Engures ezerā

Vakar kā tiesnesis piedalījos Latvijas čempionātā spiningošanas divcīņā, kurš notika Engures ezerā Ķūļciema bāzē "Mazsaliņas". Pēc sacensību starta, kad visi censoņi ar elektromotoriem aprīkotajās laivās bija pazuduši Engures ezera plašumos, šogad pirmo reizi pats ķēros pie airiem un iebraucu ezerā nedaudz paspiningot. Copēju kāds 2 stundas turpat bāzes apkārtnē. Lai gan pirms tam bāzes speciālisti prognozēja vāju copi, jo pūta viegls ZA vējš, man laika apstākļi tādai nelielai pastaigas copei likās simpātiski, arī rīts bija patīkami silts, tikai +10° C. Ezera devīgumu var redzēt bildēs (asari gan nebija mani). Līdakas bija zālēs, relatīvi seklās vietās. Palīdzēja precīzi metieni starp zālēm.Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Izmantoju daudz lietoto sudraboto paštaisīto LJ rotiņu, Mepps Aglia 3 analogu, tikai bez serdeņa, lai tas būtu iespējami vieglāks. Copes bija pārliecinošas - visas, kuras ņēma, palika uz āķa. Kopumā bija 7 līdaciņas. Divas lielākās 3,1 un 1,4 kg svarā. Nekādu lielu zivju dzīvību nemanīju. Satiku pāris konkurentus, taču tie tobrīd bija galīgi tukšā.
Domāju, ka sportistiem būs labi lomi, taču, kad visi izbrauca krastā, izrādījās, ka daudzi bija bez zivīm. Nebija palīdzējis arī tas, ka daudzi bija devušies uz ezera populārākajām krietni tālajām vietām.Vienīgi Inārai K. bija skaists loms, bet lielākā izrādījās Kristapa E. vienīgā, taču 5,5 kg smagā līdaka. Līdzīgi kā man, pārsvarā izrādījās, ka labākie lomi bija tiem, kuri copēja pa zālēm uz rotiņiem, vienīgi Ināra bija lietojusi vobleri.
 
21. 09. 2008.

  Seko jaunumiem Facebookfive comments

vienspats vienspats - 23-09-’08 16:07

copmanis: lūdzu, apgaismo mani, kas to nosaka?

Protams, ticēt anonīmiem paziņojumiem internetā nav prāta darbs. Vari zvanīt uz “Dabas parka “Engures ezers” administrāciju un pārvaicāt. Varu tikai papildināt, ka LR čempionātā elektromotori tika lietoti bez jebkādām speciālām atļaujām. Tieši tāpat tos lietoja arī tie, kas ezerā vienkārši makšķerēja vai medīja.

copmanis copmanis - 23-09-’08 12:03

vienspats
Ja nezini, tad labāk būs, ja klusēsi. No 1. septembra Engurē var braukt ar elektromotoru jebkurš, nav jābūt izredzētam un nav jāsiekalojas.

vienspats vienspats - 23-09-’08 11:12

Tas “it kā” jau vairākus gadus tiek piesaukts un ir vesela rinda izredzētie, kas arī brauc un netiek sodīti, bet pārējie tikai siekalojas. Bet cik zinu, tad MK noteikumi “Dabas parka “Engures ezers” individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi” nav mainījušies un tajos ir šāds punkts:
8. Engures ezerā aizliegts braukt ar ūdensmotocikliem, motorlaivām un kuteriem, kā arī ar jahtām un airu laivām, izmantojot motoru, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams teritorijas uzraudzībai, apsaimniekošanai un zinātnisko pētījumu veikšanai.

Jānis Jānis - 22-09-’08 21:28

itkā jau no 1 septembra

Andis Andis (Email ) - 22-09-’08 20:10

engurē, kas ir atļauts ar elmotoru braukt, jeb tas tikai izredzētiem sacensību laikā?(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.