Augusta atradumi tīmeklī

Iznāca tā, ka nedēļas nogalē bija jārūpējas par savu zivju dīķi. Karstais laiks dara savu - ūdens dīķī pašreiz ir rekordzemā līmenī, pie tam rekordstrauji šogad palielinājies dūņu slāņa biezums. Bija kaut kas jāgdaraa, lai visu to saglābtu, ja tur vispār kaut ko var glābt. Attiecīgi, parādījās laiks paklejot pa tīmekļa plašumiem. Atradu dažas interesantas lietas par copes tēmu.

Vispirms tā bija ievērības cienīga 40 gadus veca amerikāņu sabieriskās organizācijas Trout Unlimited izplatīta filma The Way of a Trout par foreles dzīves cikla tēmu. Kaut ko tādu nebiju redzējis.

Viens no retajiem blogiem, kuru raksta nevis makšķernieks, bet persona, kura uzrauga dažas labas foreļupes Anglijā (The Blog of a Head River Keeper on a Derbyshire Country Estate). Var lasīt par problēmām, ar kurām viņi sastopas. Water~lines Izrādās, maluzvejnieki arī tur ir sastopami.

Ceļot iznāca pa lapām, kuras, galvenokārt, saistās ar Apvienoto Karalisti, tāpēc šeit ir vēl dažas interesantas saites ar Anglijas un Īrijas lapām. Manā interešu lokā šoreiz bija organizācijas jautājumi. Tāpēc ievietoju arī dažus citātus.
Angling Clubs in South Lakeland The Windermere Ambleside & District Angling Association
"The Lake District is the poetic heart of England. Its mountains, lakes, ravines, waterfalls, dales, fells and ancient woodlands have inspired some of the finest verses of some of the greatest poets in the English language.
Cumbria has a wide selection of angling clubs and associations. They work hard to provide their members with a high standard of sport and, whether large or small,
enrich and protect the fishing for local and visiting anglers.
Many associations are based around their locality and were set up to protect the fishing for the local population, some may have a residency clause for you
to become a member. However, most clubs make fishing available for non-members even if this is restricted to guests of members."
North Country Angler

Interesantu informāciju par foreļupju apsaimniekošanu var iegūt lapā, kas apraksta copi Īrijā. "No licence is required to fish for brown trout. However in two particular regions -the Northern and Upper Shannon Fisheries regions - a Share Certificate is mandatory. They are available from tackle shops and other outlets.
The majority of waters are owned either privately or by the State. Many are leased to angling clubs or associations.
A fishing permit issued by the owner or the lessee gives the possessor a right to fish for varying periods ranging from a day to a season. Some fisheries may not require permits.
Most brown trout fisheries open between February 15th and March 1st.
Most close on September 30th with some exceptions which close on various dates between September 15th and October 12th. Clubs may have their own regulations on opening and closing dates."
Vienlaicīgi Anglijā kultivēto klasisko foreļupju apsaimniekošanu var papētīt lapā Chalkstream Fly Fishing in Southern England

Noderīgs knifs mušiņmakšķerniekiem.
Vienkāršs paštaisīts copes indikātors sarežģītiem apstākļiem, jo sevisķi dzidros strautos, kur zivis ir ļoti uzmanīgas. Fishing on the Frontier - Part 14 - Improved Take Detection Apt. 30 cm spilgtas monoauklas gabals tiek "ieprogrammēts" ( "salocīts" kā atspere, ielikts uz 5 min karstā ūdenī, pēc tam atdzesēts ledusskapī), pēc tam ieziests, lai peldētu. Tiek iesiets starp konusveidīgo pavadu un pavadiņu ( kura parasti ir vismaz 1 metru gara vai garāka ! ). Pielieto makšķerējot ar sīkām nimfām, pēc principa, lai zivs nejustu, ka kaut kas aizdomīgs tai nonācis mutē.
 
17. 08. 2008.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.