Trofejas zandarts 2008

Tikai vakar atgriezos no nedēļu ilga ceļojuma uz Krieviju. Pie Ahtubas upes izvietotajā makšķernieku bāzē "Uspech" no 9. līdz 11. novembrim risinājās kārtējais Oskara Soboļeva piemiņas memoriāla pasākums "Trofejas zandarts" - 2008, kurā biju ielūgts par galveno tiesnesi. Tiesnešu brigādē Latvija bija pārstāvēta vēl ar diviem pārstāvjiem - Ivaru P. un Māri P. Lai gan Volga ir slavena ar saviem lielajiem zandartiem, pasākuma laikā ķērās sīkie zandartiņi svarā līdz 3 kG. Trofejas izmēra zandartu (ieskaitīja tikai zandartus lielakus par 65 cm , mērot līdz zvīņas beigām, atbilstoši, svarā ap 3,5 kG) lomos bija maz. Kā sprieda vietējie, mazaktīvajā lielo zivju copē vainojamas bija divas saules pie debesīm, proti, pilnmēness naktis. Vienīgi uzvarētāju ekipāžas lomā bija skaists 5.650 kg smags eksemplārs, kuru, strp citu, viņi noķēra burtiski pēdējās sacensību minūtēs.
Līdzdalība šajā pasākumā deva man retu iespēju trīs dienu garumā gan satikties ar daudziem seniem paziņām - Krievijas makšķerēšanas elites pārstāvjiem, gan visiem mums tiešā tuvumā vērot labāko Volgas speciālistu zandartu spiningošanas paņēmienus un iepazīties ar copes specifiku Volgā un Ahtubā.
Lai nomedītu zandartus, visi dalībnieki lietoja tikai divus paņēmienus - džigošanu ar 30-80 gramus smagām svina galvām vai velcēšanu ar 5-10 m dziļi ejošiem vobleriem.
Jau trešo gadu uzvarēja un savu augsto meistarību nodemonstrēja Jaroslavļas spiningotāji, kuri diezgan konsekventi turējās pie džigošanas tehnikas. Protams, viņu panākuma pamatā bija arī tas, ka viņi bija ieradušies vairākas dienas pirms pasākuma, izpētījuši visas labākās vietas, bet sacensību laikā nodemonstrēja labu informatīvo sadarbību ar otru Jaroslavļas ekipāžu.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Pēc pasākuma izmantojām organizātoru laipnību un vēl trīs dienas lieliskos sadzīves un laika apstākļos pavadījām bāzē, mēģinot pie reizes noslīpēt savas iemaņas zandartu copē. Kaut gan līdz mums nonāca ziņa, ka uz velci esot noķērts 7,5 kg smags eksemplārs, bet bāzes galvenais gids Davidovs A. pats stāstīja kā, cīnoties ar kādus 10 kg smagu eksemplāru, bija salauzis savu Shimano spininga kātu, mums nebija ar ko lielīties. Mūsu lomos bija tikai sīki, līdz 1.5 kG smagi eksemplāri.
Informāciju par šo pasākumu var atrast arī žurnāla Ribolov Elite mājas lapā, kā arī Volgas-Donas makšķernieku kluba lapā.

Nelielam ieskatam izveidoju bilžu galēriju Volga 2008.
Internetā var redzēt arī Staņislava Radziševska veidoto teleraidījumu par šo pasākumu.
 
17. 11. 2008.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.