Pie lašu zvejniekiem Ventā

Uzklikšķini!Ceturtdien apmeklēju lašu un taimiņu vaislinieku zvejas vietu Ventā. Vaislinieku zveja sākās oktobra sākumā. Pirmajās dienās vairāk nāca taimiņi. Vidēji 1-3 kg smagi, pa starpām gadījās arī 5 - 6 kg smagas mammas. Pēdējās dienās vairāk parādās laši. Tēvi nelieli, svarā ap 2 kg, mammas ap 6- 7 kg smagas. Kā redzams no bildēm, pat labvēlīgos laika apstākļos darbs nav viegls.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
 
11. 10. 2008.

  Seko jaunumiem Facebooknine comments

Apjukušais Apjukušais - 23-10-’08 20:07

tas ir vienpersoniski pienjemts un tam nevajadzetu but nekada gadijuma likumigi…

venta venta - 23-10-’08 19:14

kapec, kad zvaniju uz Liepaju, man teica, ka sis likums ir pienemts un ir pateretaju tiesibu parkapums?to atzina pat liepaaja, sakaraa ar to, ka laiciigi neizzinjoja par taada likuma staashanos spekaa.vai taads pats liegums buus arii pavasarii sakaraa par liidakaam?jaa… var redzeet kaa juus sargaajat, ja katru nedeelu kaads piedaavaa pa lasim….. lielakais 13kg pie tam veel maati:(

Apjukušais Apjukušais - 22-10-’08 18:25

tad kapeec ir atljauts taa saucamaa A zona kur ir vairaak zivju nekaa visaa ventaa … ja jau nevar b tad arii nevareetu a arii…a zona ta katru dienu pa lasim izvelk kur tad tur inspektori skataas…

Bebrs Bebrs - 22-10-’08 15:43

Apjukušais laikam runā par liegumu kas ir iestrādāts licencētās makšķerēšanas nolikumā. Posmā B, no Vecā Ventas tilta līdz Krāčupītei(apmēram 3-4 km posms) ir aizliegts makšķerēt un atrasties tiešā ūdens tuvumā ar makšķerēšanas rīkiem no 1. oktobra līdz 30 novembrim.
Pie reizes gribētos piebilst ka Zivju fonds ir izdarījis svētīgu darbu piešķirot finansējumu Ventas nārsta vietu apsardzei. Tās tagad tiek apsargātas 3 vietās dežūrējot cauru dienakti. Vismaz to laiku kamēr būs dežūras maliķim iepējas ko dabūt ir praktiski nekādas.

Apjukušais Apjukušais - 21-10-’08 21:00

es visu saprotu , vaislas kershana prieksh mazuljiem ,bet kaada velna peec aizliekt ķert zivis ar makšķeri ventā ?

Ja kāds grib ķert zivis ar makšķeri, vispirms viņam jāizlasa makšķerēšanas noteikumi. Tad varbūt būs skaidrs, ka Ventā nav aizliegts ķert zivis ar makšķeri.

Micuks Micuks - 12-10-’08 22:56

Ugu esmu redzējis kā vaislai zvejo. Bet ne jau viss aiziet uz vaislu. Nebūtu pazīšanās zvejnieku aprindās neko netiektu. Bet diemžēl pie mums tā kontrole klibo. Tāpat kā licencēto tīklu kontrole. Sevišķi jau maucība ka ļaujlikt licencētus tīklus nārsta laikā un nevis vaislai, bet parastai ieguvei. Nu labi izteicu sāpi :D

Tavi teksti liecina, ka tev ir lieli aizspriedumi pret zvejniekiem un tevi maz interesē šīs profesijas specifika. Šādas attieksmes cēlonis, visbiežāk ir virspusīga informācija.

Tu piemini tīklus nārsta laikā. Interesanti, ja tev būtu jānosaka termiņi, kuros Latvijā notiek līdaku nārsts, kādus tu tos noteiktu. Pamēģini uzrakstīt datumus, bez komentāriem.

copmanis copmanis - 12-10-’08 06:05

Micukam. Ja nezini ko nozīmē vaislinieku zveja, vismaz stāvi klusu. Tāda bļaustīšanās ir vienkārši debīla. Tu laikam no tiem, kas arī ātro palīdzību lamā, kad tie brauc pie sarkanās gaismas.

Bebrs Bebrs - 11-10-’08 22:55

Šogad lašveidīgās zivis ir vairāk kā citus gadus. Es domāju ka tas ir zivjaudzētavas nopelns, tagad no jūras uz nārstu nāk tie lašveidīgie kas laisti 3 gadus atpakaļ kad pirmos gadus sāka laist živis arī vasarā ne vien pavasarī. Ventas rumbā smuki lēkāja, pēdējos 10 gadus vismaz tā nebiju redzējis.

Micuk
Vaislai ir limits un kontrole tur arī stingra, piezveju paturēt aizliegts.

Tev ir pilnīga taisnība. Pie reizes, paldies par skaisto video.

Micuks Micuks - 11-10-’08 21:20

Nu vai nav maucība. Zem vaislas zvejas var maukt cik gribi, bet copmaņiem pat pēc C&R neļauj tramdīt pumpainos. Lai gan jāņem pluds un jātramda uz nebēdu.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.