Ar mušu uz rudens karpām

Strauta foreļu copē iestājies pārtraukums, arī alatu copi mazajās upītēs uz kādu laiku apgrūtina masveidā pa straumi lejup peldošas lapas. Daudzi mušiņotāji šobrīd pievērsušies citām zivīm, tai skaitā līdaku copei.
Mani nedaudz saintriģēja karpu cope. Kā var noprast no karpu dīķu pastāvīgo apmeklētāju stāstiem, tuvojoties ziemas sezonai, cope karpu dīķos sāk pieklust. Lai pārbaudītu, kā tās oktobra beigās var nomedīt ar mušiņmakšķeri, ar Gundaru K. apmeklējām vienu karpu copes dīķi, kurā esot pietiekoši daudz zivju. Laiks bija tīri patīkams, arī par rezultātiem var teikt tikai to, ka tie bija negaidīti labi.
Es mēģināju darboties ar sauso mušu, kuru varētu saukt par minibuggeri, kurai, manuprāt, bija jāimitē lēni grimstoša barības granula. Diemžēl, sākumā karpas manu ēsmu pilnībā ignorēja. Vēlāk, uz pavadiņas, lai tā pati sausā muša ātrāk grimtu, izvietoju nelielu svina skrotīti. Šis paņēmiens izrādījās produktīvāks. Gundars, savukārt, darbojās ar 5. klases komplektu un grimstošu, tuvu dibenam vadītu 10. numura zaļganbrūnu nimfu ar zelta galviņu. Ķērienu viņam bija krietni vairāk. Visos gadījumos karpu copes bija samērā maigas un, lai gan karpas ņēma diezgan noteikti, tās bija ne visai viegli pamanāmas. Galvenokārt kā negaidīta un viegla mušiņauklas kustība. Zivju vidējais svars bija ap 1,5 kg, Gundara lielākā zivs bija 3 kg smaga karpa.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!
 
26. 10. 2008.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.