Salate, rudulis

Latvijā šodien valda vējains laiks, jūras piekrastē pat stipra vētra. Īstais laiks, lai nodarbotos ar prozaiskākām lietām, no kurām neizbēgt nevienam privātmājas īpašniekam. Piemēram, lai sakārtotu apkuri ziemas sezonai. Utt. Vai vienkārši paklejotu pa tīmekli.
Lai nedaudz izgreznotu šo ierakstu, ievietoju dažus pēdējā laikā uz mušu pašrocīgi nomedīto zivju portretus.Uzklikšķini!Uzklikšķini!
 
26. 10. 2008.

  Seko jaunumiem Facebookfifteen comments

einis einis - 21-11-’08 20:25

Jā, auklas. Baigi labs jautājums. Es tūlīt rakstīšu kārtējo rakstu par copes lietām ( nu jau astoto gadu no vietas), un padalīšos šādās, tādās pārdomās par šo produkciju. Turklāt tas būs ļoti subjektīvs vērtējums, bet par to taču nevienu nesoda……Vai ne?

copmanis copmanis - 16-11-’08 18:26

JST Vai tev nav informācija par Berclay Whiplash auklām? Reklāmā jau izskatās super.

Personīgu iespaidu man nav, jo neesmu to lietojis. Gan Spectra gan Dyneema šķiedras, kuras tiek izmantotas labākajās auklās pēc saviem rādītājiem ir ļoti līdzīgas. Tāpēc, atsaucoties uz citu makšķernieku informāciju, aļaujos apgalvot, ka Bercley Whiplash tievā gala auklām reklamētās īpašības, ja tās pavirši aplūko, izskatās burvīgi. Tajā pašā laikā faktiskie rādītāji atrodas tajā pašā līmenī kā citām labas klases auklām.

NG NG - 14-11-’08 08:43

JST patreiz ir Krievijā, tā ka uz sēdi viņš visticamāk, nebūs

mirtins mirtins - 12-11-’08 18:55

jst – lūgums, vai varētu ielkt šeit kādu tekstiņu par to, ko 14.novembrī izlems ar grozījumiem MN. Pats būšu seminārā. Piekodināju gan reportierim sekot līdzi, bet būtu labi, ja varētu nodroišināties, gadījumā ja kas, lai pa svētkiem varētu sakalt plānus, kā rīkoties.

Man domāt visa vaina tajā, ka lielākā daļa makšķernieku ir neorganizēti. Tādēļ gandrīz vai būtu labi, ja MA sataisītu kādus galīgos sū… Krīzes, kā zināms liek mobilizēties:))

Tiešām, NG raksta patiesību. Biju Krievijā. Patīkami, ka tu pamazām nonāc pats pie atziņām, par kurām es rakstīju jau pirms 10 gadiem. :))

guntisssd guntisssd - 11-11-’08 21:00

Piekrītu iepriekšējiem komentētājiem, ja nu varbūt foreles min izmēru pacelt uz 35cm un lomā paturamo samazināt. Negribas ticēt, ka ar jaunajām izmaiņām daudz būs līdzēts, toties MM paliktu krietni sportiskāka un jautrāka. Ja iespējams vairāk “pabīdīt” C&R un MM.Lai izdodas!

muno muno (Email ) - 11-11-’08 19:37

Par mirtina komentāru.
Iebildumi ir pamatoti, jo sevišķi 31.punkts par makšķerēšanas aizliegumu. Šādā gadījumā, manuprāt, upes tiks atbrīvotas priekš maliķiem. Šādi interpretējot MN tiks diskreditēta visa makšķernieku saime. Resp. katrs makšķernieks tiek padarīts par potenciālu maluzvejnieku.

einis einis - 11-11-’08 12:34

Būtībā es arī pilnīgi piekrītu BEBRAM un sevišķi abiem pēdējiem viņa minētajiem punktiem.
21.3. par līdaku liegumu pavasarī vajadzētu kaut kā elastīgāk. It kā jau tās ziemas no mums ir atkāpušās, bet ja nu notiek brīnums un vēl aprīlī jāsēž uz ledus……Es domāju, ka tas taču neprasa milzu ārkārtas izdevumus lai sapulcētu vajadzīgās personas un zibenīgi izlemtu ko un kā darīt. Arī Krievijai šeit atļauja nebūs jāprasa…:-)

Bebrs Bebrs - 11-11-’08 10:18

Jā un par makšķerēšanas kartēm. Jau kuro gadu uz gada beigām ir problēmas tās nopirkt. Pastā nav, makšķerēšanas veikalos arī nav. Vai tomēr lietderīgi nebūtu ieviest bankas maksājumu, kaut vai paralēli maksķerēšanas kartei?

Bebrs Bebrs - 11-11-’08 08:26

Cik es saprotu Jūs esat jauno MN grozījumu darba grupā. Izteikšu dažas pārdomas par jauno redakciju(avots – http://www.zive.lv),
12.1. aizciršanas paņēmienu, ar kuru, ja zivi aizķer ar āķi aiz citas ķermeņa daļas, nevis mutes, un ledus perioda laikā makšķerēt upēs – mākslīgu ēsmu, kura abos galos aprīkota ar nekustīgiem āķiem un ar vēl vienu āķi (vai bez āķa) vidū starp tiem – ja ar šādu redakciju grib izskaust cemerētājus tad ir arī citi rīku ar ko var cemerēt kaut vai 3 žuburu āķis ar svinu kā arī kā varēs pierādīt ar ko tika makšķerēts ja makšķernieks pārgriezīs auklu? – šis punkts reāli dzīvē nestrādās
17. Katra makšķernieka noķertās zivis tiek uzglabātas atsevišķi, izņemot gadījumu, ja vairāku makšķernieku kopējais loms nepārsniedz vienam makšķerniekam atļautā loma lielumu – ar šādu redakciju gaļiniekiem tiks dota vēl zaļāka gaisma
21.3. līdakas – no 1.februāra līdz 30.aprīlim – principā piekrītu bet vai nebūtu lietderīgāk katru gadu noteikt savu lieguma periodu, ne jau katru gadu būs tāda bezledus ziema kā šogad.
31. No 1.septembra līdz 30.novembrim aizliegta jebkura veida makšķerēšana(…) – cik saprotu šis punkts tiek paredzēts lašveidīgo zivju aizsardzībai, bet ja valsts nespēj nodrošināt pienācīgu kontroli vai tāpēc viss jāaizliedz? Tik tiešām nesaprotu kāpēc man tiks liegta iespēja 3 mēnešus makšķerēt piemēram Ventā, tās pietekās. Ir liegums ķert lašus, taimiņus, foreles bet kāpēc lai es nevarētu ķert vimbas un brekšus?? Ir jau liegums uz sugu, kāpēc vēl papildus jānodrošinās ieviešot vispārēju makšķerēšanas liegumu? Tas ir tāpat kā medībās medniekus likt 2 līnijās. Naivi ir cerēt ka šādā veidā pie patreizējās kontroles efektivitātes lašveidīgās zivis neviens vairs nedurs, nesitīs ar elektrību un necemerēs. Tieši godīgo makšķernieku klātbūtne bieži ir tā kas liedz maliķim darboties.
Kopumā MN paliek vēl vairāk informatīvi. Ir daudz punktu par kuriem sodīt nebūs iepējams ja vien pārkāpējs nebūs tik liels muļķis un pats neatzīsies.
Jāni, lūdzu dariet kaut ko lai vismaz 31. punkts netiktu pieņemts kā vispārējs liegums 3 mēnešus.

einis einis - 10-11-’08 14:14

to bebrs
Tu zini tai savstarpējai situācijai ir baisi dziļas saknes un lai tiktu kaut kādā jēgā,un pie kaut kādas taisnības vai kopsaucēja, ir jābūt kādam tādam fruktam kam atmiņa ir līdzīga kā pasaules klases šahistam.:-)
Taču es tev piekrītu jo nu pat jau sāk tas viss apnikt. Vai tiešām MMD nav ko citu rakstīt? Varam sarunāt. Rakstu četriem izdevumiem, uzrakstīšu arī piektajam, bet par copi…Citādi tūlīt sāksies jūrā braukšanas prieki un tad būs “karš” piekrastes kāpās.

Bebrs Bebrs - 08-11-’08 21:11

Lasijāt jaunāko MMD nummuru? Nesaprotu visu to žulti kas ir pret LZRA katrā otrajā rindkopā. Popilistisks raksts bez jebkādas jēgas.

kukū kukū - 03-11-’08 21:47

Jaanis
Nu un tad, kur ir rakstīts, ka karte derīga tikai personai, kura ir ierakstīta? Vispār uzvārds tajā kartē ir galīgi lieks. Juridiskāk izsakoties – tam nav nekādu seku…:))

jaanis jaanis - 03-11-’08 20:10

Bet kartē jābūt rakstītam vārdam.Tad sanāk,ka Jānis būs Pēteris,Varis vai Līga???

Oskars Oskars - 03-11-’08 12:13

Paldies par ieteikumu. Tā kā karte un citi papīri šogad netika prasīta, tad tā arī darīšu.

Oskars Oskars - 31-10-’08 14:53

Ja esat pie tiem, kas lemj par makšķerēšanas kartēm – vai nevar ieviest karti 1+1, kur papildus ir atļauts makšķerēt vienam draugam ar vienu makšķerēšanas rīku? Katru gadu pa kādai reizei līdzi uzprasās vairāki ne-copmaņi.

Nav racionāli izgatavot speciālu karti, pieprasījums pēc tādas būs minimāls. Ja zini, ka mēdz uzprasīties draugi, nopērc vienu lieku gada karti.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.