jaunumi   contact

LMSF pasākumi 2009. gadā

Atgādinājums LMSF valdes locekļiem un pārējiem interesentiem!
Šobrīd LMSF darbībā ir visai atbildīgs pasākumu plānošanas etaps, no kura daļēji ir atkarīgs LMSF 2009. gada budžets.
Lai vienkāršotu plānošanu, internetā ievietoju LMSF pasākumu 2009.gada plāna projektu. Līdz 29.oktobrim gaidīšu visus priekšlikumus attiecībā uz ierakstiem šajā kalendārā. Pašreizējais variants ir tikai projekts, kurš izveidots, balstoties uz ne visai pilnīgām ziņām par CIPS pasākumu kalendāru un LMSF 2008. gada kalendāru, kā arī izejot no pieņēmuma, ka sacensību kārtība būtiski nemainīsies. Šis projekts nav ne ar vienu saskaņots, tas kalpo tikai kā makets. Gaidīšu ziņas attiecībā uz katra pasākuma vietu, laiku, organizētāju, nepieciešamo budžetu un iespējamo sponsoru. Jebkurā gadījumā kalendāra datumiem un pasākumu skaitam būtu jāatbilst iecerētajai 2009. gada čempionātu organizācijas kārtībai.
Visus priekšlikumus un precizējumus var sūtīt man pa e-pastu vai ierakstīt šīs ziņas komentāros.
Galīgajam kalendāra variantam jābūt gatavam līdz 01.novembrim. 30. oktobrī kalendāra galīgais variants tiks izlikts valdei un pārējiem apskatei, ja nesekos principiāli iebildumi, 31.otobrī tas skaitīsies pieņemts un tiks nosūtīts visiem, kurus tas interesē.
Turpmāk LMSF valde negatavos nolikumus čempionātiem. Atbilstoši starptautisko sacensību praksei, visa informācija aprobežosies ar GADA KALENDĀRU un attiecīgā čempionāta sacensību organizētāja informatīvo paziņojumu-ielūgumu, kurā būs instrukcijas (pieteikuma forma, sacensību laiks, konkrētā vieta, maksājumi u.c.) tiem, kuri vēlās piedalīties. Lai šo domu realizētu, līdz 2009. gada sezonas sākumam mums ir jāpieņem un jāpublisko sacensību noteikumi visos makšķerēšanas sporta veidos, kurus mēs Latvijā kultivējam.
 
16. 10. 2008


32 comments

??!! ??!! - 04-11-’08 15:24

Domāju, pasaules čempionātiem spiningošanas disciplīnās Latvijas čempionāta rezultātus vajadzētu ņemt vērā tikai čempionātam Velsā vai Krievijā. Mello basu un foreļu čempionātiem ir maz līdzības ar Latvijas sacensībām. Forelēm un basiem ir izveidojušies entuziastu pulciņi, kas ir gatavi paši ziedot savus līdzekļus, un arī rezultāti ir pat ļoti neslikti. Lai turpina!
Nekā personīga!

ibnzins ibnzins - 04-11-’08 14:50

JST: Vai vari pateikt peec kaadiem principiem tiks formeeta izlase daliibai forelju spiningoshanas chempii Andoraa?

Pirmais princips, lai kandidāts būtu spējīgs apmaksāt savu līdzdalību. Otrais – kandidāta pieredze un iemaņas foreļu spiningošanā. Līdz šim konkurences nebija, un mēs bijām priecīgi par katru, kurš izrādīja gatavību piedalīties. Ja suituācija mainīsies, domāsim, kā rīkoties.

jst jst - 03-11-’08 22:34

Patreiz svarīgākais ir vienoties par principiālām lietām, jo sevišķi, par kārtu skaitu, datumiem un iespējamajiem organizētājiem.
Par detaļām varēsim vēl spriest pāris mēnešus.

Izrādās, sacensību kalendāram ir dotas vēl divas nedēļas, taču man tas jānobeidz jau šajā nedēļā. No 08.11. līdz 16.11. nevarēšu ar to nodarboties.

aigars.b aigars.b - 03-11-’08 21:28

Hari ,Tavi argumenti pret velcēšanu ir demagoģija……….tiek izmantoti tie paši rīki (spoles,kāti,mānekļi) un ari kustības variācija (paātrinājums , palēlinājums) atšķirība tikai tā , vai tiek ietīta aukla vai nē………. un lielajos dziļumos, kā Daugavā, nevar izmest tik tālu lai pagūtu nogremdēt piem.7 metros……..es piedāvāju, atļaut velcēšanu tajos posmos ,kuos ir lielie dziļumi, lai palielinātu iespēju tikt pie lielājām zivīm……….
Ar cieņu, Aigars.

Ided Ided - 30-10-’08 13:08

Hari: Par pjedestālu runajot,es uznemsos uz visiem posmiem nogadat un izgatavot. Tuvak pa tel 29750918

Ided Ided - 30-10-’08 12:51

Stratejiju ir jadoma. Vai iet uz asariem vai lidakam. Visiem sogad bij apmeram vienadi-sakuma uzskaldija asarus un tad gaja uz lidakam. Par attalumiem runajot—-TIE ir tikai 4 posmi,un ja uz tiem nevar uz otru Latvijas galu aizbraukt!!!! Kala ezers butu labs maciem.

jst jst - 30-10-’08 10:11

Viesturam

Liels meistars ir tas, kurš izlasa nolikumu, izrēķina, kas ir izdevīgāk, un attiecīgi rīkojas.

Nav liels meistars tas, kurš riskē mēģinot sameklēt zandartus, kuri dod maz punktus, laikā, kad var punktus savākt, ķerot asarus.

Lai gan maz kas no tā mainīsies, varu piekrist, ka asaru koeficients ir nedaudz par lielu. Izskatās, ka varētu to samazināt līdz 1,2

viesturs viesturs - 29-10-’08 23:07

Manuprāt noķert 10 asarus kuru garums ir 30 cm plus 15cm,kopā 45cm ir krietni vienkarsāk ,nekā noķert 10 zandartus pa 45 cm,tad nu jadoma kurs ir lielaks meistars ,kas ,meklē un ķer zandartus un lidakas,un liela iespeja ka nenoķer ,vai tas kas orjentejas tikai uz asariem ,kuriem nav pat minimalā izmēra,Es neesu pret asariem,bet domaju ka viņu ķersanai nevajag būt privilegetai.Ja svertu tad 10 asari ,pa 30 cm būtu apmeram 3kg,bet 3 lidakas 60 cm apmēram 4,5kg,tad kurs vinnētu?

tests tests - 29-10-’08 21:12

tests

hm hm - 29-10-’08 20:33

Asaru koeficientu atceļot nonākam citā strupceļā – 700 gramīga līdaciņa dod tikpat punktus, cik 1,5 kg asaris. Nav tur loģikas. Tagad viss izskatās samērīgi.
Kas tur par ķīsēli, ja var nevērtēt kādu no trim vai četriem posmiem? Tad var runāt arī par lielāku posmu skaitu. Nav jau viegli piedalīties visos posmos pie tam, ja grib taisīt kādu posmu Alūksnē vai citūr Latgalē.

andris andris (Email ) - 28-10-’08 18:28

es piekrītu atcelt asariem koeficentu,tādā gadijumā vajag arī atcelt desmit zivis ,kas iet vētējumā-ķer cik var pieķert,tāpat laiž vaļā.es uzskatu ,ka visiem posmiem jāiet vērtējumā ,lai nav ķīselis

Juris Juris - 28-10-’08 17:56

par asaru koeficentu atcelšanu piekritu,

viesturs viesturs - 28-10-’08 12:39

Domāju,ka Kāla ezers(Vestiena)būtu labs .Varbūt vajadzētu rikot 4posmus,bet iskaitē 3,tad varetu ari kādu posmu izlaist j a nevar atbraukt.Vel vajadzētu atcelt to koeficentu ssariem,un sacensibas sākt dienas gaismā

Haris Haris - 27-10-’08 21:04

Par nākamā gada LČ spiningošanā:
Kā jau pagājušo gadu neskaitāmas reizes esmu stāstījis, atgādinu, ka LMSF organizē čempionātu, bet katru kārtu rīko kāds no federācijas biedriem (iesaistītie klubi vai komandas). Tā kā ja vēlaties jau šogad redzēt precīzu kalendāru un zināt sacensību norises vietas, viss ir Jūsu rokās.
Prieks, ka koknesieši ir aptvēruši mājas ūdeņu priekšrocības, jo Daugavā viņiem konkurentu nav. Tā kā loģiski, ka viens no četriem soļiem uz pjedestālu nosacīti ir sperts. Diemžēl man nav mājas ūdeņu un tajos, kur man patiktos ir problēmas ar loģiskiem likumiem.
Tie kam nepatika 2 pierīgas ezeri iesaku: 1) Paskaties Latvijas kartē un padomājiet cik un kādas komandas ir no kurienes un iedomājieties ģeogrāfiski izdevīgāko rajonu visiem, 2) Iesakiet kādas citas vietas jo, ja Jūs to neesat darījuši, priecājaties, ka sacensības vispār ir notikušas un sakiet paldies par citu paveikto darbu. Ja būs kas uzņemas rīkot, manis pēc var arī 4 reizes braukt uz Liepāju vai Alūksni, tā kā uz priekšu. Ja nekas nemainās šajā jautājumā izskatās, ka 2009. gada 4 sacensību vietas varētu būt identiskas šim gadam jo man pagaidām nav citu ideju un Jūs arī esiet pasīvi.
Ja kādam ir idejas par ezeriem, nevis ierakstiet šeit tikai tā nosaukumu, bet painteresējieties par iespējām tur ko uzorganizēt un padodiet man ziņu. Pilnīgi normāla situācija pie naudas trūkuma būtu arī tāda, ka viens klubs noorganizē vietu, otrs balvas un sedz citus izdevumus. Ja nevariet ne vienu, ne otru, piesakieties, piemēram, uztaisīt pjedestālu un nogādāt to uz visiem posmiem- arī reāla palīdzība.
Par velcēšanu- var uztaisīt atsevišķas sacensības (ne spiningošanas čempja ietvaros) un loģiski tikai tad, ja kāds piesakās tās sarīkot, es tikai par. Kāpēc ne čempionāta ietvaros? Tad jau piedāvājiet pludiņniekiem vienu kārtu uz gruntenēm, vai varbūt vienu kārtu uztaisām uz dzīvo? Tās pašas zivis jau ķersies.
Par vietu izlasē- Tev diemžēl ir taisnība, ja Tu neesi maksātspējīgs vieta LČ pilnīgi neko nenozīmē. Pats maksāju par sevi un vēl citiem arī, lai tikai savāktu pilnu komandu un aizbrauktu. Ja kaut kas mainīsies, došu ziņu.

spiningotājs spiningotājs - 27-10-’08 14:28

Spiningošanas mačos pietiek ka ir trīs kārtas, bet katru kārtu divāss dienās. Vai vasarā vienā dienā vismaz divas copes. Velcēt vai spiningot, to lai katrs lemj pats. Jānolemj, kas ir īsā makšķere ar ziemas balansieri, kaut kā neizskartās pēc spininga. Bet galu galā var atļaut. Copmeņus interesē, kā vislabāk noķert zivi…
Izlases komandai vieta laikam nelko nespēlē, vienalga tiek ņemti veči, kuri ir maksātspējīgi un pasaulē jau ķer ar katrreiz kaut ko citu.

??? ??? - 27-10-’08 10:02

Ided
Nosauc kādu jaunu vietu, tad parunāsim par attālumiem, kas tev nav šķērslis. Es no Liepājas.

Ided Ided - 26-10-’08 22:48

Manas domas,ka divi etapi viena pilsetaa ir par daudz. Pagajusa sezona pat udenstilpnes ar kanalu savienojas! Ir tacu pietiekosi daudz ezeru,kur rikot macus,uz sacensibam attalums nav skerslis.

variants variants - 25-10-’08 22:21

Maz tās cerības, ka janvārī izdosies noorganizēt divas vai trīs kārtas, varbūt tikai februāra otrā pusē. JK otrais variants gandrīz der. Izlasi kādus 6 cilvēkus jānosauc ņemot vērā visus 2008.gada startus (bija jau PČ Krievijā arī) un gatavību startēt 2009.gadā. Ja izdosies izvest kādu kārtu līdz janvāra vidum, varēs paskatīties, kuru no kadriem ielikt pamatsastāvā.

JK JK - 25-10-’08 21:31

Par ziemas izlasi.
Man ir 2 varianti.
1. Ja ziema atnāk un ir ledus, tad gadījumā, ja LR čempis sākas jau janvāra sākumā, tad līdz Pasaules čempim 2 tūres var iziet un izlasi sastādīt no šiem rezultātiem.
2. Ja par pamatu ņem šī gada rezultātus, tad jānoskaidro, kuri no izstieptā 10-ka vēlas startēt un ir gatavi startēt. Izstieptais desmitnieks tāpēc, ka 10 punki ir Kr.Krasovskim, A.Berdinskim, J.Zomerfeldam, N.Grabovskim un R.Kinertam. Dažus (ieskaitot mani) ja neņem tāpēc, ka pirmo gadu tik augstu, tad izlase jau ir vairāk vai mazāk skaidra.
Skaidrību vajag laicīgi, lai zin saplānot atvaļinājumus un citas lietas, lai dotos uz mačiem.

agris agris - 25-10-’08 12:13

Kā jau iepriekš minēju, šis jautajums ir aktuāls. Manuprāt visiem,kas reāli redz savu vietu valsts izlasē ir jāapzinās savas iespējas un gribēšana ņemt dalību šajā procesā. Pagājušajā sezonā mums, pašu neizdarības dēļ, neizdevās noorganizēt pilnvērtīgu čempionātu, kas dotu objektīvu skatu uz spēku samēru,tad varētu mierīgu sirdi izveidot izlasi no pirmā desmitnieka. Domāju, ka tuvākajā laikā LMSF valdē pieņemsim lēmumu par to, kā un kas veidos izlasi. Šim jautājumam pieiesim ļoti nopietni, jo tieši mēs divus gadus atpakaļ bijām uzvarētāji Polijā. Modeļi var būt dažādi: var sarīkot atlasi un izveidot komandu pēc atlases rezultātiem, var nozīmēt treneri, kurš uzņemas atbildību un uzaicina izlasē sportistus pēc saviem ieskatiem, var būt arī citi varianti. Visu šo es rakstu, lai laicīgi izspriestu visus organizatoriskos jautājumus un pienākot ledus sezonai visiem ir skaidri spēles noteikumi, tādēļ aicinu visus kam ir intrese par notiekošo, dot savus priekšlikumus. Ir svarīgi uzklausīt visus viedokļus, tad arī būs vieglāk pieņemt optimālāko variantu.

Krišjānis Krišjānis - 24-10-’08 21:23

O! Ļoti interesanta vieta ir tanī Polijā! Uzreiz rodas jautājums pēc kādiem principiem tiks veidota izlase? Šāds jautājums no manas puses ir tādēļ, ka šogad ziemas sezona bija tikai tik īsa lai tiktu noorganizēta vien viena kārta un izlase spētu piedalīties Pasaules čempionātā Krievijā.

jst jst - 24-10-’08 11:11

Nupat saņēmu jaunu informāciju par sacensību kalendāru.
Polijā zemledus PČ plānots 14.- 15. februārī vietā, kur notika iepriekšējais PČ.
Foreļu spiningošanas PČ Andorā ir plānots septembra mēnesī.

viesturs viesturs - 23-10-’08 08:18

Es pagājusajā gadā piedāvāju variantu,ka uztic rīkot sacensības cempionāta uzvaretajiem,tadejadi rodas iespēja izmantot pasmaju prieksrocības.Koknese grib izmantot so iespēju,un organizēt Daugavā 13 jūnijā LČ POSMU SPININGOSAQNĀ.

Es to atceros, tāpēc projektā iestrādāju šadu variantu. Paldies par piedāvājumu, tas tiks ņemts vērā. Lai noņemtu jautājuma zīmi projektā, man svarīgi bija šo priekšlikumu saņemt no tevis.

viesturs viesturs - 22-10-’08 21:45

Gribetos zināt vai ir kāds pieteicies nākosgad rikot ,vai arī kadam ir piedāvāts rikot kādu no LČ posmiem spiningosanā?Pēc kādiem principiem tiks izvēlētās tās ūdenskratuves kurās notiks sacensības?

Nē, pieteicies vēl neviens nav. Tas nav normāli, bet pie mums reti kurš piesakās vai solīto izdara savlaicīgi. Tā, ka vari pieteikties jebkuram posmam. Kaut gan vēl nav pat vienošanās, cik posmi katrā veidā tiks organizēti.

Juris Juris - 22-10-’08 20:23

Aigars velcēšana nau spiningošana un par to diskutet nau vērts

Kāpēc nav vērts diskutēt? Velcēšana maz atšķiras no spiningošanas. Bez tam, iekļaujot velcēšanu sacensību programmā, pareizāk sakot, neliedzot sacensībās izmantot velcēšanu, paplašinātos arī organizātoriskās iespējas. Jo sevišķi apstākļos, kad Latvijā trūkst lielākām spiningošanas sacensībām piemērotu ūdenstilpju. Jebkurā gadījumā tagad ir īstais laiks diskusijai par šo un citām tēmām.

aigars.b aigars.b - 21-10-’08 23:53

Vēlreiz paldies visiem spiningošanas čempja organizētājiem………..daži ieteikumi jaunajai sezonai……….tiesnešiem laivā paredzēt “aprīkoto” sēdvietu, ja tāda viena, lai uz borta sēž komandas pārstāvji………..atļaut izmantot velcēšanu ar mākslīgu ēsmu………..kādu no posmiem rīkot divdienu, vai speciālus posmus, ar tiesībām velcēt……….kopējā ieskaitē ņemt labākos posmus bez viena (X -1, kur X-kopējo posmu vai dienu skaits)………paredzēt kādas sankcijas komandāi, ja tiesnesis ir “mēms”…. :)
Ar cieņu, Aigars.

<span class='registered'>mirtins</span> mirtins - 17-10-’08 12:26

copmanis

Tas līdzināsies karpinieku sacensībām:))

copmanis copmanis - 17-10-’08 12:01

mirtin Ja nemaldos starpt. noteikumos ir, ka sacensības var notikt un zivis var paturēt atbilstoši vietējiem makšķerēšanas noteikumiem. Tā ka nekas nav jāraksta. Ja gribēsi līdz svēršanai ķeselē ielaist kādu bezizmēra vimbu, tad gan ir jāprasa atļauja Godmaņa kabinetam. :)
Bet varbūt var tā – pasauc tiesnesi, nosver un atlaiž…

<span class='registered'>mirtins</span> mirtins - 17-10-’08 11:27

Par noteikumiem. Par pludiņmakšķerēšanu. Vai nepietiek ar to, ka pasludina, ka sacensības notiek saskaņā ar starptautiskiem noteikumiem, vienīgi precizējot sadaļu par lomā ieskaitāmajām zivīm – kurām ir garuma un skaita ierobežojumi? (Tas ir tikai jautājums)

copmanis copmanis - 17-10-’08 11:16

Vajag visiem LMSF biedriem tos ielūgumus sūtīt. Pietiek ka nosūta elektroniski. Teiksim kādu mēnesi pirms mačiem. Tad viegli aizpildīt atbildi un paziņot, piedalīsies vai nē.
Labi būtu uztaisīt sarakstu arī ar nebiedriem, kurus interesē piedalīšanās kādos mačos. Tiem ar varētu regulāri nosūtīt.

viesturs viesturs (Email ) - 17-10-’08 10:01

Kokneses zandarts 2009 notiks 6,7 jūnija,nolikums būs mazliet mainīts ,un būs pieejams http://www.koknese.lv

jst jst - 16-10-’08 21:43

Ievietoju viedokli, kuru atsūtīja Agris Ziediņš.

————————————————————————

1. Ziema – domāju, varam plānot visus trīs posmus ar piebildi,ka sacensību vieta un norises laiks tiks izziņots ne vēlāk ka 2 nedēļas līdz notikumam, lai paliek iespēja treniņiem iepriekšējā nedēļā. Ļoti svarīgs un visus interesējošs jautājums ir izlases dalība 2009.gada PČ, kurš norisināsies Polijā- pēc kādiem principiem veidojam izlasi, kas to dara, jo nav daudz laika,lai varētu laicīgi visu saplānot, sameklēt finansējumu.
2. Pludiņmakšķerēšanas čempionāts, šogad izskanēja doma veidot sacensības 5 kartās, domāju, tas varētu tikai nākt par labu. Piedāvāju sekojošus norises laikus:
1.kārta- aprīļa beigas-maija sākums
2.kārta- maija pēdēja vai jūnija pirmā nedēļa
3.kārta- jūlija sākums 2 nedēļa
4.kārta- augusta 2. nedēļa
5.kārta- septembris 19. – 20.09.
Vietas un rīkotājus varam noprecizēt, svarīgi ir nofiksēt datumus, lai varam plānot arī citas aktivitātes.
3. Jauniešu čempionātu varam rīkot augusta 3. nedēļā, jo mēneša beigās izlase dosies uz PČ un nevarēsim pasākumam veltīt pietiekami uzmanības

 
top