« Maija sīkumi | Home | Šveicē aizliedz C&R… »

Maija beigas Norvēģijā

Šajā nedēļā nelielā kompānijā uz dažām dienām apmeklējām Norvēģiju, lai pamēģinātu pavasara copi Zanzibar Inn rajonā. Kopā ar Gundaru K. un Edgaru V. izmantoju tiešo lidojumu no Rīgas uz Trondheimu. Lidostā paņēmām iepriekš pasūtīto nomas auto un pēc 3 stundu brauciena bijām jau galapunktā. Izrādījās, trīs dienu makšķerēšanas ceļojumam šis ir ērtākais variants. Otra grupiņa brauca ar prāmi līdz Stokholmai, pēc tam ar auto tālāk uz Norvēģiju, viņu ceļš bija nedaudz ilgāks.
Laiks bija skaists, pirmās dienas vēss, pēdējā dienā - saulains un karsts. Cope, lai gan nebija rekordlielu zivju, bija patīkama. Tā kā dziļajā jūrā valdīja stipri vēji, izvēlējāmies komfortablāko variantu un apguvām vairākas jaunas vietas fjordu aizvējā. Cope relatīvi seklās vietās papildus deva iespēju gandrīz visas izvilktās zivis atlaist. Rezultatīvākā bija cope 3 - 20 metru dziļumā ar vidējas klases spiningu un 30 - 60 gramus smagiem vizuļiem. Ar žibulēšanas metodi ķērās relatīvi vājāk.
Bāze bija pārpildīta ar vācu makšķerniekiem, kuri nodarbojās, galvenokārt ar zivju fileju rūpniecisku sagādi. Neskatoties uz to, ka viņi brauca ārpus fjordiem un copēja ilgi, lomi bija līdzīgi mūsējiem. Neliels izņēmums esot bijis dažas dienas iepriekš, kad viens no vāciešiem bija izvilcis vairākas 20 līdz 40 kg smagas jūras līdakas. Mums tik lielas zivis negadījās, lielākā menca bija kādus 5 - 6 kg smaga. Taču izdevība pārliecināties, kā ir vilkt lielu zivi, radās, kad no 60 m dziļuma pēc ilgas "spēkošanās" divatā ar Edgaru mēs izvikām lēpenei līdzīgu augu, kurš ar saknēm bija ieķēries 6 - 7 kg smagā akmenī.
Otra mūsu grupas puse palika Zanzibarā vēl uz pāris dienām. Laika apstākļi Norvēģijā pēdējās dienās stabilizējās un kļuva siltāks, attiecīgi, sagaidāma labāka cope.
Ilustrācijai ievietoju dažas bildes.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Tīmeklī izvietoju nelielu albūmu par šo braucienu, to var apskatīt uz poga.lv servera.

P.S. Nupat savā Google Reader atradu jaunu ziņu par Norvēģijas piekrastē izmakšķerētu 443 mārciņas smagu paltusu. Tas atbilstot jaunam pasaules rekordam.
 
31. 05. 2008.

  Seko jaunumiem FacebookKomentāru nav(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Personīgo informāciju saglabāt?
Informācija.Visi html tagi tiks dzēsti . Izņēmums ir <b> and <i>. Saiti var izveidot, komentārā ierakstot url vai e-pasta adresi.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.