Dažādi sīkumi

Tos, kuri bieži domā par tēmu ķer un atlaid, varētu interesēt Moffitt System piedāvātais, kā apgalvo autori, revolucionārais mušiņmakšķerēšanas paņēmiens. Parastās mušas vietā tiek izmantots pliks āķis bez atskabargas, labāk tā sauktais Circle hook, kuram priekšā iesieta mušiņa bez āķa. Kad zivs paņem mušu, piecērtot āķis no ārpuses ieķeras zivs lūpā. Pēc izvadīšanas zivi esot vieglāk atbrīvot, bez tam mušu bez āķa zivs ņemot drošāk. Lapā ir videopamācība un nepieciešamie skaidrojumi.

Bieži iznāk diskutēt par MN, bez tam Latvijas izlase gatavojas dalībai pasaules čempionātā Polijā, tādēļ ievietoju saiti ar lapu, kurā ir izvietota informācija par makšķerēšanas noteikumiem Polijā angļu valodā.
 
24. 01. 2009.

  Seko jaunumiem Facebooknine comments

Mārtiņš Mārtiņš - 30-01-’09 14:43

Vai tad pašvaldības tagad var arī noteikti cik lielas zivis un kādu skaitu var paturēt makšķernieks? Tas nu gan ir absurds, jo tad jau jāzin ir kur ir kura pagasta robeža.

Otrais ko vēlējos pieminēt ir saistībā ar tām pašām robežām Salacā. Es domāju, ka tiesā diezgan reāli ir vinnēt lietu, ja pierādi, ka Tu nevarēji zināt kur sākas un beidzas sektors X. Kaut kur laikam ir pieejami apraksti, bet jāskatās smalkāk.

Administratīvās tiesas ir ok. Un līdz ko sāks lietas birt uz tiesu inspektori dabūs pa biksēm automātiski, jo tiesāšanās izdevumi ir lieli… + vēl var piedzīt zaudējumus. Bet inspektoriem laikam to neviens nav izstāstījis. bet te protams ir medaļas otra puse, ka uzsākot strīdus kļūsi par nelabo visas makšķernieku saimes priekšā kā “brakaru” aizstāvis.

mirtins mirtins - 29-01-’09 14:14

Paldies par komplimentu, bet domāju, ne tikai man tur ir kāds nopelns.

Vai tas nozīmē, ka ir bijusi kārtējā darba grupas sēde un ir kādi jaunumi attiecībā uz balansieriem un citiem punktiem, kurus gribēja grozīt?

Vakar bija darba grupa, pie pirmās izdevības ielikšu kopsavilkuma rezultātus. Ceru, ka tuvākā laikā saņemsi arī ZM sagatavotu atbildi uz savu vēstuli.

??? ??? - 29-01-’09 12:23

Kad notiks jauno makšķerēšanas noteikumu projekta publiska apspriešana?

Nezinu. Varbūt jau februārī, varbūt vēlāk.

mirtins mirtins - 29-01-’09 09:15

Makšķernieks:)) – Tas ir jautājums par ko es rūpīgi piedomāju. Varbūt Mārim Oltem turpmāk sacensībās nevajadzētu piedalīties, jo viņš pārkāpj dubultā. Pirmkārt – normu par zivju obligātu nogalināšanu ierosināja organizācija, kurā viņš ir valdē, otrkārt – vai viņam sabiedriskā inspektora apliecība kabatu nededzina???? Faktiski sabiedriskajiem noteikumus vajadzētu ievērot uz visstingrāko. Bet kaut kā nav novērot, ka sportisti sistu zivis. Domājams ka arī MO zivis pa ledu nešķaidīja. … es vēl gaidīšu pieņemtos grozījumus MN… nu tad jau redzēs kā ies…. Bet izskatās ka Māris pēdējā posmā piedalīties negrib…. p.s. tās ir tikai manas domas.

Manuprāt, tu pārāk daudz satraucies par šo tēmu. Par nogalināšanu pants ir nevietā, attiecīgi, tas nestrādā, un neviens inspektors nevienu aktu par šo pārkāpumu neesot sastādījis. Ja likumdevēju nesatrauc fakts, ka viņa gatavotām normām ir tikai ieteikuma raksturs, grūti ko iebilst, jo tās ir viņa tiesības. Papildus, atbilstoši pēdējam MN variantam, makšķerējot no ledus, zivis nevajadzēs nogalēt. Pateicoties tev, šis jautājums tika izskatīts atkārtoti.
Nav vērts piekasīties tikai MO, – lai cik tas jocīgi nebūtu, neesmu manījis nevienu LMA biedru, kurš censtos uz ledus nodarboties ar zivs nogalināšanu un pieturētos pie pašu izvirzītajiem noteikumiem.:)

Makšķernieks Makšķernieks - 28-01-’09 21:10

Ceturtdien raidījumā neviens zivis pēc noķeršanas nenogalināja,bet sabiedriskie inspektori šķiet bija divi gabali. Par to humanizēšanu ir kautkādi izņēmumi kuram tas ir jādara un kuram ne?

Mārtiņš Mārtiņš - 28-01-’09 12:46

hmm, man jau liekas, ka juridiski lielāks spēks ir MK noteikumiem, tas ir MN, un pašvaldība var iesālīties ar saviem noteikumiem. Izņēmums varētu būt Salaca, kur ir licencētā cope. Bet nu tas arī ir sviests, jo licencēm vajadzētu būt brīvi pieejamām (cik saprotu šobrīd tās ir ierobežotā daudzumā) un tad varētu par šo naudu atjaunot zivju resursus, attīrīt upi no zālēm drazām utml.

Nav tik vienkārši. Īsi sakot, pašvaldība savos SN nevar mainīt to, kas noteikts MK noteikumos, taču var regulēt atsevišķas lietas, kuras ar MK noteikumiem vai likumiem ir nodotas pašvaldības kompetencē vai netiek regulētas.

Copmanis Copmanis - 28-01-’09 00:07

Internetā ieraudzīju šādu komentāru, no http://www.draugiem.lv.. Varbūt varat pakomentēt ko Jūs domājat jo kā nekā tā izsakās LMSF ģenerālsekretārs
http://www.draugiem.lv
Valdis Holbergs (copmanis), šodien 13:15
Visiem ir zināms, ja beķeris stāsta, ka viņš cep maizi, lai pabarotu cilvēkus viņš melo, jo patiesībā beķeris cep maizi, lai nopelnītu. Tieši tas pats ir arī ar šiem kungiem un viņu līdzskrējējiem. Viņu galvenais darbības dzinulis ir nevis zivju krājumu saglabāšana makšķerniekiem, bet vieglā peļņa, kuru viņi iegūst sodot tā saucamos svētdienas makšķerniekus. Daudzi makšķernieki, nespēj izsekot visām izmaiņām makšķerēšanas noteikumos, kuras tiek veiktas nepārtraukti un rezultātā iekrīt uz sīkumiem, par kuriem ir jāmaksā milzīgi sodi, kuri parasti ir robežās no 200 līdz 1000 latu. Vienā no Māra Oltes raidījumiem bija parādīta šo brašuļu sirošana gar Daugavas krastiem. Viens makšķernieks bija noķēris kilogramīgu līdaciņu, sapalu un pāris asarīšus, bet viņam nebija makšķernieka kartes. Rezultātā sods 700 lati. Cits bija agri no rīta noķēris samu, kura izmērs bija zem 50 cm un to ielicis tīkliņā, jo gribēja, lai tad, kad bērns, kurš gulēja mašīnā pamodīsies, tad parādīt, kā izskatās dzīvs samiņš. Rezultātā sods 300 latu utt. Šie divi gadījumi ir no M. Oltes raidījuma, kur šitie brašuļi pozēja Oltem, bet ir vēl ļoti daudz citu, daudz pretīgāku piemēru. Tādu, ka visā Latvijā minimālais sama izmērs ir 50 cm, bet Ogres rajonā 60 un šie tik ņem un stāda protokolus, jo Ogres rajonā noķertais 59 cm garais sams izmaksās 300 latus. Visā Latvijā spiningotājs drīkst noķert 5 līdakas, bet Ogres rajonā tikai divas un par trešo ir jāmaksā sods ap 150 latiem, par trešo un ceturto 300 lati, bet par trešo, ceturto un piekto 450 lati. Ceturtā daļa no iekasētajiem sodiem iekrīt tieši šo brašuļu kabatās, kuri ir sastādījuši protokolu.
Lai saņemtu tos savus 25 procentus no soda naudas šiem censoņām, ir jāgaida diezgan ilgi, bet iedzert viņiem gribas uzreiz. Tāpēc, piemēram, Salacā viņi ir radījuši sekojošu sistēmu, lai piepelnītos. Salacu viņi ir sadalījuši zonās un atļaujas tiek tirgotas tikai uz konkrētu zonu A,B,C,D,E,F utt., bet dabā zonu robežas ne kur nav atzīmētas, tāpēc vietējie bomži, kuri tagad skaitās nez kādi vides inspektori, cenšas pieķert lašu spiningotājus, ka viņi ir pārkāpuši zonas robežas, teiksim licence ir uz E zonu, bet spiningotājs it kā atrodas F zonā. Tad no tiem pretekļiem var atpirkties par 20 latiem.
Interesants jautājums ir, kas būs tālāk. Nu labi, šiem aktīvistiem 2008. gadā ir izdevies uz svētdienas makšķernieku rēķina diezgan labi piepelnīties. Māra Oltes raidījumā viņu barvedis lielījās, ka ir izdevies no makšķerniekiem īsā laikā noplēst kādus astoņus tūkstošus latu. Protams, ka viņi jau ir pieraduši, ka var tik viegli pelnīt, bet agri vai vēlu, tas beigsies, jo informācija par neadekvāti lielajiem naudas sodiem izplatīsies un viņiem aizvien grūtāk būs kādu pieķert. ko tad viņi darīs? Domāju, ka tad viņi vienkārši fabricēs protokolus. Piemēram, vadās līdzi mazizmēra zivis un centīsies par to it kā nelikumīgu ķeršanu novelt uz kādu makšķernieku, kurš uz copi būs atbraucis viens utt

Paldies par citātu. Tomēr negatavojos komentēt dažādas spekulācijas un lietas, par kurām man nav pietiekoši informācijas vai kuras neskar mani vai organizācijas, kurās esmu amatpersona. Ja kādu tas skar, tas arī komentē. Ja kāds parakstās nevis kā amatpersona bet ar savu personīgo vārdu, tas nozīmē, ka viņš tajā brīdī izsaka savu personīgo viedokli vai informē par viņam zināmiem faktiem.

Sloks Sloks - 25-01-’09 13:15

Filma smuka, ideja laba. Tiešām, kā šī sistēma ies kopā ar Makšķerēšanas noteikumiem? Skatoties filmu, iedomājos arī par Karpinieku “mata sistēmu”.

mirtins mirtins - 25-01-’09 09:38

Ņemot vērā, ka mušiņmakšķerēšana Latvijā tiek nīdēta, noteikti dažādi aizliegumi, šis varētu būt iemesls, kādēļ to aizliegt vispār. Tas tak ir aizciršanas paņēmiens!!!!!!!:DDDDDDDDDDd

Nav jau tik traki.:-)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.