Saskaņojumi, saskaņojumi, saskaņojumi

Nav jābrīnās, ka arvien grūtāk ir atrast brīvprātīgus publisku pasākumu organizātorus. Jo valstī un pašvaldībās netrūkst gribētāju, kuriem, laikam, garlaicība vai pārspīlēta atbildības sajūta rosina nepārvaramu vēlmi kaut ko saskaņot, atļaut vai aizliegt. Pie tam savstarpējos personīgos kontaktos visi apgalvo, - es jau neko, bet tāds ir likums.
Līdz šim manī neizpratni raisīja makšķerēšanas noteikumos iestrādātā jokainā prasība saskaņot nolikumus ar VZP, kontrolējošām organizācijām un pašvaldībām. Nu jau daudzajos saskaņojumos, kas bijuši iepriekšējos gados, visi mēs esam tērējuši enerģiju, lai labākajā gadījumā saņemtu skolniecisku atbildi - nu, jūs tur... visu varat darīt, tikai, lai būtu ievēroti likumi un citas normas. It kā bez tāda "papīra" kādam būtu tiesības ignorēt likumus... Izrādās, tas bija tikai sākums. 2007.gadā likumdevēji ir gājuši vēl tālāk - jebkuram pasākumam papildus jāsaņem pašvaldības atļauja. Pie tam, lai to iegūtu, nepietiek ar visdažādākajiem dokumentiem, kurus pašvaldība pēc sava prāta var pieprasīt. Papildus visam pasākums ir jāapdrošina. Īsi sakot, nevienam no tiem, kuriem tik ļoti rūp mūsu sportistu un skatītāju drošība, nav nopietnas izpratnes, ko tas viss maksā organizātoriem.
Zemāk ievietoju tikai pāris saites ar dokumentiem, kuri būtu jāzin organizātoriem.
Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likums
Noteikumi par publiska pasākuma organizatora civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu
Mūsu likumdevēju apgriezieni un domāšana ir apbrīnojami. Nezinu, kas tas ir - nekompetence, neieinteresētība, vai kas cits? Nav taču grūti saprast, ka jebkura saskaņošana nozīmē atbildības sadali. Beigu beigās neviens īsti nav atbildīgs. I. Ziedonis savā "Sliņku dziesmā" jau pirms 40 gadiem rakstīja - " Ja prasa: “Kas te atbild?” – Tad teic: “Viss kolektīvs.” Jo tā tu vienmēr būsi no atbildības brīvs." Izskatās, šajā frontē nekas nav mainījies.
Varbūt es pats kaut ko nesaprotu?!? Kāpēc mums jāgaida, kamēr kaimiņi igauņi, varbūt, ieviesīs kādu progresīvāku metodi ?
Piemēram, ja pasākums skar kādu valsts iestādi vai pašvaldību, internetā attiecīgajā pašvaldības vai valsts iestādes portālā jebkurš organizētājs varētu ievietot noteikta satura paziņojumu, un, ja iestādei nav pretenziju, tas skaitītos saskaņots. Līdzīga pieeja daudzās valstīs darbojas patentu jomā - ja kāds izliek apskatei savu izgudrojumu un neviens to neapšauba, tas skaitās pieņemts ar visām no tā izrietošām sekām.
 
30. 03. 2008.

  Seko jaunumiem Facebooktwo comments

Heino Heino (Email ) - 10-04-’08 21:44

He,igauni jau ir atradusi ko labaku,vini vienkarsi organizeejas pasi.Tagad jau klubins uz klubina ,kadu tik vinu nau.Kopa sanaksana jau nau vel pasakums,taalak visi vienojas pasi par kadu darbiibu uz pasu darbonu atbildiibas.Jalikumi parak gruuti izpildami vai ar bezjeedzigi,vieglak atrast ka vinus apiet,neka pildit.Mums jau te tads lozungs bij pirms veelesanam vienai partijai:izskaust JOK.Tas saisinati:viss juridiski korekti!Ka redzat,mes jau atkal preteja graavi esam iebraukusi!!

Edgars S Edgars S (Email ) - 02-04-’08 14:59

Viss ir ļoti vienkārši. Jo vairāk saskaņošanu ar neskaidri definētiem kritērijiem, jo vairāk iespēju “sarunāt”. KNAB cīnās ar sekām, bet likumdevēji, kuri šādas barotnes varētu likvidēt pašā saknē, nesaprot vai izliekas par dumjiem. Var tikai minēt, kāpēc.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.