot jebkas!Godīgi,man bez prasīšanas pieteicās kādi 10 cilvēki.Ir pieteikušās vairāk kā 20 komandas.Esmu runājis vismaz ar 10.Nevienam problēmu nav.Ja pats neesi rediska,tad viss būs kārtībā.Ar cieņu…

krans krans - 03-04-’08 08:22

bet JK,iedomajies, ka ar stobriem brunjoti vechi apsargas tavu sektoru,lai spioni nenoskat kaa Tu slieku pludini;)

mirtins mirtins - 03-04-’08 05:25

Haris – :DDDD es nekad neesmu varējis šito saprast. Nu labi, vecajos labajos laikos, katrai 5 cilvēku komandai bija jābūt tiesnesim. Bet uz diviem cilvēkiem. Tiesnešiem ir jābūt, neapšaubāmi, nenoliedzami, bet es vienkārši nesaprotu, kā var atrast cilvēkus, kas visu dienu gatavi vizināties laivā un skatīties kā citi ķer, bet pats neko:)) pludiņošanai vēl tā – nav variantu, ja neesi gatavs ieguldīt štekeros:)) Bet spiningam…. :)))

EdgarsG EdgarsG - 02-04-’08 20:04

Nu vot, pieteikušos komandu skaic liecina par Viva la catch&release + fair play! Hari, Tev izdevās!

JK JK - 02-04-’08 17:47

Ir jau izveidots mednieku kolektīvs, no kura paši dibinātāji ir smuki izspiesti ārā, jo zoss āzim nav draugs (boss ar padotiem kopā nemedī, jo parasti padotais ir labāks mednieks) tāpēc šo ideju nemaz pat neapsveru. Iedomājies kas notiks, ja es izrādīšos labāks par viņiem. :-)

Haris Haris - 02-04-’08 14:03

mirtin- tev ir pasakainas spējas konstatēt acīmredzamus faktus;-) Visi dalībnieki startē pēc viena nolikuma noteikumiem.
Par divcīņu- ņemot vērā ka šeit rezultāti tiek vērtēti individuāli, šajās sacensībās tiesnesis ir obligāti vaidzīgs. Domāju ka līdz rudenim tiesnesis laivā būs kļuvusi pašsaprotama lieta un divcīņā it sevišķi.

viesturs viesturs - 02-04-’08 12:30

Nebūtu slikti ja arī Babītē notiktu kādas sacensības,piemēram divcīņa.

mirtins mirtins - 02-04-’08 12:17

Par spiningošanu. Es saprotu, ka var uzlikt komandai par pienākumu nodrošināt tiesnešus līdzbraucējus, bet tādām individuālām ekipāžam arī?

JK – es tavā vietā uztaisītu armijas makšķerēšanas sporta klubu, kuram ja ne copes ziņā, tad aprīkojuma ziņā ar NATO līdzekļiem būtu pietiekami:DDDDD

sportists sportists (Email ) - 01-04-’08 21:04

Vai mūsu TV daudz rāda LČ pasākumus,lai tos popularizētu,rāda vecus materijālus,zivju cemmerēšanu,un vel kautkādu murgu.
Harim.
Spiningošanas divcīņā arī vajadzētu ieviest tiesnešus-divi copmaņi un tiesnesis laivā.

Par divcīņu. Nesarežģīsim dzīvi sev un tiem, kuri materiālu apsvērumu dēļ nevar piedalīties spiningošanas čempionātā. Divcīņā svarīgu lomu spēlē mērķī mešana.

viesturs viesturs - 01-04-’08 12:24

Vai Baltezerā notiks kāds no LČ posmiem ,un ja notiks tad kurs

JK JK - 01-04-’08 09:35

Par vēstuli ministram jau esmu veicis pat neoficiālas sarunas un daļa lēmēju bija pesimistiski, jo mūsu sports dažu labu skatījumā vispār neesot sports. Bet ja federācija uzrakstītu un minētu, visus sasniegumus par pēdējiem gadiem, tad varbūt arī kas sanāktu. Galu galā federācijai naudas vairāk nepaliek, bet komandas, kas pelnījušas startus augstākajā līmenī ir ar vien vairāk. Un mums jau tie cipari nav tik lieli, kā basketbolam, hokejam vai auto braukšanai. Nevar aizmirst arī to, ka daudzi mūsējie ir copmaņi.
Zinot tās lielas no iekšas varu ar lielu pārliecību pateikt, ka manis rakstītā vēstule paliktu pat netbildēta, jo neesmu nekāds pārstāvis utt.
Ak jā, sieviete tomēr izlēma līdzi nebraukt, jo ir interesantā stāvoklī un es arī negribu riskēt ar topošo Latvijas čempi!

agris agris - 31-03-’08 21:49

JK
Janka, beidzot tevī sāk runāt īsts ofiņš, zinu ko runāju, jo armijā esmu dienējis. Pirmkārt Zivju fondā sēž pietiekami kompetenti dažādu jomu speciālisti, ja viņi uzskatīja, ka Latvijas valsts izlasi var atbalstīt dalībai Eiropas čempionātā, tātad to viņi zina ko dara. Pats tu visu laiku gudri pļūtī,ka piķis nav problēma, vajag tikai pašiverēt- mans piedāvājums uzraksti pieteikumu savam ministram un var būt mēs dabūsim finansējumu dalībai Pasaules čempionātā, tas būs labāk nekā karot, jo visi copmaņi pēc definīcijas ir dabas mīļi, tātad pret karu.

JK JK - 31-03-’08 19:10

jst
Komanda jau tiek veidota, pārveidota no komandas par biedru. Nosūtīju Jums e-pastu par pieteikuma veidlapām. Par fondu jau uzreiz uzrakstīju, ka man nepiekasīties jo zinu, ko rakstu. Tiem ķērcējiem, pilnīgi pie vienas vietas, kas nolikumā rakstīts, viņiem vajag daudz un lielas zivis par 5 Ls gadā. Tas bija kā arguments NG teiktajam par statistu lomu, drīzāk kā papildus motivācija. (angel)
Ja čempis notiek Čehijā un jūnija beigās, tad es ar savu sievieti arī braucu, jo bez manis jau nu nevarēsiet iztikt. Vai Agrim un NG arī sūtīt informācoiju? :-)

JK JK - 31-03-’08 15:47

Apskatījos kalendāru un atradu vienu interesantu lietu. Nauda piešķirta dalībai EČ, kas notiks Italijā, bet pēc kalendāra EČ ir Čehijā, bet Itālijā ir PČ.
Un filozofija tā nav, jo paši jūs zināt, ka palīgi ir vajadzīgi, lai sasniegtu labus rezultātus.
Par statista lomu es nepiekritīšu 2 iemeslu dēļ:
1. Pats NG ir pierādījis, ka mums ir iespējas uz pjedestālu tikt. Ne vienu vien reizi esi bijis tam tuvu un pagājušogad to izdarīji.
2. Kāda velna pēc nauda, kas domāta zivju fonda atjaunošanai tiek tērēta tikai tāpēc, ka 5 cilvēku komanda grib aizbraukt patēlot statistus. Šito vajag uzzināt tikai tiem, kas ķērc, ka LR ūdeņos zivju nav.
Ar akmeņiem mani nemētājiet, jo es pats zinu, ka rakstītais nav medus maize.
Es tikai par profesionālāku pieeju runāju. Manas domas ir, ka komandai jābūt ir 10 cilvēku lielai.

Par atrasto manu kļūdu, paldies. Runājot par pārējām lietām, – nodemonstrē beidzot savu pieeju un izveido komandu, lai visi varētu redzēt, kāds segums ir taviem vārdiem. Tad runāsim tālāk. Arī par Zivju Fondu tev nav taisnība. Iesaku ieskatīties fonda nolikumā, varbūt mainīsi savas domas.

Haris Haris - 31-03-’08 14:48

Spiningotāju sarakstam vari pievienot arī RAPALA 2.
Atgādinu, ka varat pieteikties arī tikai atsevišķiem posmiem, ja visiem nepietiek laika vai rocības, un arī tikai kā atsevišķa ekipāža.

NG NG - 31-03-’08 10:42

JK- šoreiz tava filozofēšana nav īsti vietā, jo patiesībā šī ir pirmā reize, kad izlase tiks finansēta pilnībā, Čehija nav dārga valsts, tāpēc pieļauju, ka ar šo summu varētu nosegt lielu daļu no sportistu tēriņiem sacensību laikā. Lielākā summa jau salasās tieši par barībām, tārpiem un dalību, dzīvošana nav tik dārga, tāpēc ja kāds ir ar mieru braukt kopā ar komandu, bet dzīvot par saviem līdzekļiem un palīdzēt komandai, tad jādod ziņu man vai Agrim, lai var pasūtīt hoteli. Par maču svarīgumu runājot veru piekrist viennozīmīgi, jo Eiropas čempionāts spēku samēru ziņā ir tieši tas pats, kas Pasaules čempionāts, tikai ar to starpību, ka Eiropas čempī būs ap 25 komandām, Pasaulē par komandām 10 vairāk, pārsvarā tādi paši statisti kā mēs.
Uz Čehiju es braukšu kopā ar savu 5 gadīgo puiku, par kuru maksāšu pats, zinu, ka arī Agris savu puiku stieps līdzi, samaksājot par viņu tikai dzīvošanu.

JK JK - 30-03-’08 23:00

Es saprotu, ka kongress nenotiek kamieļu kūtī jeb stalli. Tas tūkstotis ir kaut cik saprotams, bet tā otrā summa tak ir par maz!!! Es saprotu vārdu “līdzfinansējums”, bet kad sāksim komandu apaudzināt ar papildus personālu, lai arī izskatītos pēc nopietniem džekiem? Kas tad ies spiegos? Domā, ka viens cilvēks var visas favorītu komandas nospiegot? Agri tu zini ar kādām komandām brauc grandi, paši runājam, ka vajag to darīt, bet atkal nekas nemainīsies. Eiropas mači neizklausās tik nopietni cik Pasaules mači, bet modi pasaulē tak nosaka Eiropas komandas, tātad tie paši pasaules mači būs.

??? ??? - 30-03-’08 22:16

Par ko JK domā nesaprotu, laikam priekš manis pārāk dziļu tā doma. Vai tas fonds iedevis par daudz vai par maz?

Kaut kā nav gadījies redzēt ka netā tā tiek apspriestas naudas lietas. Nav brīnums ka dažiem kompis uzkarās, ja pirmo reizi ierauga tādus ciparus.

agris agris - 30-03-’08 21:21

Zivju fonds mūsu komandu atbalstīja tādā apjomā,kādā mēs ludzām mūs atbalstīt, par ko liels paldies. Pateicoties šim atbalstam, uz Čehiju brauks pirmais piecinieks un nevienam nebūs jāpaliek mājās finansiālu apsvērumu dēļ.
Kas attiecas uz prezidenta komandējumu, kā tev Janka liekas Kairā kongress notiks kautkādā šrotā uz kuriem brauc tūristi,vai normālā viesnīcā. Labi ka ir kam pārstāvēt valsti, tad arī mačos pret mums neizturas ka pret kautkādiem tumba-jumba. Būtu labāk padomājis kādi jautājumi būtu jāpaceļ kongresā.

JK JK - 30-03-’08 16:44

Skatoties uz naudas sadalījumu pludiņmakšķerēšanas komandai un prezidenta izbraucienam uz Kairu kaut kās jocīgi palika. Nezinat kāpēc? (angel)

Nudien, nezinu.

viesturs viesturs - 30-03-’08 13:00

Vai ir zināma vieta kur pulcēsies 1.posmā pie Liepājas ezera?

Vieta ir zināma, tikai atlicis nolikumu saskaņot ar visiem, kurus tas skar. Zvani Rolandam Miķelsonam LMK. Viņš ar to nodarbojas. Kad viss būs saskaņots, viņš tev izstāstīs.

??? ??? - 29-03-’08 12:14

palīdzība sportam, tas ir jauki, bet kā tad ar palīdzību spiningotājiem??? tie takš ar medaļas ved Latvijai, gan no Krievijas, gan no Spānijas???
p.s. un kas ta jaunajā klasē airēt pa lepnu vai???

Pameklē tepat, gan jau atbildi atradīsi, to esmu jau vairākkārt aprakstījis. Aprīļa beigās būs LMSF konference, varu izskaidrot arī persaonīgi.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.