« Rīgas Satiksme pārbau… | Home | Maija sīkumi »

Spiningošanas maratons sācies

Sestdien, 24. maijā ar sacensībām Liepājas ezerā sākās Latvijas spiningošanas čempionāta pirmā kārta. Sacensības izvērtās par nopietnu pārbaudījumu gan dalībniekiem, gan tiesnešiem.
Liepāja visus sagaidīja ar Baltijai tipiskiem apstākļiem. Spēcīgais pūtiens, kurš sākās jau piektdien, sestdien nopietni pastiprinājās un vēja brāzmas brīžiem sasniedza pat 20 m/sek. Sacensības varēja notikt tikai pateicoties tam, ka vairums laivu bija gan pēc izmēriem nopietnākas, gan aprīkotas ar benzīna motoriem.
Neskatoties uz visai sarežģītajiem spininošanas apstākļiem, dalībnieku lomi bija apmierinoši. No 42 laivām tikai 4 laivas palika bez ieskaites. Lielākā izvilktā līdaka bija 88 cm, vēl lomos bija kāds desmits līdaku no 70 cm līdz 84 cm ( šogad pirmo gadu zivis netika svērtas, bet tika mērīts to garums, kurš tika pārrēķināts punktos). Labāko rezultātu uzrādīja un balvās jaunus elektromotorus katrs saņēma rīdzinieki Rapala komandas ekipāža Andis Miezis un Harijs Raciborskis, kuru loma 10 lielākās zivis tika novērtētas ar 26980 punktiem. Viņi kļuva arī par Latvijas čempionāta līderiem. Otro un trešo vietu ar ļoti līdzīgiem rezultātiem ieņēma Kokneses komandas ekipāža Dubovskis - Griekeris (16511 punkti) un liepājnieku komandas "Pie Kuzmiča" ekipāža Dzenītis - Dzenītis (16312 punkti) . Turpat netālu palika Liepājas makšķernieku kluba ekipāžas Brikmanis_ Bērziņš (16248 punkti) un Laipnieks-Zvirbulis (15604 punkti).
Komandu vērtējumā vadībā atrodas šīs kartas sacensību organizatori - Liepājas Makšķernieku klubs (9 p.). Tālāk seko liepājnieki "Pie Kuzmiča" (10 p.) un Kokneses komanda.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Pateicoties Normunda N. palīdzībai un veiktajam audītam, varēju izlabot sīkās neprecizitātes un ievietot tīmeklī arī protokolu.
Nākamā kārta notiks 14. jūnijā Daugavā pie Kokneses, detalizēta informācija būs pieejama jūnija pirmajā nedēļā. Pieteikšanās termiņš ir līdz 11.jūnijam.

Lai sacensības padarītu pieejamākas visiem Latvijas klubiem, ir doma vienu no čempionāta kārtām organizēt Ķīšezerā. Sacensību bāze ir atrasta, tās saimnieks izrādījis gatavību atbalstīt šo opasākumu. Vēl tikai jāatrod atbildīgais organizātors un jānolemj, kurā mēnesī - jūlijā vai oktobrī izmantot šo ideju.
Lai gan šajā ezerā nopietnas sacensības nav notikušas jau gadu desmitus, ziņas no zvejniekiem un atsevišķiem makšķerniekiem liecina, ka ezers ir zivīm bagāts un, ņemot vērā tā izmērus, varētu būt laba spiningošanas sacensību vieta.
 
25. 05. 2008.

  Seko jaunumiem Facebook26 comments

viesturs viesturs - 30-05-’08 21:34

Domāju ka jst priekslikums rikot no rīta instruktāžu ir pareizs .Varbūt ka ari izlozi no rīta, tas tapēc ,lai nebūtu ieprieksējaā vakarā tuvāka iepazīsanas ar tiesnesi .Domaju ka no rita startam vajadzetu būt vienlaicīgam,bet noslēguma signālu varētu dot tiesnesis ,un paredzēt laiku lai varētu atgriezties uz svērsanos.Vēl gribētos lai tiesnesu izloze notiek visu dalībnieku klatbūtnē, un visiem saprotamā veidā

Neredzu nepieciešamību veikt izlozi VISU dalībnieku klātbūtnē. Tas nav pasaules čempionāts, netērēsim lieki savus cilvēkresursus tikai tāpēc, lai novērstu slimīgas aizdomas. Nepārspīlēsim tiesnešu iespaidu uz rezultātu. Jebkurā gadījumā galvenajam tiesnesim paliks tiesības veikt kādas objektīvi nepieciešamas izmaiņas.

Pie sīkumainas un formālas attieksmes jebkurš starta paņēmiens radīs jaunas problēmas. Tas viss ir jau kādreiz izmēģināts. Mēs radīsim lieku ažiotāžu ap dažu cilvēku sadomātu problēmu, neko vairāk. Tā vietā, lai atrisinātu visu visvienkāršākajā veidā, gudrosim samākslotas sistēmas, bet aizdomīgie vienmēr atyradīs trūkumus. Piemēram, varbūt ieviesīsim starta tiesnešus, kuri sekos, lai kāds no sākuma punkta nestartētu sekundi pirms signāla? Varbūt rīkosim priekšsacīkstes, konkursus vai lozēsim laivas vietu ostā? Neredzu tam jēgu, jo cope vienalga sāksies stundu vēlāk, pie tam rajonā, kurš būs mērāms tūkstošos hektāru.
Kāpēc par beigu un sākuma signāliem tu raksti kā par vēlamiem? Mēs taču esam sen vienojušies, ka tieši tā tam jānotiek. Nesaprotu arī, kādas problēmas rada tuvāka iepazīšanās. Manuprāt, tas ir tikai labi.

Reāla un risināma problēma ir laivu kvalitāte un tehniskie rādītāji. Tāpat palīdzība gadījumos, kad ar laivām rodas tehniskas ķibeles. Pie šīs tēmas gan iznāks atgriezties vēlreiz.

dalibnieks dalibnieks - 30-05-’08 18:36

tāpat jau baigi grūti atrast entuziastu, kas dodas ūdenī ar nezināmiem purniem nezināmā laivā. jo vairāk prasību pret tiesnesi, jo grūtāk kādu pierunāt. vieglāk atrast dalībnieku. tiesnesis no malas? tam vispār būs pofig ko rakstīt un kā. tiesnesim no citas komandas vismaz ir interese tāda, ka neļauj šmaukties konkurentam. uz papīra jau skaisti izskatās, visi godīgi, visi skaidrā utt

jst jst - 30-05-’08 16:45

Variants – komanda (ekipāža) nedrīkst iebraukt ezerā (upē), kamēr nav atdevusi savus tiesnešus tiesājamajiem, tika realizēts jau pirmajā kārtā. Taču tas neatrisina problēmu.

Daudzas lietas varam atrisināt vienkārši uzlabojot sacensību organizāciju.
Plāns ir sekojošs. Komandām turpmāk būs jāuzrāda tiesneši vēlākais 30 min. pirms laika, kad tiks paredzēts iespējami vienlaicīgs laivu starts no ostas. 30 min. pirms starta notiks obligāta un vienota tiesnešu instruktāža.
Tiesneši tikai pēc instruktāžas saņems protokolus un mērsiles un varēs doties pie laivām. Viņi būs atbildīgi par protokolu un mērinstrumentu likteni. Tiesnesim jābūt līdzi pildspalvai, pulkstenim, jāpadomā, kā viņš rakstīs protokolu lietus laikā. Par ierakstiem protokolā atbildīgs ir tiesnesis, taču dalībniekiem jāseko, kas tiek ierakstīts protokolos, bet copes beigās nekavējoties jāparaksta protokols.

Ja kādai komandai objektīvu iemeslu dēļ nav iespējams iesaistīt savu tiesnesi, savlaicīgi pirms sacensībām ieteicams sazināties ar organizatoriem un iespēju robežās vienoties par rezervistu iesaistīšanu. Jebkurā gadījumā organizatoriem jādomā par pāris rezerves tiesnešu pieaicināšanu. Nepieciešamība izmantot rezervistus var rasties pilnīgi negaidīti, piemēram, ja kādam tiesnesim rodas veselības problēmas.

Gaidu brīvprātīgo, kurš būtu gatavs uzņemties otrās kārtas galvenā tiesneša amata pienākumus. Tāpat gaidu pieteikumus no komandām, kuras bija apmaksājušas līdzdalību tikai vienā kārtā.

oskars oskars - 30-05-’08 14:01

kautkas jau protams jādara,bet tāpat,cik garš tik plats. tiesnesis neierodas laicīgi,variants 3)es dabūju punktus(super),tiesnešu pārstāvētā komanda zaudē punktus.
bet tas nav godīgi pret citām komandām,kuras laicīgi tiek iekšā,bet varbūt nepaveicās ar copi un punktu nav :( a man tai pašā laikā tiek pieskaitīti punkti tikai par to,ka man kavējas tiesnesi,atkal negodīgi.
1)variants,no tā neviens neko neiegūst,no tā mans spiningošanas laiks nepaildzinās,ka soda kādu.
2)variants tas pats,kamēr divas komandas tupēs krastā,pārējie copē.
taka auzas lielas,nezinu pat,kā šo var risināt.
noalgot kādu grupiņu ar rezerves tiesnešiem,bet kurš parakstīsies uz ko tādu.

Haris Haris - 30-05-’08 13:11

Par tiesnešu kavēšanos un ierašanos reibumā viennozīmīgi ir atbildīgas komandas kuras pārstāv šie tiesneši. Loģiski, ka situācija ir jārisina! Iesaku padiskutēt šiet par veidu, kā sodīt šīs komandas. Variants varētu būt aptuveni tāds: 1) Nokavē līdz ½ st. =- 2500 punktu, ½- 1 st. =- 5000 puktu, vairāk par stundu un šmiga- diskābels. 2) Komanda (ekipāža) nedrīkst iebraukt ezerā (upē) kamēr nav atdevusi savus tiesnešus tiesājamajiem, 3) kādu sodot, tas nepalīdz izčakarētajai komandai, tādēļ vajag lai tiesā pretēji (viena komanda otru) un vienam noņemtos punktus pieskaita cietējam. 4) Ja tiesnesis ir šmigā, tad tiesājamie var no tā atteikties un izvēlēties vienalga kuru no sportistiem par tiesnesi. Iespējas ir daudz, vajag atrast vienkāršāko un efektīvāko. Gaidu komentārus.
Tādi nu mēs paši esam un nejau vainīgs ir nolikums vai organizātori. Aicinu pašiem cienīt vienam otru un tad arī viss notiks kā nākas!

Haris Haris - 30-05-’08 12:50

Ups. 2/3 pazuda.:,-( turpinājums sekos.

Lapas dzinējs nepieļauj garus komentārus. Ja gribi ielikt garāku tekstu, tas jāsadala daļās un jāievieto atsevišķi laikā atdalīti komentāri. Ja ievietosi divus komentārus bez starplaika, lapa to var uzskatīt par spamu. Administrators to var apiet, bet citiem tāda iespēja nav pieejama.

Haris Haris - 30-05-’08 12:47

Par tiesnešu kavēšanos un ierašanos reibumā viennozīmīgi ir atbildīgas komandas kuras pārstāv šie tiesneši. Loģiski, ka situācija ir jārisina! Iesaku padiskutēt šiet par veidu, kā sodīt šīs komandas. Variants varētu būt aptuveni tāds: 1) Nokavē

NN NN - 27-05-’08 22:58

Sacensības bez zivju nogalināšanas – forši, ja neskaita vēju, kas pat rūdītiem Liepājniekiem likās stiprs, bet apstākļi jau visiem vienādi. Protams žēl, ka atsevišķām ekipāžām nepaveicās ar tiesnešiem un tas netika atrisināts UZ VIETAS, tagad tā ir tikai tāda “dūru vicināšana pēc kautiņa”. Dažām komandām vajadzētu nopietnāk pieiet tiesnešu jautājumam, diezvai paši gribētu laivā tiesnesi, kurš īsti nesaprot kur atrodas un ko no viņa grib.. Domāju atbildēt par to vajadzētu komandai, kuru šie “tiesneši” pārstāv.
LIELS PALDIES tiesnesim Ivaram no Vecliepājas par izturību, cerams pēc šīs izmirkšanas veselība turas:-)

oskars oskars - 26-05-’08 23:07

viss jau bija labi,tik tā tiesnešu padarīšana ir galīgā pakaļā. neko nesaku,tiesnesis vajag,jo tas ir super,ka vari ķert un atlaist,bet kapēc man jābūt tam apzinīgajam,kurš 3 ierodas ar visu tiesnesi un pretinieku komanda laicīgi tiek iekšā,bet es stāvu krastā un gaidu tiesnesi,kurš ierodas pirms puspieciem. visi jau sen savās vietās,tulīt sāks copēt,bet es tik braucu ezerā.
a atbildēt par to neviens negrib. kur tad ir tas godīgums???

barbe barbe - 26-05-’08 15:27

Secinājums viens visiem labs nekad nebūsi…

Normis Normis (Email ) - 26-05-’08 14:52

Ļoti labas sacensības. Priecē fakts, ka arī mūsu valstī sportisti beiguši bendēt zivis vismaz sacensību laikā. Pats piedalījos arī un neskatoties uz to ka Liepājas ezerā spiningoju pirmo reizi rezultāts pirmajā desmitniekā manuprāt ir vairāk nekā labs. Ezers labs, zivis daudz (tikai jāprot ķert), mazliet nepaveicās ar laika apstākļiem (Liepāja – pilsēta, kurā piedzimst vejš), visādi citādi bij OK (sīkumiem nepiekasoties).

un vēl un vēl - 26-05-’08 11:56

ja kāds nesaprot kāda jēga šai sistēmai, tas ir lai censtos noķert pēc iespējas lielākas zivis.
Piem. divas 50 cm līdakas ir 5000 punkti, bet tikai viena 1metru gara līdaka jau 10000 punkti

TIEM, kas nesaprata TIEM, kas nesaprata - 26-05-’08 11:52

cm punktos pārvēršas: desmit lielāko zivju centimetriem tiek izrēķināts kvadrāts katrai(garuma cm x garuma cm(piem. 50cm x 50cm = 2500 punkti)), asariem piemēro katram koef. 1,5 (piem. 20cm x 1.5 = 30; 30 × 30 = 900 punkti) Beigās saskaita punktu summu.
Piemērs: Tu esi noķēris 2 līdakas 55 cm un 70 cm, un 1 asari 30 cm. 55 × 55 = 3025; 70 × 70 = 4900; 30 × 1.5 = 45 × 45 = 2025. 3025 + 4900 + 2025 = 9950 – tie ir Tavi iegūtie punkti :-)
Ja vēl kāds nesaprata atliek ticēt uz vārda vai apmeklēt privātstundas matemātikā (joker)

JK JK - 26-05-’08 11:37

Pasi un VA nedrīkst ieķīlāt un ņemt kā ķīlu!!! Var sanāk šmuces ar varas iestādēm, bet izsniegšanas sarakstu gan var izgudrot. :-)

kåds kas nesaprata kåds kas nesaprata - 26-05-’08 11:22

Es atvainojos Jåni,vai nevarėtu ludzu paskaidrot kå cm pårtop punktos.Paldies.

jst jst - 26-05-’08 10:16

Dalībniekiem.
Ja kāds atrod pie sevis mērsiles, lūdzu atvediet uz otro kārtu, vai Kokneses zandartu, un informējiet mani par to esamību. Nav atdotas 10 siles. Vai tiešām vajadzēs inventāru izsniegt pret pasi vai VA?

mirtins mirtins - 26-05-’08 08:53

Apsveicu Andi un Hari un Koknesiešus ar labu sākumu:D Spiningošanas mači piedzīvo pārmaiņas, tādēļ komentāru netrūks. Lai izdodas atsijāt vērtīgāko!

paardoma paardoma - 25-05-’08 22:08

dzirdeju par“tiesneshiem”.ko lai dara?ir cilveki,kas vieglpratigi pieiet shai lietai.to mums pashiem vajadzetu sarunat ar saviem uzaicinatajiem tiesneshiem.saprotu ka gruti noskatities ka citi cope.nervi beigti.bet-jasanemas.gan jau bus labi-no kludam jamacas.runajot par sacensibu organizaciju-viss galvenajos vilcienos bija forshi.

Buks Buks - 25-05-’08 21:18

Sacensībām nebija ne vainas, tikai žēl, ka nepaveicās ar laika apstākļiem.Par copi runājot-makšķerēt jau ir jāmāk :) (arī man).Līdz šim Liepājniekā vēl nebiju copējis (nu nekādi neiznāca atbraukt patrenēties) un biju stpri pārsteigts par ezera dziļumu (lielākā daļa manu it kā vieglo mānekļu bija par smagu).To , ka iznāks ar motoru uzrakt grunti tiešām nebiju gaidījis :).Toties tagad zinu, ka tuvākajā laikā atkal došos uz Liepājnieku copēt.Par organizēšanu neko sliktu nevaru teikt, taisni otrādi, bija ok.Pat ierodoties pēdējie neko nepalaidām garām :).Paldies!

Andis Andis - 25-05-’08 20:20

Apsveicu visus ar Latvijas spiningošanas čempionāta sekmīgu sākumu.Par komentāriem:es negribu runāt par visādiem dalībnieks,vēl viens dalibnieks,utt.Manuprāt tas ir viens cilvēks(pie tam bailīgs un neizglītots).Savu vārdu ir nosaucis tikai Valdis,bet ar to arī viss beidzas.Ar ko viņš nav apmierināts-nav skaidrs.Pēc mačiem aprunājos ar apmēram 30 cilvēkiem,visi bija ja ne sajūsmā,tad apmierināti ļoti.Vienīgi Jānim S bija iereibuši tiesneši,bet tā jau ir mūsu-DALĪBNIEKU atbildība.Es domāju,ka jaunais nolikums ir sevi 100% attaisnojis.Trīs galvenās izmaiņas-nav jāairē(motors),godīgums(tiesnesis),nebendē zivis(atlaiž)ir vienkārši perfektas.Arī ar zivju mērīšanu laivās esam tikai ieguvuši-svari ir svari,bet centimetri nemelo.Kā galvenais aprēķina punktus,lai paliek viņa ziņā,viss atkarīgs no izglītības(starp citu-tika lietots kalkulators).Viss bija ļoti pareizi,lai gan dalībnieku vidū bija cilvēki kas domāja,ka kvadrātā ir reizināt ar divi.Un tādi ļaudis mums raksta komentārus….Ar cieņu

EdgarsG EdgarsG - 25-05-’08 19:55

Murgs te tagad notiek. Normālas sacensības, fair play. Dēļ lielā vēja gan slapjums laivā tika, nosalu, bet pārējais OK. Nu ja gribēja ar roku rezultātus rēķināt, tā ir rēķinātāja darīšana. Protestēt varat par kļūdām punktu noteikšanā, nevis metodē.
Nu dažiem varāk paveicās, daži vairāk bija trennējušies Liepājniekā, kā arī vairāk strādāja. Rezultāti neizpalika. Ja TEV neveicās vai neesi pieradis pie godīgas spēles vai arī pieradis pie visa gatava, tad nevajag “nolikt” jauno nolikumu, kā arī organizātoru veikumu. Liekas, ka šīs bija godīgākās un pret zivīm saudzīgākās sacensības, kas Latvijā ir notikušas. BTW pac tiesnešoju. Sacensības patika, kā arī domāju, ka komanda, kuras laivā biju, arī ar sacensībām bija apmierināta.

Nepārdzīvo, viss būs labi. Gan jau automāti ar tiks galā arī ar spamu.

aculiecinieks aculiecinieks - 25-05-’08 17:18

citam dalībniekam
Tev taisnība, galvenais tos punktus rakstīja no galvas, bez kalkulātora. Pats redzēju. Nav brīnums ka Rapala vinnē.

cits dalībnieks cits dalībnieks - 25-05-’08 16:29

Mači, kā mači, bet organizācija švaka. Par izmaiņām par startu uzzinu no rīta, kaut nolikumā teikts, brīdinās iepriekš. Tiesnešiem (galvenajiem)pat normāla kalkulātora nebija. Un vēl daži sīkumi.
Cerēsim kanākošais posms būs labāks.

Tev laikam rīts ir citā laikā kā pārējiem, jo visiem, kas ieradās līdz 03:00, viss tika pateikts. Par kalkulātoru – šo to varu sareizināt arī galvā, bez kalkulātora. :-)

arī dalībnieks arī dalībnieks - 25-05-’08 15:00

Sākas! Raudētāji nepazudīs nekad. Vis bija kā jau mačos, nekādas vainas, zivis bija, organizācija laba, balvas super. Liepājniekiem paldies! Zaudētājiem vienmēr citi vainīgi.

valdis valdis - 25-05-’08 13:57

Murgs jau bija gaidīts,bet ne jau nu tādā pakāpē.Turpmāk piedalīsimies tikai normālās sacensībās un ja kādam ir jautājums kurās ,lai ieskatās rūpīgāk sac.kalendārā,

Vai nevarētu konkrētāk? Murgus jau var piedzīvot dažādu iemeslu dēļ. Vieniem noplīsa motors, citam piesmēlās laiva, vēl kādam tiesnesis izrādījās par smagu… Pastāsti, kas bija tava problēma.

??? ??? - 25-05-’08 12:47

Kādas ir domas, vai bija vērts pāriet uz jaunajiem sacensību noteikumiem?(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.