« Daugava, Venta un sēn… | Home | Lucky John 2008 »

Makšķernieku sanāksme

Kā mani informēja MK "Salmo" prezidents J. Ķīsis, klubs izrāda iniciatīvu un ielūdz visu dažādo ar makšķerēšanu sasistīto nodibinājumu pārstāvjus šī gada 10. septembrī plkst. 16:00 ierasties uz sanāksmi, kura notiks Rīgā, E. Smiļģa ielā 46 ( Āgenskalnā, ēkā, kurā atrodas SEB Banka). Reģistrācijas sākums 15:45 Dienas kārtībā divi jautājumi - makšķernieku sabiedrisko organizāciju pārstāvja izvirzīšana Zivju Fonda padomei un Makšķerēšanas noteikumi LR ūdenstilpēs.

LR Ministru kabinets ir nolēmis paplašināt makšķernieku pārstāvniecību Zivju Fonda padomē, kas sadala ievērojamus līdzekļus dažādiem ar makšķerēšanas saimniecību saistītiem projektiem. Tajā turpmāk mūsu intereses varēs pārstāvēt 2 pārstāvji, tādēļ visas juridiskās personas, kurās apvienoti makškernieki, tiek aicinātas izvirzīt savus kandidātus Zivju Fonda padomei.
Vienlaicīgi sanāksmē iespēju robežās tiks skarti arī Makšķerēšanas noteikumu jautājumi, jo pašreiz pie VZP organizētā darba grupa nodarbojas ar šo tēmu.

Latvijā ir daudz dažādu mednieku un makšķernieku klubu, kas apvieno makšķerniekus. Gadījumā, ja kāds nevar ierasties, lūgums šeit komentāros ierakstīt savu kontakta adresi vai telefonu un viedokli.
 
02. 09. 2008.

  Seko jaunumiem Facebookseven comments

jst jst - 15-09-’08 13:22

JK
Informāciju var atrast http://www.fips-ed.com/all_news_eng.php

JK JK - 15-09-’08 11:48

Vai ir kāda informācija par Itāliju? (pasaules čempionātu pludiņniekiem)

mirtins mirtins - 05-09-’08 14:25

Man domāt Jst forelistus jau pārstāv diezgan labi:))

Te nav runa par pārstāvniecības kvalitāti. Svarīgs ir pilnvarojums. Protams, var jau nenopietni paziņot, ka kāds pārstāv 5000 biedrus, tikai nez vai kāds tam noticēs bez pierādījumiem. Kopumā svarīgi, lai uz sanāksmi ierastos iespējami daudz makšķernieku organizāciju pārstāvju.

Es tev uzdevu vienu mazu jautājumu, tu man neatbildēji,- nosaukt vairāk kā trīs ierindas makšķernieku organizācijas, kuras neplāno piedalīties sporta pasākumos.

forelists forelists - 05-09-’08 11:28

Vai kāds pārstāvēs arī forelistus?

mirtins mirtins - 05-09-’08 10:28

To, kādēļ nepieciešama vienojoša organizācija, mēs dabūsim izbaudīt drīz vien, jo tiek ieslēgts tāds taupīšanas režīms, ka kaut kādu atbalstu “nevienam nevajadzīgai” makšķerēšanai dabūt būs smagi. Medniekiem likumi pēc neatkarības atgūšanas tika mainīti katru gadu pa 9x. Rezultāts tagad ir uz sejas – šī joma ir reāli sakārtota. Diemžēl makšķerēšana riktīgi atpaliek. Un ir tik daudz zlietu, ko būtu nepieciešams lobēt cauri… bet ne jau man tev to teikt. Domāju Tu labāk to visu zini par mani, piemēram, kaut vai bezjēdzīgās makšķerēšanas kartes – tā vietā vienkāršu bankas kontu un čeku kabatā – kā tas ir Igaunijā. Lobēt inspektoru skaitu, kontrolēšanas efektivitātes celšanu, lobēt kaut vai finansējuma piešķiršanu zinātniskiem pētījumiem, par kuriem makšķernieki lielumlielo paldies teiktu, lobēt vājprāta aizliegumu par zivju pārcelšanu no vienas uz citu ūdenstilpi, foreļupju nodošanu apsaimniekošanā, liegumu izveidi alatām… miljons lietu, kuras vajadzētu lobēt. Bet tās tu visas zini.

LMSF ir sports – cik no aktīvajiem makšķerniekiem piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Komandu skaits ir reāli mazs. Spinngotāji ir daudz maz apvienojušies, bet cik tādu ir kuri nav nekur….

Ļeņins savulaik rakstīja, ka spēks ir vienotībā…. nebija tālu no patiesības…

Bet vispār es gribēju tikai paprasīt, vai tajā sanāksmē drīkstēs piedalīties kā klausītājs? Jo tas ir darba laiks un man tad ir ar kādu jāsarunā lai aizvieto.

paldies

Nezinu, bet ceru, ka nevienu ārā nedzīs. Vietu tur ir ļoti daudz. Ja sapulcēsies 20 cilvēki, būšu patīkami pārsteigts.

jst jst - 04-09-’08 14:40

LMSF ir reģistrēta IZ Ministrijā, un LMSF klubi, attiecīgi, ir pārstāvēti līdz valdības līmenim. Kurā klubā stāties, tas jālemj tev pašam.
Manuprāt, tev jau sen bija laiks kaut ko darīt, citādi tie plašsaziņas līdzekļi ir stipri vāji informēti…

Nepārspīlē ar to skaidrību,- reti kurš saprot, ar ko pēc būtības atšķiras sporta kluba statuss no makšķernieku kluba statusa. Jo atšķirība parasti ir tikai nosaukumā.

Vairāk informācijas par sanāksmi vari saņemt pie manis, pat bez pilnvarām no plašsaziņas līdzekļiem. :)) Zvani droši.

mirtins mirtins - 03-09-’08 11:32

Apsveicama iniciatīva. Tikai kur garantija, ka kāds “Aizupes” vai “zemgrāvja”, vai “Gobio” makšķernieku klubs nesasauc tajā pašā laikā tādu pašu sanāksmi un neizvirza savu pārstavi, paģērot, ka viņi ir tie vienīgie patiesies makšķernieku pārstāvji?

Vai tiešām nav pienācis laiks saņemties un apvienot savus spēkus vienā, kaut vai konsultatīvā padomē, tādā kā kolēģijā, kur izskatīt globālās lietas? Man kā ierindas makšķerniekam nav skaidrs, kurā klubā stāties, lai es būtu pārstāvēts nacionālā līmenī, vismaz caur savu klubu līdz valdības līmenim.

Nav runa par makšķerēšanas sportu, tur nav neskaidrību – ir federācija un viss. Bet makšķerēšana nav tikai sports. Sporta klubiem viss ir skaidrs, bet ierindas makšķerneku organizācijām, kuras neplāno startēt sacensībās… kad būs vienojošā organizācija? LMA lūdzu nepieminēt.

P.S. Kādas ir versijas, kur un kā saņemt informāciju par sanāksmē lemto. Vai drīkst piedalīties plašsaziņas līdzekļu pārstāvji (kā klausītāji)?

Protams, nevienam nav liegts sasaukt kādu sapulci vai pat bez sapulces Zemkopības ministrijai piedāvāt savu kandidatūru kā pārstāvi Zivju Fondā. Atbildīgā par pārstāvja apstiprināšanu ir ZM. Ja pareizi sapratu, tad Salmo klubs iet tieši šo ceļu.

Konsultatīvā padome pie VZP uz papīra eksistē jau sen, tikai tā nedarbojas.

Varbūt vari nosaukt vairāk kā trīs ierindas makšķernieku organizācijas, kuras neplāno… ? Neskaitot tās, kuras saucas par mednieku un makšķernieku klubiem. Pie tam, interesanti būtu uzzināt tavu viedokli, kāpēc tām būtu vajadzīga kāda vienojoša organizācija.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.