Maija sīkumi

Necik sen bija gara telefoniska saruna ar vienu ietekmīgu Saeimas deputātu. Vēlreiz pārliecinājos, ka Saeimā ir daudz makšķernieku atbalstītāju, taču palika iespaids, ka viņu informētība gan par makšķernieku problēmām, gan situāciju zivju resursu jomā ir stipri vienpusīga. Atcerējos sarunas Kairā ar citu valstu pārstāvjiem par šo tēmu. Izrādās, visos parlamentos situācija ir līdzīga - makšķernieki saviem draugiem parlamentos piespēlē daudz taču neprecīzu informāciju. Interesants likās CIPS viceprezidenta Ungārijas pārstāvja Ferenca Szalay teiktais. Ungārijas likumdevēji, lai izbēgtu no vienpusīgas informācijas un iegūtu kaut cik objektīvu ainu, pēdējos gados katru mēnesi organizē tikšanos un atklātu diskusiju ar makšķernieku, zvejnieku un zinātnieku pārstāvjiem. Šāda pieeja ir jūtami uzlabojusi likumdevēju informētību.

Tikai pāris tipiskas epizodes, ar kurām kārtējo reizi iznāca saskarties šajās divās dienās. Braucot ar auto uz Liepāju, pirms Kalnciema tilta telefona zvans - Lielupe esot pilna ar makšķerniekiem laivās, neviena inspektora tuvumā. Ko lai dara? Saku, - zvaniet inspektoriem. Vai nevarot iedot telefonu ? Utt. Braucu pār Lielupes tiltu - nevienas laivas, cik vien tālu var redzēt. Iespējams, zvanītāja teiktais bija par citu vietu Lielupē.
Atceļā no Liepājas atkal zvans. Šoreiz no Zaņas. Copmaņi licencētās copes vietā esot salikuši n-tās makšķeres, tas zvanītājam nepatīk. Atkal atbildu, zvaniet licencētās makšķerēšanas organizētājam. Izrādās, saimnieks neko nevar izdarīt. Iesaku zvanīt uz Valsts vides dienestu vai inspektoriem. Atbilde - tur nevienu nevar sazvanīt darbdienā, kur vēl sestdienā. Varbūt es varu kaut ko izdarīt? Beigās jānoklausās uzbrauciens. Ak nevarat? Tātad, jūs nevienu tas neinteresē!!

Uzklikšķini!Liepājā bija vairākas interesantas sarunas ar vietējiem zinošiem makšķerniekiem. Vēlreiz guvu pārliecību, ka visvājākā vieta zivju resursu apsaimniekošanā ir kontrole. Var uz papīra sarakstīt skaistus noteikumus, var pieņemt visbargākos sodus, ja nav nopietnas kontroles, tas viss pārvēršas par vienkāršu butaforiju, par kuru īstie maliķi tikai smīkņā.
Vēl viena doma, makšķernieki norāda uz nesimetrisku pieeju - zvejnieki maksā par tīklu licenci simbolisku maksu, bet iegūst pieeju zivju resursiem ar desmitiem vai pat simtiem reižu lielāku vērtību.

Pirms kāda laika savā dīķītī ielaidu kādas 20 kilogramīgas karūsas. Pēdējo divu nedēļu laikā tās visas biju spiests no dīķa izņemt. Visticamāk, zvejā radītie savainojumi, transporta iespaids un siltais dīķa ūdens tās bija pieveicis.
 
25. 05. 2008.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

laimonis laimonis - 01-06-’08 09:58

Lasīju jūsu grāmatu par spiningošanu. Tur maz informācijas par zandartu velcēšanu. Esmu pamanījis, ka pat pie vienādiem vobleriem vienam ir vairāk ķērienu, citam mazāk. Kas tur var būt par knifu?

Ja viss parējais ir piemeklēts optimāli un notiek līdzīgi, zandartu velcēšanā viens no knifiem, kuru nav viegli atšifrēt un salīdzināt, ir laivas kustības ātrums. Velcēšana, izmantojot pēc iespējas mazāku ātrumu, vasaras periodā reti kad ir produktīvāka nekā pie lielāka kustības ātruma. Optimālais ātrums silta ūdens periodā skaitās 1 – 2 metri sekundē. Tikai agri pavasarī un vēlu rudenī, kad ūdens ir krietni vēsāks, velcēšanas ātrumu ieteicams izvēlēties mazāku. Pamēģini palielināt laivas ātrumu. Priecāšos, ja sezonas beigās dosi ziņu par rezultātiem.

agris agris - 29-05-’08 23:04

http://www.devin2008.com/Results2008.xls

Šaja saitē ir visa informācija par rezultātiem

oskars oskars - 29-05-’08 22:54

kur var atrast kādu info,kā gājis mūsu forelistiem???(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.