Jaunās makšķerēšanas kartes

Vakar nācās skaidroties ar vienu M-karšu tirgotāju par jautājumiem, uz kuriem man pašam nav īstas atbildes. Kad vairākus gadus atpakaļ tika veidots M-kartes dizains, bija strīdi, kā labāk izveidot lauciņus, kurā tiek iezīmēti tie trīs mēneši, kad karte ir derīga. Man izdevās pierādīt, ka visracionālākais ceļš tobrīd ir, izveidojot visvienkāršākos lauciņus - tos vajadzēja tikai nosvītrot. 2006.gada M-kartēs ir jauns variants - lauciņos pārdevējam jāieraksta kartes derīguma laiks - 8 cipari. Nevarēju paskaidrot, ko inspektori domās, ja uzrādīs karti, kurā būs ierakstīti tikai 6 cipari, piemēram, pārdevējs būs ierakstījis 1 02 - 1 05? Kā viņi reaģēs, ja ieraksts būs pavājš vai neskaidrs, - kā nekā esot lakots kartons, rokraksti un pildspalvas arī esot dažādas. Acīmredzot, pareizākie secinājumi radīsies pēc kāda laika.
Interesanti, kādi secinājumi ir Igaunijā, kur ir atšķirīga pieeja analoģiskas maksas iekasēšanā.
 
07. 01. 2006.

  Seko jaunumiem Facebookseven comments

ūdris, cits ūdris, cits - 11-01-’06 16:37

Jāni, vai tu nevarētu ielikt jaunos noteikumus, līdzīgi, kā tie vecie, kas tavā lapā.
Btw. Ko tu domā par to domu, ka inspektoriem jānēsā līdzi sertificēti mērrīki? Netā daži saka, ka bez tā inspektors neko nevar copmanim izdarīt.
Ir izdarīts.

Strīdīgas situācijas, kad vajadzētu sertificētu mērrīku, nav tik bieži. Tā vairāk ir tikai tāda sadomāta teoretizēšana. Neviens normāls inspektors par milimetriem un gramiem nepiesienas. Ja pārkāpējs, kurš acīm redzami būs pārkāpis MN, sāks nodarboties ar tāda veida demagoģiju, inspektoru rīcībā vienmēr atradīsies citi paņēmieni, kā rīkoties, lai varētu iztikt bez sertificētiem svariem.

griezeejs griezeejs - 11-01-’06 11:25

Ieskatījos mk.gov.lv. Raxtīc ka 10.01 statuss “izskatīc”. Tad jau laikam ir pieņemti jaunie MN.

forelists forelists - 10-01-’06 16:49

Izlasīju to MN projektu.

Hm, būšot aizliegts pielietot dabisko ēsmu īpaši aizsargājamo ierobežoti izmantojamo sugu zivju – lašu, taimiņu un alatu, kā arī strauta foreļu makšķerēšanai un uztveramo āķi (gafu) šo zivju uztveršanai. Jautājums jst – ja noķēru 3 foreles un turpinu ar tārpu copēt asarīšus, vai kāds man var piesiet foreļu copi uz dzīvo ēsmu?!? Domāju, ka nē.
Un vēl viens – ko darīt ja copējot asarus uz maili gadās forele?
Nesaprotu, kā tādu pantu var kontrolēt? :-? Varbūt būs aizliegts copēt ar šitiku vai balto visās upēs, kur ir foreles?

Vislabāk uz šo jautājumu atbildēt varētu kāds inspektors. Nezinu, kā viņi gatavojas kontrolēt šī panta izpildi. Kaut gan neatbalstu foreļu copi ar dabīgām ēsmām, es nebiju šāda ieraksta atbalstītājs, jo tas paredz nepārtrauktu pārraudzību pār copes procesu, kas no valsts puses nav reāli.

griezeejs griezeejs - 09-01-’06 10:32

Sveicināti, Jāni!
Kā tad ir ar makšķerēšanas noteikumiem, vai no 1. jaqnvāra stājās spēkā jaunie (līdakas 50cm, 3 āķi iekšējos ūdeņos un 4tri jūrā).
MN bija jāpieņem kādā no janvāra sākuma MK sēdēm, precīzāku ziņu vēl man nav. Varbūt jau ir pieņemti.
Projektu var redzēt šeit.

jst jst - 08-01-’06 12:46

Lai radītu pamatu aizmāršīgo sodīšanai, pec inspekciju iniciatīvas jaunajos MN tika iestrādāts, un ceru, ka palika, pants, ka makšķerniekam MK ne tikai jāiegādājas, bet tai jābūt klāt makšķerējot.
Par “soda kartēm” piekrītu. Tikai pareizāk ir tās dēvēt nevis par soda kartēm, bet par kartēm, kuras realizē tieši copes vietā. Kāds bija iedomājies, ka inspektori varētu tirgot kartes pie ūdeņiem. Tās lēnām pazudīs no aprites.

IMKA IMKA - 07-01-’06 23:18

Austrijā uz bāņa kartēm benzīntanka darbinieks izkniebj vajadzīgā datumā caurumu. Ceru, ka sprotams?

Inspektors Inspektors - 07-01-’06 22:43

Igaunijā, manuprāt, ļoti pareiza pieeja. Neesmu lietas kursā vai Igaunijā inspektoram ir iespējas uz vietas noskaidrot vai ir samaksāts, ja makšķernieks saka, ka bankas kvīti aizmirsis mājās. Latvijā attiecībā uz makšķerēšanas kartēm šādu aizmiršanas gadījumu ir ļoti daudz. Neredzu jēgu tā sauktās ‘‘soda kartes’‘ izgatavošanai:
1) normatīvie akti makšķerēšanas kartes neesamības gadījumā šādu ‘‘soda kartes’‘ iegādes iespēju neparedz,
2) realitātē šāda soda kartes izplatīšana arī nenotiek.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.