« Engures ezerā | Home | Dažas vakara copes bi… »

Mušiņmakšķerēšanas festivāls Sigulda 2008

Uzklikšķini!Sestdien Siguldā Gaujas krastā notika Rīgas mušiņmakšķernieku kluba un LMSF organizētais gadskārtējais mušiņmakšķerēšanas festivāls, kurš risinājās vienlaicīgi ar Latvijas 2008.gada čempionātu mušiņmakšķerēšanā. Zelta rudens Siguldā bija pievilinājis daudzus dabas cienītājus, netrūka ne skatītāju ne dalībnieku. Arī mušiņmakšķerēšanai sestdien bija ideāli apstākļi, silts rīts un saulaina diena, ūdens līmenis tikai nedaudz augstāks par vasaras normu. Kā jau parasti, tajā dalību ņēma arī Lietuvas un Igaunijas sportisti un mušiņmakšķerēšanas cienītāji.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Detalizētāka informācija par rezultātiem sekos. Sacensību protokols
Vairāk bildes par šo festivālu var redzēt pogas serverī.
 
28. 09. 2008.

  Seko jaunumiem Facebooknine comments

dalībnieks dalībnieks - 04-10-’08 17:05

MK mačiem nav vainas. Kurš gudrais var copē novērst izlozes lomu? Laikam nezini, ka Gaujā ūdens līmenis un visas foršās vietas var mainīties vienas dienas laikā. Un ko tu teiksi par to, ka tajā pašā 6,7 gan 1,2 zonā, kur dažam bija labi lomi, puse cilvēku bija tuvu pie nullēm? Varbūt domā, ka uzvarēja nebija to nopelnījuši?
Runāt par uzlabošanu jau var vienmēr, tik ja nepiedāvāsi, kur tai uzlabošanai ņemt naudu, tā būs tukša runa. Tikai Godmanis var nodot pavēli visiem ieekonomēt 10%

MK MK - 04-10-’08 11:01

Nora priekšlikums par sacensību formātu izskatās ļoti sakarīgs un vērā ņemams.Papētot sacensību protokolu, pat īpaši neiedziļinoties, uz reiz “izlec” atsevišķas zonas. Piem. no 5 zonas sacensību laikā noķertas 6 alatas, bet no 6- 42 zivis. Tāpat “īpaši” zivīgas bija jau Nora pieminētās 3,4, 9, 10 zonas. Izskatās ka MM čempis ir palikušas vienīgās sacensības, kur izloze/loterija lielā mērā nosaka uzvarētājus. Domāju, ka ne jau piedalīties loterijā veči bija sabraukuši, bet pamēroties spēkiem un meistarībā. Interesanti kādi rezultāti būtu, piem. zemledus čempī, ja visas zonas samestu vienā katlā :)).
Nora aprakstītā sistēma, domāju, krietni vien uzlabotu sportisko sacensību garu un arī no skatāmības viedokļa čempionāts un arī festivāls tikai iegūtu. Pavērot meistarīgākos MM specus turpat pie bāzes vienā zonā. Domāju emocijas sistu augstu vilni un arī skatītājiem/līdzjutējiem nervu kutinošs “tusiņš” garantēts.
Nedomāju, ka vairāku kārtu rīkošana kaut ko būtiski mainītu. Tāpat,ja māki to zivi noķert arī “nezivīgā” zonā pie saviem p-tiem tiksi un cerība uz čempiņa titulu nezudīs ar pirmo izlozēto zonu.

Micuks Micuks - 30-09-’08 12:01

Ja būtu informācija agrak par to, ka tiek tāds pasākums rīkots un ka trūkst organizatoru, tad domāju bez problēmām pieteiktos brīvprātīgie, kas ar savu darba spēku palīdzētu. Tikai informācija būtu jāliek gan šeit gan zive.lv, lpr.lv, silverscale.lv jo ir copmaņi kuri neapmeklē šo portālu.
Un sacensības lai padarītu asākas varētu pēc 1 zonas galvenais tiesnesis apzvanīt tiesnešus un iegūt rezultātus. Vai arī izsniedz katram tiesnesim pa ZZ un tas kā ir zivs tā zvana un bāzes vieta tiek uz lielas tabulas tas viss atainots. Skatītājiem un līdzjutējiem arī būtu interesantāk.

Noris Noris - 30-09-’08 00:12

Sākumā paldies organizātoriem par pasākumu, un apsveicu šī LR čempionāta uzvarētājus!
Droši vien ,ka bija ne viena vien lieta, kuru varēja vēlēties labāku, katram protams šīs sajūtas ir individuālas.
Šorīt pārskatot sacensību protokolu ienāca prātā viena ideja, kā pasākumu padarīt dinamiskāku, manprāt arī sportiskāku, un klātienē skatāmāku visiem sabraukušajiem dalībniekiem un interesentiem.
Esošais sacensību formātā manuprāt pārāk liela loma ir izlozei, to lieliski apstiprina ši gada rezultātu tabula.
Sacensību dalībnieks ielozējoties kādā no sektoriem, kur mazāk zivis, un līdz ar to grūtāk noķeramas jau pēc definīcijas necīnās par vietām tabulas aukšgalā. Nekāda iebarošana vai citas gudrības uz Alatām nestrādā. Tā manuprāt ir klasiska bara zivs ar konkrētu uzturēšanās vietu upē vai krāces vai straumes vietā, un lieliski pakļaujās metodiskai ķeršanai, protams sākot ar bariņa aktīvāko daļu. Tas manuprāt daļēji arī izskaidro Alatu populācijas bēdīgo stāvokli Latvijas upēs. Šogad Siguldā šīs “vājās” zonas bija 3;4;5 daļēji 9;10, un nebūt šajās zonās nokļuvušie makšķernieki nemācēja ķert zivis.
Skaidrs, ka lai organizētu šadu pasākumu Latvijā, labāku vietu kā Sigulda mēs neatradīsim, un arī vienādu iespēju zonas nebūs. Tāpēc domāju, ka varētu visu sacensību dalīt divos etapos, kas laika un vietu ziņā neatškirtos no esošā sacensību formāta.
Formula varētu būt sekojoša:
Pusfināls.
Ir 10 zonas pa četriem dalībniekiem katrā, zonas tāpat kā līdz šim izlozē. Katrs dalībnieks startē divās izlozētajās zonās pa divām stundām, un starp šo divu zonu 8 dalībniekiem, kas ar pusstundas atstarpi ir samainījuši zonas noskaidro labāko. Ieņemto vietu summa, pirmajā un otrajā zonā. Vienādu punktu summas gadījumā tiek vērtēts loms. Pēc pusfināla sacensībām ir 5 fināla dalībnieki
Fināls.
Organizē zonā Nr. 7 pie bāzes nometnes, kurā nenotiek pusfināls.
Starp šiem dalībniekiem Sajā zonā notiek 2 stundu cīņa par uzvaru, tikai vienāda rezultāta gadījumā tiek vērtēts pusfināla rezultāts.
Pēc šīs formulas papildus vajadzīga tikai viena zona pusfinālam, domāju var atrast. Visi finālā neiekļuvušie dalībnieki un līdzjutēji varēs vērot tā brīža veiksmīgākos makšķerniekus klātienē. Vienkāršotos rezultātu apkopošana, un ari mazinātos izlozes ietekme uz rezultātu.
Varbūt var pamēģināt?

Tava ideja ir normāla, taču arī tā tikai nedaudz ļauj samazināt izlozes iespaidu. Tas atspoguļosies pirmās un otrās kārtas rezultātos. Pie tam vienas dienas ietvaros to ir grūti realizēt, jo sevišķi, ja diena nebūs tik ideāla kā šoreiz.

Copes sacensībās, izlozei vienmēr ir lielāks efekts, kā jebkurā citā sporta veidā. Tā ir šī sporta īpatnība. Tāpēc uzvarētājus parasti sauc nevis par labākajiem mušiņmakšķerniekiem, bet gan tikai par sacensību uzvarētājiem, proti, čempioniem. Tas nav viens un tas pats. Vienīgais paņēmiens, lai samazinātu izlozes iespaidu, kā tu pats saproti, ir organizēt sacensības vēl lielākā kārtu skaitā. Taču katra kārta sarežģī sacensību organizāciju. Piemēram, ja 2007. gadā mēs organizējām zonu diezgan būtisku maiņu, šogad, lai nesadārdzinātu sacensības un vienkāršotu sportistu pārvietošanos, zonu maiņa notika blakus izvietoto zonu robežās.

Ja varētu atrast organizātorisko kapacitāti, manuprāt, labāk būtu rīkot sezonas laikā divas vai trīs atlases sacensības, pēc tam finālu. Pieļauju, ka atlases sacensības varbūt varētu notikt ne tik grezni, varētu kaut ko vienkāršot, varbūt tās varētu notikt arī citu Baltijas valstu MM čempionātu ietvaros. Finālā, kas notiktu sezonas noslēgumā un būtu apvienots ar festivālu, varētu piedalīties kādi 20 labākie no atlases sacensībām. Makšķernieku skaits un interese aug. Kā parasti, problēma ir tā, ka trūkst organizātoru.

Andis Andis (Email ) - 29-09-’08 09:53

Rezultātu tabulā ir ieviesusies kļūda! Remigiys Bobunas – 8 latas 126cm :)
Tev taisnība. Ceru, ka tagad ir pareizi.

ieteikums ieteikums - 28-09-’08 19:35

Organizātoriski varēja šo to uzlabot. Noteikti bija iespējams, kamēr gāja apbalvošana noteikt vietas arī pārējiem dalībniekiem.

Jānis Jānis - 28-09-’08 16:18

To Krish. Par zonām piekrītu,bet izloze tada arī bija ,ka vilka lapiņas ar zonu nummuriem

Krish Krish - 28-09-’08 13:52

Pasākums katrā gadījumā labs un vajdzīgs, bet arī jāpiekrīt Micukam, ka došanās uz zonām bija sarežģita tiem, kas nepazīst apvidu. Vārēja jau vismaz katram tiesnesim iedot detalizētu karti ar piekļūšanas koordinātēm. Bet vislielākais trūkums manuprāt bija, ka absolūti nepārliecināja zonu izloze, jo izskatījās, ka dalībnieku numuri ar zonām tiek dalīti, kā organizatoriem liekas pareizi, ne pēc nejaušības principa. Katrā gadījumā, kā vērotajam no malas, man liekas, ka vienīgais godīgais zonu izlozes veids, kur nebūtu šaubu, būtu, ja organizatori samet lapiņas ar zonu numuriem “cepurē” un liek katram dalībniekam izvilkt vienu.

Micuks Micuks - 28-09-’08 13:20

Kur pogas serverī? Ne jau visi ir pastāvīgi JS fani un zin kur pogā meklēt.
Un tagad velšu vislielāko akmeni organizātoru dārziņā. Pasākums uz vietas Siguldā bija labi noorganizēts, bet kas saistās ar nokļūšanu zonās un viņu atrašanu tas nu bija zem jebkuras kritikas. Tie, kuri piedalās jau n-tos gadus tie zināja, kur ir zonas, bet tie kuri tur piedalās pirmo reizi varēja nodarboties ar orientēšanās sportu un zvaniem draugiem, jo bija tikai 1 karte piesprausta pie organizatoru ziņojumu dēļa. Varēja jau nu no dalības naudas vēl 50saņus ieinvestēt uzkopējot katram startējošajam pa kartei un uztaisīt leģendu kā nokļūt zonā. Jo pat apmēram nokļūstot zonas rajonā pie upes nebija nekādu norāžu kur meklēt zonu. Ja kāds atspēkos, ka tiesneši jau zināja, kur ir zonas tad ne vella nezināja. Biju grupā, kurā neviens no dalīdniekiem nekad nebija tajās zonās startējis un tiesnesis arī pirmo reizi bija tajā Gaujas pusē. Un vēl ja ņem vērā, ka piedalījās cilvēki, kas vispār 1 reizi makšķerē Gaujā tad nu varēja jau organizatori parūpēties lai būtu skaidrs kā nokļūt zonā. Un kā nekā šos mačus varētu uzskatīt par starptautiskiem tā ka varētu uz nākamjiem mačiem pie šī jautājuma piestrādāt. Un vēl…. Ja jau rezultāti bija zināmi, tad varēja uzreiz piespraust lai visi var iepazīties, kurā vietā tad ir tikuši, nevis tikai pirmās 3 vietas noziņot. Par mačiem sajūta tāda ka tika organizēti tikai savējiem.
Mačos gan bija interesanti pavērot kādi tad ir mūsu sportisti kad kādam ķeras un kādam ne. Oij ku labi izlīda ārā latiešu skaudība :D
Bet kopumā pasākums bija ļoti labs.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.