Aukstums pieņemas spēkā

Gada nogalē gaisa temperatūra visā Latvijā pazeminājās zem 0° C un pamazām tā slīd arvien zemāk. Šonakt Ziemeļvidzemē esot bijuši pat -15° C. Pēdējās dienās parādījās arī nopietna sniega kārta. Uz ezeriem ir izveidojusies 10 - 20 cm bieza ledus kārta, protams, Vidzemē un Latgalē tā ir biezāka. Arī upes sāk aizsalt. Pat uz Lielupes makšķernieku jau netrūkst. Prognozes sola diezgan stabilu salu, mēneša otrā pusē pat līdz -20° No copes frontes ziņas visdažādākās, taču pārsvarā raksturīgas šim periodam - cope ir vāja ar nelieliem neprognozējamiem uzplaiksnījumiem. Cerīgākas ziņas, kā vienmēr, ienāk no upēm un ezeriem, kuri saistīti ar jūru.
Uzklikšķini!Medijos, kur vien paskaties, neviens neiztiek bez ekonomikas krīzes pieminēšanas. Kā parasti, pārsvarā viss tiek zīmēts drūmās krāsās, un runa ir par recesiju ekonomikā 2009. gadā. Lai gan joprojām esmu optimists, blakus visām citām nedienām valstī nopietnākā problēma tuvākajā laikā varētu būt augošais bezdarbs ar visām tā sociālajām sekām.

Taču kokam ir divi gali - varbūt, saasinoties konkurencei, tie, kuri pārdzīvos šajā grūtajā situācijā, tai skaitā arī pārvaldes struktūras nopietnāk sāks rēķināt, pievērsīsies ražošanai un darba ražīguma tēmai. Ceru, ka mainīsies arī dažas birokrātiskās nostādnes, kuras valsts pārvaldē dažuviet ir kļuvušas stipri pārspīlētas un pārvērstas gandrīz vai par pašmērķi. Tikai, nez vai tas process būs ātrs un vienkāršs. Pārāk bieži jau šodien parādās visādas atrunas un klusītēm tiek būvēti apkārtceļi, lai kāds, kurš "gudrāks" par citiem, varētu izvairīties no MK noteiktā taupības režīma.

Tipisks birokrātijas piemērs no manas prakses ir noteikums, ka LZRA zivjaudzētavas kā publisku pakalpojumu drīkst pārdot mazuļus, bet tikai par cenu, kuru nosaka Ministru Kabinets. Tas LZRA zivjaudzētavas nostāda, maigi izsakoties, jokainā situācijā. Kamēr mēs 2008. gadā mēnešiem ilgi ar visām instancēm saskaņojām cenrāža noformējumu, gan tirgus situācija, gan pašizmaksa krasi izmainījās, un mūsu cenas bija kļuvušas neadekvātas. Lieki minēt, ka zivju realizācija nobremzējās un gaidītais ekonomiskais efekts netika sasniegts. Līdzīga sarežģīta situācija var izveidoties arī šogad, ja mainīsies barības, degvielas un elektrības cenas kā arī pircēju pirktspēja.
 
03. 01. 2009.

  Seko jaunumiem Facebookthree comments

Bebrs Bebrs - 05-01-’09 21:14

Patreizējā laikā kad internetu lieto tik daudz cilvēku tas nav normāli ka tik vienkāršas lietas kā saskaņotie un spēkā esošie LM nolikumi nav atrodami internetā. Bezmaz sanāk ka katreiz kad gribu braukt uz makšķerēt man jāzvana uz pašvaldību(zivju resursu pārzinātājs) un jāprasa var vai nevar copēt. Tas nekādā ziņā nav kā pārmetums Jums bet varbūt varat ko darīt šajā ziņā. Protams pēdējais vārds LM ieviešanā ir pašvaldībām, LM ir spēkā tikai pēc saistošo noteikumu pieņemšanas bet arī reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas mājaslapā nekā nav.

Likums par pašvaldībām nosaka, ka saistošie noteikumi jāpublicē vietējā laikrakstā vai bezmaksas izdevumā, kā arī jāizliek redzamā vietā pašvaldības domes ēkā un pakalpojumu centros. Izņēmums ir republikas pilsētas, kurām saistošie noteikumi jāpublicē laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”. RAPLM it kā ir uzņēmusies pienākumu tos publiskot arī savā mājas lapā. Personīgi neesmu sekojis, vai viss tā arī notiek, atliek ticēt tev.

Jonis Jonis - 04-01-’09 15:58

Nesatraucies par licencēto makšķerēšanu Latvijā. Patieso skaitu neviens īsti nezin. Tur ir tāds bardaks.:-)

Ja tev vajadzīgs patiesais LM skaits, varbūt pamēģini saskaitīt. Nez vai kādam citam šis skaitlis būtu vajadzīgs.

Bebrs Bebrs - 04-01-’09 01:39

Licencēto makšķerēšanas vietu sarakstā ir novecojusi informācija. Gribēju apskatīties par Usmas ezeru bet tur rakstīts ka nolikuma termiņš beidzies jau pagāšgad. Arī zivsaimniecības pārvaldes mājaslapā neko vairāk nevar atrast.
Paldies par atgādinājumu. Par Usmu vislabāk saistīties ar pagastu. http://www.ventspilsrp.lv/lv/pashvaldiba.. Licencēto vietu sarakstu savās lapās atjauninu tikai atbilstoši informācijai no VZP. Nezinu, kā tas notiks turpmāk, jo VZP vairs neeksistē. Varbūt varēšu līdzīgu informāciju dabūt no jaunizveidotā ZM Zivsaimniecības departamenta.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.