Dažas bildes pie ūdeņiem

Ceturtdien apmeklēju Braslu. Aģentūras zivjaudzētavā aizdomīgi palielinājusies divgadīgo taimiņu mazuļu mirstība. Apstākļi neskaidri, nekādi izteikti cēļoņi nav fiksēti. Aizdomas rada mazuļu lielais svars un straujā smoltifikācija. Tās ir sekas tam, ka šī gada siltās ziemas apstākļos, zivis visu ziemu salīdzinoši aktīvi barojās. Ūdens temperatūra, kura Braslā parasti 3 ziemas mēnešus turās ap +0,5°C, šoziem visu ziemu bija +2° līdz +3°C līmenī.

Piektdienas vakars pagāja pie "Makšķernieku paradīzes" dīķa, kur sestdien notika "Rīgas Satiksme" pasākums.
Pacentos, kā parasti, uztaisīt arī kādu bildīti.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Nodeva-FF
 
22. 06. 2008.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

hm hm - 08-07-’08 12:11

mamuts
Varbūt zini, cik maksā recirkulācija? Man veči stāsta, ka bez vismaz simts tks eiriķiem nav vērts iesākt.

Mamuts Mamuts - 08-07-’08 09:56

Apskaties Braslas upē, kādas aļģes plīvo straumē – parasti tāds apaugums ir augustā. Tas norāda uz kārtīgu piesārņojumu ar organiskajām vielām. Iespējamie piesārņotāji ir vismaz trīs – Straupes ciems, Straupes pienotava un Braslas HES ūdenskrātuves nevīžīgā ierīkošana. To uzpludinājot, neaizvāca krūmus un auglīgo zemes virskārtu, wot ij viss tagad tur apakšā pūst un piesārņo ūdeni. Taimiņu mirstību varētu novērst tikai, uzstādot recirkulācijas iekārtu un samazinot zivju blīvumu baseinā, tas ir, paplašinot audzētavu un nepalielinot zivju mazuļu audzēšanas apjomus. Otrs variants – regulāri un strauji nolaist ūdenskrātuvi līdz ūdens padevei uz audzētavu, lai veicinātu ūdens aerāciju ūdenskrātuves dziļākajā slānī. Interesanti, ka dīķos audzētajiem taimiņiem miksobakterioze netiek novērota.

copmanis copmanis - 30-06-’08 10:39

Vai Babītes RMMB bāze Spuņnupē rīt varēs dabūt laivas? Kāds tur bija telefons, rīt taču sākas cope Babītē!:)

RMMB bāze Spuņņupē jau darbojas. Noteikumi līdzīgi kā iepriekšējos gados. Par laivām precīzāku informāciju var dabūt no Aijas pa mob. tel. 26842268(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.