Spiningošanas sezona sākusies.

Uzklikšķini!Atbilstoši mūsu makšķerēšanas noteikumiem 1. maijā visā Latvijā sākas oficiālā spiningošanas sezona. Šajā dienā lielās spiningotāju armijas pārstavjus var sastapt gandrīz pie katras ūdenstilpes. Personīgi joprojām uzticos pazīmei, drīzāk gan jau likumsakarībai, ka aktīvā līdaku sezona Latvijā sākas, kad manā dārzā zied ābeles. Pie tam uz veiksmīgu copi drīzāk var cerēt seklajos ezeros un mazajās upītēs, kur līdaku nārsts noritējis agrāk. Papildus jāņem vērā, ka starpība starp Liepāju un Alūksni vai Burtnieku var būt pat pāris nedēļas.
Pirmā informācija, kuru saņēmu šajās brīvdienās, liek domāt, ka iepriekš minētā likumsakarība paliks spēkā arī šogad. Tās dažas ziņas, kurās copmaņi lielās ar nopietnākiem, 3 - 5 kg smagiem līdaku eksemplāriem, liecina vairāk par atsevišķiem gadījuma lomiem. Lielākais vairums spiningotāju spiesti vairāk sajūsmināties par sezonas atklāšanu, skaisto laiku un maija brīvdienām, bet ar lomiem nelielās. Lomos visiem, galvenokārt sīkās, kā saka, kilogramīgās līdakas. Kaut kas līdzīgs maija pirmajās dienās bija vērojams arī pirms gada, bet tad negaidīti viena kompānija man uzrādīja 1. maijā Gaujā noķert 110 cm garu skaistuli. Jācer, ka sezonas atklāšana arī šogad kādam būs atnesusi patīkamu pārsteigumu.
Taču vienu gan var atzīmēt - ar sezona sākumu strauji audzis ziņojumu skaits par copes vietās sastaptajiem tīkliem. Acīmredzot, spiningotāju armija var dot reālu ieguldījumu nelegālās zvejas apkarošanā. Jācer tikai, ka kontroles orgānu kapacitāte ļaus uz to visu attiecīgi reaģēt.


Rīt, 6.maijā viesnīcā Reval Hotel Latvija 09:15 sākas EUROFISH organizētā divu dienu konference, kuras tēma ir veltīta akvakultūrai Austrumeiropā. Cik zinu, interesentiem ieeja uz lekcijām, kuras par aktuālām ar zivju audzēšanu saistītām tēmām nolasīs dažādu valstu pārstāvji, nav ierobežota.
 
05. 05. 2008.

  Seko jaunumiem FacebookOne comment

Bebrs Bebrs - 06-05-’08 09:00

Protms ka makšķernieku klātbūtne dod lielu ieguldījumu maluzvejniecības novēršanā. Man ir pilnīgi nesaprotms aizliegums atsevišķās ūdenstilpnēs makšķerēt dienakts tumšajā laikā. Ja nav makšķernieku tas nozīmē ka neviens nemaliķo? Piemēram Ventā dēļ šī aizlieguma licencētajā posmā vēdzeles ķert nav iespējams jo atļauts makšķerēt tikai diennakts gaišajā laikā.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.